Oxeril, Krem na pękające pięty (stara wersja)

Oxeril, Krem na pękające pięty (stara wersja)

Preparat wskazany przy objawach nadmiernego rogowacenia i pękania skóry stóp. Dzięki dużej zawartości mocznika, a także kwasu mlekowego i gliceryny. Krem skutecznie zmiękcza i wygładza skórę stóp, eliminując objawy jej wzmożonego rogowacenia. Specjalnie opracowana formuła kremu wzbogacona o masło Shea zapewnia komfort popękanej skórze stóp. Alantoina działa kojąco.

specjalista od przesuszeń

Wbrew nazwie "na pięty" kremu używam awaryjnie tam, gdzie skóra woła o pomoc. Przesuszone dłonie, łokcie, kolana, pięty właśnie, ba, nawet mocno podrażniona przez kwasowo- retinoidowe eksperymenty twarz- choć ze względu na zwartość mocznika może powodować delikatne pieczenie, skóra jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wraca do stanu normalności.
Tłusty, gęsty, baaardzo wydajny. Śmiesznie tani jak na swoje "magiczne" właściwości. Uwielbiam go :)

Ilość zużytych opakowań: pierwsze ciągle :)

Znakomity

Krem Oxeril Oceanika jest świetny i mimo nazwy nadaje się świetnie na całe stopy. Na szczęście nie mam problemu z pękającymi piętami, ale skóra na stopach bardzo szybko mi rogowacieje. W związku z tym wypróbowałam już bardzo wiele kremów, które obiecywały aksamitne stópki, ale efekty nigdy nie były zadowalające. Na szczęście dowiedziałam się jak dobrze na ten problem działa mocznik i wypatrzyłam w aptece ten kremik. Używam go już ponad rok i niezmiennie jestem z niego bardzo zadowolona. Jest dośc tłusty, więc polecam do stosowania na noc.

Używam tego produktu od:1,5 roku
Ilość zużytych opakowań:ok. 10

Świetny

Wprawdzie nie mam problemu z pękającymi piętami, ale mam fioła jeśli chodzi o pielęgnację stóp. Krem super zmiecza skórę stóp, w tym też nieźle działa na zrogowacenia. Jest wydajny, nie pachnie, dobrze i długotrwale nawilża. Uzywałam go tez na swoje ręce dotknięte AZS, nie podrażnia drobnych ranek (więc pewnie i na stopach dziąła podobnie), dobrze łagodzi, nawilża i przyspiesza gojenie. Sucha łuska z rąk znika. Stosowałam na noc na dłonie i stopy doraźnie. Pewnie jeszcze go kupię, teraz mam wersję z 30% mocznika.

prawie ideał

Ups! Znowu po przyjeździe z wakacji stwierdziłam, że mam zaniedbane stopy, a do tego pojawiło się drobne pęknięcie na jednaj piecie. Dbam o nie regularnie, ale taka pobiezna pielęgnacja jaką stosowałam przez ok. miesiąc to dla moich stóp za mało - one potzrebują EXTRA pielęgnacji.
Kupiłam więc Oxeril z nadzieją, że pomoże. Po kilku razach pęknięcie przestało boleć. Skóra lekko się wygładziła. Smaruję się już ok. miesiąca po tych miejscach na stopach, które sa lekko zgrubiałe i widzę poprawę. Jednak do ideału jeszcze trochę brakuje - ta biedna pięta jeszcze jest zgrubiała, a ja liczyłam na stópki niemowlaka.

Powiem jeszcze o samym kremie - jest gęsty, nie pachnie, łatwo się rozprowadza - ma konsystencje maści aptecznej, dlatego smaruje tylko na noc. Generalnie jest bardzo przyjemny w uzyciu - na stałe zagości na mojej półce.

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:1/2