L´Oreal Professionnel, Serie Expert, Solar Sublime (Spray ochronno-odbudowujący po kąpieli słonecznej)

Spray chroni włosy przed działaniem promieni słonecznych, nadaje połysk, nawilża włókno włosa. Dzięki systemowi filtrów UV - Mexoryl S.O (Sun Optimal) - oraz witaminie E, tworzy wokół włosa otoczkę ochronną.

Jako taki

Wygodne opakowanie z nieco nieprzemyślanym dozownikiem, który wystrzeliwuje dość skoncentrowany strumień kosmetyku. Byłoby go łatwiej rozpylać gdyby strumień był szerszy, obejmował większą powierzchnię. Często zamiast bezpośredniej aplikacji na włosy najpierw rozpylam produkt na rękę i wciskam we włosy.
Opakowanie jest przeźroczyste za co plus – widać ile płynu zostało w środku.

Zastanawia mnie skąd w opisie cena 63zł za 125ml ? Ja zapłaciłam niecałe 30zł kupując na Allegro, a 63zł to ponad dwa razy więcej. Swoją drogą uważam, że nawet 30zł to absolutne maksimum, które mogła bym wyłożyć na ten kosmetyk.

Przyjemny brzoskwiniowy, letni zapach, charakterystyczny dla całej linii Solar Sublime.

Średnio wydajny, głównie ze względu na nieprzemyślany dozownik.

W składzie alkohol, jeden silikon, i zaledwie jeden filtr UV. W gruncie rzeczy można by ten produkt nazwać odżywką w spray’u z dodatkiem filtru przeciwsłonecznego. Producenci mogli się bardziej postarać.

Nie skleja włosów i nie przetłuszcza ich. Nie przesusza pomimo alkoholu w składzie. Jest bardzo lekki. Jeśli chodzi o pielęgnacje to ciężko jest mi to stwierdzić, ponieważ oprócz tego produkt nakładam nawilżającą odżywkę do spłukiwania i inny spray ułatwiający rozczesywanie włosów. Jestem zwolenniczką przypisywania kosmetyków do kategorii i przeciwniczką wszystkiego w jednym, a ten kosmetyk kupiłam z myślą o ochronie przeciwsłonecznej, a nie pielęgnacji moich włosów.

Zdecydowanie chroni! Od kiedy zaczęłam używać tego produktu moje włosy przestały jaśnieć i być suche jak siano.

Osobiście uważam, że producenci tego kosmetyku powinni bardziej skupić się na ochronie przeciwsłonecznej i stworzyć porządny spray ochronny, a nie starać się zmiksować odżywkę z ochroną UVA. Powrócę do niej, ponieważ chroni, a to dla mnie najważniejsze.

bardzo sredni

Wlasnie wrocilam z wakacji w pelnym sloncu i temperaturze 40 stopni. Przewaznie wlosy po takich wojazach byly zmarnowane, tym razem nie jest zle.
Kupilam cala serie, maske, szampon, ten spray i serum po sloncu.
Spray taki sobie. Tzn na pewno dzialal zabezpieczajac wlosy przed blaknieciem/rozjasnieniem. Dwa lata temu mimo, ze wslosy mam rozjasnione, po 2-tygodniowym urlopie wrocilam niemal z bialymi wlosami.
Nie daje jednak efektu miekkich, zadbanych, sypkich wloskow. Ja mam wrazenie, ze wrecz je lekko przesusza. Wlosy sa posklejane, sztywne. Nie sa tluste, sa sztywne jak polakierowane. I nie ma mowy zeby ich nie umyc po kazdym uzyciu.

Plusy:
+chroni wlosy przed promieniami/blaknieciem koloru
+cudowny zapach

Minusy:
-skleja wlosy
-wlosy sa po uzyciu sztywne
-ciezko rozczesac wieczorem po 2-3 krotnej aplikacji w trakcie plazowania
-chyba troszke wysusza

Widzialam, ze dziewczyny narzekaly na aplikacje (ze psika punktowo, a nie rozpyla mgielki). Moze firma cos w tej kwestii zrobila, gdyz moj rozpylal lekka mgielke na wlosach, nie psikal punktowo. Ale pamietam, ze jak przed wyjazdem probowalam to faktycznie ta mgielka to nie byla do konca mgielka. Probujcie energicznie wciskac pompke, moze w tym tkwi sukces upragnionej mgielki :)
Nie wiem czy kupie ponownie, mam co prawda jeszcze pol opakowania, ale nie wiem czy za rok nie kupie czegos innego.

Używam tego produktu od: tydzien na wakacjach

Ilość zużytych opakowań: 1/2 pierwszego

Wspomnienie wakacji:)

Jednego co do tej mgiełki jestem pewna - jej zapach dłuuugo będzie mi się kojarzył z tegorocznymi wakacjami:)

Zawiedziona znikomym wyborem kosmetyków do włosów chroniących przed słońcem, zdecydowałam się na produkt L\'oreal. Mgiełka towarzyszyła mi codziennie na plaży, używałam jej też po każdym myciu włosów.

Jej zalety to zdecydowanie zapach - soczysta brzoskwinia, bez alkoholowej woni i ułatwienie rozczesywania włosów.

Czy rzeczywiście można mówić o jakiejś szczególnej ochronie i odżywieniu... sama nie wiem. Po 10 dniach w palącym słońcu moje włosy wołają o pomoc, są suche i połamane, kolor wyblakł mi po 5 dniach, ale to rudy, więc nie jestem zaskoczona. Może minimalnie coś ta mgiełga dała (poza przyjemnością stosowania), ale słońce niestety mimo tego zrobiło spustoszenie.

Dla mnie ten produkt to taki trochę umilacz za średnio przystępną cenę (54 zł)...

Plus za wydajność - 10 dni spryskiwania włosów na plaży co chwilę, a ponad połowa jeszcze została.

Używam tego produktu od: ...
Ilość zużytych opakowań: ...

całkiem przyjemny kosmetyk

Trudno mi oceniać kosmetyk tego typu, bo nie mam zbyt wielu okazji do spryskiwania nim włosów. Na zakup kosmetyku zdecydowałam się w zeszłe wakacje, kiedy stwierdziłam, że moje zniszczone rozjaśnianiem włosy potrzebują ochrony przed dodatkowym zagrożeniem ze strony promieni słonecznych :) Na pewno nie żałuję zakupu, ale spray jakoś szczególnie mnie nie zachwyca, choć zapach jest cudny.
Moja Poprzedniczka zwraca uwagę na alkohol w składzie. Ja nie zauważyłam, by moje włosy były jeszcze bardziej przesuszone niż były, ale w sumie nie jestem typem zawziętej plażowiczki. I może jestem naiwna, ale czuje się bezpieczniej, gdy przed pójściem na solarium wypsikam włosy sprayem ochronnym. Gdy jednak zużyję ten kosmetyk, poszukam chyba jakiegoś zamiennika, bo lubię poznawać nowe kosmetyki :)
Osobom, które się wahają i zastanawiają nad zakupem, śmiało polecam ten spray. Warto się przekonać na własnych włosach, co jest dla nas dobre :)

Aha, za największy minus kosmetyku uznaję pompkę. Być może to tylko mój problem, ale dozownik nie rozpyla delikatnej mgiełki, tylko jakoś tak "agresywnie" chlapie.

Używam tego produktu od: lipca 2010
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Beznadziejny

Produkt na słońce, który zawiera alkohol. Na dłuższą metę współczuje biednym włosom. Kupiłam, niestety skład przeczytałam w domu i się załamałam i tak sobie stoi i stoi .. Na pewno nie kupię.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: jedno zaczęte

Świetny

Zdecydowanie produkt warty zakupu. Mam ciemne włosy i od słońca niestety jaśnieją, czego bym nie chciała. Przez cały czas używania tego produktu kolor moich włosów pozostał taki sam, czyli według mnie ochrona przed UV jak najbardziej działa!

Zalety:
-bardzo wydajny (w poprzednim sezonie zużyłam jakieś 3/4, resztę kończę teraz)
-świetny zapach
-nadaje włosom lekki połysk
-nawilża
-lekka konsystencja

Mega wielki minus za pompkę! Niestety nie da się bezpośrednio aplikować preparatu na włosy. Trzeba najpierw psiknąć trochę na rękę i dopiero rozprowadzić na włosach. "Strumień" jest bardzo mocny i po prostu punktowo moczy włosy. Może po prostu trafiłam na wadliwą sztukę lub partię gdyż w poprzedniej opinii również został wyszczególniony ten minus.

Dobra ochrona UV. :-)

Bez wątpienia spray spełnia swoje zadania - chroni włosy jak należy :-) Zalety tego produktu:
*Wydajny.
*Piękny, brzoskwiniowy zapach.
*Nawet tani.
*Wygodny w podróży (wakacje)
*Nie przetłuszcza włosów, nie obciąża.
*Lekki, odparowuje z włosów.
*Fajny design.

Wady - ja znalazłam jedną.
*Spray ma za mocną pompkę, wolałabym aby delikatnie opryskiwał włosy w ten sposób, aby \'mgiełka\' osiadała na włosy. A niestety ten \'strumien\' jest dosyć mocny i moczy włosy w danym miejscu, ciężko go rozpylić równomiernie na całe włosy.

Używam tego produktu od: 2 tyg.
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml.

Niezbędnik wakacji

+ cudowny zapach brzoskwini mi zawsze kojarzy się z wakacjami
+wydajny

Ten spray nie natłuszcza włosów; nie działa jak odżywka ale chroni przed słońcem bo zawiera filtry SPF. Trudno ocenić jego skuteczność, ale ma się poczucie że robi się coś dla ochrony włosów przed słońcem:) włosy łatwiej się rozczesują

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki

pachnie brzoskwiniowo

i to jest jedyna,jak dla mnie jego zaleta.Mam włosy długie,kręcone i w zasadzie nie widzę na nich żadnego działania tego kosmetyku,nawet ich nie nabłyszcza,nie wiem,czy chroni przed UV.Zbędny wydatek.

Używam tego produktu od:3 miesiące

Cudo

Właściwie bez tego kosmetyku można by się obejść używając szamponu i maski z serii ochronnej, ale ja nie wyobrażam sobie jej odpuszczenia.

Spray doskonale się rozpyla, pokrywa włosy równomiernie.
Świetnie chroni przed czynnikami niszczącymi strukturę włosa latem. Nie powoduje szybszego przetłuszczania się włosów.

Po jego użyciu włosy są miękkie, lśnią, pięknie pachną, a po ekspozycji na słońce nadal pozostają w doskonałym stanie. Ochrona jest widoczna gołym okiem.

Bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: wakacji 2008

super :)

Liczyłam na to, że spray się sprawdzi i nie przeliczyłam się ;D. Włosy po nim są miękkie, błyszczące, wygładzone, nawilżone. Dobrze chroni, po raz pierwszy po wakacjach w tropikach moje włosy nie są przesuszone :).

udany zakup

Miałam do wyboru jeszcze olejek, ale bałam, że się, że tamten zbytnio obciąży włosy i zdecydowałam się na spray. Stosuje najczęściej na suche włosy jak wychodzę z domu w słoneczne dni. Spray ładnie pachnie, zapach brzoskwiniowy nie jest taki sztuczny, drażniący jak to najczęściej potrafi być. Nie obciąża włosów, nie zauważyłam zbytniego przetłuszczania po nim. Zapłaciłam 53zł - spray jest wydajny, stosuję z umiarem. Nie wiem czy kupie ponownie - może za rok pojawi się coś innego. Myślę, że sam w sobie na pewno nie szkodzi :) Włosy są ładne, miękkie i pachnące :) Polecam. Warto zainwestować.

Używam tego produktu od:miesiąca