Vichy, Oligo 25, Illuminating Tinted Make - up Base (Rozświetlająca baza pod makijaż )

Rozświetlająca baza pod makijaż dostępna w dwóch odcieniach: brzoskwiniowym do jasnej skóry i miodowym do ciemniejszej. Zawiera mangan i rozświetlające chromo-refleksy, które odżywiają i optymalizują blask skóry.

Skład: Aqua / Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Isododecane, Alcohol Denat., Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Mel / Honey, Parfum Fragrance, Manganese Gluconate, Diphenyl Dimethicone, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Nylon-12, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben [+/- May Contain, CI 77891 / Titanium Dioxide, CI 77491 / Iron Oxides, Mica] Code F.I.L. : B13161/1 (21.09.2007)

Cena: ok. 60zł / 30ml

/e/

rewelacja!

Prawie zawsze kładę pod podkład (albo mieszam z podkładem) troszkę bazy rozświetlającej z brzoskwiniowymi i różowymi drobinkami, bo świetnie poprawiają koloryt skóry, która momentalnie wygląda na wypoczętą i zdrowo promieniującą.

Oceniam, że ta baza jest lepsza od Lumibase Loreala i Bazy Perfekcyjnej Sephory o podobnych właściwościach. W Oligo drobinki są tak malutkie, że absolutnie nie da się skrzywdzić efektem drobin jak z potłuczonej bombki Całość jest jednolita, perłowa i nie nabłyszcza mocno, tylko właśnie ślicznie rozświetla.

Minusem jest to, że doczytałam się, że posiada w składzie alkohol (Alcohol Denat.), który oczywiście niestety wysusza. Jednak Lumibase i Perfection też go mają więc może jest to specyfiką tego typu kosmetyków W każdym razie bez nałożenia cienkiej warstwy kremu na dzień nie powinno się obyć. Mnie to jednak nie przeszkadza, bo zawsze pod makijaż nakładam troszkę lekkiego kremu na dzień.

Generalnie nie znoszę zdecydowanej większości kosmetyków Vichy, ale uważam, że ten kosmetyk to prawdziwa perełka marki :)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

żal na nią pieniędzy

Nie będę się rozwodzić nad tą koszmarną bazą - nie rozświetla, a pozostawia tandetny brokat na twarzy, nie przedłuża ani nie polepsza makijażu, cera okropnie się po nim błyszczy.
Poza zapachem produkt ten jest nie wart każdej ceny. Nawet za darmo bym go nie chciała.

Używam tego produktu od: 2009

znalazłam własny sposób na tę bazę

Produkt ten jako baza totalnie się nie sprawdza moim zdaniem, nie rozświetla, ciężko po niej rozprowadzić podkład i jeszcze okropnie się po niej błyszczę. Po prostu coś okropnego. Ale znalazłam dla niej inne zastosowanie - używam jej jako bazy pod cienie. Do tego jest po prostu idealna, podbija kolory cieni, zapobiega zbieraniu się cieni w załamaniach powiek i przede wszystkim makijaż oka trzyma się w niezmienionej formie od nałożenia do zmycia. Tak wiec dziewczyny jeżeli wam gdzieś zalega ta baza na półce, bo na twarzy się u was też nie sprawdza to wiecie już jak ją wykorzystać :)

Używam tego produktu od: pewnie około rok
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Polecam !!!

Nie zgodze sie z poprzedniczką, baza jest świetna
fakt mialam tylko próbke ,ale jak najbardziej mi odpowiada drobinki nie sa tak bardzo mieniace , i cera naprawde wyglada naturalnie ma troszke dziwny zapach ale ujdzie..:)

Używam tego produktu od:próbka
Ilość zużytych opakowań:3 razy

niech ręka boska broni!

naprawdę odradzam i radzę z daleka omijać ten produkt!
coś okropnego. smugi i nierówny koloryt to jedno, ale ten krem się "wałkuje" i wręcz uniemożliwia normalny makijaż!

paskudna baza, nigdy nie miałam gorszej, a jestem fanką produktów Vichy Oligo.

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

nie podoba mi się

Mam wersję brzoskwiniową. Dostałam ją w prezencie, sama bym się nie skusiła na tego typu produkt, nie przepadam za rozświetlającymi kremami, bazami itp w makijażu, jako że moja cera sama z siebie szybko się świeci.

Robiłam kilka podejść do tej bazy i to na różne sposoby: na krem jeden i drugi, pod podkład, pod puder, solo. Żaden sposób mnie nie usatysfakcjonowała, nie zauważyłam po prostu żadnej zmiany w wyglądzie mojej cery. Żaden dodatkowy błysk, ożywienie czy chociaż nadaje koloru się nie pojawiły. Jedynym plusem jest fakt, że makijaż przyzwoicie się na niej trzyma, ale też żadnych rewelacji nie ma.

Męczę to jedno opakowanie i męczę. Więcej na pewno nie kupię.

Ilość zużytych opakowań: ciągle 1

dziwna

kupiłam z ciekawości bo była akurat w promocji. Jestem rozczarowana - baza jest jakaś tępa, taka gumowa, nie czyni twarzy jednolitą, a wręcz uwydatnia niedoskonałości:( produkt zupełnie zbędny w kosmetyczce. Daje bardzo delikatny efekt i raczej nie nadaje się pod podkład, bo ani nie ułatwia rozprowadzenia go ani nie widać efektu jej zastosowania po nałożeniu podkładu. Wykorzystuje ją na dekold - to jedyne miejsce gdzie się sprawdza;)

Ilość zużytych opakowań: wciąż zmagam się z pierwszym ;) i ostatnim;)

bywało gorzej

Na początku byłam zachwycona.
Otrzymałam próbki i sobie
smarowałam, było super, ale już
wiedziałam, że dla ciemnej karnacji
lepsza. Nabyłam więc wersję ciemniejszą,
używałam pod podkład, później samej
bazy [oczywiście omijając nos i skórę
wokół oczu], bo całość była ciężka.
Po miesiącu odczułam pierwsze negatywne
efekty, ale niewielkie- w preparacie
były jakieś drapiące drobinki, może owa
mika, która nabłyszcza. No i to drapanie
mnie wkurzyło. Po dłuższym czasie zużyłam
resztę do smarowania dekoltu i ramion.
Kosmetyk nie jest idealny, ale cóż,
bywało gorzej:)

Używam tego produktu od: już skończyłam

Porażka na całej linii!

Tak jak w temacie. Ta baza nie robi nic, poza tym, że podkreśla wszelkie niedoskonałości cery. Nie rozświetla, nie przedłuża trwałości makijażu. Jestem bardzo rozczarowana, wszak firma i cena powinny zobowiązywać.. Co gorsza, przy którejś z kolei próbie wyciśnięcia jej z tubki zamiast bazy sączył się jakiś płyn, dopiero potem sam produkt (nie była przeterminowana). Nigdy więcej!

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Moja ulubiona!

Oj naprawde dlugo wzbranialam sie przed kupnem tej bazy. Targalo mna mnostwo watpliwosci, ale w rezultacie jestem bardzo zadowolona, poniewaz:

- baza daje cudowny efekt rozswietlajacy na twarzy;
- wyrownuje koloryt;
- nie przetluszcza i nie przesusza mojej mieszanej cery;
- przedluza trwalosc makijazu;
- ma cudowna konsystencje;
- jest bardzo wydajna.

To moje must have, zwlaszcza gdy jest cieplo i nie trzeba nakladac podkladu, wtedy tylko baza na buzie i mozna podbijac swiat.

Używam tego produktu od: listopad 2008

lubię i już!

mimo że mam skórę raczej tłustą, to jakoś mnie ta rozświetlająca baza skusiła. faktycznie rozświetla, ale nie jakoś brokatowo. mam wersję jaśniejszą (brzoskwinia) i widać tam takie mikro-drobinki, trochę różowawe. sama baza jest jednak bardziej brzoskwiniowa, na skórze stapia się z cerą i nawet lekko wyrównuje koloryt, nie widać jednak jakichś szczególnych efektów kolorowych. powstaje taki lekki "glow", który bardzo łatwo można zmatowić pudrem (o ile się chce). i sam puder również lepiej się trzyma. pod mineralnego loreala jest wręcz konieczny - puder wtedy tworzy gładkie wykończenie i nie wchodzi w jakieś nierówności, bo te nierówności są wyrównane bazą :-)

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Cudowna baza :)

Wspaniała baza, poprawia trwałość makijażu, łatwo się rozprowadza, ślicznie rozpromienia cerę i wyrównuje jej koloryt, nie zatyka porów, jest bardzo wydajna... same plusy, jak dla mnie jest rewelacyjna :) Gorąco polecam !!

Używam tego produktu od:pół roku

lubię

Bazę kupiłam rok temu, jak tylko weszła do sprzedaży. Mam wersję brązującą.
Baza bardzo mi się spodobała. Kupiłam ją po tym jak wypróbowałam próbkę z jakiegoś czasopisma.
Baza świetnie wygląda na opalonej cerze - latem, gdy jestem przybrązowiona Oligo 25 w duecie z korektorem i różem robią mi za cały makijaż twarzy.
Nie tylko brązowi, ale nadaje cerze blasku, rozświetlenia; delikatnie ją tonuje.
W okresie jesienno-zimowym stosuję ją pod podkład bądź mieszam z podkładem - dzięki temu znika szarość, ziemistość. Cera staje się promienna, ciepła, "miękka".
Mam ochotę wypróbować inne bazy innych firm , gdyż nie mam dużego doświadczenia z tego typu kosmetykami - jeżeli nie znajdę godnego następcę, będę wracać do Oligo ;)

Używam tego produktu od:ponad roku
Ilość zużytych opakowań: kończę 1