Deborah, Nail Space, 2-Phase Acetone Free Remover (Dwufazowy zmywacz do paznokci)

Wyjątkowo delikatny, bez acetonu. Szybko i skutecznie usuwa lakier. Przyjemnie pachnie.
Zawiera olejek migdałowy - równoważy działanie rozpuszczalników zapobiegając przesuszeniu skórek i płytki paznokcia.

Niszczyciel

Skuszona ładną buteleczką i dwufazową formułą kupiłam ten zmywacz. Producent obiecuje, że produkt jest wyjątkowo delikatny, bez acetonu, szybko i skutecznie usuwa lakier i do tego przyjemnie pachnie. Dodatkowo posiada składniki aktywne - olejek migdałowy - równoważący działanie rozpuszczalników i zapobiegający przesuszeniu skórek paznokci oraz płytki paznokcia. Efekt jaki mamy uzyskać używając tego zmywacza to szybko usunięty lakier bez przesuszonych skórek i płytki paznokci.

To tyle od producenta; czas zdjąć różowe okulary i przechodzimy do szarej rzeczywistości.

Na składach się nie znam więc wierzę na słowo, że acetonu w mojej butelczynie nie ma ani grama. Co do szybkości i skuteczności zmywania. Z szybkością to jak z refleksem szachisty. Gdybym żyła wiecznie to może czas w jakim ten zmywacz radzi sobie z lakierem byłby okej, ale że tak nie jest, a ja zawsze jestem w "niedoczasie" to od zmywacza wymagam, żeby zmywał 10 paznokci w dwie minuty. Ze skutecznością też jest coś nie tak, bo myślałam, że będę musiała pozawijać paznokcie w folię aluminiową, żeby pozbyć się lakieru (wtajemniczeni wiedzą, że tą metodą zmywa się glitery, które trzymają się na paznokciach jak beton). Zmywałam Chg Ahoy! Co do przyjemnego zapachu, kwestia gustu, ja jestem na nie. Co do zapobiegania przesuszania skórek to tu producent zakpił sobie i to bardzo. To co ten zmywacz zrobił z moją skórą w miejscu gdzie miał z nią styczność to istny armagedon. Skóra jest sucha, sztywna i się łuszczy. Nie dość, że stało się to ze skórą w okolicach paznokci to jeszcze na wewnętrznej stronie palców, które trzymały wacik – efekt utrzymuje się już trzeci dzień pomimo tego, że śpię w rękawiczkach bawełnianych, a ręce mam wysmarowane grubą warstwą Retimax 1500.

Reasumując; nie polecam!

Jest swietny!

Jest swietny! przed uzyciem trzeba nim silnie wstrzasnac zeby wymieszac obie warstwy. Potem wystarczy wylac odrobine na wacik i w kilka chcwil pozbywam sie lakieru. Naprawde jest bardzo skuteczny a do tego lagodny dla paznokcia - nie wysusza jego plytki. Przyznaje tez duzy plus za fajny wyglad:)

Używam tego produktu od:nie wiem