La Roche-Posay, Anthelios Creme Fondante SPF 40 (Krem do twarzy do cery wrażliwej - wysoka ochrona)

Krem do twarzy dla skóry wrażliwej na słońce z filtrem SPF 40/PPD 17 (deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry). Chroni przed uszkodzeniami komórek. Przeznaczony dla cery suchej i normalnej.
Nowa formuła kremu idealnie "wtapia" się w skórę nie pozostawiając na niej białych śladów ani tłustej warstwy. Zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry (40% przez 4 godziny) Nie powoduje powstawania zaskórników. Zawiera system filtrujący składający się z opatentowanych filtrów słonecznych: Mexoryl SX i Mexoryl XL.
Zawiera wodę termalną z La Roche Posay, bogatą w selen, pierwiastek o właściwościachwzmacniających system ochronny skóry przed działaniem wolnych rodników. Bezzapchowy. Wodoodporny. Produkt testowany pod kontrolą dermatologiczną.

Skład: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl Myristate, Nylon-12, Petrolatum, Ethylhexyl Triazone, Polymethyl Methacrylate, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butylparaben, Disodium Edta, Drometrizole Trisiloxane, Etyhlparaben, Glyceryl Stearate, Glycine Soja/Soybean Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isobutylparaben, Methylparaben, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine, Parfum (09.05.2008)

Cena: 49zł / 50ml
/bw/

Najlepszy

Skutecznie chroni przed oparzeniami. Sprawdził się na plaży i w czasie wycieczek rowerowych. Bardzo naturalny efekt bez pudrowej maski. Aksamitna konsystencja sprawia, że łatwo się rozprowadza. Używałam jeszcze trzech innych kremów do twarzy z wysokim filtrem. Eris SPF 40 i Bioderma Photoderm SPF 50 miały mniej skuteczny filtr niż Anthelios. W tym roku spróbowałam kremu Avene SPF 50. Filtr znakomity, ale krem ciężko się nakładał i zostawiał nieładną białą warstwę. Na pewno wrócę do Antheliosa.

Odejmuję jedną gwiazdkę za parabeny w składzie.

Używam tego produktu od: używałam w ubiegłym roku

Dobry produkt

Często pojawiają mi się po opalaniu krostki - zwłaszcza na twarzy i dekolcie, poza tym mam wrażliwą skłonną do podrażnień skórę. ten krem super poradził sobie z moimi problemami skórnymi - ukoił i fajnie nawilżył buzię. nie klei się i nie zapycha porów, jest bezzapachowy - co też uważam za zaletę, bo w wielu kremach zapach mnie drażni. świetnie nadaje się pod makijaż - nie zostawia tłustego filmu. w sierpniu jadę na wakacje do ciepłych krajów i na pewno wezmę go ze sobą, a może i dokupię spray SPF 50+, żeby nie męczyć się z alergią słoneczną.

Jestem zachwycona tym filtrem. Dotąd nienawidziłam wszelkich kremów z filtrem za ta ich bladość, złe wchłanianie się, lepkośc, zapychanie, itp. Anthelios jest zupełnie inny. Ma odcień lekko zółtawy co powoduje, że nie wygląda się jak mumia, doskonale nawilża, ładnie się wchłania i aż tak nie błyszczy się na skórze jak pozostałe przeze mnie wypróbowane. Po zastosowaniu sypkiego pudru wymaga co najwyżej jednej poprawki w ciągu dnia. Tak wiec nie ma białych placków, nie wychodzi spod makijażu jak inne filtry czynić potrafią. Jest też dosyć wydajny - mi na miesiąc starcza. A cena... jak dla mnie stosowna do jakości produktu :)

Używam tego produktu od: 2,5 miesięcy

bardzo lubię :)

Przypadł mi do gustu ten filtr, ponieważ

+ bardzo dobrze nawilża skóre
+ staram sie kłaść go jak najwięcej, i te 1,5 -2 ml zawsze wsmaruje, filtr, choć trwa to chwilę, wtapia się w skórę i zostawia ją naprawdę milutką i gładziusieńką

+ nie zapchał mnie

+ raczej nie szczypie w oczy, a kłade go też na powieki i pod oczy

+ zwykle pół dnia spędzam na dworze, ostatnio były solidne mrozy, a moje policzki nawet tego nie odczuły - a mam naczynkową cere troszkę

pojemnosc taka, że starcza na miesiąc a cena trochę wysoka ale cóż :)

Po miesiącu stosowania razem z wit c stwierdzam ze stan cery mi sie poprawił :)

- zapach jest znośny, ani nie przeszkadza ani nie zachwyca :)

Używam tego produktu od:miesiąc
Ilość zużytych opakowań:skonczyłam 1 opakowanie

bardzo fajny :)

kremik nie zapycha mojej sklonnej do tego cery, nie kryje, co dla mnie jest zaleta, ale rozswietla skora i nadaje jej taki ladny zlociutki odcien, ale nie przyciemnia jej :)
skora jest ultranawilzona, odzywiona i uspokojona, co przydaje sie podczas kwaszenia sie, kiedy zdarza sei lekko podraznic skore :)
oczywiscie swieci sie bardzo, ale od czego jest puder :)
nie bieli, nie splywa, nie zapycha, dla mnie bez wad, nakladam go chyba za malo, bo po 2 meisiacach jest go ciagle duzo w tubce, no trudno, zima na pewno bede bardziej sie przykladac z racji mrozow :)Używam tego produktu od: 2 miesiace

Mimo pomyłki, godny polecenia

Bardzo dobry krem dla skóry wrażliwej (choć takiej nie mam, nie zaszkodził i mi). Kupiłam go choć mam cerę mieszaną, a on jest do normalnej i suchej bo na opakowaniu nie było ani słowa o tym i dopiero przy tworzeniu opisu dowiedziałam się o tym z internetu. A więc minus za tworzenie polskich wersji napisów na opakowaniu, na którym jedynie pełno banałów o ochronie przeciwsłonecznej.
Niemniej mimo dość gęstej konsystencji i początkowo solidnego filmu na twarzy, ostatecznie wchłaniał się bardzo dobrze i skóra nie świeciła mi się.
Makijaż również leży na nim świetnie. W ogółe same plusy. Podejrzewam, że u cery normalnej czy suchej efekt będzie jeszcze lepszy.
Jest bardzo wydajny, używam go już z 2 m-ce codziennie rano, a jeszcze sporo go mam. To ta gęsta konsystencja, wystarczy dwie kropelki wielkości ziarnka grochu i cała twarz nasmarowana. Ma też ciekawy kolor- śmietankowy. Zapach bardzo naturalny, delikatny, też bardzo mi pasuje.
Poza tym czuję się z nim bardzo bezpiecznie :) Bo przy takiej ochronie słońce mi nie straszne. Niemniej następnym razem kupię wersję fluidową lub żelową dla cery mieszanej :)

Używam tego produktu od: od około 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania