Eau Thermale Avene, Haute Protection Lait Enfant SPF 40 [High Protection Lotion for Children SPF 40] (Mleczko dla dzieci z wysoką ochroną przeciwsłoneczną, 2007r.)

Mleczko przeznaczone dla delikatnej skóry dzieci. Nie zawiera substancji zapachowych, odpowiednie dla jasnych fototypów skóry, fotostabilne i wodoodporne. Jego formuła oparta jest na bazie nowatorskiego systemu filtrów przeciwsłonecznych, który zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVB i UVA łącząc Tinosorb M i S z opatentowanymi i doskonale tolerowanymi ekranami mineralnymi MPI (ZnO + mikronizowany TiO2). Zawiera też Pretocopheryl (prekursor witaminy E) - silny przeciwutleniacz, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników oraz wzmacnia barierę ochronę skóry. Dzięki zawartości Wody termalnej Avene o właściwościach kojących i łagodzących jest doskonale tolerowany przez wrażliwą skórę. Zapewnia długotrwałą ochronę (deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry).

zdecydowanie na tak

Kosmetyk kupiony specjalnie na bałkańskie słońce. I spisał się w swojej roli na medal. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z filtrami na twarz (stosowałam Iwostin i Biodermę), ale to mleczko jest zdecydowanie najlepsze.
Plusy:
+ duża pojemność :)
+ łatwość aplikacji
+ można na niego używać dowolnej kolorówki!
+ nie zapycha mojej mocno problematycznej skóry (a nawet mam wrażenie, że podczas jego używania skóra jest w lepszym stanie)
+ nie wysusza
+ nie bieli!
Absolutnego matu się nie spodziewałam, ale Avene zaskoczyło mnie na plus - mogłabym wyjść na ulicę nie nakładając pudru sypkiego na tę emulsję, a i tak nie straszyłabym świecącą twarzą ;)
Gdyby był jeszcze trochę mniejszym lepiszczem byłby idealny. Ale i tak nie mam zamiaru nawet szukać innego filtra. I będę go używać nie tylko w czasie wakacji.

wciąż nie to...

Mleczko dla dzieci ma wszystkie zalety swojego "braciszka" mleczka SPF50+ i prawie wszystkie jego wady...

* korzystna cena w stosunku do objętości
* stabilne filtry
* nie zapycha
* nie zawiera alkoholu
* nie podrażnia i nie rozjusza naczynek
* łagodzi i świetnie nawilża
* nie ma Parsolu w składzie, dzięki czemu można używać dowolnej kolorówki bez ryzyka destabilizacji
* bieli, choć po ok. 30 minutach nieco stapia się z kolorytem cery, ale i tak efekt maski pozostaje
* kłopotliwe w nakładaniu - trzeba się trochę pomęczyć zanim opanuje się jakąś technikę

Dodatkowym atutem mleczka dla dzieci jest brak zapachu, ale z kolei zwykłe mleczko Avene ma wyższą ochronę przeciwsłoneczną... Dlatego w ostatecznym rozrachunku oba mleczka otrzymały ode mnie jednakową ilość gwiazdek.

Używałam przez ponad 2 miesiące

Satysfakcjonujący

Kupiłam go, kiedy przestałam zauważać w aptekach emulsję Iwostinu SPF 40. Po wcześniejszych przygodach z filtrami Avene miałam nieco oporów, ale pochlebne komentarze na forum sprawiły, że postanowiłam zaryzykować. I dzięki Bogu, bo dzisiaj to mój ulubiony filtr.

"Dzieciaczek" nie tłuści tak, jak inne Aveny. Poza tym ma dla mnie dwie ogromne zalety: nie ma w składzie denata (alkoholu znaczy ;)), a jednocześnie wchłania się całkiem przyzwoicie i efekt ten utrzymuje się naprawdę długo. Nie poprawiam makijażu w ciągu dnia, więc pod wieczór moje czoło się trochę świeci, ale - jak zauważyła Isa666 - jest to delikatny (jak na filtry) glow. Owszem, małe z niego lepiszcze, ale w granicach rozsądku i komfortu używania. Nie jestem co prawda pewna, czy nakładam przepisową ilość - od jakiegoś czasu nie chce mi się bawić strzykawką i robię to "na oko". Jednak na pewno nie nakładam kropli. Ponadto filtr nie migruje, imigruje ani też emigruje, zarówno do oczu, jak i z twarzy. Bielenie w normie, acz zaznaczam, że z natury przypominam bohaterkę modnych dziś filmów o wampirach. Konsystencja lejąca, jak dla mnie mogłaby być bardziej skondensowana, no ale w końcu to emulsja, więc trudno oczekiwać pasty. ;)
O zbawiennym wpływie wody z Avene wiem nie od dziś - ten filtr tylko potwierdza owo działanie. Łagodzi, nie zapycha, nie nawilża, ale nie taka jest jego rola. I - last but not least - ma Tinosorby, to znaczy że (teoretycznie) można po nim maziać kolorówką bez ograniczeń.

Cena w porządku - akurat na filtrach nie oszczędzam.

Teraz pozostaje ocena. Sama nie wiem, czy dać mu 4, czy 5 gwiazdek. Znam filtry, które się mimo wszystko lepiej wchłaniają, jednak one nie mają Tinosorbów. A mnie męczy kombinowanie z miką i talkiem, bo - koniec końców - i tak mi się nie uda ich całkowicie wyeliminować ze swojego mejkapu. I chyba właśnie dlatego dam mu jednak 5 gwiazdek. Jak na filtr posiada i tak wystarczająco wiele zalet. Niech to będzie taki kredyt zaufania. :)

Ilość zużytych opakowań: 3 lub 4

Niezbędny !

Kupiłam dla córki a zużyłyśmy go w ciągu dwóch sezonów obie .
Doskonale chroni przed poparzeniami a jednocześnie nadaje ładną , długotrwałą opaleniznę . Konsystencja lejąca ale dzięki temu można dokładnie go rozprowadzić . Nie lepi się , ładnie się wchłania . Tuba bardzo poręczna .

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:jedno

Jak na razie mój ulubieniec

Może KWC to na przerost, ale lepszego do tej pory nie znalazłam...

Dość ładnie sie wchłania, nie bieli.

trochę sie lepi po nałożeniu.

Ja nie umiem nałożyć przepisowej ilości, bo sie zwija, ale i tak najlepszy z przetestowanych.

Używam tego produktu od: 2 m-cy

Świetny!

To był mój pierwszy "poważny" filtr, dlatego trochę zwlekałam z recenzją.
Moje odczucia:
Początkowo - szok, gdyż zupełnie nie wiedziałam jak się z filtrem obchodzić. Po kilku dniach nauczyłam się jak go rozprowadzić, żebym nie miała całej twarzy w białych smugach i od tamtego czasu nasza współpraca wyglądała wzorcowo.
Na twarzy pozostaje lekka biaława poświata i delikatny glow, dlatego podkład i puder jest niezbędny.
No i same plusy: bardzo wydajny, duża tuba, za stosunkowo niewielkie pieniądze, dobrze się wchłania, nie zapycha, nie uczula, nie spływa.
Polecam!

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Lepiszcze

Sama nie wiem co mam myśleć o tym produkcie...
Używam go od 4 mcy i skończyć nie mogę (tym bardziej teraz gdy robi się troszkę cieplej !)
Na zimę był nawet znośny - otulał twarz taką "kołderką" i mróz ani słońce nie były mi straszne. Ale potwornie się lepi, świeci i pobiela!!! Na to świecenie nie ma rady- skrobia nałożona nawet oszczędnie tworzy na twarzy "kluski", puder nie da rady tego zmatowić- ale to akurat rozumiem- to przeciez filtr nie krem matujący. Najgorzej z tym lepieniem...
Wchłania się długo, trzeba baaaaardzo dokładnie wsmarować żeby nie narobić sobie nieestetycznych białych śladów. Nie jestem również pewna czy nie zapychał (testuję własnie) :(
Z plusów: pojemność w stosunku do ceny, walory odżywcze.
Generalnie jesli kiedykolwiek do niego wrócę to tylko zimą

Używam tego produktu od:4 mcy
Ilość zużytych opakowań: 3/4

"Antek" zdetronizowany :-)

Odkąd zaczęłam moją przygodę z filtrami moim ulubieńcem był Anthelios DP z LRP. Uważałam go za idealny filtr dla mojej mieszanej cery. W tym roku jednak postanowiłam wypróbować nowość Avene - i tak w mojej kosmetyczce wylądował ten "dzieciaczek" :-)
Konsystencja jest typowo mleczkowata - wodnista, o białym kolorze :ehem: Nakłada się go bardzo łatwo, bardzo szybko się wchłania, czasem wręcz nie zdążę go nawet dokładnie rozetrzeć na twarzy. Pozostawia po sobie lekki film, ale dzięki niemu skrobia, której używam do matowienia przykleja się bez problemu. Efekt matu utrzymuje się naprawdę długo, sama skrobia wygląda na Avence o wiele lepiej niż na Antku, gdzie po pewnym czasie twarz zaczynała się świecić a tu czegoś takiego nie ma! :ehem: Twarz jest idealnie matowa i nawet po kilku godzinach, gdy zaczyna się świecić, to jest to tylko taki delikatny "glow".
Kolejnym plusem jest to, że mleczko nie spowodowało u mnie żadnego wysypu przyszczy(zwłaszcza tych podskórnych, bolących), co więcej twarz jest bardziej nawilżona i wygląda zdrowiej :-)
Co do zapachu - podobno poprzednia wersja pachniała kiszonymi ogórkami(tak czytałam), tu jednak zapachu właściwie nie ma, ja nie wyczuwam nic charakterystycznego, czy śmierdzącego, co sprawiałoby, że aplikacja mleczka byłaby nieprzyjemna.

Podsumowując - ten filtr uważam za moje odkrycie roku :D Towarzyszył mi przez całe wakacje, spisywał się świetnie nawet w największe upały, gdy słońce prażyło bardzo mocno.
Jestem bardzo zadowolona z niego i polecam!

Używam tego produktu od: wiosna-lato 2007