KWC LogobyWIZAŻ logo

Kupi ponownie: 82% osób
    canbria
    22 maja 2020 o 14:12
    Klasyka gatunku
    Czy jest jeszcze ktoś kto nie zna tego szaraczka? Moja Babcia była szczególnie mocno przywiązana do tego - jak mówiła - szarego mydła i kupowała je wręcz w hurtowych ilościach. Do mycia dłoni, twarzy, całego ciała, zapierania plam, a także prania ubrań... Tak, to mydło ma mnóstwo zastosowań. Tak jak już napisałam, z tym mydłem kojarzy mi się moja Babcia. Dzięki niej je poznałam. Wiem, że jego formuła na przestrzeni lat nieco się zmieniła. Nie wiem, czy to kwestia tego, że moja Babcia nie lubiła zmian i jak już się przywiązała do wcześniejszej wersji, to później trochę ubolewała, że jej zmienili formułę i że to już nie to samo. Później (gdy nigdzie już nie mogła dostać starej wersji) oczywiście kupowała już tę nową i finalnie też była zadowolona. Mydło Biały Jeleń dostaniemy praktycznie w każdym sklepie. Jest zapakowane w przezroczystą folię, na której umieszczone zostały wszystkie najważniejsze informacje, a także logo firmy. Jest to tak charakterystyczny produkt, że aż ciężko mi ocenić, czy grafika jest w moim guście czy nie. Po prostu, charakterystyczna dla firmy i szybko rozpoznawalna, a o to chyba chodzi najbardziej. Po rozpakowaniu mydełka zaczyna docierać do nas jego delikatny zapach i znowu - jest on bardzo charakterystyczny. Nie odkryję Ameryki, jak napiszę -mydlany, nie utrzymuje się zbyt długo na skórze. Mnie on kompletnie nie przeszkadza, ale pewnie znajdą się osoby, którym niezbyt on podpasuje. Następną charakterystyczną cechą Białego Jelenia jest kształt mydła. Powiedzmy sobie szczerze - do najwygodniejszych to on nie należy. Kwadraciak jakich mało, niezbyt dobrze leży w dłoni i zwłaszcza na początku często wyślizguje się z niej. Po pewnym czasie używania, gdy wygładzimy nieco boki, z komfortem podczas używania jest już dużo lepiej. Mydło świetnie sprawdza się w przypadku mycia dłoni. Jest bardzo delikatne, więc nie podrażnia i nie przesusza nawet suchej skóry. Ok, nie ma jakichś cudownych właściwości nawilżających, ale już sam fakt, że nie przesusza to, moim zdaniem, naprawdę dużo. Jest dobre dla osób z wrażliwą skórą. Prawdę powiedziawszy, nie znam osoby, którą by to mydło uczuliło. Moja Babcia, bardziej jechała po bandzie i oprócz podstawowego zastosowania, używała go także do mycia całego ciała, twarzy, a także do zapierania plam czy nawet czasami do ręcznego prania pojedynczych ubrań. Mydło jest bardzo wydajne i ma przyzwoitą cenę. Produkt godny polecenia.
    Zalety:
    • + delikatne dla dłoni, nie podrażnia, ani nie przesusza
    • + dobrze domywa zabrudzenia np. z dłoni
    • + wielofunkcyjne, może służyć również do zapierania plam na ubraniach
    • + łatwo dostępne, praktycznie w każdym sklepie
    • + polska marka, mydło to już od dawien dawna króluje na rynku
    • + wydajne
    Wady:
    • +/- delikatny, ale specyficzny zapach, który nie każdemu przypadnie do gustu
    • - na początku straszny kwadraciak, który źle leży w dłoni

40 osób uznało tą opinię za pomocną
    JOANNAPIO1974
    7 września 2022 o 13:34
    SZARE MYDŁO JEST ZAWSZE
    Szare mydło w kostce Biały Jeleń jest u mnie w domu zawsze. Jest wykorzystywane do różnych rzeczy. Oczywiście najważniejszą jest pielęgnacja ciała co robi doskonale . Jest naturalne , nie podrażnia , nie wysusza , jest hipoalergiczne no i spełnia swoją funkcję myjącą czyli usuwa zabrudzenia . Używam go do całego ciała . Jest bezzapachowe. Używam go również do wymaczania zmęczonych i napuchniętych nóg. Do miski wlewam ciepłą wodę wrzucam kostkę szarego mydła i wkładam nogi . To naprawdę pomaga . Używam go również do prania , dobrze się mydli i super czyści . Polecam ten klasyk .
    Zalety:
    • * bezzapachowy
    • * nie podrażnia
    • * nie uczula
    • * wszechstronny
    • * cena
    • * wydajność
    Wady:
    • brak

32 osób uznało tą opinię za pomocną
    KamaKarmel
    12 października 2019 o 22:44
    Dobrze go mieć
    Kostka mydła zapakowana jest w przezroczysta folijkę (dostępna jest również wersja w kartoniku - mniejsze opakowanie. Na tym skąpym opakowaniu znajdują się jednak wszystkie niezbędne informacje. Szata graficzna jest typowa jak dla firmy Biały Jeleń. Cała kostka jest koloru szaro żółtego, w kształcie dużego, gróbego prostokąta 150gram, polecam mniejsza wersje, jest znaczniej wygodniejsza w codziennym użyciu. Szare mydło od Białego Jelenia to nic innego jak mieszanina soli potasowych wyższych kwasów karboksylowych, gliceryny, kwasu cytrynowego, chlorku sodu i innych. W odróżnieniu od mydeł sodowych nie zawiera sztucznych barwników czy substancji zapachowych, co sprawia, że uczulenie spowodowane szarym mydłem są znacznie rzadsze niż przy stosowaniu innych środków higienicznych. Na co warto zwrocić uwagę w składzie znajdziemy Sodium Tallowate to substancja myjąca pochodząca z łoju wołowego. Miłośnicy wegańskich kosmetyków nie będą tym zachwyceni, jednak dalej jest to substancja naturalna. Nie zawiera żadnych substancji zapachowych ani barwników, za co ogromny plus. Po myciu skóra jest gładka, miękka, ale przy częstym stosowaniu wysusza! Szczególnie można to odczuć na dłoniach, gdzie stosuje kilkanaście razy dziwnie.
    Zalety:
    • + Odczuwalnie oczyszczona skóra
    • + Kremowa biała piana
    • + Działanie antybakteryjne
    • + Wydajne
    • + Doskonale zmywa resztki makijażu
    • + Nie podrażnia skóry
    Wady:
    • - mocno wysusza dłonie
    • - podkreśla skórki

29 osób uznało tą opinię za pomocną
    Paula_beautydiary
    1 kwietnia 2024 o 13:40
    5 / 5
    Mam zapas odkąd mam dziecko
    Sama marka była mi znana od dawno, bo widziałam to myslo u babci przy zlewie , mama też ma kostkę w w zapasie w łazience . Ja za to kupiłam je kiedy wybieralam się do szpitala na poród , ze względu na jego delikatny , prosty sklad . Ładnie sie pieni , początkowo ze względu na swój kaztalt nie jest wygodny do trzymania ale z czasem się to zmienia. Końcówka łamie się ale nie powinno to chyba dziwić . Używałam tego mydła głównie do dbania o higienę miejsc intymnych, natomiast teraz używam go podczas kąpieli, bo skóra po nim jest taka naprawdę „czysta czysta” bez tarcia gąbką. Ostatnie zdanie na temat formuły - nie jest nawilżająca ale ciało zdecydowanie jest fajnie przygotowane do przyjęcia balsamu czy innych olejków. Mam wrażliwą skórę i nigdy mnie nie podrażnił. Często przy maluszku używam go do dopierania plam po ulewajkach czy innych zabrudzeniach, które trzeba usunąć „na już” . Polecam każdej mamuśce i nie tylko. Dobry klasyk.
    Zalety:
    • Cena
    • Naturalny skład
    • Wszechstronny - do mycia ciała , twarzy, prania
    • Super dla „wrażliwych”
    • Dostępny w wielu drogeriach i marketach

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    Aleksandrabudzynska96
    13 marca 2024 o 20:36
    1 / 5
    Bardzo podrażnia moją skórę
    Jest to produkt hipoalergiczny ale u mnie kompletnie się nie sprawdza i działa w drugą stronę . Bardzo podrażnia moją skórę , powoduje ogromne swędzenie i zaczerwienienie skóry , pozostawia ją matową i przesuszoną , kolejnym minusem jak dla mnie jest zapach który strasznie mi przeszkadza oraz to że mam wrażenie że jest to produkt słabo oczyszczający i myjący . Plusami jest to ze kostka mydła jest naprawdę duża i wystarcza na długo oraz bardzo łatwa dostępność i cena . Niestety nie sięgne po ten produkt ponownie.

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    bst
    19 stycznia 2024 o 8:48
    Lubimy od lat!
    To moje ulubione mydło do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej. Jego formuła jest hypoalergiczna i oparta na naturalnych składnikach, co sprawia, że idealnie nadaje się dla osób ze skłonnością do alergii. Co ważne, nie podrażnia i nie wysusza skóry, co jest częstym problemem przy innych mydłach. Moja skóra jest miękka i nawilżona, co daje jej uczucie komfortu i ukojenia. W moim domu używamy tego mydła od dawna i zdobyło ono solidne miejsce w naszej szafce łazienkowej.
    Zalety:
    • działanie
    • skład
    Kupił/a w:Inna drogeria

vintagestar
    4 stycznia 2024 o 12:29
    5 / 5
    To mydło to zdecydowanie mój klasyk
    Kupiłam je w Rossmanie po raz pierwszy już kilka dobrych lat temu. Od tamtego czasu nie rozstaję się nim. Nie wysusza dłoni, świetnie domywa pędzle i gąbeczki do makijażu i działa odplamiająco. Jest bezzapachowe i po prostu świetne bo nie uczula.

14 osób uznało tą opinię za pomocną
    Gogoz
    19 grudnia 2023 o 22:53
    Niezmienne od lat
    Szare mydło jest potrzebne w wielu sytuacjach, przydaje się przy codziennej higienie czy odplamianiu. Dobrze nawilża, nie uczula ani nie podrażnia. Nie ma sztucznego zapachu, ma taki mydlany.

Feelemonka
    18 grudnia 2023 o 13:14
    5 / 5
    Niezbędny w każdym polskim domu!
    Niezbędny produkt w każdym gospodarstwie domowym- do mycia, do prania. Nie uczula, nie przesusza jak powszechnie stosowane mydła w kostkach. Do tego idealny do moczenia stóp w mydlinach- leczniczo i pielęgnacyjne ;)

martens84
    12 listopada 2023 o 18:08
    Niezmienne od lat
    Kultowy kosmetyk,który przeszedł chyba przez każdy polski dom. Kiedyś znienawidzone, wypchnięte z szeregu przez kolorowe FA,Luksja czy Dove a jednak z pokorą wracamy do niego co jakiś czas. W przypadku cer wrażliwych,atopowych ratuje życie, zdarzało mi się przemywać nim trudno gojące się rany,myć włosy (tak!) dopierac plamy . Kostka,która czyni cuda,choć jej używanie swojego czasu było obciachem dziś na szczęście wróciło do łask, również w wieku fajnych,nowych odsłonach.

7 osób uznało tą opinię za pomocną
    lusia1987
    8 listopada 2023 o 22:04
    5 / 5
    Mydło, które zna moja cała rodzina
    Cześć! Mydla Biały Jeleń są znane przez różne pokolenia. To marka z tradycjami, która [tak mi się wydaje] zaslunela z tego,że produkuje naturalne i hipoalergiczny produkty. Jakie jest mydło Biały Jeleń - można powiedzieć,że to kultowe mydło -świetnie nawilża -nie podrażnia i nie wysusza skóry -nie zaburza pH skóry -jest naturalne, ma krotki skład -jest bardzo, ale to bardzo wydajne -jest duże i wolno się zużywa -ma delikatny zapach -do skóry delikatnej i wrażliwej -jest hipoalergiczne -dobrze czyści Moim zdaniem jest to jedno z najlepszych mydeł naturalnych jakie do tej pory stosowałam. Na pewno będę po nie często sięgać. Bardzo polecam

Medea05
    19 października 2023 o 21:01
    5 / 5
    Hipoalergiczny klasyk, alergicy i wrazliwcy beda zadowoleni
    Patrząc na to opakowania mozna pomyslec - co ciekawego może byc w szarym mydle? Otóz, wiele. Albo niewiele, ale bardzo znaczace! Bo komu nie zalezy na delikatnym, ale dobrym oczyszczeniu ciała? Wszystkim. A to mydło to własnie zapewnia. I jest wszechstronne - nada sie i do ciala, i do mycia ubrań i do ich odswiezenia :) ja uzywam mydła do ciała: + dokladnie oczyszcza + nie podraznia + powiedzialabym, ze wrecz koi podrazniona skore Moja kumpela uzywa do myciaplam z icuhcow i wklada do szafy aby ladnie pachnailo. Inne zastosowania a kazdy zadowolony ;)

22 osób uznało tą opinię za pomocną
    Fiona0123
    18 października 2023 o 11:12
    Jedyny na podrażnienia skóry
    Moja skóra jest sucha i skłonna do podrażnień od lat myje się tym mydłem i bardzo polecam . Świetnie nawilża skórę i koi podrażnienia nawet te alergiczne .
    Zalety:
    • Nawilża , koi podrażnienia ,
    Kupił/a w:W aptece

diosa1nefretete
    17 października 2023 o 23:05
    5 / 5
    Uniwersalne, nie tylko do wykorzystania w domu ale i do pielęgnacji ciała
    Mydła używam w domu, do odpierania plam a zwłaszcza na ubranach małego dziecka. Mydło jest delikatne i nie wywołuje żadnych uczuleń ani podrażnień. W zapachu jest neutralne i delikatne. Co do ciała to używałam go do mycia świeżego tatuażu czy mycia twarzy. Zdarza sie, że czasem umyję rączki czy ciałko malucha. Jest to sporadyczne. Ale daje mi pewną czystość. Kiedy używałam go sama jak byłam mała bardzo mi odpowiadało. Do tej pory się to nie zmieniło a produkt będzie przekazywany dalszemu pokoleniu. Oczywiście jeśli kostkę używam do ciała to nie do ubrań. Dużym plusem w temacie mydeł jest to, że nie rozpuszcza się gdy jest namoczone wodą. A ja zawsze mam 2 oddzielne aby mieć pewność który do czego będzie używany.
    Zalety:
    • Delikatny zapach
    • Niska cena
    • Wielofunkcyjność

17 osób uznało tą opinię za pomocną
    kroofy
    14 października 2023 o 18:34
    Klasyk
    Tradycyjne mydło w kostce bez udziwnień. Nadaje się do mycia ciała, rąk, ale też do prania, odplamiania. Wrzucam go też do kieszeni wełnianych płaszczy, tak aby nie nabierały dziwnego zapachu w szafie. Mydło uniwersalne, tanie. Totalny must have w każdym domu.

Mborka
    26 lipca 2023 o 14:40
    Dobre dla alergików
    Mydło bardzo dobre dla alergików, stosuje je do kąpieli u swojej córki i zaczerwienienia na skórze znikają. Mydło jest dużo i troszkę nieporęczne, zapach mi osobiście odpowiada ale to kwestia gustu. Ogólnie polecam bardzo to mydło :)
    Kupił/a w:Drogeria Natura

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    misiaminka
    8 lipca 2023 o 10:22
    najlepsze dla alergikow
    mydło jest znane wielu z nas, ze względu na popularna markę i to ze jest to szare mydło sam kształt mydła przynajmniej na początku nie jest zbyt wygodny. kwadratowy kształt niezbyt dobrze sie pieni, dopiero po pewnym czasie od używania zyskuje lepszy, opływowy kształt zapach jest charakterystyczny dla produktów białego jelenia, lekko słodki, mydlany ale nie mdły. mi osobiście przypadł do gustu, niestety nie utrzymuje sie długo na skórze mydło nie uczula, bardzo dobrze radzi sobie nawet z popękanymi dlonmi. nie powoduje zaczerwien ani wysypki, jest zdecydowanie hipoalergiczne
    Używa produktu od:miesiąc

14 osób uznało tą opinię za pomocną
    wiktoriagrodzka2
    3 lipca 2023 o 17:30
    Fajne
    Bardzo fajne. Uzywam nawet do twarzy. A przy tym naturalne co jest oczywiscie na plus. Kupiłam kiedyś w aptece i od tego czasu w domu używamy tylko jego. Czasami uzywam także do czyszczenia plam
    Używa produktu od:miesiąc
    Kupił/a w:W aptece