Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy (stara wersja)

Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy (stara wersja)

Żel do mycia twarzy jest przeznaczony do codziennej toalety skóry tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych, a zarazem wrażliwej i alergicznej. Starannie dobrany skład niezawierający mydła delikatnie myje i pielęgnuje skórę. Połączenie olejku z drzewa herbacianego, Triclosanu i Physiogenylu zapewnia skuteczne działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i seboregulacyjne. Hypoalergiczna formuła preparatu powstała w konsultacji z dermatologami.
Właściwości:
- Oczyszcza pory skóry.
- Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.
- Reguluje wydzielanie sebum.
- Stymuluje wzrost i regenerację komórek.
- Pielęgnuje skórę i łagodzi podrażnienia.
- Nie zawiera mydła.
- Nie wysusza skóry.
- Zawiera hypoalergiczną kompozycję zapachową (Ma atest IFRA).

Jak dla mnie beznadzieja!

Zdecydowanie nie polecam żel który obrzydliwie śmierdzi a jego "zapach" utrzymuje się nadal na twarzy po jego użyciu.
Na całe szczęście nie wydałam ani złotówki na niego tylko go dostałam.
Nie polecam.

Używam tego produktu od: paru dni
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Nic nie zmienił w moim życiu

Polecił mi go dermatolog. Kupiłam sobie ten żel do mycia twarzy oraz krem na noc oraz matujący na dzień. Używając wyłącznie tych kosmetyków nie doczekałam się zbyt dużej poprawy. Fakt, stan skóry nie pogorszył się, ale oczekiwałam czegos innego od firmy, która ma serię kosmetyków "specjalizujących się" w dbaniu o trądzikową i tłustą cerę.

PLUSY:
- wydajny,
- nie szczypie,
- nie ściąga skóry.

MINUSY:
- cena nie jest adekwatna do jakości,
- jakbym miała tylko na nim polegać przy zmywaniu resztek makijażu i brudu to chodziłabym mega zasyfiona,
- stan skóry nie pogorszył się a ja oczekiwałam, że choć trochę zaskórników i innych brzydkich rzeczy zniknie z mojej twarzy lub nie będzie pokazywać się tak często.

Fajny...

Purritin kosmetyki są naprawdę dobre, miałam kilka róznych teraz używam żelu do mycia buzi. Buzi nie wysusza a dobrze oczyszcza i odświeza, chyba za pomocą tego drzewa herbacianego, które mocno tu wyczuwam. Nie przepadam za tym zapachem ale na gorące dni pasuje idealnie.
Żel się pieni, dobrze sie zmywa, nie wysusza i nie podrażnia skóry. Miejsca, gdzie mam rozszezone naczynka nie pogorszyły się także jest łagodny dla cer naczyniowych.

Używam tego produktu od: półtora roku temu
Ilość zużytych opakowań: kilka

bardzo dobry ale za drogi

-świetny zapach
- nie podrażnia wrażliwców
-dobrze się pieni i oczyszcza
-wydajny

minusy
-cena
-mógłby więcej nawilżyć skóre ale cóż :)

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

W sumie OK, ale...

Nie oczekiwałam od tego żelu cudów w postaci odetkania porów czy ograniczenia przetłuszczania się cery, tylko oczyszczenia. Spełnia swoje zadanie dobrze, ale w duecie ze szczoteczką do mycia twarzy, inaczej bardzo ciężko go spłukać i mam jakieś takie wrażenie, że jedynie ślizga się po skórze zamiast myć. Po użyciu towarzyszy mi duże uczucie ściągnięcia i piecze, gdy przypadkiem dostanie się do oczu. Bardzo wydajny, nie powoduje podrażnień.

Używam tego produktu od: 1 rok

Najlepszy żel !

To był strzał w dziesiątkę. ! Jest to najlepszy żel z jakim miałam doczynienia, a możecie mi wierzyć , albo nie - miałam już tego bardzo dużo . Niektóre już były kupowane w desperacji , bo nie wiedziałam co mam ze swoją skórą zrobić, by przywrócić jej zdrowy wygląd :) Otóż co robi to cudo
+Wydajny
+w moim przypadku zlikwidował trądzik
+skóra po użyciu jest gładka
+dokładnie oczyszcza
+nie powoduje podrażnień
+skóra jest po nim mniej zaczerwieniona

-nie zaobserwowałam do tej pory :)

Podsumowując jest to dla mnie najlepszy produkt jaki kiedykolwiek mialam okazje uzyc :)

Używam tego produktu od: Rok
Ilość zużytych opakowań: sporo tego było :D

Mój NAJLEPSZY!

3 lata męczyłam się z trądzikiem, "leczyłam" u dermatologa, który testował na mojej cerze milion różnych maści, zawiesin,itd, ale efektów brak.
Zdenerwowałam się i stwierdziłam, że może sama czegoś poszukam. Na Iwostin trafiłam dzięki kuzynce i to był strzał w dziesiątkę!

To cudo ZLIKWIDOWAŁO mój problem w 90%!!
Jestem nim zachwycona :) Jest ze mną już ponad 2 lata i raczej pozostanie na kolejne :))

Plusy:
-bardzo dobrze oczyszcza
-nie wysusza, choć niekiedy można odczuć uczucie ściągniętej skóry, ale wiadomo, od nawilżania jest krem
-normalizuje pracę gruczołów
-nie podrażnia skóry, wręcz ją łagodzi
-jest wydajny
-poręczne opakowanie

Minusy:
-specyficzny zapach, ale można się przyzwyczaić
-dość wysoka cena

Używam tego produktu od: ponad 2 lata
Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam dokładnie, ale chyba 4

1 przygoda z dermokosmetykami na +

Skuszona promocją kupiłam dwa żele, za 36 zł.
To był mój pierwszy dermokosmetyk, dla mnie tak dobry, że zachęcił mnie do dalszych eksperymentów tego typu kosmetykami.
Jedyny jaki jest minus to może przesuszać twarz i jest niezbędny krem nawilżający do twarzy.
Plusy:
- poradził sobie z moim trądzikiem
- oczyszcza twarz nawet z makijażu
- przyznaje, że stosowałam go również do demakijażu oczu na górskich wędrówkach i był oki w tej roli.

a i jestem na tak:)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 3 duże

nienajgorszy

Całkiem całkiem. Żel jest delikatny, nie powoduje podrażnień, nie uczula, cera nie wysusza się. Mam jednak wrażenie że słabo oczyszczał moją cerę. Cena nie odstrasza.

Ilość zużytych opakowań: 1 duze opakowanie z dozownikiem w nowej wersji

Uratował mi cerę!

Ten żel w zestawie z kremem na noc sprawił, że zapomniałam o problemach z cerą. Przez kilka ostatnich lat borykałam się z trądzikiem - nietrądzikiem, który dopadł mnie po 30. Dermatolog, oczyszczanie, oleje, wykluczanie z diety określonych produktów, cuda na kiju - nic nie pomagało. Aż przypadkiem trafiłam na ten żel. Od początku używałam z kremem na noc, więc nie do końca wiem, co jest skuteczniejsze, ale w przypadku żelu mogę z całą pewnością powiedzieć że:
- dokładnie oczyszcza - po myciu najczęściej używam toniku - nawet po pełnym makijażu wacik jest czysty;
- skóra po umyciu jest gładka, mięciutka;
- zamyka pory, wysusza małe wypryski

Żel jest dość "mocny" i wysusza, ale radzi z tym sobie krem na noc, a na dzień - zwykła nawilżająca Himalaya.

Generalnie jestem tym produktem zachwycona i drżę przed "nową recepturą" - mam nadzieję, że niczego nie zepsują...

Ilość zużytych opakowań: 5 tubek

niewypał

Tak naprawdę wiele lat temu od Iwostinu zaczęła się moja przygoda z kosmetykami aptecznymi. Wtedy byłam z tej serii bardzo zadowolona. Niedawno zachęcona promocją w Superpharmie postanowiłam do niego wrócić, i tu rozczarowanie:
+cena
+zapach
+łagodny, nadaje się do zmywania makijażu z oczu

- jakoś w ogóle mi nie podszedł. jest rzadki i jakis taki "śluzowaty". w ogóle się nie pieni, przez co muszę znosić uczucie rozsmarowywania tego śluzu na buzi
- przez tę konsystencję brak uczucia odświeżenia
- mało wydajny

Ogólnie taką jakość kosmetyku można dostać za o wiele niższą cenę, np. żel ziaji za poniżej 10zł.

Ilość zużytych opakowań: jedno 150ml

jako zamiennik, ale wcale nie gorszy

Kupuję ten żel, jeżeli w aptece nie ma akurat pianki oczyszczającej iwostinu. Produkty o prawie identycznym składzie, jednak ja wolę piankę, przy czym żel wystarcza na dłużej (kupuję opakowanie 300ml).

Zalety:
-działanie oczyszczające i odświerzające
-dobrze myje i oczyszcza
-przystępna cena jak na tę pojemność
-wydajny

Wady:
-nie zauważyłam, chociaż ja wolę piankę