Avon, Ideal Shade, Smooth Mineral Makeup (Sypki podkład z wygładzającymi minerałami `Idealny kolor`)

Puder o zaletach podkładu. Zawiera 100% naturalne mineralne pigmenty. Lekka bezzapachowa formuła, wolna od talków i substancji oleistych, nie podrażnia skóry.
Poprzednio sprzedawany w linii Personal Match.

Cena: 50 zł / 6g
/e/

warto sprobowac ;o)

Skusilam sie na ten puder przez te wygladzajace mineraly ;)
Posiadam kolor Almond

Mam ten puder drugi tydzien i generalnie jestem zadowolona z niego bardzo ;)
- swietnie nadaje sie do szybkiego makijazu , wystarczy zanuzyc pedzel, musnac twarz i gotowe!
- calkiem dobrze radzi sobie z kryciem (nie mam wypryskow, jedynie drobne przebarwienia)
- daje matowy efekt przy mojej mieszanej cerze na kilka godzin; co mi teoretycznie nie przeszkadza, bo poprawiam makijaz w ciagu dnia
- ladny zapach
- nie daje efektu maski - jesli sie go dobrze nalozy
- komfortowo sie nosi na twarzy
- zdecydowanie lepiej sie go rozprowadza oraz puder lepiej stapia sie ze skora po zastosowaniu bazy pod makijaz, lub serum wygladzajacego
- nie podkresla suchych skorek, nie wysusza skory
- bardzo wydajny
- nie podkresla niedoskonalosci gdy sie go umiejetnie nalozy

Ale :
- rzeba bardzo uwazac przy nakladaniu, gdyz mozna sobie narobic piekne pudrowe "placki" i starac sie nakladac na sucha skore,matowa, na dobrze wchloniety krem
- musze przed wypudrowaniem sie koniecznie uzyc bazy pod makijaz, ktora zwezi troche pory (mam je widoczne ), inaczej ten puder bezczelnie w porach sie osiada!
-trzeba sie go nauczyc nakladac, gdyz nalozony nieprawidlowo daje efekt maski, zatyka pory, uwydatnia niedoskonalosci - ja juz znalazlam na niego sposob, choc przy pierwszym zastosowaniu sie przerazilam tym co mam na twarzy ;)

podsumowujac : ok ale bez rewelacji, a przy aplikacji trzeba bardzo uwazac bo mozna sobie zrobic "krzywde" efektem :)

Uwazam ze warto wyprobowac, tani jak barszcz a dla mnie to taki podklad i sypki puder w jednym ;)
Mokry sypki puder ;)
Swietnie sie sprawdza, gdy musze szybko zrobic makijaz ;)

Jak mi sie skonczy to na pewno kuie kolejny puder mineralny, niekoniecznie Avonu, bo sa jeszcze inne dostepne na rynku .

Używam tego produktu drugi tydzien
Ilość zużytych opakowań:zaczete 1

bardzo dobry

Niestety moja perełka się już kończy, więć muszę zamówić następny, gdyż jest świetny!
Świetnie kryje, wygląda naturalnie na twarzy, dopiero po kilku godzinach zaczynam się świecić, ale to normalne, bo mam mieszaną cerę. W promocji cena jest średnia, ale rekompensuje mi to jego skuteczność i wydajność.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: koniec i opakowania

Sucha skóra

Daje dwie gwiazdki za opakowanie i minerały. Podkład ma okropne kolory, nawet najjaśniejszy odcień jest za ciemny, podkreślał suche skórki, krycie średnie. Podkład oddałam mamie, która jest z niego zadowolona :) Ja szukam czego innego.

Ilość zużytych opakowań: ani jednego

Mocno średni.

Ten produkt jak dla mnie ma równie dużo plusów, co minusów.
Zacznijmy od dobrych stron:
+łatwo go nałożyć,
+dobrze kryje,
+dość długo się trzyma,

A teraz te gorsze:
-koszmarnie ciężko znaleźć dobry odcień! Ivory i Shell są brzoskwiniowe, Nude jest za ciemny, innych nie próbowałam.
-łatwo przedobrzyć i stworzyć efekt maski,
-dziwnie się błyszczy,
-jest dość drogi,

Ilość zużytych opakowań: 3 zaczęte

Pomarańcza:(

Kupiłam jako swój pierwszy podkład mineralny- zachęcona ceną. Wiązałam z nim wiele nadzieji. Mój kolor okazał się na twarzy pomarańczą!
Plus- leciutki- ale taki jest każdy minerał czy zwykły puder;/ Skład jest tragiczny! Nie jest to minerał:(

Średni

Posiadam odcień Ivory, który niestety okazał się dla mnie trochę za ciemny.
Puder jest wydajny, dość dobrze rozprowadza się na twarzy.
Podkład raczej nie matuje. Ja jestem posiadaczką tłustej cery i już po kilkunastu minutach twarz zaczyna się błyszczeć.
Krycie jest średnie.
Produkt utrzymuje się na twarzy około trzech godzin.
Uważam, że raczej nie warto go kupować.

całkiem przyjemny :)

nie wiem czy Avon coś zmienił, czy kolory dostępne w UK się różnią, ponieważ ja mam odcień najjaśniejszy - ivory i w żadnym wypadku nie jest on trupią bielą. Ładny, naturalny jasny beż, do mojej karnacji pasuje idealnie, nie widać w ogóle że mam coś na twarzy poza tym, że się nie świecę i niektóre niedoskonałości są lekko skorygowane (nie używam ani podkładów ani korektorów). W katalogu jest polecony do cery mieszanej i tłustej, więc miałam nadzieję, że może zmatowi mnie na dłużej, ale sprawdza się tak samo jak każdy inny puder - po max 3h trzeba poprawiać. Nie obciąża, łatwo się rozprowadza, jest wydajny. Ja go kupiłam w promocji dla konsultantek, na pełną cenę raczej bym się nie skusiła - jest dobry, ale nie rewelacyjny, można osiągnąć podobne efekty tańszymi kosmetykami. Dziurki mogłyby być mniejsze, za dużo pudru się wysypuje.

dla mnie naprawdę fajny

osobiście wolę sypkie niż purdy w kamieniu i kupiłam go gdy był w promocji (chyba nie zdecydowałabym się zapłacić za niego ceny 40zł). Używam odcienia Nude
Zalety:
+fajnie rozprowadza się go pędzelkiem
+nie robi plam
+odpowiednio dobrany odcień nie odznacza twarzy od szyi
+nie daję pomarańczowego koloru
+nałożony na fluid ładnie podkreśla make-up

Wady:
-jeśli nałoży się go zbyt dużo to uwidacznia wszelkie skórki, krostki
- po dłuższym stosowaniu lekko wysusza skórę
- matowieje na kilka godzin, póżniej skóra nadal jest świecąca
-niewygodne opakowanie, podkład wysypuje się

Ogólnie jestem zadowolona, tylko trzeba uważać żeby nie nałożyć naraz zbyt dużo tego podkładu

Może być!

Kupiłam ten puder, bo akurat był w dodatkowej ofercie dla konsultantek. Jest dość lekki i dla kobiet które lubią delikatny makijaż może być odpowiedni. Dość szybko jednak znika z twarzy, zatem niezbędne są poprawki.

Plusy:
-cena
-kolor

Minusy:
-opakowanie
-trwałość

Bardzo dobry :)

Jestem bardzo zadowolona z tego produktu. Nigdy nie byłam przekonana do kolorowych kosmetyków do twarzy z Avonu. Ten podkład mineralny okazał się świetny. Jest bardzo wydajny. Bardzo łatwo rozprowadza się na twarzy. Nie daje sztucznego efektu. Jak dla mnie rewelacja. Jedynym minusem jest to ze trzeba dobrać odcień bardzo zbliżony do swojej karnacji. Mam jasna karnacje i kupiłam kolor beige. Latem był to dla mnie odcień odpowiedni niestety zimą kiedy opalenizna schodzi jest troszkę za ciemny. :)

Używam tego produktu od:1 roku

Tragiczny!!!

Ponad rok temu niewiele wiedziałam o podkładach mineralnych, więc zakupiłam ten oszukańczy pseudominerał.Wybrałam jasny kolor, zdaje się Ivory, bo reszta to straszne pomarańczki, zero naturalności. Niestety i ten jasny okazał się zupełnie do bani- istna mąka, dająca efekt córki młynarza albo upiora na Haloween. Wg mnie ten wynalazek ma same wady: okropne nienaturalne kolory; "gliniasta" i ciężka konsystencja (zawiera głównie kaolin); zapycha pory; jest strasznie ciężki do nałożenia, przez swoją ciężką,zbitą i jakby mokro-gliniasto-kremową konsystencję bardzo ciężko go dozować, nie ma mowy o roztarciu; tworzy maskę bo jest bardzo kryjący; podkreśla wszystkie niedoskonałości-pory, krostki, suche skórki i zmarszczki; szybko spływa i błyszczy się; na twarzy czuć nieprzyjemne uczucie ciężkości i zapchania skóry. Męczyłam się z nim ok. 2 m-cy, nawet dosypałam do niego zwykły puder sypki i nic z tego, beznadzieja dalej. Wylądował w koszu, potem kupiłam (nie)mineralny Maybelline i byłam bardzo zadowolona dopóki nie poznałam PRAWDZIWYCH MINERAŁÓW!

Używam tego produktu od:grudzień 2008
Ilość zużytych opakowań:1/4? i wyrzuciłam

Nigdy więcej

Skuszona minerałami w nazwie, czym prędzej nabyłam to "cudo" i równie szybko się go pozbyłam.

zalety - nie zauważyłam

wady
- ciężka, gliniasta konsystencja
- cudowny dar do zmieniania porów w gigantyczne kratery
- rewelacyjnie podkreśla każdą suchą skórkę i załamanie skóry
- zerowa trwałość i mat
- odcienie mają się nijak do odcieni pozostałych dostępnych podkładów - kupiłam w ciemno, ten który zazwyczaj używałam i na twarzy uzyskałam gustowną maskę cyrkowego clowna

Reasumując - kupujesz na własne ryzyko...

Używam tego produktu od: już nie używam

Porażka

O tym, że jest to kosmetyk mineralny możecie zapomnieć. Nie jest nim. Wystarczy "rozpracować" skład by to odkryć.
Dzięki kilku miesiącom stosowania tego kosmetyku, na przekór matce, która mówiła, że chyba mi nie służy, nabawiłam się przepięknego trądziku, który leczę już trzeci miesiąc. Coś okropnego. Moja twarz wyglądała jak poligon wojskowy. Teraz trochę się podleczyłam, ale zostały mi straszne ślady. Więc radzę poważnie się zastanowić przed kupnem tego, za przeproszeniem badziewia. Być może na którąś z Was zadziała on tak samo jak na mnie, a tego nie życzę nawet największemu wrogowi.

Używam tego produktu od: przez 4 miesiące
Ilość zużytych opakowań:1/2