Iwostin, Capillin, Płyn micelarny oczyszczający

Iwostin, Capillin, Płyn micelarny oczyszczający

Płyn micelarny oczyszcza skórę, redukuje stopień zaczerwienienia skóry, wzmacnia kruche naczynka krwionośne. Działa przeciwzapalnie i delikatnie nawilża.

Służy do oczyszczania skóry naczynkowej i do zmywania makijażu. Nie nadaje się do demakijażu oczu.

Składniki:
- Pronalen Aesculus HSC - Escyna pozyskiwana z nasion kasztanowca. Wzmacnia napięcie naczyń w skórze, działa przeciwzapalnie i przeciwrumieniowo. Skutecznie zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi podrażnienia. Wraz z trokserutyną zwiększa elastyczność i napięcie naczyń włosowatych. Poprawia cyrkulację krwi oraz zmniejsza kruchość i łamliwość naczyń włosowatych.
- Trokserutyna (aktywna forma rutyny) - działa ochronnie na naczynia krwionośne i limfatyczne, reguluje ich napięcie, elastyczność i przepuszczalność oraz zapobiega pękaniu naczyń włosowatych. Ma silne własności przeciwutleniające. Ponadto hamuje działanie szkodliwych dla naczyń enzymów - hialuronidazy i celuroplazminy - m.in. odpowiedzialnych za rozkład kwasu hialuronowego, głównego składnika śródbłonka naczyń.
- Hydromanil - nawilża i zmiękcza wrażliwą, zaczerwienioną skórę. Działa na dwa sposoby: efektywnie ogranicza utratę wody z naskórka oraz akumuluje w skórze cząsteczki odpowiedzialne za wiązanie wody. Dodatkowo reguluje proces złuszczania naskórka. Regularnie stosowany sprawia, że skóra staje się sprężysta, gładka i zyskuje ładny wygląd.
- Woda termalna z Iwonicza Zdroju - wykazuje właściwości łagodzące, przywraca skórze uczucie komfortu i ukojenia.

Mnie pasuje

Płyn spełnia swoje zadania: delikatnie oczyszcza twarz, daje radę z makijażem oczu i ich nie podrażnia, twarz po nim jest nawilżona, gładka, nie zapycha.
Używam go dwa razy dziennie: rano oczyszczam nim całą twarz a wieczorem tylko zmywam makijaż oczu.
Jestem zadowolona z jego delikatnego działania.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: dwa

lipa :]

"przypadkowo" wpadł mi w ręce ten płyn, niestety juz po pierwszym użyciu na twarzy wyskoczyły mi swędzące krostki ( mam takie zazwyczaj jak coś mnie uczula) więc to juz był sygnał by pożegnać sie z tym kosmetykiem... w sumie szkoda bo nawet nie wiem czy działa na naczynka czy nie. sam produkt w swojej postaci ok.

Używam tego produktu od: 2 dni

najlepszy

najlepszy jaki mialam.mam cere wrazliwa z rozszerzonymi naczynkami.napewno jej nie uczula,zostawia nawilzona i ukojona.jedyny minus iz nie mozna oczyszczac nim powiek

Ilość zużytych opakowań: duze

dobry płyn do mycia buzi

Kupiłam Iwostin zamiennie dla Biodermy Sensibio Ds, szczerze mówiąc dla mnie jest niewielka różnica między tymi płynami.
-ładnie zmywa makijaż
-zmywam nim również oczy-nie podrażnia
-nie podrażnia też reszty buzi:-)
-jest dość wydajny
-nie pieni się (Bioderma często niestety się pieniła)
-nie ściąga skóry
-nie zostawia żadnej klejącej warstwy na skórze-czytałam inne opinie o nim i kompletnie nie wiem o co chodzi z ta klejąca warstwą!
-niestety nie widzę żadnego działania na naczynka, kompletnie żadnego...za to odejmuję półtorej gwiazdki

Mam ŁZS, popękane naczynka i skórę reagująca na różne czynniki-polecam osobom o takiej cerze jako dobry kosmetyk do mycia twarzy, podobny jak Bioderma tyle, że tańszy i polski:-)))))
Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 4?

taki sobie

Jak kilka porzednich recenzetek szukałam zamiennika dla Biodermy. Niestety zawiodłam się:
-przede wszystkim nie nadaje się do demakijażu oczy (tak wiem, jest na opakowaniu, ale nie doczytałam), strasznie je podrażnia, ma problemy z niewodoodpornym tuszem
-zmywa makijaż dosyć dobrze - ale słabiej niż bioderma, trzeba zużyć ok.2razy więcej płynu i włożyć więcej siły
-zostawia klejącą warstwę. Ja wolę uczucie domycia, może dla suchej skóry jest lepszy
-pieni się lekko (nie lubię pieniących się miceli i wiem, że nie tylko ja)

Wszystko to sprawiło, że się do niego mocno uprzedziłam i strasznie nie lubiłam go używać. Mimo to zauważyłam obiecywane działanie - twarz faktycznie mniej się czerwieni, jest nawilżona nawet jak nie nałożę kremu.

Ale do płynu na pewno nie wrócę. Szczególnie dokucza mi fakt, że nie mogę zmyć nim oczu - miało być taniej , a tu musiałabym kupić dodatkowy płyn.

zachwyt

To pierwszy płyn micelarny jakiego wypróbowałam. Ponieważ nie doczytałam opisu na opakowaniu i stosowałam płyn z powodzeniem również do demakijażu oczu (mimo że są na tyle wrażliwe że często uczulają je preparaty dedykowane do demakijażu oczu).
Doskonale oczyszcza, dobrze tonizuje i nawilża.
Niestety nie zauważyłam by płyn pomógł na moją rozszerzone naczynka, jednak trochę uspokoił sumienie.

Ok, ale...

ale nie nadaje się do oczu. Micele kupuję głównie po to, by zmywać nimi makijaż i nie musieć kupować oddzielnego do oczu, więc skoro nie mam nic innego, czym mogłabym je zmyć, to posiadanie takiego micela mija się z celem w moim przypadku. Dlatego do niego nie wrócę. Poza tym jest w porządku. Nie podrażnia, całkiem przyjemnie pachnie, choć średnio oczyszcza. No i jest jednym z tych tańszych płynów micelarnych, co czasem jednak ma znaczenie. (;

Używam tego produktu od: kilku tygodni.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

Nic specjalnego

Kupiłam ten płyn w aptece szukając tańszego zamiennika dla Biodermy. Zakup okazał się niestety nieudany.
Płyn pachnie przyjemnie, jakoś tak jakby "słonecznikowo", dość dobrze zmywa makijaż, nie podrażnia.. ale:

- nie nadaje się do demakijażu oczu (moja wina - nie doczytałam informacji na opakowaniu zakładając, że wszystkie mincele się do tego nadają)

- ma okropny smak :) wiem, że to w zasadzie nie powinno mieć znaczenia, bo nie jest to produkt spożywczy, ale zostawia na ustach taki gorzki posmak - od razu muszę zmyć buzię wodą

- twarz jest po nim klejąca, nieprzyjemna w dotyku

Podsumowując: żałuję wydanych pieniędzy, płyn stoi w łazience i w zasadzie niechętnie po niego sięgam.
Ilość zużytych opakowań: 1 (niecałe)

taki sobie

hmm.. taki sobie płyn. Żadnego działania zapewnianego przez producenta nie zauważyłam. Troszke jakby ściągał skórę i zostawiał jakąś warstewkę. Za dobrze to nie oczyszczał niestety.. :/

Ilość zużytych opakowań: połowa 1

Oczyszcza

Płyn bardzo dobrze oczyszcza wrażliwą skórę, nie powoduje podrażnień. Niestety działanie na popękane naczynka i rumień nie jest widoczne. Duet z kremem Capillin nie dał spektakularnych efektów, jakie obiecuje producent, więc nie kupię go więcej.

Używam tego produktu: 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:końcówka pierwszego

Bardzo dobrze oczyszcza

Bardzo dobrze oczyszcza. Co prawda popękane naczynka nie zniknęły w magiczny sposób (wcale sie tego nie spodziewałam) ale mam nadzieję, że ten płyn pomoże mi zapobiec powstawaniu nowych śladów. Prawdą jest, że trochę podrażnia, w moim przypadku zwłaszcza oczy (sama jestem sobię winna bo na opakowaniu zaznaczyli, że płyn nie nadaje się do demakijażu oczu). Po mimo tych kilku mankamentów jest to naprawdę dobry płyn. Jeszcze nie miałam tak dobrze oczyszczającego preparatu.

Używam tego produktu od:3 miesiąc

Nie za dobrze

Kiedy go używałam było dość normalnie (czyt. na rumień - ani nie pomogło, ani nie pogoszyło). Tak myślałam. Do czasu. Ale ku mojemu zdziwieniu gdy odstawiłam go niedawno i zamiast niego przemyłam twarz tonikiem z nivea to zauważyłam zmianę. Tzn. po przemyciu twarzy tym płynem z iwostinu cera była zaczerwieniona i szczypała troszkę i to się utrzymywałao. Teraz gdy zaczęłam myć twarz wodą (chociaż tego nie zalecają, bedę musiała kupić coś odpowiedniego) nie mam już aż takich rumieńców. Po prostu teraz zdałam sobie sprawę, że płyn pogarszał mi cerę.