topestetic
Średnia ocena: 4.99/5

Ziemia Egipska nie jest typowym pudrem nadającym cerze słoneczny blask. Jest to wypiekany krem zawierający minerały, oleje oraz witaminy. Innowacyjna technologia pozwoliła na osiągnięcie niezwykłej elastyczności formuły opracowanej przez Małgorzatę Wedekind, dzięki czemu stopniowanie koloru i aplikacja są proste. Uniwersalny odcień Ziemi Egipskiej dopasowuje się do każdej karnacji przez stopniowe nakładanie kolejnych warstw. Idealnie nadaje się do konturowania oraz ocieplenia kolorytu cery. Odcień jest neutralny - bez wyraźnych ciepłych i zimnych tonów.
Zawiera w składzie: witaminy A, E, oleje z orzechów arachidowych, jojoba, masło karite i kwas hialuronowy.

prasowany, prasowane
Efekt
matowe

Kupiony w: U konsultantki

Ciekawy bronzer dla każdego

Na ten bronzer natknęłam się parę lat temu podczas jednego ze szkoleń z makijażu. Bardzo mnie zaintrygował ten produkt dlatego zdecydowałam się na zakup.
Puder Ziemia Egipska znajduje się w eleganckim opakowaniu w formie kamienia. To nie tylko praktyczne, ale również estetyczne, co podkreśla prestiż produktu. Fajnym akcentem jest lusterko, które przydaje się gdy nie mamy dostępu do lustra.
Puder ma gładką konsystencję, która umożliwia równomierne i precyzyjne aplikowanie. To nie tylko puder brązujący, można go również używać do konturowania twarzy.
Na uwagę zasługuje formuła oparta na naturalnych składnikach. Jest to szczególnie ważne dla osób o wrażliwej skórze.

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

ukochany bronzer

Kochane ten bronzer to po prostu milion dolców kultowy kosmetyk od Bikor wart swojej ceny.
Bronzer zawiera naturalne składniki pięknie wtapia się w skórę długo utrzymuję się na skórze.
kolor może wydawać się za ciemny, ale pięknie dopasowuję się do karnacji. Pudełko wytrzymałe .
Dostępny tylko online lub w Gdańsku w stacjonarnym sklepie Bikor we Wrzeszczu.
Polecam serdecznie

Bronzer znany już od wielu lat w końcu zawitał w mojej kosmetyczce i przyznaje, że bardzo się polubiliśmy.

••• Moja Cera •••
Wrażliwa, mieszana z przetłuszczającą się strefą T tj. broda, noc i czoło. Widoczne rozszerzone pory i zaczerwienienia na skórze bywają uciążliwe i w swojej pielęgnacji zmierzam do ich minimalizowania. Niedoskonałości pojawiają się sporadycznie i w żaden sposób nie są kłopotliwe. Cera jest podatna na alergie czy uczulenia, które na szczęście zdarzają się bardzo rzadko a jeśli któryś z kosmetyków nie pasuje na żuchwie staje się widoczna "kaszka".

••• W skrócie •••
Lekka, łatwa praca z bronzerem zdecydowanie jest na duży plus zwłaszcza, że wygląda w opakowaniu na bardzo ciemny, jednak aplikacja na twarz i roztarcie sprawia, że pigment nie jest tak mocny. Ładnie konkuruje twarz bez plam. Nie uwidacznia niczego co byłoby na niekorzyść.

[ZALETY]:
+ Dobry odcień brązu, nawet na mojej jasnej cerze wygląda super
+ Łatwo sie rozciera
+ Nie tworzy plam
+ Nie pyli sie
+ Można budować intensywność koloru
+ Duża pojemność
+ Opakowanie

[WADY]
Nie znalazłam

Warto spróbować!

Puder dostałam w prezencie od siostry. Nie słyszałam wcześniej o tym produkcie i byłam bardzo ciekawa recenzji, które okazały się bardzo przychylne.

Puder jest baaardzo wydajny, mam go od kilku lat, używam codziennie.
Ociepla koloryt cery, a co najważniejsze nie pozostawia plam. Dopasowuje się do kolorytu cery. Skóra wygląda na zdrową, muśniętą słońcem.
Cena jest konkretna, więc cieszę się, że dostałam puder w prezencie.
Jak najbardziej polecam!

Super wydajna

Pierwszą Ziemię kupiłam w prezencie mamie, po kilku latach (mam wrażenie że kupuje się ją raz na całe życie) sama się skusiłam.

Konsystencja jest satynowa, dobrze nabiera się na pędzelek. Wystarczą dwa pociągnięcia na policzku.

Piękny, zdrowy kolor brązu, ładny zapach.

dla mnie najlepszy

Pierwszy raz dostałam ten puder od mamy w prezencie, ponieważ od lat go używała razem z moją siostrą. Kiedy zaczełam go używać od razu pokochałam ten produkt tak samo jak one. Dla mnie jest poprostu najlepszy. Kupuję go juz od lat, od kiedy dostałam pierwsze opakowanie.

Produkt bardzo ładnie wygląda na twarzy, naturalnie jakby skórza była opalona od słońca. Jest w ciepłym kolorze i dopasowuje się do każdego koloru cery. Dzięki temu sprawdzi się u blondynek, brunetek , osób z ciemniejszą i jaśniejszą karnacją. Można go nałożyć delikatnie, jeżeli się chce mieć subtelny efekt. Dla moczniejszego efektu wystarczy poprostu dać więcej warstw, dzięki temu nie ma plam na twarzy ponieważ produkt wzmacniamy warstwowo a nie większą ilością produktu nałożoną na pędzel. Plusem jest to, że jest to puder mineralny więc dodatkowo nie tylko robi, że skóra jest piękna ale dodatkowo odżywia naszą skórę.

Produkt ma wytrzymałe opakowanie, plastik nie pęka, wieczko nie odpada i zamknięcie jest mocne dzięki czemu produkt nie wysypuje się. Plusem jest lusterko w opakowaniu. Warto sobie jednak kupić specjalny pędzel z tej samej firmy do nakładania pudru mineralnego, ponieważ zupełnie inaczej rozprowadza się produkt na twarzy, więcej go na niej zostaje a używamy go dzięki temu oszczędniej.
Puder jest zbity mocno w kamień i nie kruszy się więc do samego końca mamy go w całości. Produkt jest baaardzo wydajny, mi przy codziennym stosowaniu starczy na ok dwa lata. Myślę, że cena jest adekwatna do wydajności tego produktu, ponieważ starczy na naprawdę długo.

Polecam dla mnie nie ma lepszego bronzera.

Naprawdę jest dobry

Jaka jest moja cera:
Mieszana z tendencją do przetłuszczania się strefy T. Niedoskonałości pojawiają się sporadycznie i szybko znikają. Na skórze widoczne są zaczerwienienia i rozszerzone pory. Mam jasną, piegowatą cerę.

Czego oczekuje od produktu:
W tym przypadku kosmetyk miał naprawdę wysoko postawioną poprzeczkę ze względu na swoją cenę, ale i rozgłos. Kosmetyk znam od jakiś 15 lat, ale dopiero od roku jestem w jego posiadaniu.

Opakowanie produktu:
Solidny plastik.

Jaki jest:
Puder jest rzeczywiście niesamowicie dobry i choć odcień może wydawać się za ciemny to roztarty na skórze wtapia się i pięknie komponuje nawet z jasną skórą. Łatwa i bezproblemowa aplikacja na skórę sprawia, że cera jest upiększona i w naturalny sposób podkreślona. Jego konsystencja sprawia, że produkt się nie pyli i dobrze pracuje się z pędzlem. Składniki: Witamina A, Witamina E, Lecytyna, Olej z orzechów arachidowych, Olej jojoba, Masło karite, Kwas hialuronowy

Co producent obiecuje:
Jest wypiekanym kremem zawierającym minerały, oleje oraz witaminy. Ze względu na swój bogaty i dopracowany skład jest niezastąpionym kosmetykiem upiększającym i jednocześnie pielęgnującym.

Jak używałam:
Lubię go nakładać dużym, puchatym pędzlem. Nie robię konturu, nakładam pod policzki, na skronie, pod brodą i nieco na nos. Efekt końcowy jest dla mnie satysfakcjonujący. Jego pigmentacja jest stonowana i nie zrobimy sobie nim krzywdy. Odcień oczywiście można budować.

Czy jestem zadowolona:
Jak najbardziej. Puder mimo swojej ceny jest godny uwagi i wart polecenia.

Cena
14 g - 165 zł

Dostępność
Online.

Hit wart swej ceny

Ziemię egipską kupiłam po długim czasie od momentu jej poznania (recenzje) i nie żałuję!
Jest to świetny puder i jedyny taki, którym nie można sobie zrobić krzywdy, plamy, nierówności. Śmiało można nakładać kilka warstw, tym samym pracując nad efektem opalenizny.

Poza tym, jest naprawdę wydajny i gdy tylko mi się skończy, zakupię go ponownie.

Szczerze polecam.

Jest to jeden z moich ulubieńców o którym zdecydowanie za mało się mówi - wart swojej ceny

Ziemię egipską znam już naprawdę bardzo długo bo już jako nastolatka miałam z nią do czynienia aczkolwiek nie miałam jej w swojej kosmetyczce. Dopiero w tym roku zdecydowałam się na kupno i czemu to tak długo trwało! Puder brązujący kupiłam razem z pędzlem tej marki z drogerii internetowej.

Cerę mam mieszaną, wrażliwą z tendencją to przetłuszczania się strefy T. Najczęściej używam jasnych podkładów, jednak nie tych najjaśniejszych. Cera jest jasna ale nie blada no i oczywiście jestem posiadaczką piegów.

Odcień mógłby wydawać się ciemny ale nic bardziej mylnego, jest idealny. Łatwo się nim pracuje i ładnie rozciera, nie tworząc plam czy złudzenia, że twarz jest bardziej brudna niż wykonturowana. Używam pędzla tej marki aczkolwiek niekiedy kiedy chce bardziej ocieplić twarz niż ją wykonturować sięgam po puszysty pędzel RT. Właściwie to takiego typowo konturu nie lubię, wiecie taka prosta krecha na policzku to u mnie rzadkość. Ciężko zrobić sobie nim krzywdę, oczywiście wszystko w ramach rozsądku ;) Jego formuła jest również dobra a co ważne nie pyli.

Niekończący się puder

Ten produkt jest godny polecenia ponieważ świetnie się go aplikuje, kolor jest uniwersalny moim zdaniem pasuje do wielu karnacji a po za tym jest niesamowicie wydajny wręcz mam wrażenie że chyba nigdy mi się on nie skończy. Puder jest w poręcznym, wygodnym opakowaniu, idealnie nadaje się na każdą porę roku, odcień można spokojnie stopniować i ciężko jest nim wręcz zrobić plamy. Idealny dla amatorek makijażu jak i dla profesjonalistów

Mój ideał

Puder brązujący "Ziemia egipska" poleciła mi przyjaciółka i będę jej za to dozgonnie wdzięczna.
Jest to produkt świetnej jakości z bardzo dobrym składem. Nie tylko nadaje cerze pięknego koloru, ale również ją pielęgnuje. Stosuję go głównie jako wykończenie makijażu, ale latem wystarczy tylko on, by moja cera wygląda na zadbaną. Bardzo dobrze współgra z innymi kosmetykami. Nie tworzy plam, można go stopniować w zależności od oczekiwanego efektu. Nie uczula i nie zapycha.Ogromną zaletą jest również wydajność produktu. Praktycznie go nie ubywa, więc stosunek ceny do wydajności rewelacja.
Mój hit i numer jeden w kosmetyczce.

Bikor Makeup, Egyptische Erde (Puder brązujący w kamieniu `Ziemia egipska`)

Jest świetny, używam go również do konturowania twarzy, mam dość problematyczną cerę a to jedyny puder, który się u mnie sprawdza. Bardzo wydajny, super skład, fajnie kryje, makijaż po całym dniu nie wymaga poprawek.