Yves Rocher, Couleurs Nature, Podkład wygładzający (stara wersja)

Yves Rocher, Couleurs Nature, Podkład wygładzający (stara wersja)

Przypadł mi do gustu po zużyciu próbki - kupiłam i nie narzekam, ładnie wygładza, ale świeci się, konieczny puder i poprawki w ciągu dnia. Poręczny jest sloiczek (w kształcie łezki), bo można nabrać dowolną ilość podkładu.

Ciężki, świecący, tłusty

Dostałam już drugi podkład ( nie trafiony prezent urodzinowy) i za nic nie moge sie do niego przekonac! Pierwszy oddałam kolezance, mimo, kilkunastokrotnego podchodzenia do niego, a obecny leży sobie u mnie w łazience i zastanawiam sie czy oddać go osobie, która mi go sprezentowała, bo namiętnie używa tego podkładu...
Bardzo dziwią mnie tak dobre opinie tego produktu.
Moje zdanie na temat tego podkladu nalezy do tych zdecydowanie gorszych.
Otóż podkład jest baaaaardzo tłusty, przy czym mocno ciężki, klei się niezmiernie na twarzy, czuję się jakbym miala na sobie tani podklad z bazarku...Maskę.
Twarz po nim wyglada sztucznie, jedynie co moge powiedziec na "+" to to, ze kolor jego stapia się ze skórą, ale sam podkład jest widoczny niestety.
Koniecznie trzeba go przypudrowac, jesli nie, to twarz swieci sie niesamowicie.

Nie polecam zdecydowanie.

Używam tego produktu od:Ciężko powiedzieć o używaniu
Ilość zużytych opakowań: 2 opak, niezuzyte, wydane

Plusy:
- przyjemny, delikatny zapach
- opakowanie - dla mnie idealne - estetyczny kształt, brak aplikatora(!) (i to na plus, w moim przypadku aplikator najczęściej wbrew swej nazwie uniemożliwia aplikację) - możesz nakładać samodzielnie stosowną ilość produktu i mieć pewność, że opakowanie zużyjesz do cna
- dobrze kryje
- bardzo wydajny
- twarz jest nawilżowan i wbrew wcześniejszym opiniom nie świeci się (mimo, iż mam cerę mieszaną)

Minusy:
- odcienie
- sposób rozprowadzania

Świetny !!!

Podchodziłam do tego podkładu już parę razy, a to w sklepie, a to z próbki, a to u koleżanki, i nijak przekonać się nie mogłam. Że za tłusty, taki maziasty, że kolory nie te, że zbyt się błyszczy. Wciąż coś było nie tak. W końcu los sam mnie skazał na niego, dostałam go w prezencie i o dziwo to był strzał w 10-kę! Mój kolor to liliowy. Świetny podkład, kiedy się wreszcie nauczyłam go stosować. Po pierwsze bardzo delikatny, lekko matujący krem jako baza, potem podkład (sprawdza się wszędzie, też wokół oczu) a na koniec obłoczek pudru sypkiego. Wierzcie mi, buźka jest po nim jak pupcia niemowlęcia, wygładza, ukrywa i niweluje zmarszczki, delikatnie kryje bez efektu maski (na większe niespodzianki mam korektory). W ciągu dnia nie ściera się, twarz wręcz widać jak się wygładza. Słoiczek ładny i wygodny, choć bardzo ciężki. Wydajność bardzo dobra. Po prostu cudo, ja jestem zachwycona. Polecam osobom dojrzałym z cerą suchą i mieszaną.

Używam tego produktu od: ok 3m-cy

podklad ladnie pachnie nadaje sie dla osob ktore maja sucha cere nie podkresla skorek minusem jest opakowanie czyli sloiczek oraz to ze sie straaasznie swieci:/ ale nie podraznia wrazliwej skory ani nieuwidacznia suchych skorek moze byc kolor mam sredni roz mi odpowiada nie pozostawia maski gdyby nie to ze sie swieci zabardzo bylby idealny ale szukam lepszego

Używam tego produktu od:kilku m-cy
Ilość zużytych opakowań:1 nie cale

godny polecenia

Używam tego podkładu już od kilku dobrych lat. Po pierwsze ładnie kryje bez efektu tzw. maski. Może nie jest zbyt trwały gdyż po całym dniu cera nie wygląda tak jak zaraz po jego nałożeniu. Poza tym, mam wrażenie, że podkład ten ma również działanie pielęgnujące gdyż skóra jest po nim miękka, wygląda zdrowo, promiennie; co więcej nawilża lekko skórę, która niestety ale trochę się świeci i trzeba ją przypudrować. Ale jak dla mnie to nie przeszkadza, wolę przypudrować delikatnie cerę niż mieć ją wysuszoną . Opakowanie w postaci słoiczka pozwala na nabranie odpowiedniej ilości kosmetyku, jednak gdy jest już końcówka trudno wygrzebać go ze słoiczka, zachodzi za paznokcie.
Ogólnie produkt na 5. Duży plus za działanie nawilżające.

Używam tego produktu od: ok kilku lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

Nie polecam

Jakoś trudno mi się doszukać w nim jakiś plusów. Na pewno nie można użyć pod niego jakiejkolwiek bazy, bo wręcz spływa. Twarz po użyciu świeci się, przepraszam za ten kolokwialny zwrot, jak psu jajca. Już po 3 godzinach nie ma po nim nawet śladu. I strasznie brudzi. Niby także do cery suchej, ale nie polecam.
A dodatkowo uwypukla każde niedoskonałości. Żałuję wydanych pieniędzy.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy codziennie

polecam!

Używam go codziennie, od ponad trzech miesięcy, a nie zużyłam nawet...połowy słoiczka! Zazwyczaj podkłady 30ml wystarczały mi na dwa, trzy miesiące (zależnie od wydajności), a ten to pod względem wydajności pozytywny szok i rewelacja!
Jeśli chodzi o efekt - po nałożeniu wszystko jest ok, ale po paru godzinach zaczynają mi wyzierać spod niego moje osobiste niedoskonałości ;) Zrzucam to na karb mojej tłustej cery, której jednak, wbrew opiniom innych recenzentek, ów podkład zupełnie nie szkodzi, a powiedziałabym, że wręcz przeciwnie. Buźkę mam nawilżoną, miękką, pomimo, że bardzo ale to bardzo nie lubię używać kremów na dzień. Na dodatek nie zapycha porów, nie robią mi się od niego pryszcze, a także - w przeciwieństwie do innych podkładów, nawet tych matujących - nie mam uczucia zanieczyszczonej, pokrytej tłustym filmem skóry. Jednak skóra po nim rzeczywiście szybko się świeci i trzeba go pokryć sypkim pudrem - wtedy jest w pełni ok.
Co do trudnego dostępu do słoiczka, to po prostu używam pędzla i problem z głowy, a przy okazji makijaż mam trwalszy.
Jeśli zaś chodzi o kolory, to faktycznie można mieć problem z dobraniem odpowiedniego odcienia do swojej cery, ale mi się tak udało, że mam idealny do swojej buzi :)
Godny polecenia.

Używam tego produktu od: 3

Na filtry niee

Kupiłam ten podkład tylko dlatego, że wyczytałam, że nie gryzie się z filtrami.

Sam podkład jest baaardzo tłusty i ciężki. Na krem nawilżający z jakimś fajnym poślizgiem można go nałożyć, natomiast na tłusty filtr już nie za bardzo.

Przyjemnie pachnie.

Kolor miałam najjaśniejszy (sprawdzałam w sklepie przed zamówieniem), a na twarzy i tak wychodził ciemny i taki "pomarańczowawy":] Używałam tylko w lecie (w zeszłym roku), gdy się trochę opaliłam i wyglądał "ludzko";) i w tym roku skończyłam.

Dobrze kryje (dla osób z bliznami bądź wypryskami może być), ale najlepiej gdybyście najpierw wypróbowali na próbce, bo w składzie zawiera parafinum liquidum, co dla cer tłustych trądzikowych jest zabójstwem.
Mnie nie zapychał na szczęście, ani na filtr ani na krem.

Trzyma się długo, nie wymaga poprawek, nie wchodzi w zmarszczki ani nie uwidacznia suchych skórek.

Raczej go nie kupię, bo jego tłusta i ciężka konsystencja mi nie pasuje. A na filtry mam lepsze chociażby rozświetlające w atomizerze z Avonu czy YR. Trochę niepraktyczne - niehigieniczne opakowanie. Ja używałam szpatułek, bo nie lubię grzebać w kosmetykach paluchami.

Podkład i krem w jednym ;)

Uff...nareszcie trafiłam na podkład który spełnia moje oczekiwania;) Ma piekne opakowanie i super konsystencje. Dzięki temu że jest gęsty dobrze się dozuje i stapia z cerą. Kolor który używam to brzoskwiniowy- ma zółtawy odcień który dobrze maskuje moje popekane naczynka. Używam tego podkładu od tygodnia i nie zauważyłam żeby wysuszał cerę czy zapychał pory. Dlatego cieszę się gdyż często podkłady drażniły moją skóre i pokrywała się krostami.....(zmora) Ten jest kryjący a przy tym delikatny. Poza tym pozytywnie patrze na ten podkład ze względu na to i ż Yves Rocher dba o skład swoich kosmetyków, są one przyjazne dla skóry. Chociaż podkład ma od otwarcia tylko 6 m-cy wazności to w sumie i tak uważam ze jest to sporo czasu by go zuzyć ( zakładając że maluję się codziennie) Jeszcze jeden plus tego kosmetyku: doskonale kryje ;) zwłaszcza cienie pod oczmi ;) co do krycia niedoskonałości trudno mi powiedzieć gdyż nie mam ich zazwyczaj ale sądze iż podkład sobie z nimi poradzi ;)

Używam tego produktu od: tygodnia

ma wady

Po pierwsze kolory - porazka! Naprawde ciezko cos wybrac. Raz, ze wszystkie sa za ciemne dla wiekszosci Polek, nie mowiac juz o bladolicych, a dwa, ze sa albo rozowe, albo zolte, niz naturalnego. Wahalam sie miedzy liliowym a brzoskwioniowym, bo najlepiej by bylo, jakby je polaczyc, wyszedlby niezly kolor. Ale ostatecznie wolalam wziac bardziej zolty niz rozowy. Przestraszylam sie, jak go nalozylam, bo byl bardzo widoczny: a ciemny i za zolty. Na szczescie kolor po kilku chwilach wtapia sie w skore przestajac sie odcinac jak zartaz po nalozeniu. Niezle kryje, pozostawia na skorze satynowy polysk. Wlasciwie to chyba pierwszy podklad, ktory nie dajac matu wyglada dobrze, nie ejst to tlusty polysk, ale wlasnie taki naturalny polysk skory. Opakowanie ciekawe, z grubego, ciezkiego szkla, ale ze trzeba wyciagac palcem - niewygodne. W sumie lubie ten podklad, bo cera po nim rzeczywiscie wyglada zdrowqiej, jest gladsza, tylko szkoda, ze te kolory sa tak koszmarne.

Używam tego produktu od: kilkanascie dni

Rozczarowanie

Kupiłam go w promocji skuszona niską ceną i tylko to mnie usprawiedliwia, że go mam. Z dobraniem koloru miałyśmy wspólnie z miłą ekspedientką niemały klopot. We wszystkich odcieniach różowych wyglądałam jak Piggi a żółych jak dojrzała brzoskwinia. Nic pośredniego, nic jasnego, nic beżowego. Ja właścicielka jaśniutkiej karnacji typu porcelana albo kość słoniowa kupiłam Eclet de Lys czyli kolor lilii. Zostawiam go na zimę jak zmarznę nie będzie widać czy to podkład czy mróz zaróżowił mi policzki. Tyle o kolorze, teraz o właściwościach. Dla mnie jest stanowczo za ciężki, lubię mgiełki na skórze i dlatego nie wyobrażam sobie noszenia go latem. Skóra po nim świeci się niemiłosiernie i tylko tona pudru jest w stanie ją zmatowić. To też przemawia za zimą. Poza tym nie zauważyłam aby wygładzał zmarszczki wręcz przeciwnie, mam wrażenie że je podkreśla. Twarz robi się jakaś smętna i zmęczona. Zdecydowanie z popularnych kosmetyków wolę Oceanica.

Używam tego produktu od:roku i nie mogę skończyć
Ilość zużytych opakowań:ciągle jedno

wiosenno - wakacyjny

Pierwszy podkład, którego mogę używać latem i to nawet w upały a moja skóra nie dusi się. Tak jak producent napisał wygładzający i to nieźle odbija światło, bo po nałożeniu jestem gładsza i bardziej jednolita. Kryje w stopniu zadawalającym, ale ja jestem piegus więc mnie zupełnie kryłaby tylko farba olejna ;). Lubię go tak, że nawet używam w cieplejsze dni zimowe. Lubię go mieć, nie jest drogi ( zwłaszcza przy częstych promocjach).
POLECAM.

Używam tego produktu od:ROKU