La Roche-Posay, Effaclar, Mousse Purifiante Dermo - Apaisante (Kojąca pianka oczyszczająca do twarzy)

Pianka oczyszcza i łagodzi skórę tłustą i uwrażliwioną w wyniku silnie wysuszającej karnacji. Jest bezzapachowa.
Tolerancja testowana na skórze tłustej ze skłonnością do trądziku.

Skład: Water, Coco Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Dimethyl Ether, PEG-30 Glyceryl Cocoate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Polysorbate-20, Sodium Chloride, Isobutane, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Bisabolol, Butane, Zinc PCA, Glycerin, Disodium EDTA, Propane, Citric Acid, Polysorbate-21, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate (09.05.2008)

Cena: ok. 35zł / 150ml
/m/

Na chwilę...

Pianka wydaje się być niezwykle delikatna dla skóry. Bezproblemowo usuwa nawet cięższy makijaż, nie zostawiając przy tym tłustej ani lepkiej warstwy, choć delikatne uczucie ściągnięcia jest wyczuwalne. Cera wydaje się być oczyszczona. Pianka nie podrażnia, jednakże stosowana codziennie silnie wysusza. Zdarza się, że pogarsza stan cery. Bezzapachowa. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 150 ml

dziwne coś

Właśnie zauważyłem, że to moja pierwsza recenzja tutaj prawie od roku;) Ale do rzeczy, piankę Effaclar H otrzymałem w prezencie - dzięki Bogu, bo nie wydałbym na ten produkt ani złotówki. Dlaczego? Przede wszystkim jako produkt do oczyszczania sprawdza się średnio - mam wrażenie, że oczyszcza tylko powierzchniowo, w moim przypadku po użyciu pozostawia buzię lekko ściągniętą.

Ogólnie stosowanie produktu nie jest najprzyjemniejsze, zaczynając od słabego efektu oczyszczenia na dziwnym, chemicznym zapachu kończąc. W porównaniu z żelem tej samej serii, który pachnie pięknie bzem, zapach tego produktu to jakaś porażka. Domyślam się, że miało być bez zapachu, aby był jak najbardziej nieuczulający.

Podsumowywując, na rynku znajdzie dużo, dużo, dużo lepsze produkty do oczyszczania twarzy. Nie polecam!

Używam tego produktu od: od około pół roku - jako zamiennik w przypadku, gdy kończy się mój regularny żel do twarzy

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

W sumie ok

Moja mama kupiła tę piankę za 1zł ze względu na krótki termin ważności. W regularnej cenie na pewno bym jej nie kupiła, no ale przejdźmy do rzeczy. Pianka dobrze oczyszcza twarz, nie mam problemu ze zmyciem makijażu, ale przy tym niestety przesusza ją, tak jak pisały moje poprzedniczki. Forma produktu jednak jest bardzo wygodna i przyjemna w użyciu. Byłabym na tak, gdyby nie przesuszenie.

Ilość zużytych opakowań: 1szt

Wysuszona skóra

Bardzo zawiodłam się na kosmetykach tej linii. Ten konkretny żel poleciła mi kosmetyczka, wtedy miałam cerę normalną, bez większych problemów.

Po kilku użyciach skóra baaardzo się wysuszyła, a co gorsza - od stosowania pianki minęły z 3 lata, a ja dalej borykam się z suchą cerą, kiedy wcześniej takich problemów nie miałam...

Nie polecam.

Używam tego produktu od: 3 lata temu
Ilość zużytych opakowań: kilka użyć

Przeciętna

Kupiłam zachęcona obietnicami o jej delikatności, szczególnie dla skóry wysuszonej kuracjami antytrądzikowymi. Moja skóra takich kuracji nie przeszła, ale miejscami sucha czy ściągnięta lubi być.
Pianka myje buzię jak każda inna - nie wnika mega głęboko w pory, ale usuwa zanieczyszczenia bardzo dobrze. Skóra jest świeża... Ale nie zauważyłam, aby w trakcie jej używania zmniejszyła mi się dodatkowo liczba krostek - jak były, tak były, nie spowodowała wysypu, ale nie zlikwidowała problemu (ani go nie zmniejszyła). Za to co zrobiła, to niestety wysuszyła mi buzię i ściągnęła tu i ówdzie. Tragedii nie było, ale dyskomfort już tak. Raczej słaby, ciut chemiczny zapach, konsystencja pianki do stylizacji włosów (i takiż dozownik:)). Nie podoba mi się cena - nie jest bardzo wysoka, ale w stosunku do wydajności - 1 opakowanie na około 3 tygodnie (przy użyciu 2 razy dziennie) - to troszkę dużo. Zwłaszcza że pianka poza ot umyciem - nic nie robi, wręcz powoduje dyskomfort w postaci ściągnięcia buzi.
Podsumowując:
+ myje, odświeża
- nie zmniejsza liczby krostek
- lekko wysusza, powoduje ściągnięcie skóry
- mało wydajna
Nie wrócę już do tego produktu, nie spełnia moich oczekiwań w postaci okiełznania trądziku, ale bez negatywnych skutków w postaci wysuszenia cery. Nie jest zły, może osobom o typowo tłustej skórze wyda się lepszy - ja jednak pasuję i szukam dalej. Bardziej podoba mi się już pianka Seba Med Clear Face.

Używam tego produktu od: używałam około 3 tygodnie

nie dla mnie

Nie wiem czy to moja skóra czy produkt ale coś jest nie tak. Ma koić po silnej kuracji wysuszającej(teraz jest zima więć mam przesuszoną skórę z niedoskonałościami)a wręcz wsysusza i ściąga ją. Miała być bezzapachowa a zapach jest, i to w dodatku jakiś taki alkoholowo-apteczny. Co trzeba jej przyznać na plus to forma pianki, delikatnie oczyszcza i jest wydajna ale cena według mnie totalnie nie adekwatna do jakości

hmmm...

nie bardzo. jednak do oczyszczania wole zele, wydaja mi sie bardzaiej tresciwe i skuteczne.
ta pianka jest bartdzo delikatna, bezzapachowa, opakownie super- wyciskacz
ale niestety mam wrazenie ze umyta buzia jest sucha i sciagnieta! bardziej niz po effaclar zelu a to dziwne bo pianka jest przeznaczona do przesuszonej buzi wiec nie powinna zawierac jakichs wysuszaczy, jednak opakowanie skonczylam i mowie ze jestem niezadowolona

Używam tego produktu od: rok temu

moze byc

Pianka jest uzupelnieniem mojej kuracji Effaclarem. Lubie produkty o konsystencji pianki, wiec sie skusilam.
Od kosmetyku do mycia twarzy wymagam tylko zmycia resztek makijazu (do demakijazu oczu uzywam mleczka) i pozostawienia swiezej buzi. Reszte ma zrobic tonik i odpowiedni krem.

+ wydajna przez gesta konsystencje pianki
+ pozostawia skore oczyszczona, lekko sciagnieta
+ nie wysusza
+ higieniczna

- zapach

Ogolnie moze byc, ale nie wiem czy zdecyduje sie jeszcze raz. Na pewno warto uzywac z innymi kosmetykami z tej serii. Wyglada na to, ze dobrze sie uzupelniaja.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: moze 1/5

Dziwna...

Poszukująca fajnej pianki do mycia buzi oraz po przeczytaniu fajnej recenzji na kwc,postanowiłam kupic tą oto piankę. Na początku owszem spoko,bardzo fajnie oczyszczała,koiła. Jedyne co mi w niej przeszkadzało to zapach,przypominający ocet... :/ (!) po pewnym czasie zapach znikł,pianka przestała byc pianką,a zaczęła być białą cieczą wylewającą sie z dozownika (!) zaczęła przesuszać,a naprawdę nie nadużywałam jej (myłam buzie średnio raz dziennie lub raz na dwa dni,ponieważ używam także wody termalnej) w konsekwencji mam przesuszoną cerę. Nie powiem złego słowa o jej właściwościach kojących,bo pianka koi rzeczywiście,ale co z tego jeżeli jakieś 7 godz.po jej użyciu zaczynam sie łuszczyć. Nie wiem napradę o co chodzi z tą pianką. Kremów do twarzy nie zmieniałam,a raczej stosuje taki który jest polecany dla niemowląt,więc to nie on. Raczej już jej nie kupię bo wywaliłam na nia sporo pieniędzy (46 zł) i uważam zdecydowanie że nie jest ona warta swojej ceny.Mam równiez nauczkę,że nie powinno się zdradzać ukochanych kosmetyków dla czegoś do czego nie jesteśmy zbytnio przekonani. Daję 2 gwiazdki za właściwości kojące i za wydajność.

Używam tego produktu od:Luty 2008

bardzi miękka buzia

dostałam go na gwiazdkę i uzywałam każdego dnia rano i wieczorem.dzisiaj jest 27 styczeń, więc dokładnie niemal po miesiącu skonczył się. więc wydajność przeeciętna.

Plusy:
- bardzo miło się go uzywa
- bardzo higieniczne opakowanie
- buzia po uzyciu tej pianki jest gładka
- ładnie zmywa makijaż, tylko z tuszem sobie nie radzi, ale z moim tuszem mało co sobie radzi :) do tego mam mleczko do demakijażu

Minusy:
- mimo ze niby bezwonna to jednak mi troche smierdzi, nie polubiłam tego zapachu

podsumowując, pianka jest bardzo dobram widać, że coś z buzią robi dobrego, bo nie jest agresywna, a poza tym super wygładza, nie wysusza buzki co dla mnie jest dużym plusem.
Jednak ciezko mi ją oceniać samą, bo do tego używam na dzien kremu effaclar nawilżającego i matującego.. trudno zatem określić co jest zasługa kremu a co pianki. w zestawie są super

Używam tego produktu od:miesiąc