Sephora, Fond de Teint Hydratant Lissant SPF 10 (Podkład nawilżająco - wygładzający)

Podkład nawilżający, beztłuszczowy, dobrze sie rozprowadza. Jego głównym zadanie jest idealne wygładzenie. Idealnie dopasowuje sie do struktury skóry, przy odpowiednim dobraniu odcienia jest wręcz niewidoczny. Szeroka gama odcieni.

Toto nic nie robi!

Używałam tego podkładu jakiś czas temu i z czystym sumieniem mogę o nim powiedzieć tyle, że on nie robi absolutnie nic! Nie kryje, nie rozświetla, nie nawilża, nawet nie wyrównuje dobrze kolorytu cery, a do tego po jakimś czasie pomarańczowieje na twarzy. Cena śmiesznie wygórowana jak za produkt, który nie robi niczego. Lepszy efekt można uzyskać kremem BB, niż tym szmelcem. Nie nadaje się dla osób, które mają cokolwiek do zakrycia na twarzy, raczej dla idealnych cer, ale jak ktoś ma cerę idealną, to po co mu podkład? Jestem zdecydowanie na nie.

Używam tego produktu od: używałam jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: jedno używałam 3 tygodnie, a potem się wkurzyłam i wyrzuciłam

co to za przeproszeniem jest ??

Jak w temacie: co to za przeproszeniem jest ?? Jeśli to podkład upiększajacy na Boga, wycofać to "coś" jak napisałą poprzedniczka. Zahecona bardzo pozytywnym zakupem korektorów Sephory, postanowiłam poprosić o próbkę jakiegoś dobrego podkładu z Sephory. Pani od razu skierowała mnie do tego badziewia. Pierwsze schody, dobór kolorów-dziwne są, ale ok-padło na 20. W domu przystąpiłam do testów. Masakra. Podkład niby w pierwszej chwili stapia się, ale rany po pół godzinie pytam "co to jest, co ja mam na twarzy?? " To coś jest tłuste jak cholera, jakby ktoś zmieszał oliwę z kolorem - to moje odczucie na skórze. Tłuścioch, krycie ok, ale on się piekielnie waży, jest mega widoczny, nie współpracuje z żadnym z moich kremów. Nałożony na skórę bez kreu- ściąga. Dawno nie miałam w ręku takiego budla. Próbki- chwała wam. Korektor jest the best i raczej nie będę szukała już niczego z Sephory. Szkoda, bo fajna cena, miłe dla oka futurystyczne opakowanie z pompką-tyle plusów, minusów mega lista.

Używam tego produktu od: z próbki
Ilość zużytych opakowań: próbka, nawet nie skończona, wylądowała w koszu

Wycofać ze sprzedaży !

Rzadko wystawiam tak definitywnie negatywne oceny, ale ten produkt jest absolutnym nieporozumieniem, pomyłką, niewypałem. W końcu pojęłam, dlaczego panie w Sephorze tak usilnie go wciskają - próbują pozbyć się zapasów, bo sieć na całym świecie już w tym momecie zaprzestała produkcji tego kosmetyku, wskutek szerokiego niezadowolenia konsumentek.

Oto kilka "drobiazgów" mających na celu przestrzeżenie Wizażanek przed zakupieniem go :
- Przede wszystkim, okropnie śmierdzi.
- Po drugie - po nałożeniu na twarz, nakremowaną bądź nie, zostawia na niej białe farfocle!
- Ściąga skórę i pozostawia bardzo nieprzyjemne uczucie maski.
- Praktycznie w ogóle nie kryje.
- Nie nawilża, a buzia świeci się po nim niemiłośniernie.
- Trudno się rozsmarowuje i pozostawia smugi.
- Po kilku godzinach ciemnieje (!)
- Brudzi ubrania.
- I uwaga, po kilku użyciach strasznie zapycha...

Za ciemny świetlik

Dostałam go w prezencie, więc postanowiłam wypróbować. Nie okazał się taki zły, to jednak chyba nie podkład dla mnie.

Plusy:
+Świetnie kryje, nawet blizny po trądziku.
+ Wyrównuje koloryt skóry.
+ Wygodny słoiczek z tak samo wygodną pompką.
+ Nie trzeba go nakładać wiele.
+ Bardzo fajna, niezbyt gęsta konsystencja.
+ Bardzo wolno się go wykorzystuje.

Minusy:
- Dla mnie jest za ciemny. w miejscach jego zwiększonego użycia mam lekko pomarańczowe "plamy", ale nie jest to bardzo widoczne czy przeszkadzające.
- Świeciłam się po nim strasznie po 3 godzinach.
- Ściąga skórę.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Kiepski

Kupiłam na promocji za 25zł - z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że nie kupiłabym go ponownie ani w promocji ani tym bardziej za cenę regularną. Nabyłam za dobrą ,,radą" pani z Sephory - pozdrawiam! Ale widzę po recenzjach, że nie tylko mi wciśnięto ten kosmetyczny bubel. Szanowna pani powiedziała, że widzi, że mam skórę przesuszoną a ten podkład jest nawilżający, więc nie podkreśli wysuszonych miejsc na twrzy. No niestety myliła się grubo.
Plusy:
-zapach jak na podkład jest znośny
-higieniczne opakowanie
-szeroka gama kolorystyczna, wybrany kolor jest dla mnie idealny, bladolicej - zimny beż
-ma SPF

Minusy:
-nie czuję żadnego nawilżenia
-uwidacznia suche skórki a niby miał to być podkład nawilżający, o ironio - tak tak pomimo używania kremu nawilżającego
-zapycha, wyskakują mi na następny dzień po nim wypryski, więc już lepiej bez podkładu chodzić...
-świeci mi się na twarzy od momentu nałożenia na twarz, bez dobrego pudru matującego się nie obejdzie a to z kolei tworzy efekt maski w lato
-dobrze wygląda tylko na tych partiach bezproblemowych
-słabe krycie, ale to można wybaczyć
-wystarczyło przytulić się do TŻ, by zostawić ten podkład na jego koszulce ;D
-potrafi narobić smug przy szybkim nakładaniu
-ciemnieje! na twarzy i w opakowaniu

Mam nadzieje, że wytrwam i wykończę to opakowanie, gdyż nie lubię marnować kosmetyków.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

nie

kupilam ten podklad poniewaz wcisnela mi go pani w sephorze. mialam pieniadze na cos zupelnie innego ale ze bylo przed 21 to dala doslownie pierwszy lepszy.
nie bylam zadowolona. podklad nie nawilzal tylko zapychal moja skore, strasznie sie rolowal przy nakladaniu, nie wchlaniala go skora, nie moglam sie podrapac po twarzy bo scieralam tone makijazu. jedyny plus to fajna butelka z pompka. nie stety nic dobrego nie moge powiedziec o tym produkcjie. rolowal sie w kazdym mozliwym miejscu, wchodzil w zaglebienia. przetluszczal strasznie moja wrazliwa skore. w konsekwencji mialam straszne przyszcze

Używam tego produktu od: 2-3 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 3/4 jednego

Jest super!

Zacznę od tego, iż zdziwiona jestem tak wieloma negatywnymi recenzjami tego podkładu.
Mam dość bladą cerę i w zwykłych sklepach z kosmetykami nigdy nie znalazłam podkładu o idealnym odcieniu i w przystępnej cenie. Postanowiłam więc, że zainwestuję trochę więcej i kupię jakiś lepszy produkt. Poszłam do Sephory i już miło zaskoczona zobaczyłam szeroką gamę odcieni. I tu strzał w 10! Znalazłam w końcu swój odcień. Do tego SPF10 był też duża zachętą. Nie żałuję zakupu.
Podkład moim zdaniem nie rozprowadza się źle, zostawia lekkie smugi gdy nałoży się go za dużo, ale wystarczy lekko rozetrzeć i jest ok. Trzyma się kilka godzin. Nigdy nie zdarzyło się, że pobrudziłam ubranie. Dozownik jest super, po kilku użyciach można wyczuć ile go sobie nałożyć i nie ma problemu, że wyleci go za dużo.
Faktem jest, że ten nazwany przez inne dziewczyny "glut" powstaje za każdym razem po użyciu, ale to nie jest przeszkoda. Skóra po kilku godzinach zaczyna się świecić, ale to wina mojej cery, która zawsze miała ten problem, więc nie uznaję tego za minus.
Nie spływa. Nie wysusza skóry.
Produkt polecam i właśnie idę do sklepu po 2 buteleczkę ;)

Ilość zużytych opakowań: 1 x 30ml

raczej na nie

Podkład kupiłam już prawie rok temu. Trochę poużywałam, kupiłam inny i ten poleciał w kąt. Jakieś 1,5 miesiąca temu wygrzebałam go z szufladki i znowu zaczęłam używać - żeby zużyć i nie wyrzucać.
Moim zdaniem nadaje się tylko dla osób o gładkiej cerze, bez większych niedoskonałości. Moj cera, niestety, jest bardzo wymagająca - od kilku lat borykam się ze zmianami trądzikowymi, poza tym bardzo dużo kosmetyków mnie uczula. Ten podkład mnie na szczęście ani nie uczulił, ani nie spowodował dodatkowych niespodzianek.
Do plusów produktu można zaliczyć:
duży wybór kolorów
wygodne opakowanie
nie zapycha
ładnie pachnie
nie uczula

a minusy:
baaardzo słabo kryje
w moim przypadku słabo się rozsmarowywał bez kremu, a z kremu szybko spływał
nietrwały, po kilku godzinach spływa z twarzy, chociaz mam przesuszoną cerę i nie mam żadnych problemów z błyszczeniem

komuś chcącemu wyrównac koloryt polecam, ale tym, którrzy chcą zakamuflować co nieco i prztrwać cały dzień odradzam

Używam tego produktu od: prawie rok

nie warto

Używam tego podkładu prawie od pół roku, głównie dlatego, że mnie nie podrażnia, a nie lubię wyrzucać kosmetyków i z uporem maniaka je dokańczam (chyba, że zauważę jakieś złe działanie na moją skórę). Pierwszy plus jest więc taki, że nie podrażnia, wydaje się, że trochę nawilża (w każdym razie nie zauważyłam suchych skórek, ale może też dlatego, że używam silnie nawilżającego kremu).
Ma szklaną buteleczkę z dozownikiem, ale, jak już napisała inna recenzentka, robią się na niej "gluty" i to po każdym użyciu! Strasznie mnie to denerwuje...
Niestety robią się smugi na twarzy i trzeba go dokładnie rozprowadzać... gdy jest ciepło, to twarz zaczyna się świecić i przypominać maskę... No i kolejny wielki minus, to strasznie brudzi, wystarczy delikatne dotknięcie kołnierza, szala, kurtki...
Ma bardzo lekkie krycie, a przy tym, mam wrażenie, że zbyt mocno go widać (nakładam jeszcze puder i wtedy
jest ok).
Na moje nieszczęście, jest dość wydajny...
Bardzo się cieszę, że to już jego ostatnie chwile na mojej toaletce. Z pewnością do niego nie wrócę, ale ze względu na brak podrażnień i nie wysuszanie mojej problematycznej skóry, nie mam serca całkowicie go skrytykować.

Przeciętny

Mam 3 podkłady z tej serii w różnych kolorach, niestety żaden nie spełnia moich oczekiwań.

Prawdopodobnie to wina pań z Sephory, a nie samego produktu, niestety nie ma odcienia, który pasuje do mojej cery. Kilka razy prosiłam sprzedawczynie o dobranie mi podkładu. Podawały mi średnio jasny, twierdząc, że będzie idealny. Mimo mojego sceptycyzmu, brałam i... nie zawiodłam się na swojej intuicji. Podkład był za ciemny. Zdarzyło mi się to kilkakrotnie.

Sam produkt utlenia się na twarzy i odrobinę ciemnieje. Niby lejący, ale ciężko się wchłania i trzeba naprawdę dobrze rozetrzeć, szczególnie w okolicy brwi i włosów. Krycie jest średnie/mocne, zależy jakiego podkładu użyjemy.

Wady:
- źle się rozprowadza,
- ciemne odcienie,
- utlenia się, tworząc maskę

Zalety:
- wygodne opakowanie (pompka),
- ma SPF 10, co nie we wszystkich podkładach się zdarza,
- starcza na długi czas,
- porządne, szklane opakowanie

Używam tego produktu od: kilkanaście miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania w różnych odcieniach

taki sobie...

Bardzo wydajny, niewielka ilość pokrywa całą twarz. Łatwo się rozprowadza, ale zostawia smugi, które trzeba mocniej rozetrzeć. Jest naturalny, nie pozostawia efektu maski. Ale ... świeci się a przy typie cery mieszanej jaką posiadam spływa po ok. 4h. Opakowanie w sumie ok, do pompki można sie przyzwyczaić i nabrać wprawy w dozowaniu ilości.

Używam tego produktu od: około 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 1,5

Okropność!!!

Otóż podkład ten jest bardzo kiepski, szukałam czegoś lekkiego, pani w sephorze polecała ten produkt wiec się skusiłam!
Zacznę od tego że podkład ten pozostawia straszne smugi, w kącikach ust, na powiekach, no dosłownie wszędzie, 2ga sprawa beznadziejnie sie rozprowadza, zasycha pompka, przez co codziennie sie denerwuje ponieważ, gdy chce go użyć, wypada wielki glut...uwydatnia też moje suche skórki a tego strasznie nie lubię, zwłaszcza wtedy kiedy producent zapewnia że jest to podkład nawilżający, no i ten zapach, coś strasznego, jedynym plusem jest trwałość podkładu, muszę stwierdzić że utrzymuje się dość długo na buźce, minusem jest również cena i dobór odpowiedniego koloru.

Generalnie jestem bardzo na NIE! Nie polecam do suchej skóry!