L´Oreal Professionnel, Serie Expert, Silver, Szampon do włosów rozjaśnianych, siwych

Szampon do włosów mocno rozjaśnionych lub siwych eliminuje niepożądany żółty odcień.
Gloss Protect System: zawiera barwnik dostarczający włosom dawkę refleksów opalizujących, neutralizujących efekt żółknięcia białka włosowego - kreatyny oraz aminokwasy, które nadają włosom miękkość i sprężystość.

Przy regularnym stosowaniu włókno włosowe staje się miękkie, sprężyste i błyszczące. Włosy odzyskują swój naturalny blask. Dla spotęgowania efektu zaleca się używać szamponu około 2 razy w tygodniu.

świetny produkt

Jestem naturalną szatynką ( średni brąz ) zdekoloryzowaną do bardzo jasnego blondu. włosy rozjaśniam już w tej chwili tylko farbą superrozjaśniającą, a nie proszkiem do dekoloryzacji. Szamppnu Silver używam dwa razy w tygodniu i fantastycznie wytrąca żółte odcienie z włosów. Jestem bardzo zadowolona z efektu "oziębiana koloru". Jeżeli chodzi o inne drażliwe kwestie, to:
1. na włosach, które były rozjaśniane dekoloryzacją rzeczywiście daje fioletowy efekt - ale tak po prostu jest z zasady. Włosy dekoloryzowane tak się zachowują. Natomiast po samej farbie tak nie będzie
2. włosy rzeczywiście są po nim wysuszone, ale rolą tego szamponu nie jest wygładzenie. Od tego są odżywki i maski, których stosowanie po koloryzacji jest konieczne. Ja akurat posiadam bardzo krótkie włosy, więc o wiele łatwiej mi je pielęgnować.
Szczerze polecam Silvera posiadaczkom rozjaśnianych włosów, które chcą zneutralizować żółć.

Dobry

Dobry szampon do niwelowania żółtych odcieni. Nie jest jednak bardzo silny. Porównuję go do szamponu Joanny, który wg mnie zostawia bardzo nienaturalny, zgniły efekt, w dodatku okropnie przesusza.

Sliver Loreala daje fajny, delikatny, naturalny efekt. Ładnie ściąga żółć, ale dużego żółtka na pewno od razu nie usunie. Nadaje bardzo ładny, jasny, platynowy odcień oraz gdzieniegdzie opalizujące pasemka. Uważam, że wszystkie obietnice producenta zostały spełnione.

Nie zauważyłam żeby wysuszał włosy wraz z maską, czy odżywką. Włosy są po nim miękkie i błyszczące, ładnie się układają. Jest mało wydajny i to chyba jego jedyny minus i za to pół gwiazdki mniej.

Polecam!

Dobry dla farbowanych blondynek

Na wstępie zaznaczę, że mam farbowane blond włosy (farbowane z ciemnych- farbą rozjaśniającą). Szampon pozwala mi zachować ładny odcień, który nadaje farba. Stosuje go 2 razy w tygodniu.

Plusy:
- dobrze się pieni
- usuwa żółte odcienie
- ładnie pachnie
-wydajny
-cena jest do przyjęcia
-dobra konsystencja

Minusy
- koniecznie trzeba zastosować po nim odżywkę/maskę

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania 250ml

spełnia zadanie :)

Dostałam kiedyś w prezencie siostry na spróbowanie :) i się sprawdził

+eliminuje kurczakowatą żółć (ale tylko w miejscach gdzie mój blond jest platynowy)
+wydajny

i na tym kończą się jego plusy :)

-strasznie plącze włosy (jak z resztą większość tego typu szamponów, więc wystarczy dobra maska)
-dziwna konsystencja, jakby "twarda"
-po zastosowaniu włosy stają się jak druty
-słabo się pieni

ale na pienienie wynalazłam sposób - wymieszać w słoiczku łyżeczkę, lub łyżkę (zależy od długości włosów) szamponu z wodą (według uznania)
Zauważyłam też, że wtedy nie mam aż tak dużego problemu z poplątanymi włosami :)

Używam od: jakoś roku, lecz sporadycznie
Ilość zużytych opakowań: nie wiem

bardzo skuteczny!

Od lat próbuje utrzymać chłodny jasny blond na moich włosach. Niestety zawsze kolor robił się żółty aż do momentu kiedy odkryłam ten szampon! Używałam juz wcześniej różnych dostępnych na rynku płukanek do włosow które co prawda nie dawały takiego efektu ochłodzenia koloru ale też nie plataly włosów ;) faktycznie produkt ten plącze włosy ale to chyba normalne (tym bardziej że nawet zwykłe szampony placza włoski) a po użyciu odżywki włoski są znowu miekkie i łatwe do rozczesania. Ja używam małej ilosci najczęściej raz w tygodniu czasami rzadziej. Polecam!

Używam tego produktu od: pół. roku

Tylko do bardzo jasnych włosów

Mój naturalny kolor włosów to ciemny brąz. Od kilku lat jestem blondynką. Szampon kupiłam, żeby zlikwidować żółty odcień. Efekt? Średni. Szampon "wybiela" tylko te pasemka, które są już bardzo bardzo jasne. Tych trochę ciemniejszych w ogóle nie chwyta. W rezultacie niektóre pasemka mają odcień żółty, a inne platynowy (przy częstym używaniu wręcz fioletowy), co nie wygląda dobrze.
Polecam dziewczynom, które mają naprawdę bardzo bardzo jasne włosy, w przeciwnym razie szampon do niczego się nie przyda.
Do tego wysusza włosy, więc od razu po jego użyciu trzeba nałożyć dobrą maskę.
Mimo mieszanych uczuć nadal będę go używać, bo do tej pory nie znalazłam nic lepszego.

wysuszacz

Szampon nieziemsko wysusza włosy, chociaż ja zostawiam go tylko na ok 3 min, tyle w moim przypadku wystarcza zeby pozbyć się zbyt żółtego odcienia. Zaraz po umyciu tym szamponem muszę naprawdę nałozyc dużo maski aby wlosy nie wyglądały jak siano. Nakladam bardzo malo ,a mam długie włosy) więc do plusów należy wydajność, poza tym dziala bardzo szybko. Jest drogi, zbyt wysusza i niszczy włosy, moim zdaniem lepsza jest odżywka z Marion, która równie dobrze niweluje żółty odcień, a przy tym nie wysusza i jest duzo tansza.

Używam tego produktu od: ok 2 lat

siano na głowie!!

Próbowałam się przekonać do tego szamponu, bo rzeczywiście pomaga niwelować żółte refleksy i za to jedna gwiazdka, ale bardzo niszczy włosy lub jak to napisać inaczej- w ogóle ich nie pielęgnuje, włosy są tak tępe i szorstkie,że tylko odżywcza maska do włosów może zaradzić,żeby dało się rozczesać, poza tym farbuje palce rąk i skórki, okropność, kupiłam od razu 500 zm opakowanie, ale w połowie oddałam kuzynce, ja straciłam cierpliwość

Używam tego produktu od: rok temu kilka miesięcy z przerwami
Ilość zużytych opakowań: połowa z 500 ml

mieszane uczucia

Zdal egzamin. To co chcialam uzyskac, uzyskalam: Ladny polysk i rozswietlenie. Stosuje co drugi dzien a czasami nawet codziennie i nawet pojawiaja sie delikatne fioletowe odcienie, trzeba z tym uwazac jesli ktos nie bardzo chce miec takie pasemka:) Po szamponie ciezko rozczesac wlosy wiec odzywka jest niezbedna. Zapach nie powala, jest znosny. Cena tez do przyjecia zwlaszcza na aukcjach bo w salonach drozej. Bede go kupowac.
Jednak zmieniam zdanie. przy dluzszym stosowaniu jakos brakuje mi tego lekkiego rozczesania. Wlosy sa za sztywne. Wole tanszy szampon Joanny gdzie problemow z rozczesaniem nie mam zadnych.

świetny

Mam za sobą wiele nieudanych akcji fryzjerskich związanych z blondem. Wchodząc do fryzjera prosiłam albo o balejaż w jasnym, chlodnym odcieniu blond albo kolor na całość koniecznie jasny, chłodny bez grama żółci i złota i co? I wychodziłam albo żółta, albo ruda, albo odrosty rudawo - złote, reszta jasna- porażka. Z resztą na pewno to znacie:) Moja obecna fryzjerka uratowała mój kolor nadając mu chlodny o0dcien (balejaż) jednak żółto - zlote refleksy zostały oczywiście w mniejszej ilości ale zawsze, (fryzjerka nie mogłą przeciągną rozjaśniacza po już rozjaśnianych włosach) i tu właśnie fantastycznie sprawdza się silverek. Ja najpierw myje włosy szamponem L\'oreala absolut repair (dwukrotnie) a na koniec myje już same włosy szamponem silver, spieniam, trzymam z 3 min i spłukuję. Jestem absolutnie zachwycona, ponieważ uzyskałam to czego chciałam. Wslosy są jaśniutkie, żółtawy odcień zniknął i wogóle blondzik wygląda tak świeżo, opalizująco.
Szampon ma oczywiście swoje wady tzn jeżeli będziemy używać go za często wlosy mogą przybrać lekko fioletowawy odcień. Ponadto szampon mocno rozjaśnia wosy (przynajmniej moje) więc jeżli jktoś nie chce uzyskać platyny to odraczam. No i rzeczywiście wysusza wlosy. Mi jednak to zupelnie nie przeszadza ponieważ ja pokażdym myciu używam maski/odżywki, a następnie nektaru termicznego (przed prostowaniem).
Gorąco polecam, na moich włosach sprawdza się doskonale!

bez zachwytów

Moim zdaniem lepsza jest ta druga wersja shine blond o ciepłym odcieniu po niej widziałam o wiele lepsze efekty niż po tym szamponie i nie barwiła dłoni. ten szampon faktycznie włosy plącze potwornie i zabarwia dłonie na szary odcień najlepiej używać rękawiczek na co zwykle rano nie mamy czasu.Nie zauwazyłam zadnej pielęhnacji jedynie przycyznił sie do łupieżu.dokończę i wiecej nie bede sobie nim zawracała głowy

Używam tego produktu od: miesiaca

Spełnia swoją role :)

Kupuję go już od kilku lat, mam włosy rozjaśniane od zawsze ale tylko pasemka.

Niweluje zażółcenia, daje cudny odcień - po nałożeniu trzymam go ok 4-5 min na włosach. Cena do przeżycia - kupuję na Allegro. Wygodne opakowanie z pompką (0,5 l). Używam go 2 razy w tygodniu. Jest wydajny.

Z minusów :
trzeba go dokładnie spłukać gdyż brudzi ręczniki ale z tym trzeba się liczyć kupując go - k końcu ma troche barwić wlosy więc i tkaniny przebarwi - po praniu odciń schodzi więc nie jest najgorzej ;)
strasznie plącze włosy i sprawia ż są sztywne - bez maseczki ani rusz. Po użyciu maski czy odżywki idzie już przyzwoicie rozczesać włosy.

Dla mnie super! Polecam!

Używam tego produktu od: 4-5 lat