Essence, 2 in 1 Kajal Pencil (Podwójna kredka do oczu)

Essence, 2 in 1 Kajal Pencil (Podwójna kredka do oczu)

Dwustronna kredka o miękkiej konsystencji, dzięki której możemy wykonać perfekcyjny makijaż oczu.
Dostępna w trzech wersjach kolorystycznych:
- coffee & cream (połyskujące brązy)
- you & me (delikatne odcienie zieleni)
- black & white (czerń i biel)

Niestety nie!

Kosmetyki Essence lubię i chyba pierwszy się raz się tak przejechałam.
Szukałam kredki brązowej więc zakupiłam kolorek
14 toffee&sweets jasny i ciemny brąz.
opakowanie ładne, wydajna, cena niska ale nawet mimo bazy na powiekach kredka ma kiepską trwałość.
Jasny brąz wykorzystałam kilka razy jako cień do powiek ale nie po to przecież kupowałam kredkę.
Jest nieco za miękka przez co się rozmazuje.

Słaba tandeta

Kredka kompletnie nie nadaje się do malowania linii wodnej. Jest tandetna i słaba. Posiadam kolory 10 sweet&heart czyli srebrna i fioletowa.

Plusy:
- cena
- wydajność
- ładne opakowanie

Minusy:
- po poprawieniu jej piąty raz dalej kolor jest niewidoczny. pozostawia tylko odrobinki błyszczących cosiów.
- za miękka
- stapia się
- nie utrzymuje się wcale na linii wodnej.

Tyle tych minusów jako do kredki, ale jednak świetnie nadaje się jako... CIEŃ do powiek. Nie lubię marnować rzeczy więc zaczęłam tą kredkę używać malując powiekę. Kolor wtedy jest wyrazisty i ładnie się błyszczy i utrzymuje się o wiele bardziej. Jednak to miała być kreda... Stąd słaba ocena.

Ilość zużytych opakowań: prawie nienaruszona

nie!!!!!

TRAGEDIA Z TĄ KREDKĄ
mam odcień blue&me (niebiesko granatowy)
jedyne co w niej mi się podoba to kolor
-jest zbyt twarda, przez co nie da się narysować wyrazistej kreski, nie da się jej rozmazać
-jak już się uda coś tam zostawic na tej powiece to trzyma się bardzo bardzo krótko
-odbija się ponad powieką
ZDECYDOWANIE ODRADZAM. Lubię kosmetyki tej firmy, ale ta kredka jest dla mnie totalnym niewypałem

Używam tego produktu od: kupiłam kilka miesięcy temu i nie używam wcale bo się do nizczego nie nadaje
Ilość zużytych opakowań: jedno, na pewno nie całe. Kilka maźnięć i poszło w kąt

Niestety nie

Mam odcień fioletowo - szary. Kredka jest miękka, łatwo się rozprowadza ale za to jest bardzo nietrwała. Na moich oczach utrzymywała się ok godziny. Kolejnym minusem jest dla mnie zbyt uboga moim zdaniem gama kolorystyczna oraz dostępność. Na szczęscie nie jest droga, kosztowała jakieś 7 zł.

Generalnie nie polecam, no chyba że ktoś lubi co godzine poprawiać makijaż.

Używam tego produktu od: paru tyg
Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

dno i wodorosty

Miałam dość podbierania siostrze białej kredki do oczu, więc postanowilam takową zakupić. Przechodząc akurat obok Natury, weszłam i od razu zwróciłam uwagę na tę podwójną kredkę z essence.
Kosztowała mnie 6.99zł, więc to nie majątek. A jako lisek chytrusek, kochający jednoczesnie czarne kredki stwierdziłam, że to prawdziwa okazja 2 w 1. Stałam się (nie) szczęśliwą posiadaczką kredki black & white.

Mam alergie do tego wrażliwe oczy, które często łzawią, ale nigdy nie miałam problemu, z malowaniem kreski na lini wodnej oka. Kreski trzymały się stosunkowo długo, nawet jeżeli były niewodoodporne ( Avon, Orifflame ).
A ta z essence to prawdziwy koszmarek. Pomaluję biala kreskę, za godzinę patrzę - kreski nie ma. Chciałam efekt optycznego powięszenia oka za niewielkie pieniądze. No to mam- taki efekt przez kilkanaście minut.
Co do koloru czarnego. Uwielbiam kreski zamiast eyelinerem robić kredkami, dlatego w mojej kometyczce jest mnóstwo czarnych kredek. Tej jednak nie jestem w stanie używać. Wypróbowałam jeden jedyny raz. Ale trwalością nie grzeszy, dodatkowo sie rozmazuje. Czarna funkcjonuje u mie jako dodatek, żeby zapelnić miejsce w kosmetyczce :D

Podsumowując
+ 2 w 1 ( chociaż obydwie nic nie warte)
+ duży wybór kolorów ( ciekawe czy wszystkie sa takiej marnej jakości)
+ dosyć miękki rysik, ładnie sunie po powiece, nie podrażnia.
+ łatwo zatemperować, nie łamie się
+ nie uczula
+cena

-koszmarna trwałość!! Co w tym przypadku dyskwalifikuje ją kompletnie.

Po co mi kredka, która znika z oka zanim zdąże wyjść z domu.
Chciałam najpierw ją skończyć, a później napisac recenzję, ale chyba jej nigdy nie skkończę. Po tygodniu - poddaję się

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej ( i ostatniej)

prawie idealna

Plusy:
-tania
-kosmetyk 2w1 -lepsze przechowywanie w kosmetyczce
-grafity bardzo miękkie - przy malowaniu nie podrażnia
-dostępna w naturach i douglasach
-nie uczula

Minusy:
-nie jest trwała
-rozmazuje się
-grafit jest zbyt miękki i przy każdym struganiu doprowadza mnie do szału gdyż grafit się łamie i zostaje w strugaczce
-nie jest wydajna

Ogólnie uczucia mam mieszane.Tak jak już wcześniej wspomniałam kredka prawie idealna, acz będę szukać innych rozwiązań.Ponieważ przy każdym struganiu dostaje białej gorączki.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie 1 opakowania

Nic nadzwyczajnego

Teraz jest dostępna większa gama kolorów. Ja posiadam kolor kremowo - niebieski. Używam jej na linię wodną.

Aplikacja kredki nie jest przyjemna, produkt jest dla mnie za twardy i używając go, muszę uważać na soczewki, co mi się nie zdarzyło, gdy używałam innego produktu tego typu. Kredka dobrze stapia się z białą częścią oka. Jest przeciętnie trwała i po kilku godzinach, na oku są smugi. Miałam już lepsze produkty, dlatego nie kupię ponownie. Koloru niebieskiego nie używam.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Prawie ideał

Kupiłam ją z tydzień temu i jestem zachwycona. Mam czarno-białą.

+ cena i dostępność
+ intensywność koloru, który możemy sami dawkować
+ odpowiednia twardość, nie jest tak miękka jak niektóre kredki, które miałam i się rozmazywały, ani nie jest tak twarda, żeby ranić skórę
+ na pewno będzie to wydajność, bo jest dość długa
+ łatwo się zmywa

Minusów w sumie nie zauważyłam, choć mogłaby trochę dłużej utrzymywać się na oku, ale jak na tę cenę, to naprawdę długo się trzyma:)) Jestem bardzo zadowolona z niej.

Używam tego produktu od: tygodnia

Cóz za kolory... :)

Essence to moja ulubiona marka kosmetyków,które jak na razie nie zawiodła. Mam tą kredkę w odcieniu 10 sweet & heart, a kupiłąm ja przez przypadek, bo szukałam szarej kredki, ale jednak wzięłam szary z fioletem.

+ Uwielbiam te kolory, fiolet i szary świetnie się ze sobą zgrywają. Inne warianty kolorystyczne są również urocze ;)
+Kredka jest dość miękka i łatwo robi się nią kreski
+ kolory są metaliczne i delikatnie błyszczą, dzięki czemu równieź optycznie powiększają oko (ważne dla krótkowidzów :))
+ Kredka starcza na dość długo. Ja ją używam prawie codzienie przez ponad 3 tygodnie i do tej pory tylko raz ją temperowałam.

- Mogłaby być trwalsza, po paru godzinach koloro rozmazuje się.

Używam tego produktu od: ponad 3 tygodni
Ilość zużytych opakowań: pierwsze, ale chcę kupić też te kredki w innych kolorach

szału nie ma

Posiadam kredkę z nowej wersji kolorystycznej, mianowicie nr 10 (sweet&heart). Ładny zestaw kolorów: metaliczny jasny fiolet i odcień popielu/szarości. Kredka dość miękka, fajnie się aplikuje, nie odbija się na górnej powiece. Można narysować precyzyjną kreskę. Trwałość przeciętna, trzeba robić poprawki po kilku godzinach. Najczęściej używam tylko na górnej powiece, więc nie wiem jak zachowuje się po nałożeniu na linię wodną oka. Jej wadą jest mała wydajność, bardzo szybko się kończy. Kiedy muszę ją zatemperować to odnoszę wrażenie, że ubywa 1/3 kredki. Uważam ją za całkiem przyjemny kosmetyk mimo, że szału nie ma. :D Essence ma kilka lepszych jakościowo kredek, ta jest po prostu średnia.

słabo

Mam dwie kredki:
08mix&match (zieleń i niebieski)
12free&style (dwa brązy)

+cena
+ładne kolorki

-za miękka,więc ciężko ją zatemperować i narysować ładną kreskę
-ciężko o wyrazisty,intensywny kolor na powiece
-szybko się rozciera na powiece górnej,wiec kreska szybko znika

+/- na linii wodnej się sprawdza,bo kolor nie jest za mocny i utrzymuje się ok. 7 godz.bez rozmazywania

Używam tego produktu od: 4 mies.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch podwójnych kredek

zawiodłam się

2 in 1 Kajal Pencil - black & white (czerń i biel)

Chciałam być sprytna, myślałam, że kupując dwa odcienie w jednym ołówku robię biznes życia. Trochę się przeliczyłam.

Jest Ok do noszenia w torebce, jest mała (a z biegiem czasu jeszcze mniejsza), ciągle samoistnie gubią zatyczki, ciężko je zatemperować...

Rysik bardzo miękki więc ciężko zrobić cieniutką precyzyjną linię, prędzej taką do roztarcia/podkładu pod eyeliner. Nie ma efektu ksero ale trwałe też szałowo nie są. Zwłaszcza na linii wodnej szybko znikają i trudno tu uzyskać intensywną barwę.

Ogólnie testy na ręce wprowadziły mnie w błąd (w sklepie byłam zachwycona tą kredką) kolory są tu bardziej intensywne niż na oku.

Oceńcie same - zdjęcia bez Photoshopa, "nagie" rzęsy

Używam tego produktu od: 4 miesiace