Iwostin, Lipidia, Emulsja lipidowa do ciała do skóry wrażliwej, alergicznej i suchej

Emulsja lipidowa uzupełnia niedobory obecnych w skórze lipidów: ceramidów, cholesterolu, wosków i kwasów tłuszczowych. Odbudowuje i wzmacnia naturalną strukturę lipidową skóry. Przywraca skórze jędrność i elastyczność. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Zawiera 30% fizjologicznych lipidów skóry:
- nienasycone kwasy tłuszczowe 11%

bogate
lotion
normalna, wrażliwa, odwodniona

Zakochałam się!

Po użyciu miałam gładka, odżywiona cera czyli wszystko to, co trzeba! Bardzo fajne opakowanie, pojemność całkiem niezła jest ok Użyłam kilka razy serio spoko możecie kupować tylko troche drogie bo sama wydałam 40 zł

nie

miesiac po otwarciu krem sie zważył. po prostu rozdzielił się - osobno woda, osobno jakiś twaróg. dodam, że termin ważności był jeszcze długi a krem dobrze przechowywany.
przez miesiąc używania do tego nie pomógł mi kompletnie nic!

Używam tego produktu od: jedno
Ilość zużytych opakowań: pól

Podrażnia

Jestem na Izoteku i jak się posmaruje na wierzchu dłoni dostaję pokrzywkę.
Mąż tez dostał a nie ma wrażliwej skóry.
Po depilacji na nogi jest nawet ok. Nie daje ukojenia.

Nie polecam mimo że skład jest dobry.

Używam tego produktu od: 2 mies.
Ilość zużytych opakowań: 1 pełne

Perełka

Ten krem jest idealny dla ekstremalnie wysuszonej skóry. Cierpię na Atopowe Zapalenie Skóry od urodzenia i żaden kosmetyk nie przypasował mi jak ten, a przerobiłam ich już setki. Nawilża dogłębnie, pozostawia skórę miękką w dotyku, nie uczula, nie wywołuje pieczenia. To jest naprawdę genialny produkt i z czystym sumieniem polecam go każdemu! :)

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: około 5.

Jak dla mnie same plusy :)

PLUSY:
- Bardzo szybko się wchłania!
Moja skóra jest mega sucha, więc u innych osób może to być mniej odczuwalne, ale u mnie dosłownie chwilkę po posmarowaniu, mam poczucie, że już "skóra wypiła".
- Super lekki, ale mimo to zostawia leciuteńki film na skórze.
- Dobrze nawilża, ale trzeba sumiennie go stosować.
- Nie jest perfumowany, nie zawiera substancji zapachowych (idealny zatem dla alergików)

Szczerze polecam nawet osobom z AZS i alergiami.
Gdyby był trochę bardziej tłusty byłby moim KWC

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania, w trakcie 5

Genialny!

Emulsja ma bardzo dobry skład i co najważniejsze dobrze działa.
Zalety:
- treściwa konsystencja
- bardzo dobrze sie wchłania i to bez uczucia tłustości (to ciekawe bo emulsja bazuje na lipidach)
- producent tym sie akurat nie chwali, ale efekt jest naprawdę długotrwały- moje przesuszone łydki czuły sie komfortowo od wieczornej kąpieli przez cały następny dzień i to przy jednorazowej aplikacji
- sucha skóra, z powierzchownymi pęknięciami natychmiast odzyskuje komfort, aż chce sie jej dotykać
- dzięki temu, ze nie trzeba sie często balsamować, emulsja wystarcza na długo

Wady:
- emulsja jest nieporfumowana, więc "pachnie"olejowymi składnikami. Wolałabym jakąś delikatną nutę zapachową.

Polecam wszystkim, którzy od dawna zmagają sie z suchą, wrażliwą skórą i nie mogą jej nawilżyć a nie przepadają za zwykłymi "tłuścioszkami".
Przyda sie też na wypadek, gdy skóra okresowo jest w gorszym stanie.

Używam tego produktu od: Roku

Świetny do zadań specjalnych

Jest to bardzo porządny balsam dla naprawde mocno zniszczonej, suchej i szorstkiej skóry.

Doceniam go właśnie teraz gdy często się opalam i chcę aby moja skóra pozostała gładka, jędrna i idealnie nawilzona.

Pierwsze wrażenie nie było najlepsze, zapach jest mocno odpychający. Jest bardzo chemiczny a co najgorsze, utrzymuje się na skórze przez jeszcze jakieś pół godziny od czasu aplikacji...
Tu spory minus ale w zasadzie na tle jego zalet mnie to nie przeszkadza.

Konsystencja lekka, dobrze się wchłania bo szybko.

To co najbardziej mnie w nim urzeka, oprócz rewelacyjnycyh efektów to świetny skład.
Tłuszcze pod postacią wosków, trójglicerydów, cholesterolu, ceramidów, NNKT i innych działają zbawiennie nawet na najbardziej zniszczoną skóre.
Jestem zachwycona tą mieszanką, to nie jest tylko balsam a nowa bariera ochronna dla naszej skóry.

Przez cały dzień, od rana kiedy aplikuje balsam, skóra jest jędrna, pełna zdrowego blasku, gładka i bardzo mocno nawilżona. Jednak nie mam aż tak bardzo wymagającej skóry żebym musiała stosować go cały rok, non stop. Wystarczają mi lżejsze balsamy. Ze względu na to, że sporo podróżuje a wiadomo wielogodzinne loty samolotami znacznie wysuszają skóre ten balsam bd świetny na tego typu okoliczności. No i przydaje się teraz gdy temperatura przesusza skóre a słońce ją przypala.

Balsam polecam wszytskim z szorstką, suchą skórą na którą teraz latem, niewiele balsamów działa.
Bardzo skuteczny kosmetyk, w 100% łagodny, nie powoduje żadnych podrażnień. Wrażliwe skóry bd zachwycone. Wydajność bardzo dobra, lepsza niż w przypadku wielu balsamów jakich używałam.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Rewelacja

Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, kiedy skład kosmetyku odpowiada jego opisowi od producenta. A stosunek jego właściwości do ceny jest taki, że powinni się wstydzić wszyscy producenci kosmetyków z wysokich półek. Jednak się da wprowadzić świetny produkt w cenie przystępnej dla przeciętnego człowieka. Zakupienie tej emulsji nie oznacza, że pod koniec danego miesiąca będę jeść tynk ze ścian bądź kit z okien...
Tej emulsji używam przede wszystkim do rąk i to na noc, bo zostawia tłustą warstwę. Czasem nakładam bardzo grubą warstwę, a na to bawełniane, cieniutkie rękawiczki. Rano dłonie są nie do poznania- gładkie, jasne, nawilżone, skórki wokół paznokciach też są w bardzo dobrym stanie. Emulsja sprawdza się także przy niskich temperaturach, stanowi świetną ochronę.
Właśnie czegoś tak mocno regenerującego szukałam. I poszukiwania zakończyłam.
Polecam.

Ilość zużytych opakowań: wiele próbek, aktualnie 1- 200ml

świetny

Super produkt. Konsystencja i efekt idealny. Zapach jest specyficzny i nie jest tani. Powiem Wam jednak, że u mnie w aptece są wyprzedaże produktów, które mają krótszy termin ważności. Można więc kupić taniej- nawet do 50 %- wiele fajnych kosmetyków. Dzięki temu miałam okazję wypróbować właśnie tą emulsję.Super

Używam tego produktu od:miesiąc

Idealny

Idealny balsam dla suchej, swędzącej i podrażnionej skóry. Jako jedyny pomógł mi zwalczyć wszystkie te problemy. Wcześniej nie przestawałam się drapać, aż miałam strupki na całym ciele. Szybko sie wchłania, nie pozostawia tłustego filmu. Balsamy z mocznikiem mnie uczulają, ten jest moim wybawcą. Jedyny mały minus to za wydajność, jakoś za szybko sie kończy.

Mało skuteczny

Mojej skóry nie nawilza. Zostawia jedynie taki tłustawy filtr, a pod nim skóra dalej sie łuszczy i jest sucha. Po kilku zastosowaniach zaczyna sie rolowac na skórze bo nie sposób go zmyć chyba, że robiłabym sobie co wieczór peelingi.

Kupiłam go, żeby zabrac go na wakacje. Kompletna pomyłka. Dużo lepiej działało mleczko nivea.
Miałam wręcz wrażenie, że sobie skóre przesuszyłam, a nie wychodziłam na słońce w zasadzie wcale, wiec nie miał jakiegos trudnego zadania.

Ogólnie nie spełnił swojej roli i więcej go nie kupię.

Używam tego produktu od: 07.2009
Ilość zużytych opakowań:1 niecałe

świetny nawilżacz:)

Emulsję tę zaczęłam testować w siódmym miesiącu ciąży, kiedy to wyspecjalizowane w tym kierunku balsamy zawiodły, a skóra na rozciąganym niemiłosiernie brzuchu zaczęła równie niemiłosiernie szczypać i swędzieć... Lipidia zredukowała problem do zera: po jej zastosowaniu skóra stała się miękka i delikatna, dorównując - nomem omen:) - niemowlęcej:)) Dodatkowym plusem jest, moim zdaniem, brak zapachu.