Clarins, Lisse Minute Base Comblante [Instant Smooth Perfecting Touch Makeup Base] (Baza wygładzająco - rozświetlająca)

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

Średnia ocena: 3.64/5

Rozświetlająca beztłuszczowa baza wygładzająca Clarins Lisse Minute Base Comblante o jedwabistej konsystencji. Wygładza i rozświetla, matuje, minimalizuje pory i tuszuje niedoskonałości skóry. Wypełnia drobne i głębsze zmarszczki. Baza wygładzająca Clarins Lisse Minute Base Comblante pomaga utrzymać równowagę nawilżenia skóry, chroni przed szkodliwym wpływem środowiska.

wygładzające, rozświetlające, matujące
bazy pod makijaż twarzy
w słoiczku

magik :)

Baza ma dość gesta jakby lekko gumową konsystencję
lekko rózowy kolor

Do nakladania dolaczona jest bardzo poreczna, higieniczna szpatułka

Łatwo sie rozprowadza, natychmiastowo wygładza, zmniejsza widoczność porow, splyca zmarszczki, niweluje przebarwienia

Działanie matujace jest bardzo lekkie, ale baza nie wysusza

godna polecenia, srednio wydajna

Używam tego produktu od: ok 2 mcy

dobra , ale...

Z bazami niestety mam odwieczny problem, przetestowałam ich naprawdę wiele i ciągle szukam tej jedynej ( choć cała armia siedzi szafce i czeka na kolejną szansę). Moim ulubieńcem była baza wodna Sensai , niestety już niedostępna. Co do recenzowanej bazy Clarins to czaiłam się na nią lata temu, ale co pojawiałam się w sklepie to akurat nie było jej na stanie. Przypuszczam, że od tamtego czasu zdążyła zmienić nieco formułę, niemniej w końcu zdecydowałam się na zakup online. Opakowanie bazy typowo Clarinsowe (taki mini kremik ), w kartoniku dodana była szpatułka do wydobywania bazy, niemniej ja po prostu wydobywam ją palcami. Jesteśmy gdzieś w 1/3 znajomości, być może bliżej dna szpatułka będzie miała swoje 5minut. Produkt jest niesamowicie wydajny, wystarczy naprawdę niewiele, żeby pokryć nim całą twarz. Rozprowadza się po twarzy bardzo gładko, tworzy taki fajny film, bardzo dobrze wygładza i co dla mnie istotne maskuje rozszerzone pory. Podkład nałożony na tę bazę wygląda naprawdę wow. Niestety muszę trochę zakwestionować trwałość samej bazy. Kupuję i używam bazę pod podkład, żeby przede wszystkim wydłużyć trwałość makijażu. Oczywiście element maskowania niedoskonałości, wygładzenia twarzy czy wyprasowania drobnych zmarszczek ma znaczenie ( choć wolę to pozostawić kremom do działania) , ale właśnie utrzymanie makijażu w ryzach zostawiam bazom. Tutaj wygląda to dość przeciętnie. Ciągle jest to jedna z lepszych baz, jakie posiadam ale przy tej cenie i renomie marki spodziewałabym się czegoś bardziej trwałego. Dałabym 3.5 ale z racji ,że nie można dawać połówek zostawię mocną trójkę.

Wydajne ale nie wiem czy potrzebne

Baza Clarins to jeden z kosmetyków, który otrzymałam w prezencie jakiś czas temu. To też moja pierwsza baza, którą miałam okazję stosować przed nałożeniem podkładu. Konsystencja to taka tłusto-sucha pasta, której wiele nie potrzeba aby rozsmarować ją po twarzy. Z tego względu uważam, że to produkt bardzo wydajny - używam go już jakiś czas, ponad pół roku i niewiele ubyło. Baza pomaga mi zatuszować pory i niedoskonałości na mojej twarzy, ponieważ jestem posiadaczką tłustej cery to takie niespodzianki są u mnie dość częste. Nie zauważyłam, aby szczególnie mnie ta baza zapychała. Plusem jest widoczne wygładzenie, ale tak na dobrą sprawę ta baza nie zmienia nic innego i zastanawiam się, czy ten produkt nie jest zbyteczny. Minusem jest bardzo wysoka cena, gdyby nie prezent to raczej nie sięgnęłabym po ten produkt.

Na większe okazje

Używam tej bazy sporadycznie od kilku miesięcy i mogę powiedzieć, że działa na prawde fajnie, wygładza, sprawia że skóra staje się satynowa, nie wysusza, nie waży się, nie wchodzi w załamania. Przyjemna konsystencja przez co bardzo wydajna. Makijaż ładnie się na niej trzyma. Przy nakładaniu mam wrażenie, że tworzy pewną barierę pomiędzy podkładem a rozdrapanymi syfkami..
W codziennym użytkowaniu zapycha.
Jest bardzo dobra na większe wyjścia, jednak cena jest uzależniona od napisu "Clarins" :)

skoro nie widać różnicy....

Nie jest to zła baza zaznaczę od razu na początku. Wygładza lekkie zmarszczki mimiczne czy lekkie bruzdy i faktycznie daje efekt optycznie rozświetlonej cery. Dobrze trzyma podkład , nie roluje się i nie zbiera w nie estetyczne grudki. Nie zauważyłam by zapychała czy podrażniała. Niestety cena jest zaporowa- a efekt podobny do tej bazy dają te tańsze, czasem mam wrażenie , że płacimy po prostu za markę :) Pięknie się prezentuje na toaletce poza tym :P

Na pewno wygładza, gorzej z trwałością.

Baza jak wiele innych. W konsystencji przypomina bazę revlon photoready. Wygładza zmarszczki i pory, to jest jej plusem. Nie szkodzi cerze, nie zapycha i nie powoduje niespodzianek. Podkłady Clarins, kremy bb
: skin 79, Pupa nakładają się bez problemu. Nic się nie roluje i nie marze. Nadaje się do poprawienia makijażu w ciągu dnia-ale opakowanie jest mało higieniczne. Bazę kupiłam w czerwcu 2017 w miniaturowym(4ml) opakowaniu jako dodatek do tuszu Clarins. Do dziś ubytek jest znikomy. Próbka daje pełen obraz bazy, ja nie kupiłabym jej w pełnowymiarowym opakowaniu.

Dobra.

Kupiłam tę bazę, poszukując jakiegoś zamiennika dla Porefessional z benefit. Niestety w moim pipidówku nie ma sephory, a kupować przez internet nie lubię, więc zawierzylam rekomendacji pani z douglasa i postanowilam przetestowac ten kosmetyk. Clarins lubię, mam sporo ich produktów z pielęgnacji, z których jestem zadowolona. Baza nie jest jednak jakoś mocno zachwycająca. Konsystencja przypomina mi mojego ulubieńca z benefitu, też taka tlusto-sucha pasta, ale działanie niestety nie jest tak mocne. Wygladzenie jest delikatne, podkład rzeczywiście dobrze się na tej bazie rozprowadza (używam pod, choć podobno można także na). Baza trochę przedłuża trwałość makijażu, bo zauważyłam, że później przyszło blyszczenie i podkład ładnie pozostawał na miejscu, a zwykle dość szybko ściera mi się z nosa. Natomiast najważniejsze dla mnie było tuszowanie rozszerzonych porów, które są moim największym problemem - i baza nie oszołomiła niestety w tym aspekcie. Efekt jest zbyt subtelny, ale nie na tyle by pory były wygładzone. Z uzyciem Porefessional się to udawało. Tak więc oceniam na 4 gwiazdki, ponieważ jest jakaś widoczna różnica i efekt, ale daleko mu do efektu photoshopa. Będę używać raczej na okazje, gdy bedzie mi zależało na dlugotrwalym makijażu niż na idealnie gladkiej cerze.

Poza tym na plus jest szpatułka, ładne opakowanie, stosunkowo przystępna cena jak na taką pojemność, baza jest również wydajna - wystarczy odrobina, by pokryć całą twarz.
Konsystencja również przyjemna - łatwo się aplikuje, taki przyjemny gładki poślizg pod palcami przy jednoczesnym matowym wykonczeniu. I można od razu nakładać dalszy makijaż, nie roluje się.

Nic szczególnego

Rzadko stosuję bazy, ale kilku juz używałam i w tej nie znajduję niczego szczególnego. Można wypróbować, ale nie widzę żeby czyniła jakieś cuda.
Ponieważ ta wypowiedź jest ponoć lakoniczna, dodam, że opakowanie raczej przeciętne, konsystencja zbita, kolor lekko różowy, zapach niewyczuwalny. Rozprowadza się dość trudno, ale kiedy nakładamy podkład to czuć typowo silikonowy poślizg.

To nie photoshop

Mam tę bazę i używam od czasu do czasu zamiast podkładu. Lubię ją. Jest aksamitna i taką też pozostawia skórę - aksamitną. Bez wątpienia wygładza, troszkę nawilża, chroni przez wysuszającym działaniem innych kosmetyków. Nie powiedziałabym jednak, że cokolwiek z twarzy wymazuje, a takie można odnieść wrażenie po opisie producenta.
Nie roluje się i inne kosmetyki też się na niej nie rolują, tylko ładnie się przyklejają do twarzy( przy czym dalej dają się blendować).
Nie zauważyłam żeby przedłużała trwałość makijażu, z całą pewnością nie nadaje się jako baza pod cienie do powiek. Kupiłam malutki słoiczek - miniaturkę (w zestawie z innymi miniaturami). Nie jestem pewna, czy skuszę się na pełnowymiarowe opakowanie, choć tego nie wykluczam, bo lubię ten produkt.

W porządku, bez szału : )

Zakupiłam tą bazę na promocji, jakiś rok temu.

Używam raczej sporadycznie, w okół oczu i bruzdki koło ust.

Nie mam zbyt wielu zmarszczek (23l.) , więc raczej stosuję na rozszerzone pory- tutaj produkt sprawdza się bez zarzutu.
Nakładam oczywiście pod podkład uzyskując opisany przez producenta efekt.

Plusy:
->spełnia swoje zadanie
-> estetyczne opakowanie
-> wydajność
->dostępność
-> konsystencja i łatwość aplikacji.

Minusy:
-> No cóż, cena nie jest jakoś bardzo wysoka, jednak zaliczę ją do minusów ;-)

Podsumowując : Produkt dobry, ale bez większej rewelacji ;-)

Używam tego produktu od: Roku

Obecnie ulubiona

To już moje drugie opakowanie bazy Clarins. Gdy kupiłam ją pierwszy raz nie zachwyciła mnie specjalnie. Stosowałam ją w lecie i przy wysokich temperaturach, w połączeniu z podkładem, była po prostu za tłusta. Wróciłam do jej stosowania w okresie jesienno - zimowym i muszę przyznać, że sprawuje się rewelacyjnie. Przede wszystkim wygładza. Ogromnym plusem jest to, iż dodatkowo nawilża moją wysuszoną od ogrzewania cerę. Pomimo małej pojemności jest dość wydajna. Moja ulubiona baza pod podkład w okresie jesienno - zimowym.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Specyficzna baza

Baza nie jest zła ale nie ma w sobie tego czegos co pozwoliloby nam sie na dluzej zaprzyjaznic

Rzadko uzywam baz. Kiedy jednak juz sie na to zdecyduje numerem jeden jest ukrycie i jak najwieksze zminimalizowanie moich porow i wygladzenie delikatnej linii w okolicy ust. Ta baza robi to bardzo przecietnie.

Pory sa nadal dosc mocno widoczne

Daje satynowe wykonczenie i najlepiej u mnie sprawdzila sie na podkladach clarins. Zwlaszcza z ever matte przedluza brak blysku.

Nie jest jednak produktem , ktory przedluza nam niewiadomo jak trwalosc makijazu

Plus ze nie zapycha i nie uczula

Wydajna.

Poprawna ale nic poza tym. Nie ma efektu wow jak np w 1 minute lancome czy porefessional benefitu.

Nie nawilza jak pisze producent

Używam tego produktu od: kika m-cy

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

Kosmetyk doraźny, upiększający i niezwykle funkcjonalny

Miniaturę 4 ml tejże bazy otrzymałam przy okazji zestawu tuszu Wonder Volume. Początkowo mialam odnosnie tej bazy mieszane odczucia, w miarę jednak stosowania odnajdywalam jej plusy, choc minusy wciąż pozostawaly bez zmian. Bez wątpienia okazała sie produktem przydatnym, aczkolwiek kosmicznie drogim. Ponowilam zakup poniewaz okazała sie nie
tylko ciekawym doraznym produktem ale dobrą baza pod cienie i nie tylko. Z pewnoscią mogę powiedziec, ze to swego rodzaju multi-task product, choć doraźny.

Wrazenia:

+ estetyka opakowania
+ dolaczona szpatulka
+ kolor bazy lekko wyrównuje koloryt cery
+ konsystencja aksamitna, silikonowa, gesta
+ neutralny zapach
+ lagodny dla okolic oczu i powiek
+ nadaje sie jako baza na powieki
+ szpatułka do nakładania
+ łatwosc aplikacji
+ natychmiastowy efekt wygładzenia i lekkiego matu
+ nie wysusza
+ nie podraznia
+ nie uczula
+ ma doraźne działanie tuszujące wizualnie pory i zmarszczki
+ pozostawia skórę miekką i aksamitnie satynową
+ podnosi jakość efektu koncowego makijazu pelnego
+ nie roluje sie
+ mozna ją mieszac z ulubionym podkładem lub kremem tonujacym lub pielegnacyjnym
+ nie migruje
+ nie wzmaga przetluszczania
+ wydajność
+ nie komedogenna
+ moze byc uzyta pod lub na podkład
+ zmieszana z mocno kryjacym korektorem nadaje mu jedwabistosci i gladkosci dzieki czemu nie wchodzi w linie mimiczne

+/- wymaga wklepania przy stosowaniu podkładów w pudrze

- cena

Bazę otzrymujemy w szklanym małym 15 ml słoiczku we flagowym dla marki Clarins czerwonym kolorze. Calosc opakowana w czerwony kartonik wraz zdolaczoną doń szpatułką. Lisse Minute Base Comblante nalezy do rodziny produktów zapewniajace natychmiastowy efekt kosmetyczny z niewielki udzialem pielegnacyjnym, które swą premiery mialy w 2007 roku. Bardzo lubię te serię, więc byłam ciekawa klasycznego produktu tej rodziny. Obecnie opakowanie zmienilo design na złotą nakrętkę. Posiadam wersję starszą.

Forma szklanego słoiczka choc niezwykle urocza i z duża prezencją nie jest higieniczna i stabilna. Niemniej produkt głownie ma dzialanie bardzi kosmetyczne anizeli pielegnacyjne, w związku z tym opakowanie tutaj nie stanowi minusu. Dla higieny uzytkowania i samego produktu dolaczona jest szpatulka. Ponadto jej zastosowanie jest uzasadnione zwyczajnie zbita konsystencją bazy. Baza jest wazna 12 m od otwarcia.

Lisse Minute to silikonowa baza z aksamitnym wykonczeniem i o lekko rozowym kolorze. Posiada konsystencję bardzo gęstą i zbitą. Bardzo łatwo oddaje sie na opuszki palców, pieknie mięknie w dloniach dzieki czemu aplikacja jest bajecznie latwa i szybka. Bazę mozemy rowniez mieszac z ulubionym podkladem płynnym lub kremem tonujacym/pielegnacyjnym dla podniesienia walorów kosmetycznych i trwałosci makijazu. Baza zmieszana z mocno kryjacym korektorem nadaje mu jedwabistosci i gladkosci dzieki czemu nie wchodzi w linie mimiczne.
Bazę mozemy nakładac punktowo na strefy, które pragniemy zatuszowac lub podniesc ich wizualną jakosc np na zdjęciach ( zmarszczki, pory, strefa T) lub bezposrednio na cala twarz. Swietnie sprawdza sie w
roli bazy na powieki, choc ilośc nalozonej bazy jest warunkiem trwalosci na powiece ruchomej. Nadmiar sie zwyczajnie zroluje.
W związku z powyzszym, w zaleznosci jak baze zastosujemy i do czego zalezec bedzie wydajnosc produktu jak rowniez efekt końcowy. W moim przypadku wydajnosc byla ogromna. Na twarz wystarczy niewielka jej ilosc wielkosci groszku.
Warto miec na uwadze, ze w przypadku podkladów w pudrze baze najlepiej jest wklepac.Ponadto w przypadku fluidów mozna ja zastosować na podkład zamiast przed.

Na twarzy Lisse Minute zapewnia satynowe wykonczenie. Cera jest natychmiastowo wygładzona, lekko zmatowiona a przetłuszczanie utzrymane w ryzach. Kolor bazy dosc nieznacznie wyrownuje koloryt cery, powłoka silikonowa zas tuszuje pory. Zmarszczki mimiczne lekko wypelnione dzieki czemu twarz wyglada na gladsza i bardziej wypoczetą. Szczegolnie ma to znaczenie przy bardzo silnie napigmentowanych/kryjacych podkladach i korektorach, które lubią zmarszczki podkreslac jeszcze bardziej dajac efekt postarzalej i zmeczonej twarzy. Baza sprawia ze podklady w plynie/pudrze nie tylko znacznie lepiej sie prezentują ale i trwają dłuzej. Nie migrują, nie wchodzą w pory, w zmarszczki mimiczne.

Wizualnie twarz doznaje efektu photoshopa, staje sie aksamitna. Zmarszczki, pory, nadmierne swiecenie zostaja wizualnie zatuszowane i utrzymane w ryzach zapewniając nieskazitelny makijaz. Trwałość makijazu jest nieznacznie dłuzsza, aczkolwiek trzeba przyznac, ze jego jakość wizualnie mocno sie podnosi.

Sklad bazy to glownie silikony z domieszką emolientu, humektantu, skladników matujacych. Nie nalezy spodziewac sie własciwości pielegnacyjnych, aczkolwiek warto nadmienic ze baza nie wysusza, a dzieki silikonom i lekkim emolientom i humektantom (zgodnie z obietnica producenta) utzrymuje rownowagę nawilzenia i nei pogarsza stanu skory.

W nowszej wersji jedynie paraben został zastapiony phenoxyethanolem. Reszta pozostała bez zmian.

Cyclopentasiloxane • Dimethicone • Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer • Hydrogenated Vegetable Oil • Vinyl Dimethicone/Methicone • Silsesquioxane Crosspolymer • Silica •Disteardimonium Hectorite • Pentaerythrityl
Tetraisostearate • Alcohol Denat • Tocopheryl Acetate • Butylene Glycol • Silica Dimethyl Silylate • Acacia Senegal Gum • Phenoxyethanol • CI 77019/Mica • CI 77491/Iron Oxide • CI 77891/Titanium Dioxide • CI 75470/Carmine

Baza jest łagodna dla skóry. Nie powodowała u mnie podraznień, uczulen, nie wysuszała bardzo delikatnych okolic oczu i powiek jak rowniez nie pogarszała stanu skory. warto jednak miec na uwadze, ze jesli mamy cere sklonna do zapychania
pod wplywem silikonów, codzienne jej stosowanie bedzie skutkowac niedoskonałosciami.

W moim przypadku rewelacyjnie sprawdzala sie w okolicach oczu zarowno na powiekach jak i pod oczami. Jestem osobą o zywej mimice, zatem posiadam zmarszczki mimiczne, które przy słabszej kondycji (retinoidy, kwasy) potrafią byc zbyt widoczne i dawac wrazenie nadmiernie zmeczonej twarzy.

Czy jest niezbędna?
Z pewnoscią nie. Jesli jednak pragniemy swego rodzaju" perfecting touch", to zdecydowanie sie sprawdzi w sytuacjach tego wymagajacych - okazje, gdzie makijaz musi byc trwały, nieskazitelny, naturalny i świezy.
Jest to zdecydowanie kosmetyk doraźny.
W moim przypadku się sprawdza dobrze i skoro miniatura ląduje u mnie w podrecznej kosmetyczce nalezy do moich nięzbędnych upiększaczy w podróży. Zmienia przeciętne kosmetyki w rewelacyjne pod wzgledem efektu na skorze oraz konsystencji.

Ponadto baza ma sklad bardzo bliski Clarins Instant Smooth Foundation
Podklad Lisse Minute - INCI
Cyclopentasiloxane • Dimethicone • Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer • Hydrogenated Vegetable Oil • Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer • Silica • Disteardimonium Hectorite • Fragrance • Rosa Centifolia Flower Wax • Rosa Damascena Flower Wax • Pentaerythrityl Tetraisostearate • PEG/PPG-20/15 Dimethicone • Alcohol • Tocopheryl Acetate • Triethoxycaprylylsilane • Silica Dimethyl Silylate • Acacia Senegal Gum • Butylene Glycol • Caprylyl Glycol • Phenoxyethanol • Hexylene Glycol • Benzyl Salicylate • Butylphenyl Methylpropional • Limonene • Linalool +/- (CI 77891/Titanium Dioxide • CI 77491/CI 77492/CI 77499/Iron Oxides)

Zatem jesli zalezy nam na bazie wygladzajacej + podkladzie, zdecydowanie lepiej wybrac podklad w musie, szczegolnie ze pojemnosc produktu jest dwukrotnie wieksza.

Trudno mi polecić bazę wszystkim, jako ze aktualnie wiele kremów i podkładów posiadaja juz w sobie silikony i skladniki, które dobrze spelniają sie rowniez w roli bazy. Z pewnoscią baza zachwyci osoby stosujace pielegnacje i kolorówkę z niewielką domieszką silikonów. Wowczas baza stanie sie nie tylko przydatnym dodatkiem ale i wyjatkowo cennym i doraźnym.Osoby, które stosują na codzien produkty bogate w silikony zwyczajnie nie odczują roznicy ani jakosc bazy.

Produkt zdecydowanie przydatny jednakze chwilami zbędny, za drogi i o malej pojemności, choc ogromnej wydajnosci. W efekcie mamy produkt przecietny. Z pewnoscią w 2007 roku, kiedy to miał swą premierę wraz z calą linią Lisse Minute, był hitem. Obecnie kiedy to silikony weszły do pielęgnacji i kolorówki na dobre staje sie swego rodzaju produktem zbędnym i przecietnym.
Niemniej spelnia sie w roli multi-task product. I to w niej bardzo lubię.

Sprawdzi sie jako optycznie wygładzajaca baza na zmarszczki zarówno na twarz jak i okolicach oczu dajac wrazenie swiezego i wypoczetego spojrzenia. Uzyta na strefę T lub calą twarz zminimalizuje widocznosc porów oraz da efekt nieskazitelniej cery bez efektu przetluszczania.Ponizej efekt przed zastosowaniem i po zastosowaniu bazy. Wszystkie zdjęcia pochodza z oficjalnej strony Clarins.

Polecam rozważne testy przed zakupem.

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: 1x4ml, 1x15ml