Vichy, Vichy Homme, Reti Fill (Koncentrat korygujący zmarszczki)

Vichy, Vichy Homme, Reti Fill (Koncentrat korygujący zmarszczki)

Męska skóra zawiera dużą ilość testosteronu. Posiada też znacznie gęstszą siatkę włókien kolagenowych, co sprawia, że skóra jest bardziej odporna na powstawanie zmarszczek. Z upływem czasu powtarzające się skurcze mięśni twarzy i oddziaływanie promieni UV mogą zakłócić naturalny proces odbudowy kolagenu. W niektórych miejscach proces degradacji kolagenu następuje szybciej niż jego synteza, co prowadzi do powstawania głębokich zmarszczek przypominających "pęknięcia" na powierzchni skóry. Reti-Fill Koncentrat redukujący zmarszczki zawiera retinol i czystą witaminę C, aby stymulować produkcję kolagenu i zapewnić codzienną ochronę przed starzeniem się skóry. Działa przeciw wolnym rodnikom, nawilża 24h.
Skóra jest natychmiast po zastosowaniu wygładzona. Dzień po dniu zmarszczki są redukowane, jakby były wypełnione "od wewnątrz". Skóra twarzy odzyskuje młody wygląd, dzięki ochronie skóra lepiej opiera się oznakom starzenia.
Tolerancja potwierdzona pod kontrolą dermatologiczną. Do stosowania rano i/lub wieczorem, również po goleniu.
Świeża, nietłusta, szybko wchłaniająca się konsystencja.

Zdecydowanie TAK

Witam,
Opisuję krem po zużyciu kilku już opakowań.

Na początek trzeba zaznaczyć, że krem dość mocno ingeruje w skórę, tak więc nie dla wszystkich może być odpowiedni (szczególnie skór wrażliwych i przesuszonych). Moja dość odporna, mieszana skóra musiała się do tego kremu przyzwyczajać przez kilka dni (na początku obserwowałem delikatne pieczenie i zaczerwieniania, szybko jednak ustępujące).

Efekt nawilżenia znikomy, natomiast Vichy zdecydowanie nie zawodzi jeśli chodzi o działanie przeciwzmarszczkowe. Po kilku tygodniach twarz jest wyraźnie gładsza i wzmocniona. Oczywiście nie ma co oczekiwać cudów, że zniweluje głębokie zmarszczki, ale z drobnymi sobie bardzo dobrze poradzi. Obecnie mam 27 lat i jak dla mnie uważam jest w sam raz, bo świetnie radzi sobie z pierwszymi zmarszczkami.

Stosowałem go na noc, ponieważ na dzień potrzebuję lepszego nawilżenia.

polecam dla kobiet

Jak w tytule- uważam, że to dobry produkt również dla kobiet. Męski krem więc mocniejszy w działaniu - ja odczuwałam leciutkie podrażnienie na początku używania, później skóra już nie reagowała. Nie nadaje się na okolice oczu bo naprawdę podrażnia a ja nie mam wrażliwej skóry. A teraz zalety: rzeczywiście w jakimś tam stopniu wygładza zmarszczki mimiczne u trzydziestolatki.
Nie jest to odżywczy krem więc suche cery mogą potrzebować czegoś ekstra. Dla tłustych będzie wystarczający. Ogólnie za tę cenę polecam bo zawiera jednak sporo retinolu jak na nieprofesjonalny i ogólnodostępny produkt.

Używam tego produktu od:używałam w zeszłym roku

maestro :)

Nie lubie Vichy, bo uwazam ich kosmetyki za szkodliwe lub co najwyzej za placebo, ale moze po kilku latach zmienili podejscie? W kazdym razie powrot do kosmetykow tej marki okazal sie byc dobry :)

Jak zwykle - uwazam, ze kremy dla mezczyzn sa po prostu lepsze.
Swietnie prasuje drobne zmarszczki mimiczne, wymiata niedoskonalosci, zweza pory. Cera promienieje :) Oczywiscie uzywam Reti Fill z innymi kosmetykami - Individuelle Dermiki oraz Clarinsem dla mezczyzn i razem sprawuja sie bardzo dobrze.

Polecam!
Uwaga - moze szczypac. Wydaje mi sie, ze dla bardzo wrazliwych cer moze sie nie nadawac. Dla mieszanych i tlustych - moze byc KWC. Ostrzegam rowniez, ze tak jak w przypasku stosowania retinoidow skora moze sie nieco luszczyc na poczatku. Za to odejme gwiazdke.
Używam tego produktu od:kilka tyg

Super efekt

Boska konsystencja i delikatny zapach. Używam na noc, łatwo się wchłania. Wydajny. Ni e xzapycha porów wiec można go stosować do każdej cery. Poranny efekt jrego nocnej działalności bardzo mie odpowiada. Twarz jest nawilzona ( co raczej nie udaje sie kosmetykom z retinolem) , rozjaśniona o jednolitym kolorycie , zmarszczki lekko wyprasowane. Retinol ma wysoko w składzie więc chyba jest go tam dosć duzo. No i cena bajeczna w porównaniu do jakości- w aptece internetowej niecałe 70 zł. Używam na zmianę z innymi kosmetykami.

Używam tego produktu od:kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań:kończe 2

Okres liceum mam już dawno za sobą, więc młodzieniaszkiem nie jestem. Praca po 14 godzin dziennie robi swoje i widać to na twarzy niestety. Urlop 3-tygodniowy w roku; to za mało aby skóra wróciła do swoje stanu sprzed 10 lat. Ale do rzeczy. Krem bardzo dobry. Prawie bez zapachu. Konsystencja taka pośrednia pomiędzy Nivea a czymś płynnym (dla mnie w sam raz). Efekty widać już po 2 tygodniach co do zmarszczek mimicznych.
I teraz moje subiektywne odczucie. Jak na każdym kremie, tak i na tym, jest napisane aby omijać okolice oczu. Po pierwsze: często robiłem tak, że tym samym kremem, którym smarowałem twarz, smarowałem tez okolice oczu i nigdy nic całego i się nie stało. Po drugie: to jest koncentrat; dlatego moim zdaniem nałożenia domagały się właśnie okolice oczu jako najbardziej podatne na pierwsze oznaki starzenia. No i szok. Pierwszy krem, który mnie podrażnił koło oczu. Dlatego przestrzegam do okolic oczu się nie nadaje.
A do twarzy SUPER!

dość wydajny 50 ml używany 2 x dzienne wystracza na 2 miesiące