Clarena, Perfect Finish Line, Fluid Long Lasting Couperose (Kryjący fluid dla cery naczyniowej i wrażliwej)

Fluid zapewnia naturalne kamuflowanie popękanych naczyniek krwionośnych oraz innych defektów skóry. Delikatna i lekka konsystencja pozwala na równomierne rozprowadzenie na skórze. Preparat chroni skórę przed utratą wilgoci i działaniem czynników zewnętrznych. Aktywnie pielęgnuje cerę naczynkową, uelastycznia i zmniejsza tendencję do powstawania pajączków. Fluid zapewnia gładką, rozświetloną cerę, zdrowy koloryt i komfortowe uczucie jedwabistości i świeżości skóry, jest niezbędnym, bazowym elementem długotrwałego i perfekcyjnego makijażu. Dostępny w trzech odcieniach: kość słoniowa, naturalny, porcelana.

Najlepszy

Najlepszy jaki do tej pory miałam.
Kryje bardzo dobrze moją naczynkową, zaczerwieniona i skłonna do podrażnień cerę. Trzyma się cały dzień bez żadnych poprawek, dla mnie idealny kolor, w końcu znalałam odpowiedni odcień - kość słoniowa (ivory) polecam przetestować na próbkach

hmmm...

Mam mieszane uczucia, jest drogi, naczynka pokrywa, kolor nie pamiętam jaki miałam, ale był ładny, ale w moim przypadku ma chyba więcej wad niz zalet.
Jest kompletnie nie wydajny! (Używałam jednego psiknięcia na codzienny makijaż) Nie ładnie pachni i ma dziwną konsystencję. Nie można go od razu wcierać tylko wklepywać inaczej ma konstytencję wody, napewno nie można nakładać go na baze ani po kremie.
Użyłam, skończył się i podziękuję.

hmm..... Indian Summer :)

Wypróbowałam oba dostępne odcienie: IVORY (kość słoniowa) i NATURAL (naturalny)... Oba odcienie NIE SĄ dla osób z jasnymi/normalnymi karnacjami (a dla bladolicych to już wogóle...;)).

Odcień jaśniejszy - Ivory - jest żółto-marchewkowy i po paru godzinach na buzi przechodzi w..... marchewkowy:)

Odcień ciemniejszy - Natural - jest pomarańczowo-ziemisty, po paru godzinach na buzi robi się.... pomarańczowy:),
* z tym że odcień Natural w przeciwieństwie do Ivory, da się jakoś przekształcić - "uzdolnione artystki- malarki" mogą ładnie przypudrować (najlepiej pudrem mineralnym transparentnym), żeby nie było widać tak bardzo "nienaturalności" Naturala ;))
Lub.... ratunkiem może być ZIELONA baza pod podkład. Jedna z recenzentek napisała wcześniej, że używa pod ten fluid zielonej bazy ("Lovely Base" od Bourjois)... myślę, że taki zabieg może być wybawieniem dla nieszczęsnych kolorków (jesli komuś bardzo zależy na tym fluidzie).
Ehhh.. Tyle że akurat tą zieloną bazę w PL bardzo trudno zdobyć.;)

KONSYSTENCJA fluidu - fluidowata, czyli dość CIĘŻKA, choć tak bardzo nie obciążająca skóry - cienka warstewka pozostaje.
Dla porównania o wiele płynniejsza konsystencja jest w innym podkładzie z Clareny (Perfect Finish Line, Fluid Foundation Mat (Matujący fluid dla cery mieszanej, tłustej i wrażliwej)).

TRWAŁOŚĆ - dość SŁABA. DZIWNE...:)Kolorek zostaje, a krycie znika.

KRYCIE - średnie, bez korektora z tym podkładem w cerze naczynkowej się nie obejdzie.

Twarz wygląda promiennie*, jednak nienaturalnie, niczym w gazetach po photoshopie (dla mnie to minus):)
*promiennie (ale tylko w najbliższych godzinach po nałożeniu fluidu - pod koniec dnia SKÓRA JEST W nieciekawym STANIE - SZORSTKA I PRZESUSZONA!!
Za to odejmuje gwiazdki - po dłuższym stosowaniu zmieniam opinię o tym fluidzie. NISZCZY CERĘ.

Możliwe, że ma własciwości lecznicze dla skóry naczynkowej (ZAPACH wskazuje na powiązania lecznicze, podkład pachnie jakimś "zielskiem":) -cięzki dla noska).

OGÓLNIE: polecam, jeśli ktoś trafi z odcieniem i ma dość tłustą i mało wrażliwą cerę ;). Podkład raczej na pewno nie nadaje się dla suchej skóry:) i myslę że dla wrazliwej tymbardziej na "nie":). Fluid ten napina skórę, ściąga i znacznie przesusza... choć w dotyku zaraz po aplikacji skóra jest gładziutka i ciepła... to jest ZDRADLIWE.

P.S. Jeśli ktoś nie potrzebuje krycia to lepsze dla naczynkowej cery od tego fluidu będą podkłady sypkie mineralne np. Everydays Minerals, stosowane na kremy ochronne/nawilżające do cer nczynkowych.
A jeśli ktoś potrzebuje krycia, to lepsze, o wiele naturalniejsze krycie (bez efektu "photoshopa") zapewni np. podkład Maybelline Dream Satin Liquid (polecam saszetki po 1ml). Satynowe wykończenie, i odcienie naturalne, nie niszczy cery przy dłuższym stosowaniu..

Używam tego produktu od: niedwana

Ilość zużytych opakowań: kilka ml Ivory i klika ml Natural

Nie fajny

Kupiłam na promocji za 40zł i całe szczęście bo mocno się zawiodłam. Po pierwsze - miałam kolor Ivory - jest ciemny i pomarańczowy,a po kilku godz dodatkowo się utlenia i wygląda się jak Indianin brr koszmar. Próbowałam nad nim zapanować pudrem bardzo jasnym, ale nie pomogło. Stale ktoś mi zwracał uwagę, że mam pomarańczowa twarz...Na dodatek opakowanie nie zachwyca - używam serum i krem pod oczy od clareny w takim samym opakowaniu próżniowym, ale tu pierwszy raz zdarzyło mi się, że wypychając powietrze przy podsuwaniu podkładu wyżej, pękło mi dno i podkład wyciekał do podstawy opakowania - kto wie jak działa opakowanie, ten zrozumie o co mi chodzi. Mam też wątpliwości co to "long lasting" tego podkładu, bo na brodzie ścierał mi się w ciągu 1-2 godz. Na plus - nawilża, kryje średnio.
Za takie pieniądze absolutnie nie warto.

Używam tego produktu od:kupiłam 1,5 roku temu
Ilość zużytych opakowań:niepełne jedno

nie polecam do skóry mieszanej

Przyjemna konsystencja, dobrze się trzyma i świetnie kryje dzięki dużej zawartości pigmentu. Nie polecam go dla skór tłustych i mieszanych, mogą one odczuwać dyskomfort. Są dostępne dwa odcienie : ivory i natural. Natural nadaje się wyłącznie do ciemnych karnacji! Cena podana w opisie zawyżona....w katalogu stała cena to 64zł :) Nie wiem czy kupię ponownie, bo zdecydowanie bardziej wolę wersję Satin z rozświetlającymi drobinkami :)

pomarancz

miałam 3 probki podkladu o kolorze natural i tak :
fajnie sie rozprowadza, ładnie wygladas i wszystko super tylko jest strasznie pomaranczowy !!!!!!! jaki natulrany??
zastanawiam sie czy nie kupic odcienia ivory ale nie widzialam go jeszcze
czyy ktos z dziewczyn widziała oba odcienie i umie porownac ivory do natural, któy ładniejszy? który mniej pomaranczowy? który naturalnieejszy ( wbrew nazwie :) )

Ilość zużytych opakowań:3 saszetki

Ekstra nawilżenie

Szukałam podkładu, który dobrze kryje i nie wysusza - używałam bardzo długo Dermablend i Toleriane, ale one - zwłaszcza na lato są trochę za ciężkie i wysuszają cerę (przynajmniej u mnie).
Clarena może nie kryje idelnie, ale wystarczająco dobrze. Używam bazy i korektora Kryolan i w połączeniu z tymi kosmetykami mogę osiągnąć rewelacyjny efekt. Naczynka są przykryte, makijaż wytrzymuje cały dzień, ale rzeczywiście trzeba go na koniec malowania przypudrować.
Dla mnie najważniejszym walorem tego podkładu jest lejąca konsystencja (nakładam podkład gąbką) i doskonałe nawilżenie.
Kupiłam na lato kolo naturalny idealnie stapia się lekko opaloną skórą.

Ilość zużytych opakowań:1 (prawie zużyte)

Pomarańcz

Wszystko byłoby super, gdyby nie ten kolor... bo kolory dostępne są dwa (przynajmniej w salonie Clareny na ul. Pianistów 2 w Warszawie) - ivory i natural.
Ivory jak sama nazwa wskazuje jest jaśniejszy, ale z kością słoniową ma niewiele wspólnego. Ja bym nazwała go raczej pomarańczowym. Na szczęście po przypudrowaniu jasnym pudrem kolor się lekko rozjaśnia, ale i tak można się nabawić smug.
Fluid jest dość płynny, ale nie za rzadki. Ładnie się rozprowadza (również na filtrze), ale świeci się niemiłosiernie, więc trzeba koniecznie zmatowić. Kryje dość mocno, ale mnie takie krycie nie jest potrzebne (obecnie mam dość małe problemy z naczynkami).
Samo opakowanie zasługuje na uwagę - dzięki pompce do środka nie dostaje się (teoretycznie) powietrze. Teoretycznie, bo pompka się zacina i czasami trzeba ją odkręcić, aby znów zaczęła działać.

Podsumowując: gdyby kolor był jaśniejszy i mniej pomarańczowy, fluid byłby świetny. Niestety, kolor go dyskwalifikuje.

Używam tego produktu od: lutego 2009
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Godny polecenia

Kupiłam zachęcona atrakcyjną ceną. Liczyłam na dobry, kryjący zaczerwienienia fluid. Ostatnio przez ponad 2 lata używałam Double Wear i postanowiłam go zmienić na coś podobnego.I dobrze wybrałam, kupując Clarenę. Zupełnie nic o tej marce nie wiedziałam, zakup był w ciemno.Podkład jest kryjący, dobrze się rozprowadza(zawsze na bazę),ma ładny kolor (naturalny). O dziwo u mnie się nie ściera, ładnie wygląda cały dzień.Wada to silne błyszczenie, trzeba solidnie przymatowić. Prawdę mówiąc nie widzę różnicy w efekcie,a Double wear 2 razy droższy.Cera nie cierpi i jest nawilżona.
Polecam używać z bazą pod makijaż (dla wrażliwych super jest Lovely base) no i z sypkim transparentnym pudrem.

Używam tego produktu od:3 mcy

mogłby być lepszy

przez pierwsze 5-6 godzin cera wygląda ładnie, ale potem cały rumieniec znowu wychodzi na wierzch i jestem czerwona na twarzy;
nie jestem zadowolona, bo oczekiwałam, że podkład wytrzyma cały dzień, a przynajmniej 8 godz w pracy

na plus jest to, że nie wysusza cery, nie podrażnia i ładnie się rozprowadza

Jesteś tego warta

Długo szukałam odpowiedniego podkładu do mojej bardzo suchej, wrażliwej, naczyniowej cery. Ten jest idealny. Bardzo dobrze nawilża, wygładza i kryje.Przede wszystkim chodziło mi o zakrycie rumieńców. Jedyny minus to skóra się świeci i trzeba ją przypudrowaC. Szukam teraz dobrego pudru. Dzięki za opinie na wizażu, bo dzięki nim znalazłam coś co długo szukałam.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: nie całe jedno

warto!

Znalazłam opinie o tym produkcie w wizażu i kupiłam. Nie żałuję! Jestem bardzo zadowolona. Jest odpowiedni do cery suchej z rozszerzonymi naczynkami. Zakrywa rumieńce. Polecam!

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:Na razie jedno ale będzie więcej.