Emolium, Emulsja specjalna

Emolium, Emulsja specjalna

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Emulsja specjalna to emolient przeznaczony do pielęgnacji bardzo suchej skóry oraz do pielęgnacji dermatologicznej w chorobach przebiegających z suchością skóry: atopowym zapaleniu skóry, rybiej łusce, łuszczycy, wyprysku i liszaju płaskim oraz uzupełniająco przy kuracji miejscowo stosowanymi kortykosteroidami. Wspomaga leczenie tych schorzeń oraz działa profilaktycznie w fazach ich remisji. Można stosować go do twarzy i do całego ciała. Dzięki starannie dobranemu i przebadanemu zestawowi substancji aktywnych likwiduje przyczyny i skutki suchości skóry: natłuszcza i nawilża naskórek, ogranicza przeznaskórkową utratę wody, odbudowuje płaszcz hydrolipidowy, zmiękcza i uelastycznia naskórek oraz łagodzi uczucie świądu. Hypoalergiczna formuła, emulsja typu woda w oleju.
Emulsja działa na czterech płaszczyznach:
- Masło shea (5%), olej macadamia (3%) i olej parafinowy (8%) uzupełniają niedobory lipidów i odbudowują płaszcz hydrolipidowy skóry.
- Arlasilk Phospholipid GLA (1%) dostarcza skórze NNKT, wzmacnia barierę lipidową naskórka oraz poprawia odporność skóry.
- Mocznik (5%) współdziałający z hialuronianem sodu (1%) długotrwale poprawia stopień nawilżenia skóry, zmiękczając i uelastyczniając naskórek.
- Trójglicerydy oleju z kukurydzy (2%) działają przeciwświądowo, sprawiają, że skóra staje się mniej podatna na odczyny zapalne i podrażnienia.
Preparat jest odpowiedni do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia. Otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Przynosi ulgę.

Moja skórę dopadło podłe uczulenie i świąd. Emolium pomógł mi ją ukoić, zniwelować świąd i wysypkę. Zostawia warstwę ochronną, w połączeniu z flanelową piżamą utrzymuje nawilżenie przez wiele godzin.

Konsystencja: jest dość lejąca, ale treściwa. Po rozprowadzeniu jej na ciele trzeba odczekać te klika minut.

Działanie: emulsja przyniosła mi ukojenie gdy miałam poważne problemy ze skórą wywołane środkiem do płukania. Usunął świąd, zaczerwienienia, brzydkie placki. Nie zlikwidował tego po kilku użyciach, ale po praktycznie całym opakowaniu. Liczyłam, że trochę szybciej mi pomoże. Momentami odczuwam świąd, ale jest znaczna poprawa.
Na suchość skóry jest idealny- zlikwidował mi okropne przesuszenia na dłoniach, między palcami. Gdy będę miała przesuszoną skórę to sięgnę po niego ponownie, mimo iż do najtańszych nie należy.

Opakowanie: miękka tuba, klips solidny, otwór średniej wielkości, nic nie wypływa.

Zapach: bez zapachu

Plusy:
- likwiduje przesuszenia
- niweluje świąd i podrażnienia
- pozostawia tłusty, ochronny filtr

-/+ mało wydajny

Minusy:
- trochę za drogi

mój ideał!

Ponieważ mam cerę normalną w stronę suchej, ten preparat zdziałał na mojej buzi cuda. Jest idealnie nawilżona, wchłania się błyskawicznie! Nie powoduje uczucia lepkości. Twarz po nim jest delikatna i miła w dotyku. Jest mało wydajny ale jest warty swojej ceny i mimo, że szybko się kończy spełnia swoją funkcje doskonale!

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: więcej niż 6

Wyeliminował suche, czerwone placki na nogach - mało wydajny

Świetna emulsja, lecz nie zasługuje na KWC ponieważ jest mało wydajna. Po niecałym miesiącu stosowania skończyła się.

To już któryś z kolei produkt Emillium - z wszystkich byłam bardzo, bardzo zadowolona, ale zauważyłam, że wszystkie ich produkty wykańczam w ekspresowym tempie.. aż dziwi mnie to.
Ostatnio używam głównie aptecznych balsamów, jak np. Avene, LRP i Emollium dosłownie znika migiem.
Oczywiście rezultaty są świetne, ale to odbija się na mojej kieszeni. Dlatego w regularnej cenie raczej nie kupię, z chęcią sięgne w jakiejś dobrej promocji.

Samo działanie emulsji jest bez zarzutów - mam problemy z przesuszoną skórą na nogach / łydki,uda/. Pojawiają się na nich miejscowo suche, czerwone placki. Latem skóra wygląda na popękaną /głównie na piszczelach/. Emolium skutecznie eliminuje, odżywia Przesuszone miejsca. Balans skóry przywrócony. Nie powodujesz szczypania, ani pieczenia.
Szybko się wchłania nie pozostawiając tłustego, lepkiego filmu.
Konsystencją lekko lejąca.
Bez zapachu /co jest plusem, ponieważ nie koliduje np. z zapachem perfum/.

Polecam, aczkolwiek zaznaczam, że w moim przypadku jest mało wydajny i szybko się kończy; za szybko.

Używam tego produktu od: roku z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 2 zamiennie z innymi produktami

Cudownie nawilżający

Świetna emulsja do całego ciała, wchłania się błyskawicznie nie pozostawiając tłustego filmu, po nałożeniu go np. na dłonie stają się one gładkie, nawilżone i w żadnym wypadku nie pozostaje uczucie lepkości. Cena produktu jest dość wysoka (około 40 zl- 200 ml) ale warta swojej ceny!
Polecam!!

spełnia oczekiwania nawet bardzo wrażliwej skóry

Zacznę od tego że mam bardzo wybredną cere. w strefie T lekko przetłuszczająca a na policzkach sucha a w okresie jesienno-zimowym pełna suchych czerwonych placków. właśnie ten krem wybawił mnie od tych paskudnych suchych skórek :) nakładałam go na noc ze względu że jest dość tłusty i pod puder raczej nie pójdzie a po 3-4 dniach suchość ustąpiła i placki zagoiły sie.
Teraz używam go profilaktycznie, nadaje się również na suchą skórę ramion łokci czy kolan.
GORĄCO POLECAM :)

Używam tego produktu od: Pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1 cale

dla mnie najlepsze

Emolium bardzo mi pomogło kiedy po leczeniu dermatologicznym miałam duże problemy ze skórą. Używałam przez okres około pół roku codziennie bez wyjątków zanim moja skóra wróciła do swojego normalnego stanu i przestała źle reagować na każde inne kosmetyki. Emulsja moim zdaniem bardzo dobrze nawilża i łagodzi podrażnienia i przede wszystkim skóra nie swędzi.. a stosowana np z olejkiem daje naprawdę dobre efekty. Zapach może przeszkadzać ale przecież emolienty nie mogą zawierać dużo substancji zapachowych. Ich zadaniem nie jest pachnieć a natłuszczać , nawilżać i łagodzić. Cena też może być odstraszająca ale ja nie żałuję wydanych pieniędzy:)
Podsumowując gdyby była taka konieczność kupiłabym jeszcze raz...

szukam nadal

Na stare lata dopadło mnie AZS...rozpoczęłam więc poszukiwanie emolientu,który natłuści ,nawilży i złagodzi swiąd skóry .
Spełniła absolutnie wszystkie moje wymagania!
+świetnie natłuszcza skórę
+działa przeciwświądowo
+nie uczula
+bezzapachowy
I wszystko byłoby ok,gdyby nie:
-wydajność...masakra!przy codziennym stosowaniu na całe ciało wystarczy max tydzień,
-nie ma mowy o nałożeniu cienkiej warstwy,jest bardzo gęsta,"tępa"w rozsmarowywaniu
-4 parabeny w składzie to chyba przesada;-)

Ilość zużytych opakowań: 8 całych

nie wart swojej ceny

Kosmetyk mnie nie zachwycił. Nie poczynił wszakże szkód na mojej skórze, ale też nie pomógł.

Ma gęstą kremową konsystencję, neutralny zapach, dość ciężko się rozprowadza.

Jak dla mnie zbyt słabo nawilża.

Mało wydajny.

Nie podrażnia ani nie uczula, ale też nie radzi sobie z podrażnieniami.

Cena jest według mnie nieadekwatnie wysoka w stosunku do jakości. Zapłaciłam prawie 40 zł za 200 ml opakowanie.

Wg mnie nie warto.

Używam tego produktu od: skończyłam opakowanie kilka tygodni temu
Ilość zużytych opakowań: jedno - 200 ml

Lubię go

poprawia kondycję skóry
tworzy barierę ochronną
skóra jest po nim przyjemna, miękka, miła, elastyczna, och i ach

ciężko się rozprowadza
ma średni zapach
długo się wchłania, ale stosuje tylko na noc (na dzień i tak nie miałabym czasu go rozsmarowywać)
jest dosyć drogi jeśli wziąć pod uwagę jego wydajność - a wydajny nie jest

Mimo tych minusów, lubię go przede wszystkim ze względu na efekty, moim zdaniem to świetna profilaktyka rozstępów

Ilość zużytych opakowań: dwa

Bez szału.

Kupiłam ten produkt podczas dość poważnym podrażnieniem twarzy.

Plusy:
-łatwy w użyciu
-nawilża
-przyjemny zapach
-podręczne opakowanie

Minusy:
-cena (myślę,że za mniejszą znalazłabym podobny,lepszy produkt)
-długo się wchłania
-mało wydajny
-skóra jest tłusta

świetna!

Jedna z najlepszych emulsji do ciała, jakie znam. Mam kolagenozę, więc ekstremalnie suchą, podrażnioną, bolącą skórę. Ta emulsja sprawia, że skóra się nie łuszczy i jest nawilżona. Nie natłuszcza, nie zostawia tłustego filmu. Łatwo się aplikuje - wystarczy przejechać tubką, wyciskając minimalną ilość emulsji i wsmarować. Emulsja jest niesamowicie wydajna właśnie przez to, że wystarczy jej odrobina. Z przyjemnością kupię jeszcze raz i przetestuję także inne produkty z tej serii.

Minus - niestety wysoka cena (37zł, a nie 27, jak napisano w opisie).

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Średni.

Emulsja średnio nawilża , bardzo ciężko jest ją aplikować i rozsmarowywać, ciało po niej się lepi. Zostawia tłustą warstwę na skórze i trzeba czekać aż się wchłonie.
Mnie opakowanie 200 ml starczyło na kilkanaście aplikacji (smarowałam całe ciało).
Używam tego produktu od: używałam przez 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 200 ml