L´Oreal Professionnel, Vitamino Color Shampooing (szampon do włosów farbowanych)

Szampon przeznaczony szczególnie do włosów cienkich, koloryzowanych. Wzmacnia włókno włosa nie obciążając go, chroni trwałość koloru. Rezultat: piękniejszy i bardziej trwały kolor, pogrubiony ale nie obciążony włos.
Zawiera Color Guard System: pochodne witaminy E (antyutleniające), aminokwasy oraz białka, które nadaja włosom miękkość i połysk, czynnik teksturyzujący pogrubiający włos, nadający fryzurze puszystość.
Dwie wersje : normalna oraz do włosów cienkich i delikatnych

Skład: /wersja do włosów cienkich/ Aua, Sodium Laureth Sulfate, Dimethicone, Cocamidopropyl Betaine, Sdium Chloride, Cetyl Alcohol, Hydroxystearyl Cetyl Ether, Cocamide MIPA, Parfum, Sodium Methylparaben, DMDM Hydrantoin, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Propylene Glycol, Guar Hydroxypropyltrimonium Wheat Protein, Magnesium Acetate, Methylparaben, Aspartic Acid, Glycine, Arginine, Glutamic Acid, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben

Cena: ok. 35 zł / 250 ml

słaby...

Kupiłam ten produkt za namową - słyszałam, że jest rewelacyjny, ale dla mnie to starszny średniak...
Używałam w duecie z maską.
Nie różni się jakością od szamponów drogeryjnych,
nie chroni koloru dłużej niż choćby Elseve tej samej firmy, a przy takiej cenie to ogromna wada,
obciąża włosy,
pachnie okropnie słodko, co akurat dla mnie jest minusem, bo mdli,
nie poprawia kondycji włosów ani nie ożywia koloru.
Nie kupię ponownie, zwłaszcza, że cena nie dość, że odstrasza, to jeszcze bardzo przewyższa jakość.

Używam tego produktu od: używałam kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: jedno 250 ml

Mój ideał!!

Dość sceptycznie podeszłam do zakupu tego szamponu. Moje przetłuszczające się, osłabione farbowaniem długie włosy zawsze były bardzo wymagające. Odkąd używam tego szamponu moje włosy układają się dużo lepiej. Zauważyłam też, że mniej się przetłuszczają. Używanie tego szamponu razem z odżywką z tej samej serii daje najlepsze efekty.

mieszane uczucia...

szampon ładnie pachnie, delikatnie chroni kolor, nie wysusza i nie plącze włosów, ani nie podrażnia mojej wrażliwej skóry głowy. Słabo się pieni i niestety obciąża włosy, przez co często po umyciu są tłuste i posklejane. używam w duecie z odzywką i maską z tej serii.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 1500ml

Mocne 4

Szampon faktycznie chroni kolor, po miesiącu od farbowania moje włosy nadal mają ładny kolor taki jak zaraz po farbowaniu. Niestety z włosów siwych kolor się jednak wypłukuje, może to wina farby. Szampon się słabo pieni, ale wbrew pozorom jest wydajny. Nie nadaje się do włosów przetłuszczających bo po 2 dniach włosy są oklapnięte, ale ja znalazłam na to sposób. Odżywkę nakładam tylko na same końce, a włosy u nasady zostawiam bez niej, dzięki temu dłużej zachowują świeżość. Trzeba również pamiętać, aby dobrze spłukać włosy po użyciu. Szampon ma bardzo ładny zapach. Cena adekwatna do jakości, choć nie jest tani. Myślę, że będę do niego wracać.

polecam!!!

No więc mam włosy bardzo cienkie, delikatne, niezbyt zniszczone. Szampon zakupiłam ponieważ obieca on długą żywotność koloru i jeśli o to chodzi to faktycznie! Kolor spłukuje się, ale o wiele wolniej i delikatniej niż przy stosowaniu marketowych produktów. Moje włosy nie wymagają jakiejś specjalnej regeneracji, więc nie wiem jak spisuje się przy zniszczonych (ale jest też seria regeneracyjna, więc nie rozumiem po co by sięgać w takim przypadku po ten). Moje włosy są po nim rewelacyjnie gładkie i błyszczące :) ale muszę zaznaczyć, że używam go tylko z maską z tej samej serii, więc nie wiem jak jest po użyciu tylko i wyłącznie tego produktu...
Niestety jest on mało wydajny i słabo się pieni ;/

Ma on teraz nieco zmieniona szatę graficzną opakowania :)

Ochrona koloru

Moim zdaniem bardzo dobry szampon. Zdecydowanie najlepszy jaki miałam do tej pory do włosów farbowanych i dużo lepszy od Kerastase, choć tańszy.

+niezły zapach
+kolor się mniej wypłukuje
+nie plącze włosów
+nie wysusza
+włosy podatne na układanie
+dość wydajny

-brak jak na razie..

Używam tego produktu od:1 mies
Ilość zużytych opakowań: ?

Bez szału...

Szampon kupiłam zachęcona opiniami Wizażanek.
Po pierwszej butelce profesjonalnego szamponu, który kupiłam rok temu (Sleek Look Loreala) wiedziałam, że już NIGDY nie wrócę do produktów z supermarketu :)

Po Vitamino włosy są miękkie, lśniące i bardzo przyjemnie w dotyku...niestety w przypadku moich - codziennie prostowanych włosów, oprócz podkreślenia koloru potrzebuję jeszcze cudownego środka, który by je wygładził. I tu Vitamino niestety zawiódł.

Ogólnie szampon przyzwoity, w porównaniu jednak ze Sleek Lookiem wygrywa ten drugi.

Ilość zużytych opakowań:

średni

jak dla mnie nic specjalnego ;/
nie pieni sie prawie wcale,nie polecam dla wlosow kreconych ktore się puszą, za tą cenę nie warto kupic
pozdrawiam:)

Używam tego produktu od:tydzien
Ilość zużytych opakowań:kilka razy

Chroni kolor

Od szamponu do włosów farbowanych oczekuję przede wszystkim przedłużenia trwałości koloru, ten szampon sprawdza się pod tym względem doskonale. Przy innych szamponach farba wytrzymywała może z 2 tygodnie, gdy zaczęłam stosować ten szampon trzymała się ładnie ponad miesiąc (a myje włosy praktycznie codziennie). Woda przy spłukiwaniu tego szamponu jest czysta, przy innych często brązowa, co też jest dowodem na to że szampon chroni kolor. Szampon średnio się pieni, ale uważam że jest całkiem wydajny bo małą butelkę używam od dwóch miesięcy i jeszcze trochę zostało. Cena jest korzystna, szczególnie przy zakupie większego opakowania. Włosy po zastosowaniu tego szamponu są miękkie, lśniące i łatwo się rozczesują. Zapach kosmetyku jest piękny (Nie ma to związku z moją wysoką oceną, bo zapach to nie wszystko, ale muszę przyznać że dzięki temu jego stosowanie to sama przyjemność)

szampon jak szampon

Szampon trochę lepszy od powszechnie dostępnych w sklepach ale nie na tyle dobry abym ponownie się na niego zdecydowała. Generalnie nie oczekuję zbyt wiele po szamponach do włosów gdyż moim zdaniem regeneracja i wygląd włosów zależy głównie od masek i odżywek. W działaniu zespołowym razem z maską i odżywką z tej samej serii okazał się być w porządku ale jako pojedynczy produkt nie zauważyłam efektu, którego nie mogłabym uzyskać przy pomocy szamponu z serii nieprofesjonalnej.

Używam tego produktu od:jakiś czas temu

Nic specjalnego

Zwykły szmpon z lepszej półki. Włosy nie są po nim zmechacone ani suche. Nie są też nawilżone. Raczej nie kupie go więcej bo zdecydowanie wole welle sp. Jest bardzo nie wydajny i słabo sie pieni. Nie zauważyłam aby ochraniał kolor moich włosów.

Używam tego produktu od:misieiac
Ilość zużytych opakowań:250 ml

Nic nadzwyczajnego

Mam cienkie, delikatne, a do tego regularnie farbowane na brąz włosy - wszystko, czego szampon potrzebuje, by pokazać, co potrafi. Szkoda tylko, że na moich włosach pokazał tak niewiele ponad przeciętność... Troska o kolor na poziomie poprawności, widzę niewielką różnicę na jego korzyść w porównaniu z innymi tego typu szamponami, również tymi tańszymi; szczególnego pogrubienia nie zauważyłam. Niekiedy pojawiał się za to efekt obciążenia włosów, były oklapnięte i smętne. Nie wydaje mi się, by miało to związek z ilością nakładanego szamponu: standardowo daję trzy naciśnięcia pompki (jeszcze nie spotkałam się z szamponem, którego potrzeba by było aż tyle na jedno mycie) na rękę, rozsmarowuję na dłoniach, potem nanoszę na włosy. Czynność mycia głowy jest zaś niczym więcej, jak po prostu czynnością mycia głowy, po której włosy mają być czyste, nie towarzyszy jej związane z upojnym zapachem czy cudowną konsystencją odczucie specjalnej przyjemności.
Plusem kosmetyku jest butla z pompką, wielce wygodna w sytuacji mycia włosów nad wanną.
Słowem: nienajgorszy szampon, krzywdy nie zrobił, ale szału naprawdę nie ma... Za tą cenę spodziewałam się jednak czegoś więcej.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy, ale nieregularnie