Sephora, Double Compact Mineral SPF 10 (Kompaktowy podkład matujący 8h)

Sephora, Double Compact Mineral SPF 10 (Kompaktowy podkład matujący 8h)

Jedwabisty, mineralny podkład w kompakcie. Zapewnia krycie wraz z ochroną przeciwsłoneczną SPF 10. Długotrwała formuła dająca świetliste wykończenie.
Bez talku, bez silikonów, bezzapachowy, beztłuszczowy, i niekomodogenny.
Z jednej strony opakowania podkład, z drugiej strony lusterko z gąbką do aplikacji. Dołączona gąbeczka pozwala na dwa sposoby nakładania: puszysta biała strona daje lekkie krycie, czarna strona daje pełne, mocniejsze krycie.

Skład: Mica, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Palmitate, Zinc Stearate, Silica, Phenoxyethanol, Sodium Dehydoacetate. May contain: Iron Oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Cena: 45zł / 10g
/mg/

Nie rozstaję się z nim

Zakupiłam zachęcona opinią znajomej która używa go jako pudru na podkład. Z racji że ma skórę tłustą tak jak ja, zdecydowałam zakupić go a nóż będzie efekt i... oniemiałam.

Strzał w 10. Nakładam go na podkład revlon color stay jako puder. Od razu dodam że dla mojej skóry podkład ten nie jest ciężki bo mieszam go z czymś innym ale nie o podkładzie tu mowa.

Jako puder dla mnie sprawdza się idealnie. Wygładza moją cerę, ujednolica kolor i przede wszystkim świetnie kryje wszelkie niespodzianki. Dla mnie jednak najważniejsze że się nie świecę po nim przez 8h w pracy a i jak z niej wracam to wyglądam jeszcze całkiem nieźle.

Świetne opakowanie, można sobie schować gąbeczkę pod spodem, do tego jest lusterko i czego do szczęścia potrzeba w torebce?! Oszczędność miejsca jak nic!
Jego wydajność też oceniam na plus bo mam go i mam a używam codziennie...
A więc pora na podsumowanie:

PLUSY:
+ kolory - każdy znajdzie coś dla siebie
+ cena - ja kupiłam za ok 40zł na promocji -20% więc cena jak za każdy puder porządniejszy a i nie zawsze uda się taki za taką cenę kupić
+ opakowanie bardzo poręczne z lusterkiem i gąbeczką
+ nie tworzy efektu maski i tapety
+ cudownie się nakłada
+ kryje
+ cera się po nim nie swieci

MINUSY:
Dla mnie nie ma żadnego

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i szybko go nie zmęczę

niezastąpiony!

Używam go od około 8 lat i uważam, że jest rewelacyjny!
Bardzo zależało mi na kryciu ponieważ mam problem z trądzikiem i bliznami, i ten puder radzi sobie z tym naprawde dobrze, na dodatek sprawia, że cera jest wygładzona i wygląda naturalnie!
Być może po tylu latach znalazłam pewien minus i jest nim gąbeczka, która dość szybko się niszczy i brudzi, a po umyciu/praniu nie spełnia tak dobrze swoich funkcji.
Próbowałam czasem zamienić ten puder na inny np. fluid, ale jak w opisie - on jest niezastąpiony :)

Ilość zużytych opakowań: mnóstwo

dalej szukam ideału

Mimo iż bardzo lubię ten puder nie mogę mu dać całych 5 gwiazdek.

Gwiazdkę odejmuje mu za brak trwałości i za średni wygląd opakowania.

Bardzo lubię produkty Sephory, tego pudru używam od dawna, to już moje 2 opakowanie, jest fajny, bo nie wysusza skóry i daje ładny efekt wykończenia, gama kolorów jest duża, a cena przystępna :)

Używam tego produktu od: pól roku
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

mój pierwszy i jedyny :)

To mój pierwszy !! Pierwszy mineralny kosmetyk do makijażu, jaki nabyłam :)
Bałam sie podkładów mineralnych - ich pudrowej konsystencji, trudności w aplikacji i efektu ściągnięcia/wysuszenia.

Wybór tego pierwszego był dość trudny - czy niszowy-typowy minerałek zakupiony w eko-sklepie internetowym czy też zachwalany, popularny i dostępny dla wszystkich puder z sieciowej perfumerii ??:) Padło na Sephore.

Pierwsze dni z nim nie należały do udanych. Wszystko, czego sie obawiałam - ziściło się, niestety :( Smugi, plamy, efekt maski, uwidocznione wszystkie pory i suche skórki - koszmar !!
Schowałam do szuflady z zamiarem nie używania więcej.

Skończył mi się puder matujący, z braku innego - sięgnęłam po zapomnianego minerałka. I okazał sie genialny !!! :)
Świetnie współgrał z podkładem Double Wear - jako puder wykończeniowy :) Postanowiłam pójść za ciosem i wykorzystać go również solo.

Metodą prób i błędów nauczyłam sie aplikować puder - smugi zniknęły, plamy przestały się robić, silniej nawilżana twarz przestała się ściągać i przesuszać, a pod cieńszą warstewką pudru pory nie były już tak widoczne. Maska zniknęła, ustępując miejsca zadbanej, matowej i zdrowej buźce :)

Dzisiaj mineralny puder/podkład Sephory jest moim codziennym i niezastąpionym makijażowym sprzymierzeńcem :) Nakładany bezpośrednio na krem z filtrem - całkowicie wystarcza jako lekki letni podkład :) Do tego odrobina bronzera, różu... i promienna i zdrowa cera trwa przez dzionek cały, bez plam i nadmiernego błyszczenia. Na większe wyjścia, przy mocniejszym makijażu - sprawdza sie świetnie jako puder wykończeniowy :)

Dobry i bezpieczny skład - bez olejów mineralnych i parabenów :) Nie zapycha, nie podrażnia, uzdrawia skórę twarzy :)

Duży wybór odcieni - na lato wybrałam D30, zimą z kolei sięgam po D25 - oba w odcieniu żółtawo-brązowym, bez różowych tonów :)

Nie przewiduję zmieniać go na inny... bo i po co, skoro spełnia wszystkie moje wymagania :)

Cena, dostępność, opakowanie, wydajność - same plusy :)

Używam tego produktu od: około 2 lata
Ilość zużytych opakowań: mam 2

Dobry produkt.

Świetnie kryje (na poziomie średnim), lekko wygładza, wygląda naturalnie i godnie zastępuje podkład płynny. Nie zapycha, ładnie wygląda na twarzy i daje efekt kosmetyku z górnej półki. Może lekko wysuszać. Byłby moim KWC gdybym nie odkryła lepszego kosmetyku, o 100% mineralnym składzie. Niemniej jednak cena (dość niska jak na taki efekt..) i trwałość sprawiają że zasługuje na mocną czwórkę.

Najjaśniejszy odcień o nazwie cream nadaje się do jasnej cery, o żółtawym podtonie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Spełnił moje oczekiwania. Jestem na TAK.

Jest to mój pierwszy podkład mineralny (choć dla niektórych mineralnym nie jest ze względu na dodatek konserwantów) i od razu był to strzał w 10!
Mam mieszaną cerę, z tendencją do przetłuszczania i błyszczenia w strefie T, oraz z niespodziankami wyskakującymi w okolicach żuchwy.
Pudru Sephory używam zawsze latem i wtedy gdy wyskoczą mi jakieś krostki albo zapcha się cera po niefortunnie dobranym kremie. Używam go też czasem do wykończenia makijażu, czyli na płynny podkład. W każdej opcji sprawdza się bardzo dobrze.

+ NIE UCZULA
+ NIE ZAPYCHA
+ JEST NEUTRALNY WOBEC ISTNIEJĄCYCH JUŻ KROSTEK (na pewno nie pogarsza stanu cery, a mam wrażenie że wręcz pozytywnie działa na niedoskonałości)
+ DOBRY ODCIEŃ - używam D25 i zarówno zimą, jak i latem gdy jestem opalona ładnie stapia się z cerą
+ BARDZO WYDAJNY - jedno opakowanie wystarcza mi na ponad rok, choć przyznaję że przez jesień/zimę nie używam go codziennie (wtedy stosuję raczej płynne podkłady)

+/- KRYCIE - Nie oczekiwałam od niego wielkiego krycia, ale to które daje puder jest zadowalające - większe niespodzianki przykrywam wcześniej korektorem.
+/- EFEKT MATU - niestety trwa kilka godzin, a gdy jest bardzo gorąco nie dłużej jak 2-3h. Ale niestety moja cera w taki sposób reaguje na każdy podkład czy puder :(

- OPAKOWANIE - posiadam puder w opakowaniu (chyba starym?), takim jak matujący puder w kamieniu czyli w okrągłej puderniczce. Niestety zarówno pierwsze, jak i drugie opakowanie było bardzo nietrwałe. Wieczko odpadło po 2-3 miesiącach użytkowania, a nie noszę tego podkładu w torebce.

Nie do mojej cery

Kompaktowy podkład kupiony w pośpiechu w awaryjnej sytuacji kompletnie się nie sprawdził. Moja mieszana cera reaguje na niego wręcz alergicznie. Uczucie ściągnięcia na nawet dobrze nawilżonej cerze jest nie do opanowania. Miałam ochotę od razu go zmyć tak mnie irytował. Poza tym jest bardzo widoczny, na mojej twarzy wygląda jak starodawna tapeta. niestety nie mogę go używać, teraz cieszy się nim mama..

Używam tego produktu od: tyg.

dla mnie super

Używam tego pudru na podkład oraz samoistnie w ciepłe dni albo po prostu jeżeli muszę gdzieś szybko wyskoczyć. Naprawdę fajny - delikatny, ładnie kryje, równomiernie się rozprowadza, bezzapachowy, jedwabista konsystencja. Dla mnie idealny.

Używam tego produktu od: trzech lat
Ilość zużytych opakowań: cztery

Wykorzystała: kilka próbek

Ulubiony

Używam tego pudru od roku i w tym czasie a. Na początku nakładałam go na płynny podkład, później okazało się, że sam puder nałożony pędzlem Sephora 45 (lub gąbeczką) w zupełności mi wystarczy.

Mam cerę mieszaną: potrzebuję lekkiego zmatowienia i wyrównania koloru. Puder lekko kryje. Jeśli wyskoczą mi jakieś większe "niespodzianki" to wspomagam się korektorem lub podkładem. Lubię go za to, że cera po nałożeniu wygląda bardzo naturalnie. Puder nie tworzy efektu maski, ale po kilku godzinach często poprawiam go na nosie i czole (za co zabrałam pół gwiazdeczki), bo się świecę. Z drugiem strony wydaje mi się, że lepiej sprawdza się na skórze normalnej i mieszanej. Gdy raz miałam przesuszoną skóre to musiałam nałożyć grubszą warstwę i wyglądał trochę sztucznie.

Póki co jest to najlepszy podkład/ puder jaki miałam (a używałam różnych od 10 lat).

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Bardzo dobry kosmetyk :)

Mam mieszaną cerę i potrzebowałam kosmetyku który ją zmatowi , czytałam dużo pozytywnych recenzji na temat tego kosmetyku i postanowiłam zakupić to cudo.
Potrzebowałam tez czegoś co wyrównało by koloryt skóry - zwykły puder tu się nie sprawdzał. Za to podkład w kompakcie od Sephory sprawdza się świetnie ;) Odradzam nakładanie go gąbeczką ponieważ jest wtedy nierównomiernie nałożony i robi się gruba warstwa co potem może skutkować tzw.efektem maski ;) Ja od początku nakładam go pędlem tak wyczytałam z waszych opini i stwierdzam że ta metoda jest najlepsza :) Zawsze rano po umyciu twarzy i zastosowaniu kremu matującego nakładam ten "puder" na twarz i efekt jest super - gładka i matowa cera. Efekt ten utrzymuje się kilka godzin :) Zauważałam że bardzo ważne jest dobranie kremu do twarzy bo ma to wpływ na trwałość kosmetyku. Dla osób z problemem świecenia się twarzy konieczny jest krem matujacy sam podkład tu nie wystarczy :) Ogólnie zauważam tu same plusy :)
+skład
+fajne odcienie(łatwo dopasować)
+dobrze matuje
+naprawdę starcza na długo
minusy w zasadzie brak ale:
-efekt zmatowienia nie jest trwały, ale to raczej zasługa mojej cery ;)
-cena
Myślę że kiedyś kupię go jeszcze raz ;)

dobry początek, złe zakończenie

Byłam zachwycona tym pudrem. Myślałam, że będzie moim ulubieńcem. I tak było przy pierwszym opakowaniu - idealne matowienie mojej mieszanej cery, nie było konieczności nakładania podkładu. W pewien sposób zastępował go,
Niestety kolejne opakowanie i...brak tychefektów. Pomyślałam sobie, może to jakaś nieudana partia (tak też sugerowały Panie z Sephory). Kupiłam trzecie opakowanie i co? Nie było już tego efektu zmatowienia, pojawił się efekt maski i nierównośći dostrzegalne przez osoby trzecie.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Dobry produkt, ale nie do każdej cery

Mam mieszane uczucia co do produktu, mam wrażenie, że zachowuje się różnie, prawdopodobnie dlatego, że ze względu na problemy hormonalne trudno przewidzieć jak zachowa się moja cera.

Ogólnie efekt jest naturalny, matowy i w miarę jednolity. Dość dobry puder/podkład kryjący.

Latem, gdy mocno się tłuściłam było gorzej - tworzył placki pudrowe na bardzo tłustych partiach twarzy, jeśli nałożyłam go za dużo. Nie odejmuję jednak za to punktów, bo żaden inny kosmetyk nie poradził sobie z tym, jak dotąd.
Gdy jest chłodniej podkład sprawdza się dość dobrze, choć cera musi być nawilżona i odżywiona, inaczej może przesuszać.

Zaletą jest to, że jest lekko kremowy, dzięki czemu nie sypie się i nie pyli, a jednocześnie jest bardzo lekki.
Niestety, w ciągu dnia potrzebne są poprawki.

Super, że jest załączone lusterko, szkoda tylko, że tak dziwnie umiejscowione, przez co aplikacja jest mniej wygodna. Mogliby spokojnie zrezygonować z designu na rzecz funkcjonalności.

Proponuję nakładać podkład flat top\'em, kabuki lub ewentualnie pędzlem do podkładu mineralnego. Silniejsze krycie uzyskamy miejscowo nakładając produkt załączoną gąbeczką, więc dodatkowy korektor jest zbędny