Joanna, Naturia, Maseczka regenerująca `Len i Rumianek'

Joanna, Naturia, Maseczka regenerująca `Len i Rumianek'

Maseczka regenerująca z lnem i rumiankiem do włosów zniszczonych, po trwałej ondulacji lub rozjaśnianiu.
Maseczka zawiera składniki naturalne, które działają nawilżająco i regenerująco na włosy. Len - odżywia i nawilża włosy, zmiękcza je i ułatwia układanie. Rumianek - łagodzi, ochroni i regeneruje.

Lubię tę maseczkę.

Polubiłam tę maseczkę i chętnie kupiłabym ją ponownie. Włosy po niej są miękkie, miłe w dotyku, nie obciążone. Ma dobrą konsystencję, ładne opakowanie. Dla niektórych minusem może być zapach, mi on nie przeszkadza. :)

Używam tego produktu od: kilku miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie.

bardzo fajna

Sądzę, że dla mocno zniszczonych włosów będzie za słaba (ale w ogóle moje doświadczenie mówi mi, że jeśli włosy są naprawdę bardzo mocno zniszczone - spalone, to żadna maska ich nie uratuje), ale ja szukałam czegoś, co przywróci moim włosom naturalne nawilżenie po lekkim przesuszeniu szamponetką. Ta maska spisuje się świetnie. Nakładam ją na kilka minut, dosłownie 3-5, tylko czasem dłużej, w ten sposób, że kładę na osuszone ręcznikiem włosy parę cm od nasady, sporo na końce, a potem okręcam głowę tym samym mokrym ręcznikiem. Przeczytałam o tym sposobie w jakimś piśmie i uważam, że sprawdza się świetnie w przypadku takich szybkich zabiegów, a przy tym jest bezproblemowy. Po masce moje włosy są nawilżone, a także błyszczące, o co niełatwo.
Mam tylko dwa zarzuty, ale nie są bardzo poważne. Pierwszym jest zapach. Na pewno nie są to "lnowe kwiatki" ani też rumianek, nie wiem jak pachnie len, ale sądzę, że zapach ziół i kwiatków mógłby być bardzo przyjemny, nie rozumiem więc, czemu producent zdecydował dać tej masce zapach taki jak większość produktów, czyli cytrusowy. Jest przyjemny i dość długo utrzymuje się na włosach, ale jednak nieco rozczarowuje jeśli ktoś spodziewał się czegoś innego, zwłaszcza po bardzo sugestywnym (i ładnym) opakowaniu oraz ciekawym niebieskim kolorze (to też bardzo na plus, jako nietypowe rozwiązanie). Plusem jest też słoiczek, z którego doskonale wydobywa się produkt, i wieczko, które nie jest nakrętką. Bardzo to wszystko wygodne. Zaletą jest też wielka wydajność, mam ją od kilku miesięcy, używam dość często, a chyba nie zużyłam jeszcze połowy.
Drugi zarzut jest trochę ważniejszy, stąd odjęta 1 gwiazdka. Nakładana przy skórze głowy albo zbyt często maska obciąża. Wiem, że to właściwie normalne, ale jestem trochę rozpieszczona maską Bioetika, która nakładana nawet na skórę głowy pod czepek wręcz dodawała objętości zamiast obciążać włosy, więc chyba nie jest to reguła, że maska musi obciążać, dałoby się tego uniknąć.

Używam tego produktu od: parę m-cy, nie wiem dokładnie

gdyby nie zapach, byłaby KWC

Kupiłam, szukając maski idealnej - taniej, działającej, dobrze pachnącej. Zapach lnu w innych produktach wydawał mi się jednym z najpiękniejszych, z którymi miałam do czynienia. W tej masce się niestety nie popisał.

[+] cena
[+] ładne, wygodne opakowanie
[+] duża ilość
[+] bardzo wydajne
[+] redukuje wypadanie włosów do 50% - po prostu ułatwia rozczesywanie jak nic innego
[+] działa wygładzająco
[+] nie obciąża
[+] działa na włos także od wewnątrz, po prostu to widać i to niemal od razu
[+] ma dobrą, nieściekającą konsystencję
[+] trudno się zmywa, ale to dobrze, bo trzyma się włosa
[+] włosy są sypkie, ale się nie puszą (mam kręcone i suche)

[-] zapach
[-] działa w ten sposób tylko w asyście innych produktów tj. również dobrze dobranej i niezawodnej odżywki b/s

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Jestem na tak, ale z półproduktami

Kupiłam tylko ze względu na cenę (4,99zł). Nakładana samodzielnie strasznie przesuszała mi włosy, ale postanowiłam dać jej szansę jako bazowa maska do dodawania półproduktów i tu się sprawdziła bardzo dobrze :)
Raczej więcej jej nie kupię, bo znam inne świetne bazowe maski o wiele tańsze.

Używam tego produktu od: lipiec 2014
Ilość zużytych opakowań: całe 250ml

Niezła, ale nie doskonała

Jest przyjemna w użytkowaniu, ma ciekawą nutę zapachową.
Dość lekka konsystencja. Nie obciąża, nie skleja. Sprawia jedynie że włosy są trochę gładsze i bardziej miękkie. Do pewnego stopnia poprawia wygląd przesuszonych czy też spalonych rozjaśnianiem końcówek.
Minusem jest to, że odczuwalnie nie ułatwia rozczesywania. Można jej użyć jedynie jako "dopieszczenie " pielęgnacji bo zwyczajna odżywka d/s po myciu oczyszczającym szamponem jest tu i tak niezbędna.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

nic nie robi

Maska dość ładnie pachnie, ma ładne i wygodne opakowanie, które można sobie zostawić i jakoś później wykorzystać oraz podkreśla skręt włosów. I to tyle z pozytywów.

Niestety oprócz podkręcenia skrętu ta maska nic nie robi. Nie ułatwia rozczesywania, nie powoduje gładkości włosów, nie odżywia i w ogóle nie nawilża (zastanawiam się nawet, czy nie wysusza).

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Przeprosiłam się z tą maską

Niestety nie polecam tej "maski". Próbowałam ją stosować na rożne sposoby.
Nigdy nie sprawiła że włosy były gładkie.
Nigdy nie sprawiła żeby włosy się łatwiej rozczesywały.
Tyle oczekiwałam, niezbyt wiele wg mnie.

Plusem jest cena i ładny zapach. No ale co z tego :/Używam tego produktu od: trzech miesięcyIlość zużytych opakowań: niecała połowa pierwszego

Jakiś czas temu znowu po nią sięgnęłam i... działa zupełnie inaczej niż na początku. Nie jest to jakiś zjawiskowy kosmetyk, ale dobrze nawilża i włosy są miękkie. Nie wiem czemu na początku mi nie podchodziła. Także za takie pieniądze i tą wydajnością może być. Zmieniam ocenę z 2 gwiazdek na 3.

Maska, która nie jest maską

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam maski do włosów Joanny z linii Naturia, musiałam którąś z nich mieć. Wszystkie mają urocze, sielskie opakowania a każda z nich inne działanie. Ponieważ rozjaśniałam włosy poprzez dekoloryzację i przez to końcówki są wiecznie suche wybór padł na regenerującą maskę z lnem i rumiankiem.
Maskę nakładałam już kilka razy i nie na chwilę czy też 3-5 minut jak sugeruje producent (swoją drogą jak dla mnie to za krótki czas na regenerację). Trzymałam ją zazwyczaj ok. 10-15 minut.
Maska jest gęsta, łatwo ja rozprowadzić ale nieco trudniej i dłużej zmyć. Ma przyjemny chociaż chemiczny zapach. Tak samo jak kolor – jest delikatnie niebieski.
Jeśli zaś chodzi o działanie, cóż… Trudno mi cokolwiek napisać, ponieważ uważam, że ta maseczka nie zrobiła absolutnie nic. No może absolutnie to przesada, ale nie zauważyłam spełnienia żadnej z obietnic producenta.
Zdrowy i piękny wygląd? Dbając o włosy każdy kosmetyk nam to zapewni.
Włosy bardziej lśniące, miękkie i elastyczne? Wręcz przeciwnie, nie zauważyłam aby lśniły zdrowiem i witalnością a miękkie były jak po użyciu pierwszej lepszej odżywki.
Łatwe do rozczesywania i układania? Z moją ulubioną Tangle Teezer każde włosy są łatwe do rozczesania zaś układały się koszmarnie, wywijały na wszystkie strony.
Ogromnie się rozczarowałam, ponieważ myślałam, że będzie to dobry, polski produkt, zaś okazał się porażką. Przed zakupem kolejnej maseczki z serii Naturia porządnie się zastanowię. Ja kupiłam tę maskę w Tesco za niecałe 7,- ale nie wiem gdzie jeszcze można ją dostać.

Ilość zużytych opakowań: ok. 1/5 ?

Dobry polski produkt.

Odkąd stałam się włosomaniaczką do mojej łazienki trafiło wiele produktów, które miałam okazję przetestować. Tak też było w przypadku tej maseczki.
Zamknięta w estetycznym słoiczku,dzięki temu można ją zużyc absolutnie do konca. Sama w sobie solo mnie posiadaczce włosów kręconych z dużą skłonnością do puszenia się i przesuszania nie sprawdziła się. Dopiero kiedy zaczęłam ją mieszać z olejkiem to dała efekt jaki oczekiwałam. Moje włosy po użyciu były przyjemne w dotyku, łatwe do rozczesania, optymalnie nawilżone. Jej gęsta konsystencja sprawia,że łatwo się ją aplikuje i wygodnie. Pachnie delikatnie i przyjemnie. Dość łatwo dostępna i nie droga. Solo mnie się nie sprawdza bo nie dociąża moich włosów dostatecznie. Myślę że dużo lepiej poradzi sobie na włosach normalnych,które nie potrzebują aż tak dużego nawilżenia. Jednak mimo wszystko kupię ją ponownie bo świetnie mi się ją miesza z innymi półproduktami a jako odżywka od której oczekuję dużo mniej jak od maseczki też daje radę. Jak za te pieniadze to polecam myślę, że można wypróbować.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie zużyte do końca

Świetnie nawilża moje kręciołki ; )

+cena,
+wydajność,
+dostępność,
+zapach,
+nawilżenie, wygładzenie, połysk.
Ja trzymam ją zawsze dłużej niż zaleca producent, co maska może zrobić na naszych włosach przez 3 minuty? polecam, fajna ; )

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego ;)

Moje włosy jej nie lubią

Jestem posiadaczką długich, gęstych, mieszanych włosów. Za maskę zapłaciłam 6,50. Produkt pachnie dla mnie przeciętnie i neutralnie. Maska posiada gęstą konsystencję i piekny niebieski kolor.

Maska nawilża przeciętnie i słabo, choć miałam dużo gorsze odżywki takie jak np. Isana z pszenicą. Moje włosy jej nie lubią, nie wiem który składnik maski im nie odpowiada. Włosy po nałożeniu maski traciy swój blask.

Szampon z tej serii powoduje to samo. Maska nie jest wydajna. Ogólnie wszystkie opakowania w postaci słoiczka szybciej u mnie się zużywają. Zazwyczaj nie zwracam uwagi na opakowanie jednak to opakowanie jest przesliczne.

Kosmetyk nie jest dostępny w Rossmanie. Jest dostępny w polskich drogeriach i hurtowniach.

Używam tego produktu od: ponad dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno zużyte do końca

rewelacyjna!

Jako farbowana blondynka jestem bardzo zadowolona z tej maski! Dostrzegam same jej plusy:

+ cena
+ zapach
+ włosy są nawilżone, przy dłuższym stosowaniu widać poprawę w ich kondycji
+ włosy ładnie się układają

Ja jednak stosuję ją inaczej niż zaleca się na opakowaniu. Czasem po myciu włosów nakładam ją i spłukuję dopiero po zakończeniu dłuuuuugiej kąpieli w wannie lub przed skorzystaniem z sauny nakładam ją, zakładam na włosy foliowy czepek, owijam głowe ręcznikiem. Sądzę, że intensyfikowanie działania tego kosmetyku wychodzi na lepsze niż stosowanie się rad poducenta.

Nie stosuję tego produktu jakoś super regularnie, bo lubię co jakiś czas zmieniać kosmetyki, ale ta maska to jedna z moich podstawowych pozycji w pielęgnacji włosów.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: dwa