Bourjois, Fond de Teint Pinceau (Podkład w pędzlu)

Bourjois, Fond de Teint Pinceau (Podkład w pędzlu)

Podkład w pędzlu dzięki któremu cera wygląda idealnie. Jednocześnie jest:
- nawilżona - krzem,
- wygładzona - elastyczny silikon,
- skorygowana - pigmenty kryjące,
- rozświetlona - pigmenty rozświetlające,
- naturalna - pigmenty w naturalnych odcieniach.
Podkład dozowany profesjonalnym pędzlem z silikonowym włosiem, który bardzo łatwo, dokładnie i przyjemnie go aplikuje, pozostawiając na twarzy niezwykle lekki makijaż. Pędzel zapewnia profesjonalną, dokładną aplikację również w trudno dostępnych miejscach twarzy - na skroniach, w kącikach oczu, na skrzydełkach nosa oraz na żuchwie. Daje profesjonalny makijaż bez konieczności brudzenia rąk. Przyjemny, poręczny, lekki.
Bardzo wygodne, praktyczne i higieniczne dozowanie - wystarczy nacisnąć guziczek a podkład natychmiast pojawia się w pędzlu. To zapewnia mu również dużą wydajność.
Unikalna formuła z elastycznymi silikonowymi cząsteczkami, które dopasowują się do mimiki twarzy, nadając makijażowi trwałość i lekkość jednocześnie (bez efektu maski). Formuła zawiera również pigmenty rozświetlające, które skupiają światło na twarzy sprawiając, że cera wygląda świeżo i promiennie a drobne zmarszczki, krostki i przebarwienia są optycznie skorygowane.

Był moim ulubieńcem

To był świetny podkład, nie wiem dlaczego wycofali go z produkcji..
Stosowałam go wiele lat, nawet gdy przestał być już sprzedawany w sklepach - kupowałam go hurtowo przez allegro.

+idealnie stapiał się ze skórą
+ dobrze krył (większe neidoskonałości potrzebowały oczywiście korektora)
+ nie podkreślał porów
+ nie zbierał się
+ nie ciemniał
+ świetnie się rozprowadzał, dzięki niemu teraz już wszystkie podkłady nakładam za pomogą pędzelka
+ idealne było to, że nei brudził rąk...
+ nie tworzył smug
+ naturalny efekt

- niestety po dłuższym czasie na allegro chyba zaczęły pojawiać się jakies podróbki czy felerne serie/ przeterminowane kosmetyki - po paru latach stosowania zaczał się fatalnie zbierać, tworzyły się smugi.. przez to musialam znów poszukiwać kolejnego ulubieńca (znalazłam z tej samej firmy - 123 ;) )

Używam tego produktu od: Paru lat (ok 3)
Ilość zużytych opakowań: ze 20;)

Wygładzający - TAK jak w opisie

Mój ULUBIONY!!

Podkład w opisie producenta : wygładzający. TAK.

Jest średnio kryjący (w końcu tylko 3 gwiazdki w skali Bourjois) i nie matuje mega, ale zapach i aplikacja... bardzo miły początek dnia!!

Wszystko zostało opisane - ja bardzo polecam - doskonały w podróży, w biegu (takie życie) i gdy skóra wymaga pielęgnacji i chcemy by był niewyczuwalny w dzień.

Lekki, pięknie pachnie i super się aplikuje, nie wysusza.

POLECAM!!

Ilość zużytych opakowań: dwa

mój pierwszy podkład

Całkiem dobrze go wspominam. Przyjemnie sie go nakładało, udało mi sie tez dobrać odpowiedni kolor. Miał śliczny zapach, ale ostatecznie okazał się zbyt tłusty dla mojej mieszanej cery. Polecam osobom o cerze suchej i normalnej

Używam tego produktu od: pare lat temu

Nie zostanie moim faworytem, bo na chwilę obecną już go mam. Pojawia się też jedna wada, ale kolejno:

+doskonale wyrównuje koloryt cery,
+wygląda niesamowicie naturalnie,
+jest lekki, praktycznie go nie widać i nie czuć, a robi swoje,
+daje matowe wykończenie, które wygląda bardzo naturalnie,
+fantastyczny pędzel, ale o tym dalej,
+na Allegro kosztuje 1/3 ceny z drogerii,
+wydaje się być całkiem wydajny,

+/- specyficzny, zapach, wyczuwalny przy nakładaniu, później już nie,

- trwałość.

Podkład kupiłam dla odmiany, ze względu na pędzelek. Jest bardzo gęsty, oczywiście syntetyczny. Pozwala w bardzo wygodny sposób nałożyć podkład, używając do tego jednej ręki i kompletnie się przy tym nie brudząc. Jest delikatny, dzięki nakładanie jest całkiem przyjemne. Po jego użyciu podkład jest równomiernie rozprowadzony, bez smug czy nierówności. Bez problemu można stopniować ilość nałożonego podkładu, a pierwsza warstwa jest bardzo cienka, a i tak daje świetny efekt. Bez wątpienia po skończeniu tego podkładu zostawię sobie opakowanie z pędzelkiem, albo zainwestuję w taki pędzel.

Moja cera jest mieszana, w dodatku raz sucha, raz się świeci. Po jego nałożeniu była pięknie matowa, ale bez sztucznego efektu. NIE stosowałam żadego kosmetyku pod ten podkład, ani na niego. Użyłam go dziś wyłącznie testowo. W moim przypadku po około 3 - 4 godzinach zaczęłam czuć lekkie błyszczenie w okolicach nosa i brody, które nie było jeszcze widoczne przy normalnym naświetleniu. Po 8 godzinach zwyczajnie się świecę. O ile na policzkach wygląda to naturalnie i całkiem OK, to w strefie T już nie. Mimo to, biorąc pod uwagę jego formę i łatwość aplikacji, poprawka makijażu w ciągu dnia nie stanowi żadnego problemu. Wystarczą też bibułki matujące, albo odrobina pudru.

Nie wiem jak z nawilżeniem, bo użyłam go pierwszy raz, ale nie oczekuję tego po podkładach. Moim zdaniem świetnie sprawdzi się do cery normalnej, mieszanej i suchej, do poprawienia wyglądu, a nie maskowania itp.

Używam tego produktu od: pierwszy dzień, w ramach testu
Ilość zużytych opakowań: rozpoczęłam pierwsze

1/5

Podkład zakupiłam, ponieważ urzekł mnie pędzel. Nigdy nie miałam podkładu z pędzlem, nigdy też nie używałam go do aplikowania kosmetyku. Bourjois jest jedną z moich ulubionych marek kosmetyków, ale , niestety, w tym momencie się zawiodłam.
Kosmetyk jest za drogi jak na tak słabe \'działanie\'.
Mam odcień 33 beige naturel. Jest troszeczkę za ciemny, ale posiadam na szczęście jaśniejsze odcienie pudru, także wyrównuję :) cere mam mieszaną.

Plusy:
pędzel, w którym się zakochałam i po zużyciu podkładu będę zapewne używała do innych podkładów
bardzo fajny, lekki, pudrowy zapach
dozowanie poprzez przyciskanie ;p łatwo \'wydozować\' sbie odpowiednią dla siebie ilość podkładu

minusy:
nie nawilża, wręcz po 3 dniowym używaniu na brodzie pojawiło się przesuszenia
schodzi z twarzy po godzince, nawet puder nie pomaga, bądź baza. Stosowanie kremu przyśpiesza schodzenie z twarzy produktu...
nie polecam dla osób z jakimiś niedoskonałościami (patrz: wyżej)
konsystencja jest jak dla mnie za mało gęsta, wydaje mi się czasem, że pędzel zbiera ten kosmetyk, zamiast go aplikować (czego nie zauważyłąm używając z innym podkładem)
nie widać kiedy się kończy, zapewne widać, jak odklei się czarną naklejkę, ale mi się za bardzo podoba, zeby niszczyć :)
dozownik czasem się zacina i nie chce \'wydawać\' produktu

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Średniaczek

Posiadam odcień 32 rose Clair.
Ten podkład ma kilka mocnych plusów, ale również kilka wad.
Przede wszystkim bardzo podoba mi się higieniczne i estetyczne opakowanie. Pędzelek jest naprawdę wygodny i dobrze aplikuje kosmetyk. Tak mocno go polubiłam, że używam go również do nakładania innych podkładów i dobrze się w tej roli spisuje.
Sam podkład daje efekt bardzo delikatnego, świeżego makijażu. Krycie jest średnie, także jeśli ktoś ma mało niedoskonałości lub wręcz nie ma ich w ogóle to tutaj dobrze się sprawdzi.
Niestety w przypadku mojej mieszanej cery po krótkim czasie skóra zaczyna się błyszczeć i ten uroczy delikatny "świeży blask" zmienia się w zwykłe "brzydkie błyszczenie". Na szczęście nie zapycha porów, co mu się chwali.
Według mnie produkt nie jest wydajny.

Myślę, że warto wypróbować, ponieważ w przypadku suchej lub normalnej cery może to być świetny produkt. Natomiast nie polecam do skóry skłonnej do przetłuszczania.

Tak tak tak

Dla mnie to świetny kosmetyk. Dodam tylko, że wyciskam go na palec i dopiero wtedy aplikuje, jakoś pędzel mnie nie przekonuje.

Plusy:
- stosunkowo dobrze kryje
- nie tworzy efektu maski
- kolor 33 beige naturel jest na bazie żółtego koloru co bardzo mi odpowiada, gdyż nie cierpię różowości i brzoskwini w podkładach
- rozświetla moją cerę i nadaje jej promienny, świeży wygląd
- koleżanki zaczepiały mnie pytając co to za podkład, ponieważ tak fajnie, naturalnie i świeżo wygląda na mojej buzi
- po 8h w pracy jest całkiem ok, wystarczy tylko czasem zmatowić go chusteczką higieniczną, może byłoby lepiej gdybym użyła dodatkowo pudru sypkiego, ale ja już nic na niego nie nakładam, odpowiada mi wersja bez pudru

Minusy
- cena (dobrze że jest allegro)
- pędzel to moim zdaniem nie trafione rozwiązanie, wolałabym wersję w z dozownikiem
- nie widać kiedy się kończy

Używam tego produktu od: ponad 2 lata
Ilość zużytych opakowań: więcej niż 5

Ulubiony!

Początkowo oceniałam go jako średni, dopiero później zauważyłam, jak dobrze wypada w porównaniu do wielu innych produktów, które przetestowałam z ciekawości (m. in. Revlon Colorstay, Estee Lauder Double Wear i Clinique do cery problematycznej). Po serii porażek z ulgą powracam do Bourjois. Ten podkład może nie jest ideałem, ale ma wiele zalet, za które go cenię. Bardzo ładnie kryje niedoskonałości, wygładza buzię, wyrównuje koloryt, stapia się z cerą i nie tworzy efektu maski. Nie wysusza. Niestety matowy efekt utrzymuje się dość krótko, ale jestem w stanie mu to wybaczyć, wystarczy odrobina pudru i jest ok. Jedynym minusem, jaki zaobserwowałam jest to, że podkreśla drobne zmarszczki mimiczne (mam 19 lat i nigdy wcześniej ich nie zauważałam). Poza tym jestem z niego bardzo zadowolona, po dobraniu odpowiedniego koloru świetnie się z nim współpracuje ;)
Dodam jeszcze tylko, że aplikuję go palcami, a nie pędzelkiem i jedno opakowanie spokojnie wystarcza mi na 2 miesiące.

Ilość zużytych opakowań: 4 i pół

średni

Kupiłam ten podkład ze względu na opakowanie. Podobało mi się to, że produkt posiada pędzelek i jest wyciskany, przez co nie zanieczyszcza się zawartości. Niestety kupiłam go na allegro, kolor z hasłem naturel w nazwie nie jest dla mnie. Okazał się zdecydowanie za ciemny. Przez to wyciskam go na rekę, mieszam z innym podkładem jaśniejszym i dopiero mieszankę nakładam na twarz. Szybko zaczynam się błyszczeć, ale za to nie wysusza skóry. Przyjemny zapach i tyle... Dobrze, że nie jest go dużo, gdyż zawsze mam problemy z zużyciem podkładów w przeciągu pół roku :P

Używam tego produktu od: 5 m-cy

NAJLEPSZY!!!

Od razu zaznaczam, że nie lubię mocno kryjących podkładów i zależy mi głównie na wyrównaniu kolorytu.

Podkład jest super pod każdym względem. Delikatnie kryje i wygładza cerę, tuszuje niedoskonałości. Aplikator mega wygodny (jak już się go opanuje:)) U mnie trzyma się na twarzy cały dzień, nie zmieniając koloru. Daje bardzo naturalny efekt (mam kolor 33).

Mam cerę mieszaną i czasem mnie wysyfia po za ciężkich kosmetykach - z tym pudrem nie mam takiego problemu.

Pojemność o połowę mniejsza niż standardowo. Używam go codziennie, wystarczają mi 3-4 kliknięcia, mam go od 3 miesięcy i jeszcze się nie skończył.

Ładne i wygodne opakowanie, super pomysł z zabezpieczeniem na przycisk.

Polecam!

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

niestety nie

Używałam tego podkładu jakieś dwa lata temu. Skusił mnie plakat reklamowy... Zazwyczaj nie lubię wydawać większych sum na kosmetyki, których wcześniej nie używałam, ale miałam niespodziewany przypływ gotówki więc go kupiłam. Z produktu jestem nie zadowolona. Daleko mu do mojego obecnego ideału: Inglot, YSM, Cream Foundation.
Z tego co pamiętam podkład bardzo szybko ciemniał mi na twarzy, szybko spływał pozostawiając ciemniejsze placki. Nie raz pod koniec dnia jak patrzyłam w lustro miałam wrażenie, że gdybym wcale nie użyła podkładu wyglądałabym lepiej. Najgorsze było to, że nie potrafiłam rozprowadzić tego podkładu bez smug.
Podsumowując NIE DLA MNIE

Używam tego produktu od: przez jakiś czas 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: 1 kiedyś

za ciemny kolory

Ten podkład jest średni ,nie zapycha gdyż nie czuć go na twarzy. Fajna aplikacja . Tylko stanowczo za ciemne kolory i temu tylko 3 gwiazdki . Może powodować efekt maski.

Używam tego produktu od: 3 lata