Soraya, Balsam do opalania SPF 60

Soraya, Balsam do opalania SPF 60

Balsam do opalania z bardzo wysokim filtrem - SPF 60 (UVB 60/UVA30) zapewnia skuteczną ochronę przeciwsłoneczną połączoną z pielęgnacją i nawilżaniem. Nowoczesne filtry słoneczne chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Wodoodporna formuła zapewnia optymalną ochronę przed poparzeniami słonecznymi również podczas kąpieli. Witamina E zapobiega tworzeniu się wolnych rodników przyspieszających starzenie się skóry. Dodatkowo zawarte aktywne polifenole ze skórki jabłka chronią DNA skóry. Algi morskie doskonale nawilżają i regenerują skórę. D- Panthenol i alantoina koją i łagodzą podrażnienia. Skóra zachowuje piękny wygląd, pozostaje miękka i jedwabiście gładka.
Polecany szczególnie dla osób o bardzo jasnej, delikatnej i wyjątkowo wrażliwej skórze. Wodoodporny.

/bw/

Niestabilny

Filtr kupiłam z polecenia pewnej blogerki - wtedy jeszcze nie znałam się na składach, a skuszona poleciałam do drogerii i zaopatrzyłam się w ten filtr. W moim odczuciu filtr jest kompletnie niestabilny - udowadniam to na sobie i swojej twarzy,. Otóż na twarzy nie sprawdził się kompletnie - natychmiast zdestabilizował go makijaż mineralny (a podkreślam apteczne filtry z nim współgrają) ,ochrona była naprawdę bardzo kiepska - na ciele rzeczywiście chronił ALE nie tak jakbym chciała,w końcu kupuję filtr z ultrawysoką ochroną i jej wymagam.
-nie chroni skutecznie i to mnie uderzyło najbardziej, mam porównanie do innych filtrów i wiem jak wygląda prawdziwa wysoka ochrona, ten filtr tego zwyczajnie nie robi, jakoś nie wierzę w tak wysoki faktor, poza tym najwyższy to 50+ a nie 60, także Soraya trochę zaszalała
-co do konsystencji balsamu kłóciłabym się, jest dość tępy i toporny w nakładaniu, ciężko było mi go rozsmarować
-nie współgra absolutnie z żadnym makijażem, nawet minerały nie dawały rady
-bieli, ale to akurat plus a to dlatego, że świadczy o obecności filtrów mineralnych
-jest bardzo tłusty, nie wchłania się w ogóle - pozostawia typową dla filtrów tłustą zalepioną warstwę, dzięki Bogu, że koncerny farmaceutyczne odczuwają potrzebę tworzenia filtrów dla osób o skórze tłustej i mieszanej, bo gdybym była skazana na tą Sorayę to zaprzestałabym stosowania filtrów
-stosowany na twarz działa silnie komedogennie, nie daje skórze oddychać - zakleja ją swoim tłuszczem i przyzwala na swobodny rozwój flory bakteryjnej pod skórą
-oprócz tłustej warstwy.. pozostawia także dziwaczne uczucie lepkości, pierwszy raz spotkałam się z czymś takim u filtra, naprawdę mnie to zaskoczyło a wypróbowałam ich wszak wiele
-nie wysusza.. ale czy pielęgnuje? W moim odczuciu nie. Natłuszcza, że tak to ujmę, nie robi pod tym względem skórze krzywdy, także osoby o suchej cerze powinny być zadowolone z tej cechy
-osiada na brwiach - o.. i jak osiada. Tutaj konkurencją jest jedynie wodoodporny Iwostin, ale on chciał skutecznie chronił a ten tego nie robi
-to, co mi się podoba to higieniczne opakowanie z pompką, jestem zdania, że każdy kosmetyk powinien mieć taki dozownik.
-jest tani
-średnio wydajny, jeśli aplikujemy przepisową ilosć
-ogólnie dostępny

Byc może się mylę, ale ten filtr nie chroni skutecznie - bynajmniej mojej skóry, która potrzebuje takiej ochrony. Nie kupię ponownie z wiadomych względów, filtr mnie absolutnie nie zadowolił.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Jeden z gorszych

Czytając pozytywne recenzje na temat tego produktu zastanawiałam się, czy osoby, które go polubiły nakładały go w zalecanej ilości, jeśli tak - doprawdy nie mogę zrozumieć zachwytu.

Do tej pory używałam balsamu Soraya SPF45, niestety został wycofany i tym oto sposobem stałam się posiadaczką wersji SPF60.
Teoretycznie - tak jak 45tka - filtr ma konsystencję balsamu, w praktyce jest niesamowicie tępy w nakładaniu i bardzo trudny do rozsmarowania. Gdy już uporamy się z rosmarowaniem go na swojej twarzy (co wiąże się z nadmiernym naciąganiem skóry) dostrzegamy w lustrze swoje odbicie o kilka tonów bledsze. Niestety balsam bieli i to dość mocno, skoro nawat osoba tak blada jak ja to zauważa.
Kolejnym minusem jest osiadanie produktu na wszelkich skórkach/włoskach i na brwiach. Zawsze muszę po aplikacji przetrzeć dokładnie moje brwi, ponieważ zbiera się w nich taka ilość produktu, że stają się siwe - nigdy nie miałam tego problemu z filtrami.
Inną istotną kwestią dla każdej kobiety jest zachowanie się filtru pod makijażem i tutaj niestety znów porażka. Balsam przebija nieestetycznie przez makijaż, nie chce współpracować ani z kremami BB (co jestem w stanie zrozumieć) ani z podkładami, jako tako wygląda przypudrowany pudrem MAC MSF. Niestety, nawet w tym wypadku po godzinie świecimy się jak latarnia, nasz makijaż rozwarstawia się i wyglądamy po prostu źle.
Ochrona przeciwsłoneczna też według mnie jest średnia - nabrałam lekkiego kolorytu, mimo stosowania przepisowej ilości oraz unikania słońca między 12:00 a 15:00.
Plus? Cena, ale prawda jest taka, że nawet za darmo nie chciałabym go ponownie widzieć na swojej toaletce.
Nie polecam.

Nie przypadł mi do gustu.

Ten balsam działa tylko wtedy kiedy się go nakłada co godzinę. Ja nakładałam go co około 3 godziny i się opaliłam choć nie chciałam.
Hm... Balsam na pewno nie jest wodoodporny, ani nie nawilża skóry. Stosowany na twarzy zapycha.
Nie kupię go już, a zwłaszcza dlatego, że posiada filtry przenikające.

Używam tego produktu od: używałam przez 2 tyg.

nie dla mnie

Może i ten balsam ma swoje plusy, ale ja go nie lubię. Wręcz nie znoszę! (takie antypatie nie przytrafiają mi się często).

Przede wszystkim okropnie bieli. Po posmarowaniu twarzy osiadł na suchych skórkach, tym samym je uwidaczniając :(

Po drugie jest lepki. Pozostawia bardzo nieprzyjemne uczucie po nałożeniu. Mam wrażenie jakbym była brudna.

Ma konsystencję mleczka, ale jednocześnie jest bardzo ciężki.

Ciężko się rozprowadza i długo wchłania.

Nie nadaje się pod makijaż.

Plusem jest niewątpliwie wysoki filtr, cena, jest także wydajny (nie jestem pewna czy zaliczyć to do pozytywów).

Używam tego produktu od: mam go 4 miesiące i zużywam bardzo powoli
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego

Nie ma filtra idealnego,ale ten w zimie się sprawdza

Nie ma filtra idealnego,a przynajmniej ja go nie znalazłam.
Na plus tego:
+bardzo fajna pompka,nic się nie brudzi przy aplikacji,nie wylewa za dużo
+wysoka ochroną UVA(mam nadzieję,że skuteczna)
+stosunkowo się wchłania,bo miałam i takie niewchłanialne wcale
+nawilża
A teraz:
-zapach,kwestia indywidualna,ale mnie dusi i odrzuca
-no i klei się,jak każdy

Muszę dodać jeszcze jeden plus-jest bardzo fajny na zimę,zapewnia podstawową ochronę przed zimnym powietrzem i zmianami temperatur.Nawet po całym dniu skóra nie jest po nim ściągnieta ani przesuszona.Dodaję jedną gwiazdke,za to niespodziewane zimowe odkrycie!

Dobry

Ciągle poszukuje idealnego filtra, ten jest dobry, ale do KWC zdecydowanie brakuje mu lekkości. nie wiem czy go jeszcze kupię.
- Trochę bieli
- Długo się wchłania
- Wysoki faktor
- Nie wysusza
- Nie podrażnia skóry i nie zapycha
- Tani i duży
- Wydajny!

Używam tego produktu od: początku wakacji

Dobra ochrona

To będzie krótka, ale konkretna recenzja :)

Balsam dobrze chroni, możemy mieć pewność, że unikniemy oparzeń i schodzącej skóry. Ponadto bardzo ładnie rozświetla skórę. Pompka jest wygodna, nie zacina się, a opakowanie starcza na 2-tygodniowe wakacje.
Powodem, dla którego przyznaję 4, a nie 5 gwiazdek jest fakt, że balsam ten bieli skórę, trzeba trochę odczekać, zanim się ładnie wchłonie.

Generalnie - polecam :-)
[A jeszcze serdeczniej polecam SPF 45 tej samej firmy ;) ]

Używam tego produktu od: tych wakacji
Ilość zużytych opakowań: 1 skończone

Baaardzo dobry!

Jest to bardzo dobry filtr. Jeszcze parę dni temu zaznaczyłabym go jako hit, ale zdradziłam go z Sorayą 45 i zmieniłam zdanie ;)

Plusy:

- Nie bieli mocno w stosunku do innych filtrów (ale w
porównaniu z 45 bardzo!)
- Wysoki faktor
- Nawilża skórę
- Nie podrażnia mojej traktowanej retinoidami skóry
- Jest tani (do 30 zł), duży i wydajny!
- Po 10 minutach wchłania się na tyle że można się malować, no i właśnie...
- największy plus: Można się malować ! Nie zawiera Parsolu, który jest destabilizowany przez wiele podkładów, pudrów etc., więc można na niego nakładać dowolną kolorówkę pod warunkiem że zrobi się to delikatnie - nie ścierając filtra.

minusy? w porównaniu do Soraya SPF 45 wypada gorzej, stąd raczej teraz skupię się na tamtym :)

Używam tego produktu od: pół roku? (nie codziennie, czasami używałam innych)
Ilość zużytych opakowań: 1 już kończę

Moja ulubiony balsam!

Nareszcie znalazłam balsam, który skutecznie chroni moją skórę przed słońcem. Mam bardzo bladą cerę, bardzo jasną, która się bardzo mocno i straszliwie szybko opala. Niestety, moja skóra jest wrażliwa i szybko pojawiają się na niej oparzenia od słońca - białe plamy na plecach, łokciach i czole. Długo się z tym zmagałam, gdyż te plamy pojawiają się zawsze w tych samych miejscach i utrzymują się aż do zimy. Jednak dzięki temu balsamowi udało mi się ich uniknąć. :)) A żadne inne nie pomagały.

Plusy:
+ śliczny, owocowo - kwiatowy zapach
+ lekka konsystencja
+ szybko się wchłania
+ mocny filtr
+ nie bieli skóry
+ nie zostawia tłustych śladów
+ bardzo skutecznie chroni
+ fajne, wygodne opakowanie
+ niska cena

Naprawdę polecam!
Ciężko go znaleźć w sklepach, ale jest w praktycznie każdej aptece. :)

Używam tego produktu od: roku.
Ilość zużytych opakowań: Dwa, trzecie w trakcie.

ABSOLUTNY NUMER JEDEN :)

Dla mnie to był numer jeden wśród filtrów :)
szkoda że teraz go nie mogę dostać.

Dlaczego numer jeden ?
To proste: ten filtr nie ma podstawowej wady która występowała u moich WSZYSTKICH dotychczasowych filtrów:

* on nie bieli wcale ,w ogóle,ani trochę !!!!
* łatwo go rozprowadzić bo ma śliską konsystencję a nie plastelinową
* nie zawiera alkoholu
* nie zawiera parsolu czyli hulaj dusza piekła nie ma :D
* wygodne higieniczne opakowanie
* BARDZO rozsądna cena jak na taką ilość i jakość kosmetyku
* nie zapycha - to nie jest krem maska
* nakładany nawet w okolice oczu nie podrażnia ich !
* ma miły zapach,nie chemiczny tylko owocowy
* pielęgnuje cerę (odżywczy skład)
* znakomity filtr jako krem nawilżający czyli takie 2 w 1
* zawiera filtr nowej generacji

Pewnie ,że nie jest to leciutki kremik który wchłonie się sekundę.
Zawsze można się do czegoś tam przyczepić,że mógłby być jeszcze lżejszy itp.
Ale widziały gały co brały i skoro jest tak wysoki filtr (UVA az 30,to całkiem sporo) to nie mogę mieć pretensji że nie wchłania się natychmiast.
Daj Boże wszystkim kremom takie właściwosci jakie ma ten filtr.
W tej cenie to jest produkt który dla mnie nie ma minusów zwłaszcza w porównaniu z innymi ciężkimi filtrami.
Jasne ,że wolałabym ideał który wchłania się błyskawicznie,nie błyszczy a do tego chroni CAŁKOWICIE ale takiego cuda jeszcze nie wymyślono.
Co jest o tyle dziwne jak daleko zaszła technika a głupiego kremu z filtrem nie potrafią zrobić :D

Używam tego produktu od: zaczęłam w sierpniu
Ilość zużytych opakowań: jedno pełne

Cudo!!!

Jako wegetariańska filtromaniaczka szukałam wysokiego filtra z firm nie testujących kosmetyków na zwierzętach, więc próbowałam głównie polskie firmy- i opłacało się! Nie wydając dużych pieniędzy można kupić naprawdę dobry krem z filtrem- taki jest ten z Sorayi. Jest genialny! Świetna konsystencja, wchłania się szybko, bardzo łatwo go zmatować, wysoka ochrona, poza tym skład-algi, witaminy. Używam go przed każdym wyjściem z domu, znacznie poprawił stan mojej cery.

Najważniejsze zalety to:
-nie zapycha porów
-nie bieli
-łatwo zmatować
-świetnie nawilża i pielęgnuje
-tani
-wygodne opakowanie
-baaaaardzo przyjemna aplikacja, ja odczuwam delikatne chłodzenie :)

super

Kupiłam go późnym latem więc całego nie zużyłamale teraz stosuję go na łapki przed wyjściemz domu :)
Zalety:
Treściwa konsystencja,
piekny zapach,
świetnie nawilża.

Wady:
Zostawia wyczuwalny film na skórze ale nie jest to uciązliwe.

Super!