Soraya, Balsam do opalania wodoodporny SPF 45 (wysoka ochrona)

Soraya, Balsam do opalania wodoodporny SPF 45 (wysoka ochrona)

Balsam do opalania z SPF 45 zapewnia bezpieczną i skuteczną ochronę przeciwsłoneczną połączoną z pielęgnacją i nawilżaniem skóry. Polecany do każdego rodzaju cery, szczególnie dla osób o bardzo jasnej karnacji. Algi morskie doskonale nawilżają i regenerują skórę. D-Panthenol i Alantoina koja i łagodzą podrażnienia. Skóra zachowuje piękny wygląd, pozostaje miękka i jedwabiście gładka.
Skuteczna ochrona UVB 45/UVA 21.

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

Cena: 20zł / 100ml
/e/

bardzo dobry

Kosmetyku używam tylko do ciała.
Balsam
jest lekki (mogę go stosować na inny balsam np brązujący lub ujędrniający)
nie lepi się
nie bieli
dosyć dobrze się wchłania
chroni
pielęgnuje
zamknięty jest w moim ulubionym opakowaniu - pompka airpress
jest tani
zimą smaruję nim dłonie- zawsze są nawilżone i gładkie dlatego mogę powiedzieć że dobrze chroni nie tylko przed słońcem ale i mrozem.

Polecam!

słyszałam pogłoski, że balsamu już nie można kupić.... ja akurat wykończyłam moje opakowanie, które służyło mi zimą i mam nadzieję że uda mi sie znależć kolejne...

Zaskoczenie pod względem aplikacji

Filtr mnie zaskoczył. Dlaczego?
-pierwszy filtr, który nie bieli
-nie świeci się jakoś nachalnie
-nakłada się go bardzo dobrze, absolutnie się nie roluje
-nie zapycha
-przyjemny zapach
-niesamowicie lekki
-higieniczne i estetyczne opakowanie,
-wygodna aplikacja
-skóra jest nawilżona
-niska cena
-dostępny
Dlaczego więc dałam tylko trzy gwiazdki? Ponieważ odnoszę, że jest to raczej krem pielęgnacyjny niż filtr. Mam wrażenie, że jest niestabilny, ponieważ kompletnie nie współgra z makijażem mineralnym, znika po 2-3 godzinach. Poza tym nie chroni tak jak oczekiwałam,w końcu to SPF 45. Na szczęście używałam go w okresie marca-kwietnia, więc nie odczułam tego aż tak na sobie

Używam tego produktu od: przez marzec i kwiecień
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Fajny ale to nie to

Produkt całkiem fajny, używałam go na twarz. Nie bieli, ma przyjemny zapch, dobrze się wchłania aczkolwiek trochę się klei, nie zapycha. Po kilku godzinach wychodzi spod makijażu. Bede szukać dalej idealnego filtra:-)

Używam tego produktu od: 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

dobry!

Dlaczego jest w kategorii "zapomniane kosmetyki"? Już go nie ma?
Bardzo lubię. Stosuję wyłącznie na twarz, więc można łatwo policzyć, jak bardzo się opłaca - taka pojemność za taką cenę.
Nie zapycha, nie bieli, działa, ładnie pachnie.
Czegoś więcej powinnam chcieć?

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

dobry, ale się lepi

Zużywam kolejne opakowanie tego filtru i z biegiem czasu od początkowego zachwytu coraz częściej przechodzę do irytacji. Wszystkie zalety czyli dobrą ochronę, niską cenę, opakowanie z pompką typu airless, jakieś tam nawilżenie, brak zapychania, bielenia a nawet dostępność (zimą kupowałam go w supermarkecie - z racji pory roku był ukryty zazwyczaj na najniższych półkach a cena spadała często o 30%) przekreśla świecenie się i lepienie mojej twarzy. Już po godzinie od wykonania makijażu moja skóra lśni niczym księżyc w pełni. Dziwię się tylko sobie, że wytrzymałam to używając go tak długo. W sumie to filtr do ciała a nie twarzy więc niestety muszę się przemęczyć a potem zakupić stosowną wersję.
Używam tego produktu od: ok roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie kolejnego

Lubie go

Lubie ten filtr ale jak dowiedziałam sie o filtrach przenikających troche się zniechęciłam.
Ten filtr nie bieli, skutecznie chroni, nie zauważyłam po nim żadnych wysypów. Świeci sie ale nie przeszkadza mi to jakoś bardzo.
Zużyłam jedno całe opakowanie i jestem w trakcie drugiego i ciągle poszukuje czegoś równie stabilnego i niebielącego, o wysokim SPF jak ten, ale bez filtrów przenikających...

Ilość zużytych opakowań: 1 całe w trakcie 2

filtr (prawie) idealny - będzie go brakowało

Na wstepie zaznaczę, że jestem świeżo nawróconą codzienną użytkowniczką filtrów :)
to jest mój pierwszy tak wysoki filtr (na wakacjach do tej pory stosowałam w Polsce SPF 6-10 a za granicą 15-25 - średnia karnacja, na pewno nie typowy bladzioch).

Filtr spełnia moje oczekiwania praktycznie w 100%. Używam go na twarz, dekolt i dłonie. Konsystencja sprawia, że idealnie nadaje się pod makijaż, nie bieli, skóra jest nawilżona i zarazem nie błyszczy się nadmiernie. I co najwazniejsze nie zapycha!!!
W zasadzie nie czuję dodatkowej potrzeby stosowania kremu nawilżającego (póki jest lato, zobaczymy jak będzie w zimie). Dodam, że odkąd zaczęłam stosować ten filtr na dekolt nie mogę się nadziwić jak miękką mam tam skórę <3
Podoba mi się też opakowanie i wygodne dozowanie - pompka:)
No i ten zapach!!!

Czy działa - przekonam się pewnie za jakiś dłuższy czas :) na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że nie zauważyłam widocznej ingerencji słońca w miejscach potraktowanych filtrem :)

Jedyną uwagę mam do składu, moja poprzedniczka pisała o filtrach przenikających, wcześniej słyszałam już o tym - uważam, że nie należy popadać w panikę, ale jakieś potencjalne niebezpieczeństwo jest i za to odejmuję pół gwiazdki. Mimo wszystko pozostanę mu wierna.

Szkoda, że MUSI być wycofany (Soraya zabiera mi kolejny życiowy KWC :( ). Ale nie zniknął od razu z półek sklepowych i spokojnie można znaleźć okazy ważne do 2014 r. Ja swój zapas już zrobiłam ;)
Używam tego produktu od: czerwca 2012
Ilość zużytych opakowań: 1 rozpoczęte

nie dla mnie

Po przeczytaniu licznych pozytywnych opinii w necie i blogach zakupiłam balsam.

I super, ładnie się wchłania, lekki, nie błyszczę się po nim, nawet łądnie pachnie, estetyczna pompka-ideał.

ALE- moim zdaniem działa zbyt krótko (max 3h), bo jednak sie opaliłam (ale nie spaliłam, nawet byłam zadowolona), więc odpada posmarowanie się, zrobienie makijażu i wyjście do miasta na cały dzień.

i najważniejsze ALE- zawiera &quot;filtr przenikający&quot;- to ten składnik zaraz po wodzie, podejrzewany jest o to, że przenika do organizmu i działa jak hormon, przeciwskazany w czasie ciaży i karmienia piersią, nie dla dzieci (chociaż wiele kremów dla dzieci ten filtr zawiera!).

Więc niestety odpada.

Jak znajdę krem z filtrem, któy sie tak ślicznie wchłania, ale ma lepszy skład, to dopiszę go w tej recenzji, póki co smaruję siebie i Maluszka Anthelios kids (ale ja się po nim świecę jak latarnia)

Używam tego produktu od: 2 tyg
Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne

ulubiony

Filtr idealny! ;)

plusy:
+ nie zapycha
+ swietny zapach
+ nawilza
+ dobrze chroni

+/- swieci sie troche ale nie tak bardzo jak po innych kremach, zreszta nie odejmuje za to gwiazdki bo uwazam ze kazdy krem z filtrem swieci sie mniej lub bardziej.

Odkrycie!

Jak dla mnie ma same zalety:

+ lekki
+ szybko sie wchlania
+ nie jest tlusty i nie powoduje swiecenia sie
+ ale mimo to dobrze nawilża
+ pięknie pachnie
+ NIE BIELI nic a nic!
+ nie zapycha
+ nie spływa w upale, jak niektóre kremy...
+ jest dobrą bazą pod makijaż
+ cena jak na wysoką ochronę ze stabilnym filtrem bardzo atrakcyjna!

W porównaniu z kilkoma wypróbowanymi już aptecznymi filtrami wygrywa w przedbiegach!

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

świetny

Używam tego balsamu na twarz ponieważ ma wysoką ochronę a przy tym:
+ jest lekki
+ szybko się wchłania
+ nie bieli skóry zupełnie

Minusów nie odnotowałam :)

rewelacyjny!

Przetestowałam kilka aptecznych filtrów i żaden się nie sprawdził w 100 %.
Mam cerę wrażliwą która reaguje alergicznie na słońce (oparzenia i uczulenia słoneczne).
Po przekopaniu wizażu i zachwytach tutaj zamieszczonych pognałam do drogerii. Trochę bałam się nałożyć balsam na twarz w obawie że w efekcie zapcha i zmasakruje mi twarz.
Nic takiego się nie stało.

Ogólny zachwyt!

- estetyczne opakowanie z pompką
- nie bieli
- łatwy w aplikacji (konsystencja)
-po wchłonięciu nie pozostawia tłustej warstwy
- nie zapycha
- b. dobrze spełnia swoje funkcje ochronne (wysokie temp.)
- nadaje się pod makijaż (stabilne filtry)
- wydajny
Używam tylko do twarzy więc jedno opakowanie starczyło mi na b. długo.
Ostatnio pognałam po następne opakowanie i ku rozpaczy nigdzie nie znalazłam.
Kolejne opakowanie udało mi się upolować dopiero w aptece internetowej.
Mam i nie oddam!