Alfaparf, Semi Di Lino Diamante, Illuminating Shine Lotion (Mikrokrystaliczny lotion z efektem rozświetlającym)

Mikrokrystaliczny lotion Alfaparf Semi Di Lino Diamante Illuminating Shine Lotion z efektem rozświetlającym, nadający włosom witalność i blask, innowacyjna formuła bez spłukiwania pozwala natychmiast zapomnieć o splątanych włosach, czyniąc je jednocześnie miękkimi i elastycznymi, zawiera witaminę E, która zamyka łuski włosów i przywraca ich naturalny połysk, efekty widoczne już od pierwszego użycia

regenerujące, wzmacniające

całkiem całkiem

Tej ampułki używałam na mokre umyte włosy po umyciu, gdyż jak widomo alkohol denat. nie szkodi włosom tak bardzo jeżeli wysuszy sie włosy. Dlatego uważam ze nie powinno sie stosowac te ampulki na suche wlosy bez pozniejszego suszenia.
- wlosy bardzo ladnie sie blyszcza po uzyciu
- zdecydowanie latwiej sie rozczesuja
- przede wszystkim wlosy po niej sa bardzo latwe do stylizacji, wygladzone
- absolutnie nie obciaza wlosow
-trzeba wiedziec jak uzywac zeby nie zaszkodzic wlosom

minusy:
- nie nadaje sie do dluzszego stosowania, tylko raczej raz na jakis czas gdyz moze wysuszac wlosy
- niewygodne opakowanie
- dostepnosc

Uzywam tych ampulek tylko przed wiekszymi wyjsciami kiedy moje wlosy maja sie blyszczec, byc lekkie, latwe do ulozenia i zadbane. Nie polecam stosowania na codzien.

Ilość zużytych opakowań: pól opakowania

Odradzam

Rzeczywiście efekt jest po jednym użyciu, jednak używając co mycie efekt zanikał...wtedy spojrzałam na skład i się przeraziłam!
skład: alcohol denat (szkodliwy alkohol), aqua(woda), propylene glycol (humektant), parfum (zapach), myristyl alcohol (emolient), cetrimonium chloride (konserwant) lauryl alcohol (emulgator), PEG-40 hydrogenated castor oil (emulgator), polysorbate 20 (emulgator), linalool (zapach), PEG 75 lanolin (emolient), tocopheryl acetate (antyoksydant), limonene(zapach), citral(zapach), ethoxydiglycol(środek rozpuszczający, humektant), linseed acid(olej lniany), coumarin (zapach), citronellol (zapach), linum usitassimum seed extract (ekstrakt z siemię lnianego), C1 1700/d&c red NO.33(barwnik), cinnamyl alcohol(zapach), centella asiatica extract (ekstrakt z kwiatu centelli), C1 42090/FD&C Blue NO.1 (barwnik)

lotion czy odżywka bazuje na szkodliwym alkoholu, który wysusza włosy. W pielęgnacji włosów powinniśmy go jak najbardziej unikać, a tutaj znajduje się w składzie na 1 miejscu czyli jest go najwięcej. Siemię lniane znajduje się już po PARFUM czyli w śladowych ilościach...Gdybym nie zaczęła czytać składu pewnie oczekiwałabym obietnic producenta o nawilżonych włosach.

OPAKOWANIE
w opakowaniu znajduje się 12 szklanych ampułek. 1 ampułka starcza na raz przy długich w włosach, przy krótkich można podzielić. W opakowaniu znajduje się też specjalna zatyczka do ampułki, której nie wykorzystaliśmy w całości.

KONSYSTENCJA I WYDAJNOŚĆ
odżywka jest lejąca, ciecz. Przed aplikacją warto dobrze osuszyć włosy ręcznikiem by odżywka nie ściekała, a raczej się wchłonęła we włosy. Cała paczka powinna starczyć na ok. 2 miesiące. Zapach dla mnie jest dość dziwny...

DZIAŁANIE
Nie wiem czego to zasługa, ale efekt był po pierwszej ampułce. Włosy błyszczały. Niestety nie były nawilżone, co pewnie jest winą alkoholu, który jest na 1 miejscu w składzie. Przy kolejnych ampułkach efektu nie widziałam, a kiedy przeczytałam skład reszty nie zużyłam. Niestety po użyciu lotionu włosy ciężko się rozczesywały
Mimo efektu po 1 zastosowaniu nie polecam, bo przy dłuższym stosowaniu włosy staną się suche.

PLUSY
- efekt po 1 zastosowaniu

MINUSY
- szkodliwy alkohol na 1 miejscu w składzie
- nie ułatwia rozczesywania
- cena do jakości
- brak nawilżenia

Używam tego produktu od: uzyłam jakis czas temu
Ilość zużytych opakowań: kilka ampułek

Naprawdę fajny!

Rzeczywiście już to pierwszym użyciu widać efekty: włosy są miękkie i pełne blasku. Jeśli chodzi o moje włosy to zauważyłam, że mają większą "objętość", są jakby bardziej puszyste co nie za bardzo mi odpowiada bo wyglądam jak natapirowana ;) Do tego ładnie pachnie, ale zapach nie utrzymuje się na włosach zbyt długo. Jedna ampułka starcza mi na 3 lub 4 razy - w przypadku zużycia całej na jeden raz włosy wydają się być przetłuszczone. Myślę, że produkt jest dość wydajny i można go tanio kupić przez internet (jedną ampułkę nawet za 5 zł), więc myślę że warto tyle zainwestować w swoje włosy :-)

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

mnie nie zachwycił

Na moje włosy taka jedna fiolka starcza na 4-6 użyć, więc jest nawet wydajna.Włosy po użyciu są miękkie i lśniące, ale już na drugi dzień robią się jednak takie zbite i przyklepane, co mi się nie podoba, mimo,że oszczędnie dozuję lotion.Wyglądały jakby były bardzo przetłuszczone, nie lubię takich efektów.Nie dla moich włosów.

Używam tego produktu od:jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań:jedno

Bardzo przyzwoita odżywka:)

Generalnie wszystko zgadza się z opisem "espreesso" - już po pierwszym zastosowaniu odżywki efekt był widoczny i wyczuwalny od razu. Włosy nabrały blasku, witalności, stały się przyjemne w dotyku.
Efekt utrzymał się nawet po kolejnym myciu włosów bez użycia specyfiku - mam wrażenie, że działa on bardzo podobnie do zachwalanego pzrez Forumowiczki "Semi di Lino - Diamante" , z tym że tego olejku nie trzeba spłukiwwać co jest dużym plusem i udogodnieniem.
Z resztą używałam już wszystkich ampułek firmy Alfaparf i ta różowa oraz oczywiscie niebieska są moimi faworytkami:)
Jeszcze nie wiem jak odżywka wpływa na dogłębną poprawę kondycji włosów(używam jej dopiero miesiąc), ale zdecydowanie poprawia ich wygląd i dodaje witalności.
Mam włosy średniej długości i taka mała ampułeczka spokojnie wystarczy na miesięczną kurację - przy zastosowaniu raz w tygodniu - nie ma co za dużo aplikować bo wlosy szybciej się przetłuszczają. To jest moje osobiste zdanie - inne Panie mogą się z tym oczywiście nie zgodzić:)
Wydaje mi się też, że specyficzny i intensywny zapach nie utrzymuje się na włosach tak długo jak w przypadku innych ampuek Alfaparfu - przed chwilą jej użyłam i mam wrażenie, że zapach się ulotnił;)
Jeśli chodzi o odżywki tej firmy, których nie trzeba spłukiwać, ta jest zdecydowanie najlepsza!!!

Ilość zużytych opakowań:1,5