notino.pl

11541 opinii
Średnia ocena: 3.68/5

Superpharm
zobacz więcej ofertzwiń

'CK One' to zapach uniwersalny, odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
Powstał w 1994 roku i od tamtej pory cieszy się wielką popularnością. Przeznaczony głównie dla młodych, aktywnych osób.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, cytryna, mandarynka
nuta serca: jaśmin, konwalia, róża, kosaciec florencki
nuta bazy: cedr, sandałowiec, ambra, mąka tarniowa

wody toaletowe
50 - 100ml, >100ml
owocowe, kwiatowe
Rekomendacja
na dzień

37% jesień/zima 63% wiosna/lato

Mega zapach

Piękny zapach, pasuje idealnie zarówno dla Pań jak i Panów.

Uwielbiam ten zapach.

Jest delikatny, pachnie naturalnie czysto połączeniem cytryny, zielonej herbaty, kardamonu i wielu innych cytrusów.
Pozwala czuć się świeżo i rześko przez wiele godzin ;-)

Perfumy mają piękny zarazem skromny flakon który nadaje się również idealnie na prezent.

Jak dla mnie idealny nie tylko na specjalne okoliczności ale także na codzień.

Lubimy oboje!

Ten zapach ma faktycznie w sobie dużo wspólnego i dobrze leży i na mężczyźnie jak i kobiecie.

Znacząco mocno przebijają w niej nuty cytrusowe, które wspaniale mieszają się z całością. Zapach jest świeży, dodający energii. Idealny na każdy zwykły dzień.
Nuty są tak zagrane, że zapach ten jest wręcz idealny na ciepłe wiosenno-letnie dni.

Buteleczka minimalistyczna, wygląda jak piersiówka. Pierwotnie ma zakrętkę aluminiową, ale w kartoniku znajduje się atomizer, który samemu trzeba umieścić. Taka namiastka sporządzenia swojego zapachu :)

Trwałość jest zadziwiająco dobra jak na wodę toaletową.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Jestem mega zadowolona

Jestem zakochana w tym zapachu, przyznam również że kupując tą perfume nie spodziewałam się że swym zapachem i trwałością aż tak mnie zaskoczy! Flakonik perfumy jest minimalistyczny ale bardzo ładny taki w moim stylu! Jestem zadowolona z zakupu i przyznam szczerze, że dla obu płci ta perfuma się swietnie sprawdza!
Woda toaletowa utrzymuje się dosyć dobrze, zapach świeży, cytrusowy, w sam raz na ciepłe miesiące.

Czysta, bawełniana bluza

CK One to kompozycja, którą zawsze chciałam kupić nawet w ciemno, ale jakoś zawsze nam było nie po drodze i wybierałam coś innego. Uwielbiam zapachy Kleina, mogę je kupować bez uprzedniego testu, a One kusiło mnie wyjątkowo niską ceną w mojej ulubionej perfumerii internetowej. Aż tu pewnego pięknego dnia do zamówienia dostałam całe 15 ml miniaturki, miodzio :)
Moje wrażenie jest takie - kompozycja, którą znam od lat, którą czuję na randomowych osobach na ulicy, a tak na prawdę nie wiedziałam, że to to. Faktycznie uniseks, pasuje mi zarówno do faceta, jak i kobiety. Pięknie opisała go jedna z dziewczyn poniżej - to zapach wolności, totalnego luzu i młodzieńczego, beztroskiego podejścia do życia.
Początek mocno cytrusowy, czuję bergamotkę, cytrynę. Jest rześko, energetyzująco, ale absolutnie nie jest to żaden odświeżacz powietrza czy inna chemia. Kompozycja gładko przechodzi do kwiatowych nut - konwalia i biała róża, które są podane w charakterystyczny dla lat 90 sposób. Blisko skóry pozostaje cedr i sandałowiec, pięknie wykańcza kompozycję i dodaje jej drzewnego ciepła. Całość w odbiorze jest lekka, chłodna, "czysta", ale ciepła blisko skóry. To dla mnie idealny zapach na weekend, do bluzy, dresów, gdy wychodzę poczuć totalny luz na łonie natury. Zapach wypadów na ognisko, nad jezioro. Jest w tej kompozycji coś, co kojarzy mi się z taką przytulaśną, bawełnianą bluzą ;)
Trwałość nie jest jakoś rewelacyjna, ale na ubraniach trzyma się nieźle. Jak na lekkie EDT tragedii nie ma. Flakon świetny, idealnie podkreśla charakter zapachu - oszroniony, matowy w dotyku, w kształcie piersiówki. Moja miniaturka nie miała niestety atomizera, mam nadzieję, że większy gabaryt już go ma.
Stosunek ceny do jakości, marki jest rewelacyjny, dlatego jest to jeden z tych zapachów, do których z pewnością wrócę. Kompozycja, którą chcę mieć w swojej kolekcji i pachnieć nią, gdy najdzie mnie chęć na chwile beztroskiego luzu w dresie bez starannie ułożonych włosów i make upu ;)

Moj top

Kate Moss, Brooke Shields, Mark Whalberg to niektórzy z ambasadorów marki CK w latach 80-90. Oni pierwsi przychodzą mi na myśl, gdy używam tego zapachu. Jest idealny do dżinsów, bluzy kangurki i wycieczek w nieznane. Kojarzy mi się z wolnością i "wewnętrznym dzieckiem". Nuty cytrusowe dodają energii, a kwiatowa baza to, wedle mojej wyobraźni, esencja końcówki lat 90. Widzę łąkę porośniętą fiołkami, ludzi noszących flanelowe koszule, pijących pepsi, opalonych słońcem, żujących gumy balonowe i oklejonych dołączanymi do nich "tatuażami", grupę znajomych używających tej samej butelki perfum. "One" przywodzi mi na myśl letnie festiwale, ale też zwykłe wycieczki za miasto na grilla. Nastraja pozytywnie, daje poczucie, że to co najlepsze, jeszcze przed nami.
Bezpieczny, zgodnie z założeniem uniseks, zapach idealny na ciężkie dni, gdy marzy się o tym, by wszytsko było prostsze. Nie daje naiwnego poczucia szczęścia, do tego celu lepiej sparwdza się "I love love", daje za to zapach wiatru we włosach i motywuje do działania

Perfumy na wakacje

Używamy razem z mężem z racji, że są unisex. Mają mega świeży zapach. Według nas najbardziej pasują na wiosnę/lato czyli na obecną porę. Cenowo wychodzą spoko także na takie codziennie wyjscia psikam się nimi.

UWIELBIAM!

Jest to ten rodzaj zapachu świeżaka, do którego ZAWSZE wracam z podkulonym ogonem, kiedy to po poszukiwaniu idealnego zapachu na lato z kategorii "lekki, świeży i przyjemny", uświadamiam sobie, że to właśnie CK One jest moim ideałem na lato tuż obok Green Tea Elizabeth Arden oraz Pret a Porter. Przełożenie ceny do jakości znakomite, jakość rewelacyjna, zapach boski!

Calvin Klein, CK One EDT

Zapach godny polecenia :)
Butelka bardzo ładna, elegancka a jednocześnie prosta. Zapach jest delikatny świeży ale też słodkawy więc idealnie sprawdzi się na letnie dni. Do stosowania zarówno dla kobiet i mężczyzn.

• Flakon: 4

Zapach na 5; trwałość na 3 gwiazdki.

Nuty zapachowe: najpierw czuć coś jakby limonka, czyli cytryna z ciutką goryczki.
Goryczka szybko znika i jest taka słodka cytryna.
Następnie zapach robi się coraz słodszy ale i coraz lżejszy, ulatnia się dość szybko, więc ta słodycz jest zbyt delikatna, by męczyć.
Ogólnie całość rozwijanego zapachu jest w klimacie lekkim, rześkim, energicznym. Zapach się nie wybija, nie będziesz tą osobą, która zdominuje otoczenie. Zapach bez bariery wiekowej. Polecam wypróbować jako taki codzienny, do pracy, do szkoły.

Pierwszy raz miałam do czynienia z CK One ponad 20 lat temu, kiedy kolega przywiózł z Niemiec, jako swoje, męskie EDT. Już wtedy zapach mi się spodobał jako damski. Minęło sporo lat, moje ulubione perfumy zniknęły z rynku, próbowałam wrócić do nastoletnich MEXX WOMAN (aktualnie niewypał, zero trwałości) i tak imałam się nowości ale większość perfum, po kilku godzinach wywołuje u mnie mdłości - nie, nie kupuję tanich perfum, mam jakoś mocno wyczulony zmysł węchu, co jest upierdliwe.

Po tych 20 latach stwierdzam, że zapach podoba mi się jeszcze bardziej.

Jest lekki, przyjemny i, co najważniejsze, głowa mnie od niego nie boli.

Coś co odczuwam - woda kupiona w Rossmanie pachnie inaczej, niż w Super Pharm. Wolę rossmanową.

Minusem jest trwałość. Lekki zapach i ulatnia się szybko (ale i tak nie jest najgorzej, jak przy wspomnianych wyżej Mexx).

U mnie na pewno pojawi się kolejna buteleczka, dopóki nie odnajdę mojego NO1.

Atomizer też nie jest tu zbyt dobrze dopracowany, zacina się, cały czas mam wrażenie, że przestanie działać. Plus za dodatkową nakrętkę ale aplikacja bez atomizera jest bardzo złym pomysłem.

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 4

Delikatny zapach idealny na lato.

Elegancka prosta butelka wykonana z oszronionego szkła z nakrętką przypomina piersiówkę ;) Prosty biały kartonik zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące produktu np. czas na zużycie to 36 miesięcy (PAO), w środku opakowania znajduje się atomizer. Niestety z minusów to atomizer czasem się zacina...
Zapach jest subtelny, nie przesłodzony, zawiera nuty cytrusowe. Trwałość jest średnia. Do stosowania zarówno dla kobiet i mężczyzn produkt uniseks. Idealny na okres wiosny i lata. Kilka pojemności do wyboru min. 50 ml, 100 ml oraz 200 ml. Im większa pojemność tym atrakcyjniejsza cena. Dostępność również na plus.
Zapach utrzymuje się przez kilka godzin, powoli słabnie.

Nuty zapachowe:

* cedr
* mech dębowy

Kupiony w: Perfumeria Sephora

• Flakon: 3

Bardziej męskie niż damskie...

Perfumy One są ostre, świeże, aromatyczne, słodkie i zarazem kuszące. To cytrusowo - kwiatowo- drzewny zapach, idealny na wiosnę. Według mnie bardziej pasują do faceta. Na początku gryzą, czuć wyraźnie cytrynę, bergamotę, piżmo oraz cedr. Z biegiem czasu pojawia się delikatniejsza i słodsza nuta takie połączenie mandarynki i jaśminu, gdzieś na końcu czuć też lekki aromat zielonej herbaty. Przyznam szczerze, że nie przepadałam za zapachami tej marki, jednak zaczynam powoli zmieniać zdanie. Wybierając zapach CK One kierowałam się składem moich ulubionych letnich nut zapachowych czyli cytrusy, bergamota, konwalia, jaśmin oraz zielone nuty. Trwałość nie powala.

• Flakon: 5

Musialam do tego zapachu dojrzeć

CK One to pierwsza woda toaletowa unisex w moich zbiorach. Kupiłam ją przez internet, w ciemno, nie wiedząc, jak będzie pachnieć.
Na początku mnie do siebie nie przekonywała, jednak gdy wróciłam do niej po dłuższym czasie, polubiłam ten zapach i używałam z czystą przyjemnością.

Zapach CK One bazuje na nutach ambry, piżma a także cedru. Gdy się rozwija, pierwsze skrzypce gra ciężka, cytrusowa woń. Te perfumy kojarzą mi się z męskimi zapachami.

Trwałość nie należy do mocnych punktów, ponieważ na mojej skórze zwykle po 4-5 godzinach już nie czuć tych perfum. Trzeba jednak przyznać, że w pierwszych chwilach zapach jest intensywny, nie trzeba robić solidnego oprysku, co sprawia, że produkt jest wydajny.

Buteczka jest bardzo minimalistyczna. Super sprawdzi się na podróże, ponieważ jest możliwość wykręcenia "psikacza" i zainstalowania zakrętki.

Zapach zwraca uwagę innych, zatem wnioskuję, że jest ciekawy i nieszablonowy.

Najchętniej sięgam po CK One jesienią i zimą z uwagi na to, że latem wolę odrobinę słodsze zapachy.