Iwostin, Capillin, Krem na naczynka SPF 20 (stara wersja)

Iwostin, Capillin, Krem na naczynka SPF 20 (stara wersja)

Krem na naczynka SPF 20 Iwostin Capillin jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji wrażliwej, zaczerwienionej skóry, z widocznymi popękanymi naczynkami krwionosnymi.
Dzieki unikalnemu kompleksowi substancji aktywnych krem redukuje stopień zaczerwienienia skóry, a także działa zapobiegawczo, wzmacniając kruche naczynka krwionośne oraz chroniąc skre przed promienowaniem UV.
Preparat zawiera zielony pigment, który neutralizuje zaczerwienienie skóry.
Krem zawiera fotostabilne flirty UVB: SPF 20 / UVA: 10, Esculoside i witamine C.
Zaleca się stosowanie dwa razy dziennie.

rozczarowanie

Jedna z moich większych pomyłek zakupowych. Krem nawilżał skórę ale nie dawał żadnego widocznego efektu mimo stosowanie preparatu na noc z tej samej serii.

Nie wart swojej ceny

Kupiłam, bo polecił mi dermatolog, gdy zauważył kilka pękniętych naczynek w okolicach nosa. Znajoma polecała mi markę IWOSTIN, bo była zadowolona z produktów tej firmy, więc kupiłam nie zważając na cenę, a nawet oczekując, że krem z apteki i to stosunkowo drogi będzie hitem. Niestety nie jest.

Do plusów mogę zaliczyć lekką konsystencję i zielony kolor, który rzeczywiście sprawiał iż niewielkie pęknięcia dużo łatwiej chowały się pod makijażem.

Krem nie nawilżał dość dobrze, a w trakcie używania naczynka pękały nadal i pojawiło się parę nowych pajączków, więc w efekt wzmacniania ogólnie nie wierzę. Poza tym ma bardzo chemiczny skład, co jest u mnie akceptowalne w tanich kosmetykach - od tych droższych oczekuję naturalnych substancji aktywnych. Używałam przez ponad rok, ale z braku efektu odstawiłam. Teraz smaruję buzie na noc zwykłym spożywczym olejkiem ze słodkich migdałów. Ma lepsze działanie na skórę i na mój portfel również.

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: dwa

raczej dobry

na początku mi pomagał w zwalczaniu efektu motyla na twarzy, używałam prawie całej linii Capillinu. ten zielony barwnik ładnie go maskował, trochę natłuszczał i regenerował te kruche naczynka. To było latem, gdy prawie wcale się nie malowałam, a później gdy sobie przypomniałam to moja cera nie okazała się równie tolerancyjna, krem zaczał mi podrażniać twarz.

Używam tego produktu od: dwa lata temu

nie działa

mam cerę wrażliwą, naczynkową z tendencją do przesuszania. dlatego szukam kremu, który oprócz wzmacniania naczynek, będzie także dobrze nawilżał. ten krem niestety nie spełnia tych kryteriów - nie zauważyłam działania na naczynka, a i z nawilżaniem było czasami na bakier (od czasu do czasu odczuwałam ściągnięcie po nałożeniu).

krem na fajną konsystencję, b dobry pod makijaż. nie zapycha. atutem jest też filtr.

ze względu na brak działania - nie polecam.

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Bez szału

Kupiłam ten krem po badaniu dermatologicznym firmy Iwostin. To był błąd,a szkoda,bo bardzo lubię kosmetyki w.w.

-Używany od wielkiego dzwonu daje drobny efekt,ale kiedy stosowałam go regularnie,moja cera zachowywała się jeszcze gorzej.
-Jest tłusty,bardzo tłusty. Nie należy nakładać zbyt dużej ilości.
-Cena,bo wydać prawie 40 zł na produkt,który nie działa to ból serca. ;)

Data ważności jest do 2014 r. więc jeszcze trochę go pomęczę,a nóż nagle się odmieni.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowania

Nie działa

Kupiłam sobie kiedyś ten krem zachęcona tym, że polski, apteczny i nietestowany na zwierzętach. Oczywiście wybrałam wersję z filtrem. Oprócz wspomnianych na wstępie ten krem ma jeszcze parę innych zalet:
+ Nie spowodował u mnie podrażnień, uczuleń
+ Lekka konsystencja ułatwiająca rozprowadzanie
+ Opakowanie: raczej higieniczna (?) tubka

Wad jest mniej, ale zaważyły na ocenie:
- Ten krem po prostu NIE DZIAŁA. Mam trochę naczynek i zaczerwienień na policzkach, a ten krem nie zrobił na nich najmniejszego wrażenia... Jak były przed zakupem kremu, tak również w trakcie używania i po wymęczeniu całej tubki. Krem na naczynka, który z naczynkami nie robi kompletnie nic... :(
- W składzie phenoxyethanol i cała kolekcja parabenów, że już nie wspomnę o innych paskudach, których z reguły staram się unikać. A to wszystko w kremie który, jeszcze raz powtarzam: Nie działa, a do najtańczych też wcale nie należy.

To był mój pierwszy krem tej firmy i muszę przyznać, że trochę się zraziłam. Chciałam wypróbować jeszcze coś, może tym razem z serii Rosacin, ale teraz to nie wiem... Raczej poproszę o próbki niż kupię w ciemno pełnowymiarowe opakowanie. Oczywiście, recenzowanego kremu nie kupiłam ponownie i nie zamierzam.

Używam tego produktu od: używałam dawniej

Nie dla mnie

Krem minimalnie wzmacnia moje naczynka, trochę koi zaczerwienioną skórę. I to wszystko. Nic specjalnego. Ma lekką konsystencję i nadaje się pod makijaż.
Tylko, że ja nie jestem fanką nakładania kremów na naczynka/rumień pod makijaż. Niestety, jeszcze nie spotkałam kremu na naczynka, który by nawilżał wystarczająco przez 8 godzin ( klimatyzacja, warunki atmosferyczne, itd.) Szybko czuję dyskomfort - uczucie ściągnięcia ( takie też czułam przy tym kremie) dlatego ja używam pod makijaż dobrego kremu nawilżającego i taki sprawuje się idealnie.

A ten kremik używałam w domu i sprawował się w miarę dobrze. Ale są lepsze w podobnej cenie, więc do niego nie wrócę.

Nie zapycha

Mam problem z paroma pękniętymi naczynkami wokół nosa i generalnie szukałam czegoś nawilżającego. Jednocześnie nie chciałam miec zapchanych porów. Dodatkowo skusił mnie filtr i rodzaj dermokosmetyku (naiwna wiara w tezę: kosmetyk kupiony w aptece musi działac :P)

Plusy:
+ jak już napisałam na wstępie nie zapycha porów (w przypadku mojej tłustej do duży wyczyn)
+ nawilża (nakładam go na dzień po nocnej kuracji kreme LRP Effeclar Duo, który trochę wysusza)
- wydajnosc - coś niesamowitego używałam go codziennie od 27.04! prawie pół roku!!

Minusy:
- nie redukuje zaczerwień - zielony pigment to pic na wodę
- z jednej strony nawilża, ale z drugiej świecę się okropnie już po 15 mintach
- nie nadaje się pod podklad (nie ściera się po godzinie i brak efektu matującego)
- naczynka jak były tak są (wiem, że nie zniknąl, ale żeby chociaż troszeczkę zjaśniały - nic takiego sie nie wydarzyło)

Produkt z apreki nie oznacza cudownego działania :(

Używam tego produktu od: 27.04 - 5 m-cy (!!!)
Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

Dobry

Bardzo polubiłam się z tym produktem. Mam cerę naczynkową i do tego bardzo wrażliwą. Stosowałam już wiele produktów "na naczynka", ale zamiast mi pomóc, tylko podrażniały i zaogniały rumień. Z tym kremem jest zupełnie inaczej - przynosi ulgę, niweluje zaczerwienienia. Naczynka nie znikają, ale nie oszukujmy się - jeśli ktoś ma naprawdę problem z naczynkami, to jedynym, skutecznym rozwiązaniem jest laser, a nie żadne kremy. Ja się cudów nie spodziewałam, oczekuję jedynie redukcji zaczerwienienia i pieczenia, i z tym poradził sobie ten krem wspaniale. Używałam go głównie wieczorem, ale zdarzało się też rano - ma fajną, lekką konsystencje, nadaje się pod makijaż.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Obiecanki cacanki, po prostu nawilżacz

Przyznam szczerze - kupiłam w promocji za 18 złotych. Gdyby nie to, raczej bym się nie zdecydowała i niewiele bym straciła.
Ad rem: krem jest całkiem przyjemny w stosowaniu:
- ma zielonkawy kolor - lekko neutralizuje zaczerwienienia;
- nieźle nawilża;
- szybko się wchłania, z powodzeniem stosowałam go pod makijaż (zaznaczam, że mam skórę suchą, która bardzo lubi odżywcze kremy)
- fajnie, że ma SPF 20.
Niestety tu się zalety kończą, a następują wady:
- niezbyt wydajny;
- z naczynkami nie robi nic, cera była i jest zaczerwieniona; twarz nadal buraczy się przy stresie czy wysiłku fizycznym (i wcale nie mówię tu o rwaniu sztangi);
- cena nieadekwatna do jakości.
Ogólnie rzecz biorąc jest to niezły zielony nawilżacz, troszkę tuszujący zaczerwienienia, to wszystko.
Na szczęście nie wydałam na niego dużo, więc nie pluję sobie w brodę, bo krzywdy mi nie zrobił. Jednak nie kupię go ponownie - nie spełnił moich oczekiwań co do łagodzenia zaczerwienienia, nawet w minimalnym stopniu.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka 40 ml

Nie działa..

Od dawna mam problem z buraczeniem się mojej twarzy w sytuacjach stresowych/podczas wysiłku.. Bywało, że dzięki dobremu kremowi te problemy ustawało albo były mniej uciążliwe..

Ten krem nie działa w żaden sposób na naczynka. Skóra twarzy robiła się czerwona nawet gdy ją dotknęłam, także nie wspomnę co działo się w sytuacjach stresowych :D Do tego w ogóle nie nawilża... BEZNADZIEJA

Także w 100% nie polecam :)

Ilość zużytych opakowań: 1 - był jakiś podział na małe albo duże?

taki sobie

Próbowałam znaleźć tańszą alternatywę dla odpowiednia z avene i się zawiodłam :(

Zacznę od plusów: nieźle nawilża, łagodzi podrażnienia, zielony korektor wyrównuje kolor skóry.

Minusy:

- rzadka konsystencja.
- miałam po nim bardzo rozszerzone pory.
- przytkane pory w okolicach nosa, świecąca skóra.
- niezbyt wydajny, kiepski stosunek wydajności do ceny.

Używam tego produktu od: Używałam regularnie przez miesiąc, później sporadycznie
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno