Chanel, Vitalumiere, Fluide de Teint Eclat SPF 15 (Podkład rozświetlający)

Chanel, Vitalumiere, Fluide de Teint Eclat SPF 15 (Podkład rozświetlający)

Kategoria
Marka

Podkład ożywia poszarzałą, zmęczoną skórę. Formuła zawiera substancje nawilżające, ochronne i odżywcze. Rozświetlające pigmenty maskują niedoskonałości cery, takie jak przebarwienia czy płytkie zmarszczki. Produkt wzbogacono o filtr ochronny SPF 15. Aplikacje ułatwia wygodne opakowanie z dozownikiem. Vitalumiere to 8 naturalnych odcieni.

rozświetlające, nawilżające
fluidy
w buteleczce, z pompką
normalna, sucha
Krycie
lekkie
Filtry
SPF 15 – 30

Uszlachetnia skórę i nie robi efektu maski - jest wart swojej ceny.

To mój pierwszy podkład od Chanel - ogólnie z kolorówką tej marki jakoś nie jest mi po drodze (wolę EL, Lancome czy Guerlaina), ale na fali poszukiwania idealnego podkładu rozświetlającego mój wybór padł na Vitalumiere.
Aktualnie, po roku użytkowania, nasza wspólna przygoda dobiegła końca, ale po tak długim czasie śmiało mogę wdać sprawiedliwą opinię na temat tego podkładu - a w mojej ocenie jest on naprawdę świetny, choć...nie dla każdego.

Podkład zamknięty został w szklanej buteleczce - wygląda to pięknie, ale jest nieco niepraktyczne, gdy podkład się kończy.
Na pochwałę zasługuje wygodna, bezawaryjna pompka (chwalę, bo taki Double Wear nadal pompki się nie doczekał!) i solidna zatyczka chroniąca pompkę przed przypadkowym naciśnięciem. Całość wieńczy minimalistyczny design i przepiękny zapach, tak bardzo w stylu Chanel.
Bardzo podoba mi się zróżnicowana paleta kolorów - moim, odpowiednim bardziej na chłodniejsze miesiące, jest nr 40 Beige - nie jest różowy, jest ciepły, bez grama pomarańczu. Doceniam również obecność filtra (SPF15), choć i tak wolę użyć swój specyfik, o znacznie wyższym faktorze.

Vitalumiere to podkład rozświetlający i to widać, słychać i czuć. Formuła jest lekka, jedwabista i satynowa - zarówno w dotyku, jak i w wykończeniu.
Próbowałam różnych sposobów aplikacji - pędzel, beautyblender, dłonie - i zdecydowanie najlepiej ten podkład wygląda wklepany palcami - wówczas krycie jest nieco większe (choć nadal jest naturalne i bez efektu maski), a rozświetlenie jeszcze lepsze i bardziej naturalne.
Nie mam problematycznej cery, ale lubię ten szlachetny sznyt i efekt Photoshopa, który dają mi DOBRE podkłady - i właśnie do takich zaliczam Vitalumiere. Twarz wygląda z nim genialnie - rozświetlona, promienna i zdrowa., wygląda to tak, jakby była taka z natury.
To, co chcę ukryć jest zakryte, a to, co chcę wydobyć (wewnętrzny blask) - wydobyte. Nie ma mowy o tapecie czy nieestetycznym wyświecaniu - jest zdrowy glow, cera idealna, nieobciążona i doskonale nawilżona przez cały dzień - mam cerę suchą, więc dodatkowy benefit w postaci działania nawilżającego jest zawsze mile widziany. Vitalumiere lubi się z moją pielęgnacją, a także z resztą kolorówki, tj. korektorami, pudrami, różami etc. Kocham w nim to, że nie zapycha i nie uczula, choć mam do tego skłonność.

Trwałość jest naprawdę dobra - na filtrze, przypudrowany sypańcem Laury, trzyma się przez jakieś 7h w niezmienionym stanie, potem wystarczy bibułka i cieszę się piękną skórą do końca dnia - oczywiście, przy dużej wilgotności i mega upałach ta trwałość się skraca, ale nie mam o to pretensji - to lekki podkład, nawilżająco-rozświetlający, a nie ma siły boskiej, by w 35 stopniach i na treściwych filtrach kolorówka trzymała się przez kilkanaście godzin bez żadnego uszczerbku!

Słowem - to naprawdę fantastyczny podkład, który uszlachetnia, ujednolica, dodaje blasku i nawilża suchą skórę, nie obciążając jej i nie robiąc jej żadnej krzywdy. Dlaczego jednak na początku wspominałam, że nie jest on dla każdego?
Dlatego, że w mojej opinii Vitalumiere to podkład dedykowany cerom dojrzałym, ewentualnie tym mocno przesuszonym, odwodnionym - na innych typach będzie prezentował się ciężko i może szybko się wyświecać, a to nie o to przecież chodzi.

Reasumując - to mój pierwszy podkład od Chanel, ale z pewnością nie ostatni.
Pokochałam Vitalumiere za to, jak obchodzi się z moją cerą i jak ją upiększa, dając mi to, czego oczekiwałam - rozświetlenie bez drobinek, promienny wygląd, blask i efekt zdrowej cery bez efektu maski. Póki co, żaden podkład z niższej/średniej półki nie zapewnił mi takiego efektu, jak Vitalumiere - to jest magia, wierzcie mi :).
Gdyby tylko był odrobinę tańszy...ale mówią, że nie można mieć wszystkiego ;).
Serdecznie polecam, zwłaszcza paniom dojrzałym i tym, które borykają się z bardzo suchą, szarą skórą - Vitalumiere odmieni Wasz makijaż, na sto procent!

ideał dla dojrzałej skóry

Gdybym stale używała podkładów to tylko właśnie tego. Ponieważ obecnie podkładów używam rzadko, bo wolę kremy BB i CC (zwłaszcza te z wysoką ochroną UV), od dawna Vitalumiere nie kupiłam, bo znacznie szybciej by się przeterminował niż byłabym w stanie go zużyć.

Ten podkład jest ideałem dla dojrzałej cery. Pięknie (ale subtelnie) rozjaśnia skórę. Nie wchodzi w zmarszczki, nie przesusza, nie podkreśla suchych skórek. Krycie ma bardzo dobre jeśli chodzi o lekkie zaczerwienienia i wyrównanie kolorytu. Daleki od maski. Trwały (zawsze używam pudru na strefę T).

Dobry wybór kolorów, a w tym żółtawych dla jasnej skóry.

Nigdy nie miałam lepszego podkładu, a używałam ich wielu, z różnych firm, z różnych półek cenowych.

Dla cery ‚dojrzalszej’, wypielęgnowanej

Ten podkład kiepsko się sprawdzi na cerach z niedoskonałościami. Ja mam cerę mieszaną i rozszerzone pory, dlatego zawsze utrwalam ten podkład pudrem.

Świetnie wygładza, rozświetla i ożywia zmęczoną cerę, nawilża, wszelkie suche skórki stają się niewidoczne, a dwie cienkie warstwy dają mi wystarczające krycie (nie mam krostek, ale mam teleangiektazje i zaczerwienione policzki / nos . Rzadko potrzebuję użyć korektora po aplikacji tego podkładu.

Podkład jak dla mnie ma śliczny zapach, który jest wyczuwalny przez pare minut po nałożeniu. Ogromnym plusem jest wybór kolorów, ja używam 20 Clair, który ma żółte zabarwienie i pomaga zniwelować zaczerwienienia.

Używałam go w wieku 25 lat jak i 35, i teraz się zdecydowanie lepiej sprawdza.

Moj kwc

Moj absolutnie ukochany podkład! Nawilża, fantastycznie rozświetla, pozostawia na skórze satynową powłoczkę. Świetny dla skóry suchej i bardzo suchej, nie wysusza, nie powoduje ściągania skóry z czym mam częsty problem mimo dobrych kremów pod spodem, wręcz nawilża. Pięknie pachnie. Skóra po użyciu tego podkładu jest naturalnie doskonała, przy czym podkład jest zupełnie niewidoczny.
Absolutnie nie dla skóry tłustej ani nawet mieszanej. To podkład mocno rozświetlający, dla skóry suchej, nic a nic nie matuje.

Dla mnie ideał, absolutne kwc!

Piękna naturalna cera

Używam tego podkładu od ponad 3 lat i nie zamierzam zmieniać na inny. Moja cera jest sucha ale nie mam większych problemów ani wyprysków i ten pokład jest po prostu idealny. Tworzy niewidzialna powłokę na skórze i wyglada super naturalnie a jednocześnie wygładza skore. Używam wraz z pudrem Chanel aby utrwalić go na skórze. Jesli ktos ma tłusta cerę to odradzam!

Mój faworyt na długie lata 😍

Ilość zużytych opakowań: 4-5

pomyłka za grubą kasę

Podkład wypróbowałam dzięki próbce zrobionej w Sephora. Zawsze byłam go ciekawa. Powiem tylko tyle-jak to dobrze, że nie kupiłam od razu pełnowymiarowego opakowania. Muszę tu wspomnieć, że mam cerę raczej normalną, z czasem przesuszającymi się policzkami.
Jakie są minusy?
Otóż:
-cera wydaje się tłusta po jego nałożeniu
-słabo kryje
-jest nietrwały
-cena jak na taką jakość, to chyba kpina
Plusy?
Ciężko będzie, ale może to, że jeśli komuś zależy i tak lubi, to może go kupić, żeby ozdabiał toaletkę i mówił wszystkim jakich to super kosmetyków właściciel używa;). Ten, akurat, super nie jest. Wiele podkładów ze średniej półki jest o niebo lepszych i o niebo tańszych.
Jak dla mnie to totalny blamaż firmy Chanel.
Może sprawdziłby się u kogoś, kto ma naprawdę suchą cerę i nic na niej do ukrycia;)
Jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną, z niespodziankami, to , moim zdaniem, możesz o nim zapomnieć, bo stracisz tylko pieniądze i nerwy, a złość piękności szkodzi, choć nie wiem czy bardziej niż ten podkład:P

Używam tego produktu od: tygodnia codziennie i na tym koniec-never ever
Ilość zużytych opakowań: 0-na szczęście

Warto

Według producenta, podkład Vitalumiere, jest najlepiej sprzedającym się produktem spośród pozostałych fluidów Chanel. Ma za zadanie, przyjść z pomocą zmęczonej skórze, odżywiając ją, a dzięki temu, nadając jej świeżości oraz młodzieńczego blasku na cały dzień. Formuła podkładu, zawiera wodę z lotosu, która pobudzająca krążenie w skórze, oraz uzyskany z alg błotnych kwas hialuronowy, doskonale nawilżający oraz wygładzający suchą i matową skórę. Dodatkowo, w podkładzie znajdują się trzy rodzaje pigmentów. soft focus , które ujednolicają cerę oraz kryją niedoskonałości; pigmenty świetlne interferencyjne, które odbijają światło od skóry; pigmenty mineralne, które kontrolują wydzielanie sebum. Dzięki tak skomponowanej formule, podkład zdaje się świetnie sprawdzać w przypadku większości typów cery.
Pomimo kremowej konsystencji jest wyjątkowo lekki. Dobrze rozprowadza się na skórze, czy to przy użyciu pędzla/gąbeczki czy tez dłoni. Stapia się ze skóra, pozostając prawie niewidocznym. Będąc posiadaczką cery mieszanej, szczerze przyznaje, że podkład doskonale się sprawdza, matując skórę, wyrównując jej kolory, jak również wspaniale kamuflując delikatne niedoskonałości. Co więcej, zgodnie z zapewnieniami producenta nadaje skórze młodzieńczy blask i naprawdę świeży wygląd.
Podkład zawiera dodatkowo filtr SPF15. Nie jest on wysoki, choć mam wrażenie, mimo że nie przetestowałam go jeszcze w wysokich temperaturach, że jest to fluid który lepiej się sprawdza w porze jesienno-zimowej.
Do tej pory wierna Guerlain Tenue de Perfection, zachęcona reklamą skusiłam się i zdecydowanie nie żałuje. Używam obydwu podkładów na przemian i jestem z nich równe zadowolona.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

DROGI ,RZADKI ,NIE KRYJĄCY

*rzadki
*nie kryje w ogóle
*tłusty
*twarz po nałożeniu podkładu wygląda jakbym miała go na twarzy już pół dnia-taki efekt rozświetlający....
*załamuje się w kącikach,zmarszczkach itd...
*droooogi (210zł w S.......)

Ten podkład może jedynie sprawdzić się w lato jako krem koloryzujący

Kupiłam go ponieważ polecał mi go fryzjer,jednak za taką cenę oczekiwałam czegoś o wiele lepszego.
Za połowe mniej mogę dostać lepszy podkład.

Trafiłam na felerny podkład ,poniewż zatyczka się nie trzyma butelki,w kosmetyczce miotają się oddzielnie,przez co wszystko się brudzi.

Nie polecam :) Chyba,że ktoś lubi drogie kosmetyki tylko dlatego,że są drogie

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

dobry, lekki podkład

Jakiś czas temu dostałam kilka pokaźnych próbek tego podkładu, ale w okresie jesienno - zimowo - wiosennym odcień był za ciemny. Teraz w lecie miałam czas, aby go wypróbować i jestem pozytywnie zaskoczona.
Plusy:
- doskonale wyrównuje koloryt skóry,
- ładnie stapia się ze skórą,
- nie tworzy efektu maski,
- na twarzy powstaje efekt "glow" ale nie jest to efekt przetłuszczenia tylko delikatnego rozświetlenia skóry, dla skóry zmęczonej sprawdza się idealnie,
- cera wygląda na zdrową, wypoczętą,
- delikatnie nawilża,
- jest lekki, idelany na lato,
- ma lekką konsystencję, co ułatwia rozprowadzanie go na twarzy - nie zastyga podczas nakładnia,
- nie podrażnia, nie zapchał mnie,
- nie przetłuszczał skóry, nie powodował świecenia w strefie T,
- posiada filtr SPF 15
Minusy:
- na pewno nie jest topodkła mocno kryjący, więc nie zakryje większych przebarwień czy niespodzianek,
- wysoka cena ale z drugiej strony jakość na wysokim poziomie - coś za coś

Z całym sercem mogę polecić ten podkład. Cery mało wymagające, które potrzebują rozświetlenia będą zadowolone.

Używam tego produktu od: podczas wakacji
Ilość zużytych opakowań: 4 pokaźne próbki

Bardzo dobry podkład

Zdecydowanie godny polecenia podkład, nawilża i rozświetla cerę, idealnie pokrywa niedoskonałości. Łatwo się rozprowadza i długo utrzymuje się efekt świeżości. Jedyny minus to zbyt wysoka cena...

krem tonujący

Świetny w cieplejsze pory roku, kiedy nie potrzebujemy mocnego krycia i korekcji. Podkład ten ma za zadanie nawilżyć i rozświetlić cerę - obietnica spełniona w 100%
Nie można wymagać od niego, że będzie zakrywał niedoskonałości, piegi i inne zmiany na skórze bo to NIE jest jego przeznaczeniem. Ma on po prostu optycznie nadać naszej skórze promienny woal i optyczne odmłodzenie.
Używałam kolor 40 - jest to średni beż bez różowych tonów

Używam tego produktu od: 2009
Ilość zużytych opakowań: dwa

Prawie idealny:)aby to potwierdzić muszę ponownie się z nim spotkać:)

Podkład zakupiłam w odcieniu 60. Użyłam go TYLKO RAZ I ODSTAWIŁAM (Wracałam do niego po to żeby poczuć ten uroczy zapach:)
Jak się okazało był za ciemny i wyglądał po prostu brzydko. Wróciłam do niego w lecie, gdy byłam opalona (eh dawne dzieje:) i mimo to był jaśniejszy od mojej karnacji.
Byłam zdziwiona, gdy zobaczyłam jak pięknie wygląda na mojej twarzy.
Buzia wyglądała na świeżą i wypoczętą. Mam żółty odcień cery i zawsze chciałam nadać jej wyrazu eksperymentując z odcieniami różu. Ten podkład sprawdził się idealnie.
Co do trwałości to cóż... trzyma się:)
Po czasie zauważyłam jakby przeźroczysty płyn, który wydostawał się razem z podkładem (To jakaś baza w podkładzie?)
Tak czy owak zbladłam i podkład już się nie sprawdzał tak dobrze jak przedtem (powstawały nieestetyczne smugi na twarzy:(
Po tak długim czasie i czytając Wasze opiniezastanawiam się ponownie nad jego zakupem albo chociaż próbką:)
Na przestrzeni lat wiem, że to chyba był jeden z lepszych jakie posiadałam:)

Używam tego produktu od: używałam 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: jedno. Po wykończeniu podkładów udam się na zakup próbki