Smashbox, Photo Finish, Foundation Primer Light (Baza pod makijaż)

Smashbox, Photo Finish, Foundation Primer Light (Baza pod makijaż)

Nowa baza pod makijaż Smashbox Photo Finish Foundation Primer Light jest idealna dla cery trądzikowej, tłustej lub wrażliwej. Ponieważ w 60% składa się z wody i oparta jest na beztłuszczowej formule, zapewni skórze matowy wygląd.

Kosmetyk zawiera składniki absorbujące nadmiar sebum oraz cząsteczki rozpraszające światło, które minimalizują zmarszczki i niedoskonałości cery, dlatego można ją stosować także samodzielnie, bez podkładu.

Baza przedłuża trwałość makijażu i zawiera antyoksydanty, a także aktywne składniki pielęgnujące, takie jak witamina i peptydy pomagające w walce ze starzeniem się skóry.

bazy pod makijaż twarzy
przedłużające trwałość makijażu, matujące, rozświetlające
w buteleczce

Spełnia swoje funkcje

Lubię tę bazę - uważam, że spełnia swoje funkcje.
Minimalizuje widoczność porów, bardzo przyjemnie się rozprowadza na skórze, przez co jest wydajna. Nie roluje się ani nie oznacza w żaden sposób na skórze. Doskonale współgra z moim podkładem. Nie stosuje jej na codzień, a jedynie wtedy kiedy potrzeba - imprezy, ważniejsze wyjścia itd. Trzeba potem dobrze zmyć makijaż, ponieważ zauważyłam, że lekko zapycha pory.

Mój must have wtedy kiedy potrzebuje mocniejszego makijażu i pewności, że utrzyma się on przez cały dzień/całą imprezę.
Cieszę się, że producent wprowadził możliwość kupna mniejszego opakowania, bo biorąc pod uwagę częstotliwość stosowania tego produktu, to dzięki temu jestem w stanie zużyć cały produkt przed upływem daty ważności.

Chyba trochę zapycha

Baza zamknięta w tubce w pięknym, srebrnym opakowaniu. Konsystencja jest idealna - nie rozlewa się na boki ale także nie ma problemu z jej rozporwadzeniem. Wystarczy niewielka ilość do pokrycia twarzy. Baza sprawia że cera jest aksamitna w dotyku, jest to dość przyjemne w nakładaniu. Podkład ładnie się rozprowadza, utrzymuje się na miejscu przez cały dzień. Na drugi dzień zauważyłam kilka nowych niedoskonałości - podejrzewam że to może być wina tej bazy. Poza tym minusem u mnie się sprawdziła. Mam cerę normalną, więc nie zauważyłam świecenia jak niektórzy tutaj piszą. Podsumowując - fajna baza na większe wyjścia. Do codziennego stosowania raczej bym się bała ze względu na te nowe niedoskonałości, które zauważyłam.

DAJE RADĘ

Primer tak naprawdę kupiłam przez przypadek, poszłam po bazę Smashbox a omyłkowo wzięłam Smashbox Light w drogerii Sephora w promocji, nie mogłam go zwrócić, więc postanowiłam wypróbować.
Baza jest beztłuszczową o lekkiej bialej konsystencji, ładnym zapachu, po roztarciu matowi i wygładza skórę. Przy mojej mieszanej cerze nawet dobrze się sprawuje, choć jest bardziej przeznaczona do cery trądzikowej i wrażliwej. Bardzo ładnie współgra u mnie z każdym podkładem, przedłuża jego trwałość, nie wysusza.
Opakowanie podobne do oryginalnego.

Najlepsza z całej linii, ale do cery tłustej średnia

W moim odczuciu jest najlepsza z całej linii baz firmy Smashbox, aczkolwiek na tle ogromnej i nieco tańszej konkurencji wypada bardzo przeciętnie. Mimo swojej wysokiej ceny jest bardzo wydajna i w wygodnym oraz bezpiecznym opakowaniu.

Jednak jeśli chodzi o właściwości i przedłużanie makijażu to nie jest idealna. Napewno ładnie wygładza pory, przez co podkład przyjmenie się nakłada i równomiernie wygląda na twarzy. Jednak nie przedłuża ona jakoś specjalnie trwałości, kilkukrotnie miałam okazję testować ją na dłuższych, tanecznych imprezach i po 6 godzinach podkład zaczynał się ścierać w okolicach nosa oraz delikatnie ,,ciastkować". Na szczęście w ciemnych pomieszczeniach nie było to aż tak widoczne, ale po powrocie, w świetle łazienkowym przed zmyciem makijażu twarz wyglądała bardzo nieestetycznie.

Osobiście nie polecam do cery tłustej i mieszanej jeśli chodzi o trwałości. Do cery normalnej jest ok, ale uważam że w przypadku cery normalnej czy suchej podkład Estée Lauder przypudrowany pudrem w zupełności wystarczy, żeby makijaż przetrzymał całą zabawę.

Dobra

Baza świetnie minimalizuje widoczność porów, sprawiając, że skóra staje się gładka. Produkt szybko się wchłania, dobrze przygotowuje skórę pod makijaż. Podkład zdecydowanie lepiej utrzymuje się na twarzy, więc baza przedłuża trwałość makijażu.
Na pewno warto przetestować.
ZALETY
Szybko się wchłania
Wygładza
Minimalizuje widoczność porów
Przedłuża trwałość makijażu
Wygodne opakowanie
WADY
Cena

Śwetna baza dla każdego!

Baza dla każdego, ale nie pod każdy podkład. Osobiście, używałam tą baze już z jakimiś czteroma podkładami i u mnie się nic nie działo. Jednak na szkoleniach makijażowych mówiono mi, że nie z każdym podkładem może dobrze współgrać. Lepiej dmuchać na zimne i radziłabym przed użyciem zestawu baza+podkład na wyjście, sprawdzić czy fajnie współgrają, nakładając będąc w domu. Zawsze lepiej się upewnić.
Co do właściwości, świetnie utrzymuje makijaż, widzę delikatną różnicę w trwałości, a przedewszystkim jest na bazie wody, czyli nie wysusza, ani nie zapycha! Rewelacja

Moja pierwsza baza pod makijaż

Mam możliwość ocenienia produktu z perspektywy posiadaczki cery tłustej jak i suchej ze względu na leki, które sprawiły, że cera tłusta stała się suchą.
Zacznę od cery tłustej:
Zawsze moją bazą pod makijaż był jedynie krem, ale jakiś czas temu szykowała mi się poważna impreza na, której musiałam wyglądać nieskazitelnie. A pech chciał, że w owym czasie moja trądzikowa cera była świeżo po wielkim kryzysie tak więc przebarwienia po trądzikowym wysypie były straszne. Wiedziałam, że jak krem będzie znów moją bazą to zwyczajnie nie podoła. Więc kupiłam ową bazę, a było to rok temu. Baza spisała się całkiem dobrze, makijaż rzeczywiście był trwały, bardziej wygładzony, pory mniej widoczne. Podkład nie ścierał się, nie spływał, ale niestety co 2h chodziłam do łazienki przyklejać bibułki matujące oraz pudrować się ryżowym pudrem. Myślę, że to dużo wpłynęło na trwałość makijażu. Niestety takie uroki cery tłustej.

Cera sucha:
Bezwątpienia jako chwilowa posiadaczka cery suchej uważam, że baza lepiej sprawuje się na cerze suchej, po prostu bardziej spełnia swoje zadanie. Makijaż trzyma się extra bez żadnych dodatkowych przypudrowań i bibułek, porów do zakrycia jest znacznie mniej, krycie podkładu jest lepsze.

Reasumując: produkt jest godny polecenia, ale bardzo tłustą cerę należy wspomóc dodatkowym pudrowaniem i bibułkami, bo niestety bez tego makijaż może się bardzo świecić i z upływem czasu zacząć spływać i wyglądać zwyczajnie nie świeżo.

Kupiony w: U konsultantki

Jeden z moich ulubieńców

Jedna z moich ulubionych baz pod makijaż.
Z czystym sumieniem polecam!
Wykonuje swoją robotę i to doskonale.

Ale przed nałożeniem polecam nawilżyć skore i poczekać aż krem wchłonie się. Wtedy baza będzie lepiej trzymała się.

extra

Teraz już wiem dlaczego on tyle kosztuje....Niestety nadal uważam, że cena jest kosmiczna, ale produkt jest rewelacyjny. Robi wszystko co powinien: wygładza, nadaje gładkości cerze, delikatnie niweluje pory, jest bezzapachowy, szybko wysycha. Doskonała baza pod podkład, który można nakładać niezwłocznie.

Bardzo dobra

Mam cerę tłustą. Bazę używam od około miesiąca. Po jej zastosowaniu zauważam wygładzenie drobnych zmarszczek i porów. Efektu zmatowienia - większego - raczej nie widzę, ale nie tego od niej oczekiwałam. Kosmetyk wydajny i w rozsądnej cenie. Warty wypróbowania.

Świetna baza:) Super nawilża, za co ją kocham:) Nie jest to baza silikonowa, więc jakoś ekstra długo nie utrzymuje makijażu:) Ale dzięki tej pielęgnacji cery, gdzie za chwilkę nakładamy podkład i inne kosmetyki kolorowe- to bomba ! :)

najlepsza

Moja ulubiona baza. Używam od czasu do czasu, tylko wtedy, gdy stawiam na cięższy makijaż. Zdarza mi się wyprosić kilka próbek w sklepie internetowym. Po nałożeniu cera robi się śliska, jedwabista i gładka. Wtapia się w skórę natychmiastowo po aplikacji. Dobrze współgra ze średnio- i mocno kryjącymi podkładami.

Makijaż się trzyma, nie ma smug i zbyt dużych przebarwień. Po nałożeniu pudru w kompakcie lub pudru skinfinish skóra staje się sucha i ściąga. U mnie po gdzieś 5-6 godzinach zaczyna się lekkie ściąganie. Nie znam lepszej bazy, a wypróbowałam już wiele.