La Roche-Posay, Physiological Micellar Solution (Płyn micelarny do twarzy z fizjologicznym pH)

Płyn micelarny do oczyszczania twarzy dla skóry wrażliwej. Doskonale usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Jest delikatny, nie podrażnia.
Fizjologiczne pH, delikatny demakijaż jednym gestem, przeznaczony do każdego typu skóry wrażliwej. Wysoka skuteczność oczyszczania. Optymalne bezpieczeństwo składników oczyszczających, nie zawiera mydła. Nie zawiera barwników. Jest bezalkoholowe i nie powoduje powstawania zaskórników.

Dobry do przemycia, odświeżenia twarzy

Dobry płyn micelarny: oczyszcza z kosmetyków, sebum, kurzu etc. Bardzo fajnie wszystko zbiera. Oczywiście jak to płyn micelarny zostawia troszkę lepką, tłustą twarz, ale po spryskaniu wodą termalną jest już ok ;)

Dobry ale drogi

Bardzo dobry płyn micelarny jednak uważam ,że są w drogerii tańsze płyny a działają równie dobrze. Płyn ma bardzo delikatny prawie nie wyczuwalny zapach. Jest średnio wydajny trochę go potrzeba na wacik aby dokładnie zmyć makijaż z całej twarzy oraz oczu. Działanie bardzo dobre, produkt dobrze i dokładnie zmywa makijaż , nie podrażnia wrażliwych oczu , wręcz powiedziałabym,że koi. Bardzo fajnie nawilża i tonizuję cerę więc sprawdza się również wspaniale w roli toniku. Nie zauważyłam aby ściągał czy wysuszał cere.Naprewdę bardzo dobry jednak za drogi trochę i znam lepsze w niższej cenie więc raczej się nie skuszę ponownie.Ale naprawdę produkt mogę polecić jeśli stawiacie na marke.

Wykorzystała: kilka próbek

nie działa

Słabo zmywa makijaż oczu, i co dla mnie ma znaczenie, podrażnia mi oczy, i przy tym taka cena za coś tak słabego? Komuś może służyć, ale nie polecam osobom z wrażliwą cerą.

Bardzo dobry ale drogi

Oceniany płyn micelarny sprawdził się u mnie. Dobrze radzi sobie zarówno z lekkim podkładem mineralnym jak i z zastygającym Estee Lauder Double Wear Light. Jeśli chodzi o makijaż oczu, to nie stosuję kosmetyków wodoodpornych lub o przedłużonej trwałości. Ze zwykłymi cieniami do powiek i tuszem dobrze sobie radzi. Nie zostawia na skórze tzw. filmu. Nie wysusza skóry, ale tez jej nie nawilża (producent nie obiecuje nawilżenia). Płyn dobrze spełnia swoje zadanie. Minusem jest wysoka cena regularna i średnia wydajność (nie jest super wydajny, ale nie mogę powiedzieć że jest kompletnie nie wydajny). Za to gwiazdka w dół.

Póki co nie spotkałam lepszego

Generalnie jestem zwolenniczkom kosmetyków oczyszczających, które zmywa się wodą. Testowałam różne płyny micelarne i przeważnie miałam wrażenie źle oczyszczonej skóry, resztki makijażu pod dolną powieką i pieczenie oczu. Dopiero ten produkt pozwolił mi przekonać się do płynów micelarnych.
+ doskonale oczyszcza skórę
+ nie podrażnia oczu
+ jest delikatny dla skóry, nie powoduje pieczenia i zaczerwienienia
+ nie wysusza
+ nie powoduje uczucia ściągnięci

Na minus tylko cena... nawet po sporej przecenie nie jest tani

Działa i nie podrażnia

Makijaż zawsze zmywam mydłem i bieżącą wodą, nie lubię mleczek ani płynów do demakijażu, a tego micela dostałam w prezencie i używałam do zmywania mocnego wieczorowego makeupu albo do przemycia twarzy wieczorem po dniu bez makijażu.
Płyn jest bardzo wydajny i skuteczny, dobrze zmywa makijaż, nie podrażnia mojej bardzo suchej i wrażliwej skóry. Opakowanie jest minimalistyczne i piękne.
Niestety cena jak dla mnie jest za wysoka, żeby kupić sobie płyn, którego używam od czasu do czasu, więc przygodę kończę na jednym opakowaniu.

Podrażnia.

Jestem w trakcie kuracji dermatologicznej kremem, który podrażnia mi twarz niemiłosiernie. Kupiłam ostatnio w SP żel do mycia twarzy LRP z serii effaclar i dostałam tenże płyn micelarny jako próbkę. I powiem tak, miałam nadzieję, że będzie wybawieniem i ulgą dla mojej podrażnionej skóry, ale tak się nie stało.
Nie wiem, czy są tego jakieś plusy, bo cena nie współgra z jakością, zmywa makijaż i zanieczyszczenia jedynie, ale i to robi płyn micelarny za 5 zł.
PLUSY: Niestety nie widzę :(
MINUSY: Bardzo podrażnia, nie zmywa dobrze makijażu, cena.
Na szczęście nie musiałam wydawać pieniędzy, bo były by one wyrzucone w błoto.
Nie polecam!

Nasila jeszcze bardziej podrażnia

Produkt kupiłam w Niemczech tu mieszkam i pracuję. Wcale nie taki delikatny jak opisuje producent szczerze się zawiodłam. Najprościej rzecz ujmując podrażnienie od pierwszego użycia, jestem przy końcu butelki i dałam sobie spokój z katowaniem mojej naczynkowej cery . W moim przypadku płyn nadaje się tylko do demakijażu oczu jest wręcz idealny zero podrażnia i jakich kolejek innych defektów. W ten sposób go skończę i będę omijać szerokim łukiem tak jak pisałam wcześniej szkoda cery. Co do ceny 16€ to spory wydatek jak za taką jakość. Zdecydowanie w mojej opinii mleczko z tej samej serii przebija płyn .

Używam tego produktu od: Około dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: Końcówka pierwszego

Może być.

Kolejny z serii płynów micelarnych, które nabyłam by się ratować po nieszczęsnym Garnier zielonym, który zmasakrował mi skórę pod oczami. Szukałam czegoś mega łagodnego.
Niestety, na podrażnienia nie pomógł, a wręcz jeszcze bardziej podrażnił, ale tutaj zaradzić mógł tylko dermatolog, więc go nie obwiniam. Gdy już wyleczyłam oczy, wróciłam do niego i nie podrażnił mnie już ani razu. Stosowałam go na przemian z płynem mic. z Avene. Okazał się od niego łagodniejszy, ale też gorzej radził sobie z demakijażem oczu, zmywaniem tuszu czy kredki. Właściwie to trzeba było się nieźle napracować, żeby wszystko zmyć.
Zmywanie twarzy było ok, radził sobie, dosyć dobrze odświeżał i oczyszczał.
Chyba spodziewałam się po nim więcej, za taką cenę zresztą. Tak więc można spróbować, choć nie jest to must have ;)

Używam tego produktu od: ok. 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Jest bardzo dobry!

Płynów micelarnych przetestowałam sporo. Moje oczy są dośc wrażliwe a do tego noszę soczewki kontaktowe. Bywa tak ze po użyciu jakiegokolwiek płynu micelarngo oczy były podrażnione, piekły, były zaczerwienione i łzawiły. Po LRP nie ma tego uczucia. Wg mnie dobrze zmywa makijaż, radzi sobie też z tuszem do rzęs. Czego chcieć więcej? Nie używałam go do demakijażu całej twarzy, także dla mnie jak najbardziej wydajny. Cena faktycznie bardzo wysoka, ale jeszcze raz podkreślam wydajność w moim przypadku. Lepiej zapłacić trochę więcej niż męczyć się z bolącymi oczami. Polecam!

Używam tego produktu od: 3 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Płyn jak woda

Płyn kupiłam w promocji zachęcona dobrymi opiniami. Potrzebowałam czegoś co w delikatny sposób zmyje makijaż oczu. Niestety płyn się nie sprawdził, kompletnie nie radzi sobie nawet z podstawowym makijażem (tusz, kredka). Jest też mało wydajny. Szkoda pieniążków na firmową wodę.
Gwiazdka za brak parabenów.

Używam tego produktu od: Czerwiec 2015

Może być, ale jest strasznie drogi :/

Plusy:
- płyn jest delikatny, nie szczypie w oczy,
- całkiem ładnie zmywa makijaż, ale jest jedno "ALE", o czym za chwilę...
- wygodne opakowanie z odkręcaną nakrętką, z półprzeźroczystego plastiku - widać ile jeszcze nam produktu zostało,
- miałam miniwersję tego produktu w opakowaniu mieszczącym 50 ml - fajne na podróż,
- miałam go pod ręką na półce razem z kolorówką i używałam do zmywania podkładów z palców w czasach zanim odkryłam jak świetnie nakłada się podkłady pędzlem ;) sprawdzał się wyśmienicie :) Później zaczęłam używać także do demakijażu twarzy i trochę się zawiodłam.

Minus:
- cena pełnowymiarowego produktu jest dla mnie odstraszająca - z pewnością nawet nie rozważałabym zakupu tego produktu widząc jego cenę w drogerii,
- płyn średnio radzi sobie z demakijażem oczu - trzeba trochę czasu i wacików, żeby zmyć dokładnie tusz - miałam kosmetyki, które lepiej sobie z tym radziły.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania po 50 ml