SVR, Xerialine Gommage (Peeling do mycia twarzy i ciała)

SVR, Xerialine Gommage (Peeling do mycia twarzy i ciała)

Piling mechaniczny (błękitne ziarenka polietylenowe) i chemiczny (mocznik) delikatnie usuwa martwy naskórek, wygładza skórę, poprawia wchłanianie preparatów nawilżających, sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna. Wskazany do skóry suchej i normalnej, przed depilacją, solarium, nałożeniem balsamu, samoopalacza.
Składniki: kuleczki polietylenowe, 10% mocznik, delikatna baza myjąca bez mydła, lekko perfumowany.

normalna, sucha
nawilżające, oczyszczające, wygładzające
mechaniczne
w tubce

super

Peelingu używam jedynie do ciała (do twarzy używam tylko peelingów enzymatycznych). Świetnie radzi sobie z oczyszczaniem pleców (na tej partii najbardziej mi zależy) i reszty ciała, pozostawiając je nawilżonym i miękkim po zabiegu. Jest w miarę wydajny, a jego aplikacja bardzo wygodna. Cena jest nieco wysoka, ale nie znalazłam do tej pory godnej konkurencji dla niego.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania z przerwami

Najlepszy!

Jest to najlepszy piling jaki miałam.
Został mi on przypisany przez dermatolog, ponieważ mam bardzo suchą skóre i takie małe różowiutkie krosteczki.

- piling trochę kosztuje( ale można go spotkać w promocji)
Ja np. kupiłam go razem z balsame z tej samej serii.

+ bardzo wydajny, bo wystarczy naprawdę mała ilość
+ skóra była dogłębie oczyszczona, ale nie podrażniona
+ pozbywałam się w większym stopniu zaczerwień na skórze

Nic dodać, nic ująć.

Używam tego produktu od: przez jakiś czas:)

jeden z ulubionych

Jest to jeden z moich ulubionych peelingów. (używam go tylko do twarzy)
Kosmetyku uzywam raz na dwa tygodnie, czasami częściej.
Skóra po jego zastosowaniu jest po prostu piękna- gładka, świeża, czysta.... lepiej przyjmuje sera i kremy.
Peeling nie wysusza skóry.
Szczerze polecam!

nawilza i zdziera :)

Zwykle nie kupuje pilingow, bo do ciala stosuje \'zdzierajaca\' rekawiczke, a do twarzy gabke lub szczoteczke. jednak zwabil mne mocznik zawarty w tym kosmetyku.

Mocznik w mniejszym stezeniu ma wlasciwosci nawilzajace, a w wiekszym scierajace. Piling ten jest dosc specyficzny, bo z pewnoscia nie spelnia swojej roli u osob, ktore chca szybko sie \'zluszczyc\' i to az do krwi niemal. Sama sie otym przekonalam, bo na poczatku bylam srednio zadowolona. Trzeba mu pozwolic zadzialac, zatem lepiej nalozyc, niech sobie rozmieka naskorek, a na koniec mozna sie wymasowac reka lub myjka.

Mam upierdliwa skore ciala, bardzo sucha, luszczaca sie i wrazliwa. Typowe pilingi tylko mnie podrazniaja, powoduja zaczerwienienie i dyskomfort.

SVR ladnie mnie \'rozmieka\', nim zedzre naskorek. Moja pieta achillesowa jes kark, ktorego nie lubie myc ;). Tzn... mysje, ale zawsze zapominam porzadni go ponacierac. Z tym pilingiem jest juz lepiej, bo nie musze sie mocno trzec, wystarczy, ze naloze kapke produktu i jest efekt.

Do twarzy tez jest dobry. Normalnie zapominam o pilingu na twarz, a pod prysznicem juz predzej sobie przypominam dzieki tej uniwersalnej tubce.

Nie widze zadnych minusow. Do ceny sie nie czepiam, bo uwazam, ze nie jest zaporowa w porownaniu do innych marek tego typu. Kocham ten piling za mocznik. Moja twarz rowniez go lubi. Nie sciaga mi jej i nie dodziera az do kosci ;). Pozostawia male niedociagniecia, ale przy czestszym uzywaniu, 2-3 razy w tygodniu, ladnie sie wyrabia :)

Używam tego produktu od: 3 miesiace
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w uzyciu, 1-2 razy na tydzien

do twarzy tak, do ciała nie

Po pierwsze cena nie jest adekwatna do jakości, tzn. jest to bardzo dobry pelling do twarzy, natomiast przy stosowaniu na ciele zupełnie nie widzę efektu. Dlatego też opiszę swoje wrażenia ze stosowaniua na twarz :
+ bardzo przyjemna konsystencja, nic mi się nieleje, ani nie jest zbyt twarde
+ akurat mam dużo drobinek,które ładnie ścierają naskórek
+ delikatny, nie podrażnia skóry
+ bardzo fajnie się "pieni", więc widać go na skórze
+ wydajny

- spodziewałam się czegoś więcej, wiem, że w sumie to tylko peeling, ale za taką cenę miałąm nadzieję dostać lepszy efekt
- stosowanie go na ciało jest nieporozumieniem

średniaczek

Spodziewałam się za pierwszym razem innego rodzaju peelingu, takiego do wałkowania, ale niestety jest z tymi drobinkami i mocznikiem. Konsystencja jest lejąca, drobinek nie za dużo, dlatego raczej nie skuszę się na niego, bo cena w porównaniu do jakości i wydajnosci jest za wysoka. Nie podrażnia, zapewnia dość łagodne złuszczanie i wg mnie do ciała za słaby. Do twarzy jeszcze jeszcze, ale wolę i tak peeling w proszku Oriflame, po którym od razu widzę efekty. Można spróbować, ale tak jak wcześniej pisałam, finansowo to się naprawdę nie opłaca, przynajmniej nie mi.

Używam tego produktu od: jakis czas temu, nie pamietam

średni

Balsam Xerialine i krem Xerial 10 są dla mnie niezbędnymi kosmetykami. Zachęcona pozytywnymi ocenami postanowiłam kupić też i peeling, ale nie jestem nim zachwycona.

Plusy:
- nie podrażnia, jest delikatny
- zawiera mocznik
- jest go dużo (jeśliby stosować tylko do twarzy)

Minusy:
- do ciała jest zbyt delikatny (wolę peeling z solą Lush) i ma za wysoką cenę, by go w ten sposób używać
- nie pasuje mi zapach

Peeling jest w moim odczuciu średni, na pewno nie zaszkodzi, ale będę dalej szukać czegoś lepszego.

Używam tego produktu od: czerwiec 2009
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego

Średni

W starej wersji to był bardzo dobry peeling;nowej nie polecam.
Od razu muszę zaznaczyć,że nie jestem fanką silnych zdzieraków (mający tu wiele zwolenniczek pomarańczowy peeling Lirene z serii antycellulitowej to moje najdramatyczniejsze doświadczenie kosmetyczne ever:(
Recenzowany tu kosmetyk przypomina trochę piankę do golenia: po wyciśnięciu z tubki i rozprowadzeniu na wilgotnej skórze gładka,śliska substancja pieni się w ten charakterystyczny sposób. Ślicznie pachnie,bardzo uprzyjemnia mycie. Gdyby startował w kategoeii żeli do mycia ciała miałby u mnie 4,5*
Nie peelinguje. No chyba,że chemicznie - ale po zużyciu opakowania nie doświadczyłam - ani dorażnego,ani długofalowego poczucia złuszczenia naskórka.Drobinki nieliczne i bardzo delikatne.
Myślę,że jak już,to tylko do twarzy i tylko dla osób bardzo wrażliwych.
Za to trochę nawilża. U mnie problematyczne są skłonne do znacznego przesuszania łydki - po użyciu peelingu delikatne i nawilżone (ew. baaardzo delikatnie wypeelingowane). Na tyle,że nie musiałam się natychmiast ratować balsamem. Ale jednakowoż musiałam (ratować się balsamem;) dla osiągnięcia jako takiego komfortu po kąpieli.

Używam tego produktu od:kilku tygodni.
Ilość zużytych opakowań:jedno całe.

Kosmetyk godny polecenia!

Peeling świetny!Doskonale złuszcza naskórek pomimo małych drobinek i rzadkiej konsystencji,ale jak sama nazwa wskazuje jest gommagiem czyli połączeniem peeligu chemicznego i mechanicznego i w zasadzie dużą rolę odgrywa tu mocznik.Peelingu używałam zarówno do twarzy jak i do ciała.
Skóra po użyciu miękka,nawilżona i przyjemnie pachnąca:)
Cena dość wysoka,czekam na promocje:D

Używam tego produktu od:ponad roku

Nie dla mnie

Zdecydowałam się na kupno tego peelingu, gdy kończył się mój faworyt nuxe- w głowie już miałam wyobrażenie takiej samej jakości, za taką samą cenę, tylko w większej pojemności :P Niestety cuda się nie zdarzają, a kosmetyki zarówno do ciała, jak i do twarzy zazwyczaj są niewypałami. Tak jest też w tym przypadku.

- konsystencja jest dosyć rzadka (takie rozrzedzone mleczko), więc te 200 ml jest trochę mylące (zwłaszcza w porównaniu z kremowym nuxe!)
- drobinki ścierające są średnio ostre, ale jest ich dużo. Niestety z powodu lejącej bazy ślizgają się raczej po skórze, trudno je przycisnąć i "zmusić" tym samym peeling do ostrego tarcia. Dla mnie siła tarcia jest zadowalająca na twarzy, ale na ciele się nie sprawdza (zdecydowanie jestem zwolenniczką ostrzejszych wrażeń)
- z kolei skóra twarzy po użyciu tego peelingu jest nieprzyjemnie ściągnięta- jakbym użyła mydła albo właśnie kosmetyku nie przeznaczonego na twarz.
- dosyć ostry zapach, zwłaszcza gdy kosmetyk dostanie się do nosa ;)
- średnio wydajny

Na plus daję to, że mimo braku tarcia skóra ciała jest miękka. Zwolenniczkom delikatnego peelingu może się ten kosmetyk spodobać. U mnie się niestety nie sprawdził. Za delikatny do ciała, nieodpowiedni do twarzy :( Nie kupię więcej.

Używam tego produktu od:używałam kilka miesięcy temu

Kiepski

Peeling po pierwsze w ogole nie spelnia swojej roli, Drobinki sa tak lagodne, ze absolutnie nie sa w stanie odswiezyc naskorka. Plusem jest ze jest bardzo lagodny dla skory, nie podraznia i nie wysusza. Ale wg mnie to moze byc ewentualnie zel do mycia ciala a nie peeling. Plusem jest duza pojemnosc i wydajnosc oraz brak jakiegokolwiek zapachu, bo to wazne dla wrazliwej skory. Jednak za ta cene kiepscizna, bo nie dziala tak jak powinien.

Bardzo dobry peeling

Bardzo dobry produkt. Długo szukałam odpowiedniego peeleingu do swojej bardzo problematycznej skóry twarzy i wreszcie znalazłam. Mam cerę mieszaną z tendencją do łuszczenia się. Odstające suche skórki to koszmar zwłaszcza gdy chce się zrobić makijaż. Po użyciu peelingu SVR (2 razy w tygodniu) skóra robi się bardziej gładka, nie łuszczy się i wygląda zdrowiej. Używam go tylko do twarzy, bo do całego ciała jest za drogi.

Używam tego produktu od:roku