Lirene Dermoprogram, Design Your Style, Kremowy mus matujący z olejkiem bawełnianym (stara wersja)

Matowa, nie błyszcząca się przez cały dzień cera - klasyka w urodzie - jest możliwa dzięki gąbeczkom pochłaniającym nadmiar sebum. Słodki daktyl, soczyste jabłko i delikatne perełki olejku bawełnianego tworzą oryginalną kompozycję, otaczając twarz naturalną świeżością i blaskiem, pozostawiając ją nawilżoną i gładką. Odpowiedni dla cery tłustej, mieszanej lub normalnej powyżej 20. roku życia.
Efekt:
- 71% badanych potwierdza widoczny efekt matujący po aplikacji *
- 81% badanych potwierdza poprawę zmatowienia skóry po 2 tyg. stosowania

ZDECYDOWANIE NIE!

Zacznę od tego, że krem ten kupiłam jeszcze jakieś 3 lata temu. Miałam wtedy cerę mieszaną, z niewielką tendencją do świecenia na nosie i czole. Krem był wtedy rewelacyjny! Super zmatowił i nawilżył... Po latach kupiłam go ponownie...niestety UCZULIŁ MNIE STRASZNIE! Na mojej twarzy pojawiło się dużo czerwonych plam, skóra była bardzo wysuszona i ściągnięta.

Cera zmieniła mi się na normalną/ suchą i dla niej krem ten był przekleństwem.
W dodatku drogie Panie, jako przyszły kosmetolog, mogę Wam doradzić - CZYTAJCIE SKŁAD KOSMETYKU który kupujecie.

Jeżeli chodzi o ten krem, to tak na prawdę składników o jakimkolwiek działaniu jest bardzo, ale to bardzo mało.

Aqua- czyli woda- wbrew pozorom nie jest składnikiem nawilżającym kosmetyku, jest to jedynie rozpuszczalnik dla pozostałych składników.

SKŁADNIKI AKTYWNE TO:
- Decyl Oleate - działanie natłuszczające
- Ethylhexyl Methoxycinnamate - filtr UV
- Butyl Methoxydibenzoylmethane - filtr UV
- Sodium Polyacrylate - tworzy na twarzy tz. film

Reszta składników to emulgatory i wypełniacze.

PLUSY ( dla cery mieszanej i tłustej)
+ matuje
+ nawilża
+ dobry pod makijaż
+ piękny zapach

NAJWIĘKSZYM MINUSEM
jest informacja producenta o przeznaczeniu tego kremu dla cery SUCHEJ I NORMALNEJ co jest całkowitą bzdurą.

Ilość zużytych opakowań: 3 lata temu 1, teraz w trakcie 1

Super dla niewymagającej cery

Super, jesli ktoś nie potrzebuje super nawilżenia, super zmatowienia, i nie ma też dużych problemów z trądzikiem czy błyszczącą skórą.

+ ma spf 15 - fajny do stosowania w niezbyt słoneczne dni
+ przyjemna konsystencja
+ owocowy zapach
+ nie jest drogi
+ coś idealnego, jeśli chcemy wklepać pod makijaż
- niestety zawiera silikon : (

Dla mojej cery nie ma minusów, ale wiem, że nie matuje spektakularnie i tak też nie nawilża. Ot, po prostu kremik, ma spf i że nie szkodzi.

Nic nie mogę mu zarzucic, lubię ten krem

Plusy:
+ cudowny zapach
+ fajna konsystencja
+ nadaje się pod makijaż
+ nie zapycha porów
+ wydajny

Minusy:
- nie matuje jakoś spektakularnie

Używam tego produktu od: 2 lata

Za krótko działa

Rzeczywiście konsystencja przypomina mus. Dobrze się rozsmarowuje. Ma delikatny zapach.
Efekt matowienia jest krótkotrwały. Trwa tylko najwyżej do3 godzin a miał to być krem matujący. Dlatego odejmuję gwiazdki.

Rewelacja! Najlepszy krem jakiego używałam kiedykolwiek.

Jestem bardzo zdziwiona opiniami jakie tu przeczytałam i chyba pierwszy raz cieszę się, że nie przeczytałam ich przed zakupem. Kupiłam ten krem przypadkiem, w dodatku nie zauważyłam, że jest on uniwersalny - na noc i na dzień. Byłam przekonana, że kupuję krem na noc i dopiero w domu zauważyłam swój "błąd". Krem jednak doskonale się sprawdza, ślicznie pachnie, ma rewelacyjną konsystencję musu i bardzo szybko się wchłania co jest dla mnie bardzo ważne, bo nienawidzę czuć, że krem nadal jest na twarzy. Z pewnością będę go używać jak najdłużej się da chociaż jest przeznaczony dla osób powyżej 20 r.ż. :) Używałam już różnych kremów i ten jako jeden z nielicznych zadowolił mnie całkowicie. Nie tylko ślicznie pachnie, ale też nawilża, matuje, nie roluje się po nałożeniu podkładu dlatego świetnie nadaje się pod makijaż. Bardzo pozytywnie oceniam i to jest mój pierwszy KWC :)
plusy:
- wydajny
- ma śliczny zapach
- matuje
- ma doskonałą, "musową" konsystencję
- doskonale nadaje się pod makijaż
- nawilża
- nie powoduje podrażnień (nawet nałożony blisko oczu nie powoduje szczypania co wcześniej zdarzało mi się z innymi kremami)
- cena (może nie jest zbyt niska, ale warto!)
- jest wprost cudowny i polecam spróbować mimo tych negatywnych komentarzy - ja się nie zawiodłam:)

Używam tego produktu od: około 6 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 3 całe opakowania

Delikatny

Dobry dla wrażliwej skóry, nie powoduje pieczenia ani nic takiego. Ma bardzo przyjemną konsystencję i ładny delikatny zapach przypominający zielone jabłuszko. Lubię go stosować przed nałożeniem podkładu. Nawilża buzię, nie zatyka porów. Cena przystępna. Krem wydajny. Wielki plus za obecność filtra.

Odejmuję pół gwiazdki za to, że nie matuje tak jakbym chciała. Choć z drugiej strony nie wiem, czy istnieje kosmetyk, który jest w stanie w ogóle zmatowić moją tłustą skórę.

Mocno taki sobie

Niespecjalnie przepadam za kosmetykami Lirene ze wzglęgu na ich specyficzny zapach. Krem ma mocno chemiczą kwiatowopodobną woń. Niestety nie działa też tak jak producent obiecuje, nie matuje skóry. Nadaje się natomiast pod makijaż bo nawilża odpowiednio. Jedyne co w nim lubię, uwielbiam nawet, to formuła delikatnego, lekkiego musu z którym wcześniej się nie spotkałam. Konsystencja super, gdyby nie zapach i brak działania byłby KWC.

Używam tego produktu od: kilka lat temu pierwszy słoiczek, teraz pół kolejnego (od miesiąca)
Ilość zużytych opakowań: jedno i pół opakowania

Kiepski jak Ferdek...

Mam cerę mieszaną z tendencją do suchej. Ten krem nie nadaje się wcale do moich potrzeb, a kupiłam go, bo ekspedientka w naturze mi go wcisnęła po badaniu skóry.

Plusem jest konsystencja i delikatny zapach.
Efekt matowienia u mnie jest tylko na twarzy i brodzie na krótki czas, nos jak się świecił, tak świeci i tylko dobry podkład to jest w stanie zmienić. Roluje się na skórze, więc zupełnie się nie nadaje pod makijaż. Ten krem sprawił, że kiedy wydawało mi się, że się wchłonał, to po nałożeniu podkładu cały zszedł mi z twarzy. Pozostawia na niej taką wartswę która za nic nie poprawia makijażu. Mam wrażenie, że jeszcze bardziej mnie wysuszył na policzkach. Nie wiem, co mnie uratuje. :(
Co do nawilżenia też efekt żaden :(

Na pewno nie kupię więcej.

niezły

Krem taki sobie. Matuje średnio, do tego mam wrażenie, że wysusza mi skórę. Mimo tego, że nie zmieniałam żadnego kosmetyku do pielęgnacji na twarzy pojawiają mi się suche obszary. Na plus jest konsystencja - niesamowicie lekka, musowa, bardzo wydajna - dzięki temu krem doskonale się rozprowadza a do tego przyjemnie pachnie :) Gdyby nie to, że moja skóra zdaje się przy nim wysuszać, byłby to idealny krem na okres jesienno-zimowy.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w użyciu

Dobry, ale tylko dobry

Ślicznie pachnie, nawilża odpowiednio ( mam cerę tłustą), ma SPF 15, wydajny, konsystencja jest bardzo delikatna, miła, wręcz puszysta, matuje średnio.

Używam tego produktu od: 2mc

Swojego czasu ulubiony

+ SPF 15
+ delikatny, neutralny zapach
+ niesamowicie lekki, łatwo się wchłania, trochę matuje, świetny do typowej przetłuszczającej się skóry

- średnio wydajny
- mało nawilża, więc dla cery mieszanej nadaje się już mniej, na coraz większą część roku przerzucam się na coś bardziej tłustego

Używam tego produktu od: używałam 2-3 lata
Ilość zużytych opakowań: nie wiem, na pewno min. 10

Dobry do czasu

Na początku był bardzo fajny. Dobrze matował, szybko się wchłaniał. Lubiłam go stosować jako baza pod podkład. Sprawdzał się w tym celu idealnie. Jest poza tym bardzo wydajny - odrobina wystarczyła, żeby rozprowadzić go na całą twarz. Po jakichś 3 miesiącach zauważyłam zmianę jego właściwości. Zaczął wolniej się wchłaniać i przestał matowić. ,zaczął się rolować, przez co nie mogłam stosować go rano. Duży plus za ładny zapach i ładne opakowanie. Resztę kremu zużyłam nakładając go na noc, ale nie byłam do tego przekonana. Bo po co mi w ciągu nocy zmatowienie, czy ochrona przeciwsłoneczna (krem zawiera SPF 15) ?