Barwa, Mydło powszechne

Barwa, Mydło powszechne

Naturalne i tradycyjne, doskonałej jakości mydło szare jest produktem przeznaczonym do mycia i prania. Nie zawiera dodatków alergizujących. Jest zalecane przez lekarzy do mycia do mycia skóry skłonnej do podrażnień i przetłuszczania się, a także do moczenia skóry w miejscach zaleczonych urazów oraz zrostów pooperacyjnych. Zawiera glicerynę, przez co delikatnie nawilża skórę. Polecane jest do prania bielizny, szczególnie dla osób o skórze wrażliwej i alergików.
Jest delikatne zarówno dla tkanin naturalnych jak i syntetycznych. Nie niszczy bielizny i jednocześnie bardzo skutecznie usuwa nawet najtrwalsze zabrudzenia.

Zawsze w mojej łazience!

Mydełko zawsze znajduje się w mojej łazience. Używam go przede wszystkim do prania bielizny, gdyż do tego nadaje się doskonale. Bardzo dobrze pierze, pieni się przyzwoicie i ma neutralny zapach. Używam go także do mycia bardzo zabrudzonych rąk, gdyż podobnie jak osławiona pasta bhp, usuwa nawet trudne zabrudzenia po pracach domowych i garażowych (jak farby, smary, tłuszcze etc.). Nie wiem, czy odważyłabym się myć nim twarz, bo jednak jest to mydło i delikatną skórę twarzy może wysuszać, ale resztę ciała bez obaw mogę nim umyć ;-)

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo kostek

Mój faworyt

Mydło kupiłam ze względu na wygląd, uwielbiam ogromne kosty,ale też z ciekawosci czym sie różni od jelenia a różni sie i to bardzo: nie wysusza, ma przyjażniejszy skład ,lepiej się pieni, nie pęka na mydelniczce i lepiej pachnie.Mydłem tym można sie myc bez obawy,nie występują po nim uczulenia znam osobę z atopowym zapaleniem skóry używącą jedynie tego mydła więc myślę że normalnej i średnio wrażliwej skórze też nie zrobi krzywdy. Ja chociaż lubię żele pod prysznic to myję całe ciało tym mydłem i nic nigdy złego mojej skórze nie zrobiło,trądziku nigdy nie miałam więc nie wypowiem sie jak dziala na taką cere.Mydł to jest bardzo naturalne i przyjazne więc polecam go do codziennego stosowania szczególnie za tą smieszną cene.

Używam tego produktu od: około 2 lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: około 4 duże kostki

Pory naprawdę oczyszczone!

To mydło to dla mnie spory szok i odkrycie. Podążam w strone natury, zwłaszcza w kwestii pielęgnacji twarzy. Moim największym problemem jest zapychanie, walczę od lat z wągrami, zaskórnikami zamkniętymi (grudki) i zmianami na tym tle. Zdarzają się też wypryski, a ostatnio moja cera była już realna tragedią - podskórne bolesne gule, grudki dosłownie wszędzie i te znienawidzone czarne kropy. Do tego mam skórę mieszaną, skłonną do reakcji alergicznych i wraliwą, przesuszoną na policzkach. Słowem dramat.
Przez lata wydawałam krocie na żele, maseczki i wszelkie preparaty dogłebnie oczyszczające ale tak naprawdę nic dotychczas nie oczyściło dobrze moich upartych porów. Wreszcie postanowiłam spróbować mydełka którego nie używałam od lat dziecięcych (jakoś zawsze uważałam, że mydło to zło ;) ) i mój wybór padl na Wielbłada. Najpierw szukałam go tygodniami, wreszcie znalazłam przypadkiem będąc w innym mieście. Wzięłam od razu dwie kostki, po powrocie do domu przekroiłam jedną na pół i ruszyłam do łazienki. Tam spotkał mnie szok!
- Po demakijażu umyłam dokładnie twarz mydłem Barwy i omal nie padłam z wrażenia. Pory były bez porównania mniej widoczne, spora część oczyszczona, ściągnięte - WOW! Żaden preparat tak na mnie jeszcze nie zadziałał! Od tej pory używam dwa razy dziennie - rano i wieczorem.
- Pierwsze dwa tygodnie to był szał szczęścia - grudek coraz mniej (nawet preparaty z apteki nie dawały im rady a tu mydło za grosze!), pory coraz bardziej oczyszczone, wreszcie została połowa tego co było wcześniej, gule znikały, buzia coraz ładniejsza. I nagle wszystko wróciło do stanu przed, pojawiły się czarne kropy, grudki zaczęły wracać, znów bolesne gule... Kilka dni temu mydło wyślizgnęło mi się z rąk i upadło na podłogę. Bez żalu cisnęłam do kosza i sięgnęłam po drugą, świeżą połówkę. I znów szok! Umyłam buzię a tu znów oczyszczenie, porów mniej...
Nie mam pojęcia jak to działa i o co chodzi. Wygląda jakby po dwóch tygodniach stosowania mydło nie dawało już spektakularnych efektów, lecz świeże znów działa cuda! Trzy dni z nowym mydłem i znów cera spektakularnie oczyszczona! Za tą utratę właściwości odejmuję gwiazdkę, już miałam zarzucić próby powrotu do natury i zjechać to mydełko, lecz czary dzialają znów!

Po umyciu twarzy skóra jest tak oczyszczona, że aż skrzypi kiedy przejedziemy po niej palcem. W moim przypadku od razu wyglada o niebo lepiej, nawet makijaż trzyma lepiej od kiedy używam tego mydełka. Aktualne moja cera znów pięknieje z dnia na dzień, niedoskonalości goją się w ekspresowym tempie. Chyba pokroję kostkę na 10 małych kawałeczków, żeby mieć świeże cudotwórcze kawałeczki co tydzień ;) Z pewnościa reszta się nie zmarnuje, do mycia ciała sprawdza się rewelacyjnie.

Właściwości:
- Mydło ma bardzo delikatny, łagodny mleczny zapach,
- Po zmydleniu nabiera konsystencji kremowej emulsji,
- Szokująco dobrze oczyszcza (świeże) jak żaden peeling nawet profesjonalny,
- Jest baaardzo wydajne, końca nie widać ;)
- Śmiesznie tanie,
- Ma przyjazny skład, na pewno polecam alergikom i wszystkim tym, którzy jak ja borykają się z zanieczyszczoną cerą.

Podsumowując byłoby absolutnym KWC gdyby nie to, że stosunkowo szybko traci swoje właściwości dogłebnego oczyszczania skóry, jednak i tak jak na zwykłe tanie mydełko działa wspaniale. Póki co pozostanę mu wierna, jednak odkrycie to zachęciło mnie do poszukiwań ideału wśród naturalnych mydełek i będę w przyszłości eksperymentować w tym kierunku :) Dodatkowo zapewnia to niezłe oszczędności, u mnie wszelkie żele, pianki i nawet żel pod prysznic zostały nim zastąpione, więc porządne perfumy zamiast tamtych stałych wydatków gwarantowane ;)

Dość dobre, ale bez rewelacji

Szukałam dość długo tego mydła, w końcu znalazłam i używałam w wielu zastosowanich. Najbardziej zależało mi na myciu twarzy naturalnym produktem, który nie wysuszy i jednoczesnie delikatnie oczyści skórę.
Niestety u mnie nie sprawdza się zbyt dobrze. Nie wpływa na pogorszenie stanu cery lecz:
- po użycia mydła nie czuję aby moja cera była oczyszczona
- występuje uczucie ściagnięcia skóry, niezbędne jest stosowanie kremu.
Używałam też do mycia całego ciała i jest po prostu ok.
Lubię naturalne produkty i myjąc twarz lub ciało tym mydłem mam wrażenie, że nie szkodzę swojej skórze:) I ze względu na to zużyłam je do końca.
Ogólnie polecam. Być może wróce do niego poniewż zwyczajnie nie szkodziło mojej skórze i jest delikatne - idealne dla codziennego odświeżania.

Używam tego produktu od: 4msc

Podstawa!

Od zawsze widuje to mydło, ale wychodziłam z założenia że to mydło dla starych ludzi.
Wcześniej stosowałam mydło siarkowe na trądzik i byłam zadowolona ale że nie było w sklepie to wziełam to... dlaczego nie wiem:P
Okazało się najlepszym mydłem jakie do tej pory miałam, a miałam ich naprawde sporo (moja skóra jest bardzo wymagająca: wrazliwa,atopowa, alergiczna z przerwami a w przerwach trądzik:) ) Mydełko jest bezzapachowe co uwazam za plus... denerwuja mnie sztuczne zapachy, poprostu po umyciu skora pachnie czystością.
Myję się nim cała, twarz, dekolt itp. nawet miejsca intymne których nie podraznia.
Zauważyłam znaczna poprawe cery na twarzy (trądzik), nie wysusza.

Jak dla mnie podstawa każdego domu:) Polecam

*odejmuje pół gwiazdki za to ze szybko mi sie skonczyło... w 3 tyg całe poszło, ale co wymagac? Myje się nim cała ok 2-3 razy dziennie:)

Nie zawsze to co naturalne dobre dla "trądzikowców" !

Mając skórę mocno przetłuszczającą się w strefie T chcę nadać jej równowagę przy użyciu odpowiedniej pielęgnacji i najlepiej za niewielkie pieniądze. Zaczęłam interesować się kosmetyką naturalną i po gruntownym przestudiowaniu składów i artykułów zaczęłam szukać naturalnego "oczyszczacza" do mojej cery. Warunki były proste:
- bez oleju mineralnego (Paraffinium Liquidum/Mineral Oil, C13 Isoparrafin)
- innych substrancji pochodzących od ropy naftowej (Petrolatum)
- małej ilości kompozycji zapachowej (Parfum)
- bez konserwantów ale jej małej ilości
- bez silikonów
I innych tego typu podejrzanych osobników. Mama od pewnego czasu mówiła, że dawniej myto buźki szarym mydełkiem. Mając na swoim koncie przygodę z białym jeleniem nie chciałam decydować się na kolejny radykalny krok, który (jak było z mydełkiem Biały Jeleń) mocno by mnie rozczarował. Mimo wszystko uległam, a swego czasu ów mydło Barwy miało wspaniałe recenzje i zdecydowałam się wydać 2 zł. Moja kieszonka odczuła ulgę :D

To co jest miłe dla oka to opakowanie. Nie wygląda tandetnie - jest bardzo skromne i moim zdaniem wystarczające. Co ciekawe występuje również pod nazwą ,,Tradycyjne mydło szare", a posiada dokładnie TEN SAM skład co Biały Wielbłąd. Gdzie tkwi haczyk? Oczywiście w cenie, bo za szare mydełko płacimy mniej, a za wielbłąda więcej (a to przecież te same mydło). Skład podany tutaj na wizażu nie jest kompletny, bo mydło co nieco jeszcze zawiera, ale to zamieszczę poniżej.

Ogólny wygląd kostki nie jest zachwycający. Tak jak już wspomniano, jest nieporęczna, taka kwadratowa, kanciata rzekłabym, ale gdy się ją przekroi na pół to po kilku myciach można się przyzwyczaić.

Zapach produktu jest taki mdły, podchodzący pod mleko. Z początku może drażnić zwolenników intensywnej kompozycji zapachowej oraz tych, co lubią zapachy świeże, dodające energii. Tutaj tego w zupełności nie dostaniecie :)

Myłam tylko twarz tym mydłem, szyję, dekolt i plecy. Poniżej pisano, że pomaga na trądzik. Ponieważ takowy posiadam zależało mi na delikatnej pomocy, ale rozczarowałam się. Przede wszystkim mydełko aby dobrze się pieniło musi być długo masowane w rękach - ale to się da przeżyć. Podczas mycia zachowuje się dobrze - nie szczypie, nie drapie, nie wydziela się nieprzyjemny zapach, brak podrażnień. Problem zaczyna się ze zmywaniem - skóra jest taka dziwna, jakby w ogóle nie posiadała warstwy hydro-lipidowej, taka dziwnie "tempa", bez poślizgu, bez oczyszczenia. Na początku myślałam, że jest to może takie "dziwne działanie" albo rodzaj wysuszenia. Na twarzy zaczęły pojawiać się pewne wypryski (kaszka), twarz wyglądała na niedoczyszczoną, łój, który pragnęłam zmyć po myciu tym mydłem w ogóle nie schodził. I w dodatku pogłębiała się kaszka.
Zaczęłam analizować skład oraz czytać w internecie i odkryłam, że oleje naturalne mogą powodować reakcje uczuleniowe na skórze i w efekcie blokować pory skóry. Nie jestem oczywiście przekonana do końca, czy moja wysypka to efekt używania tego mydła, ale tez nie zauważyłam aby w pozytywny sposób wpływało na moją cerę. Na dekolcie i plecach nie zaobserwowałam jednak tego.

Podsumowując moje wypociny:

+ cena produktu - d0 2,50 zł
+ wydajność - starczy nawet na lata!
+ naturalny, krótki skład
+ brak silikonów
+ brak substancji pochodzenia zwierzęcego (łoju)
+ nazwa (bez zbędnej angielszczyzny, która przyprawia mnie o mdłości. Jesteśmy przecież w Polsce, więc pielęgnujmy swój język) - łatwa do zapamiętania, nasuwa mi na myśl wojnę cenową i jakościową z Białym Jeleniem ;)

- skóra po użyciu mydła jest niedoczyszczona, sprawia wrażenie zmęczonej
- lekkie ściągnięcie skóry
- olejki naturalne mogą powodować zatykanie porów skóry, przez co nie są polecane dla osób z trądzikiem
- nie wpływa pozytywnie na moją kaszkę
- wysoka zawartość gliceryny podobno zatyka pory
- jest w dwóch wersjach, ale obie różnią się ceną, a mają ten sam skład!

Nie daję niskiej oceny ze względu na to, że na opakowaniu nie jest napisane, że jest dla osób z trądzikiem. Być może to mydło, tak jak jego nazwa, bardziej sprawdzi się przy powszechnych czynnościach, np. pranie bielizny :) Dla osób, które nie mają uczulenia na naturalne olejki, mają skórę normalną polecam w zupełności. Ja jednak wrócę do chemii (niestety), ale jak to się mówi, mus to mus :)

Uzupełnienie składu produktu: Sodium Palmate, Sodium Palm Kermelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Titanum Dioxide, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid.

Poniżej dałam zdjęcia tego produktu, który występuje w dwóch wersjach jak już wspomniałam. Zielone jest tańsze - kosztuje 90 groszy - a białe droższe - 2 zł.

Ilość zużytych opakowań: dalej pierwsze :)

Najlepsze mydło jakie kiedykolwiek miałam do twarzy :)

Najbardziej naturalne a przy tym najtańsze i najlepsze mydło jakie miałam !
Nawet biały jeleń sie do niego nie umywa.
Tak jak piszą dziewczyny co do rewelacyjnego składu to wystarczy porównać skład tego mydła i jakiegokolwiek mydła dove które w składzie ma niepotrzebne dodatki,jest mocno naperfumowane co na pewno nie pomoże wrazliwej cerze a wskładzie tego mydła wszystko jest super.

Ta spora kostka "wielbłąda" na początku może być niewygodna ale w miare ubywania mydła staje się juz poręczna :)
A mydła ubywa niezwykle powoli,jest to najwydajniejsze mydło w kostce jakiego uzywałam :D
Na pewno będzie dobre dla alergików lub osób z wrażliwą skórą bo nie ma czym podrażniać
- twarz staje się gładka, jest nieprzesuszona i czysta, mydło doskonale zmywa brud i tłuszcz.

Do ciała równiez się nadaje,ma lekki zapach więc nie czuje się go na skórze i nie będzie się "kłócił" z ulubionymi perfumami czy balsami do ciała :)

Używam tego mydła od dawna i wreszcie mam zdrową skórę: bez podrażnień czy uczucia suchości.
Żaden z wcześniej stosowanych droższych specyfików - nie był tak skuteczny.
Polecam każdemu. Zdecydowanie KWC :)

prostota i zdrowie

Doskonale myje, nie wysusza skóry, nie zostawia zapachu, jak w przypadku jelenia. Skład nie jest całą listą Mendelejewa. Znikają krostki. Nie podrażnia przy higienie intymnej.
Ja używam go również do spierania plam i prania ręcznego delikatnych tkanin.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: nie mam pojęcia

Lepsze niż przereklamowane Dove !

Jeżeli ktoś nie przepada za tradycyjnym "białym jeleniem" to polecam "mydło powszechne" firmy barwa, zawiera olej palmowy zamiast zwierzęcego, jest białego kolorku i łagodniej pachnie,ja nazywam go mleczne mydło :)
Myję nim twarz a nawet całe ciało i nie robią mi się juz zaskórniki, cera sie uspokoiła. faktycznie dobrze nadaje się do skór wrażliwych.
Nie podrażnia, nie wysusza i, o dziwo, twarz długo jest po nim świeża oraz matowa.Mydło szare nie wysusza mi twarzy na wiór tak jak żele a jednocześnie bardzo dobrze oczyszcza. Owszem, lekko ściąga, ale i przyspiesza gojenie. I tak zawsze używam kremu. Jest przyjemne w użytkowaniu bo całkiem dobrze się pieni i ma w miare neutralny zapach, co jest dla mnie ważne bo zawsze używam perfum i nie lubię pachniec kilkoma różnymi zapachami, jak perfumeria. Warto polecić alergikom.
Wielki plus za to że mydło jest nieprawdopodobnie wydajne !

może być dobre dla uczuleniowców

Używam do rąk, do higieny intymnej, bardzo rzadko do ciała i twarzy.

+ dobrze się pieni, powstaje taka mleczna, kremowa piana,pod tym względem bije na głowę Białego Jelenia
+ bardzo dobrze myje
+ cena i wydajność
+ brak zapachu, dlatego używam go do higieny intymnej (środki zapachowe mnie podrażniają)
+nie wysusza tak bardzo jak wiele innych mydeł
+ służy mi do prania bielizny, bo często proszki do prania mnie uczulają, po nim nie mam żadnych podrażnień

- nieporęczny kształt, nawet po przecięciu na pół niewygodnie się trzyma kostkę w ręce
- zdarzało mi się umyć nim twarz, z nadzieją, że lepiej ją oczyści niż olejek, ale skóra była ściągnięta i taka jakby "tępa", nie lubię tego uczucia, więc używam do twarzy tylko jak zabraknie mi olejku

Generalnie podobne bardzo do Białego Jelenia, ale pachnie milej i ma ładniejszy śnieżnobiały kolor :) Ja kupiłam je głównie dlatego, że nie zawiera tłuszczów zwierzęcych.

Używam tego produktu od: kończę drugą kostkę więc długo, na pewno parę miesięcy
Ilość zużytych opakowań: prawie dwie

Najlepszy skład do twarzy

Po pierwsze nie wysusza !!!
Po drugie prosty dobry skład
Po trzecie, bardzo tanie !
Porównując z białym jeleniem, jelonek wypada blado, wysusza i w ogole nic nie robi.
Dzieki wielbladowi cera jest z kazdym dniem ladniejsza. Polecam !!

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1ego

super!

rewelacyjne mydełko, zarówno do ciała jak i twarzy! kupiłam zamiast Białego Jelenia, który wysuszał mi skórę.

plusy:
- dobrze się pieni
- skóra czysta, że aż piszczy :)
- wydajny
- cena
- nie wysusza
- po umyciu nim buzi przed snem, rano buźka matowa!

minusy:
- brak

zapach mydła co prawda może się nie podobać (pachnie jak kredki świecowe), ale mnie to nie przeszkadza - zaraz po umyciu nakładam oliwke BD dla mam, zapachu mydła nie czuć. no a duet wielbłąd-oliwka spisuje się u mnie świetnie :)
polecam

Używam tego produktu od: 3 tygodnie