Yves Saint Laurent, Matt Touch (Matująca baza pod makijaż)

Yves Saint Laurent, Matt Touch (Matująca baza pod makijaż)

Baza pod makijaż, której zadaniem jest wygładzenie, redukcja niedoskonałości, rozświetlenie i zmatowienie skóry. Znacznie przedłuża trwałość makijażu. Do nakładania zarówno pod makijaż, jak i w razie potrzeby na makijaż.
Przeznaczona do wszystkich typów cery, nie ma właściwości komedogennych.

rewelacja

świetny utrwalacz makijazu !

ladnie pachnie porównywalnie do podkładu matujacego YSL (świeży ogórkowo-kwiatowy zapach)

jest bezbarwny, wystarczy niewielka ilość

Konsystencja w sam raz , nie rozlewa sie, jest łatwy w aplikacji, sredniogesty

rozcierając go w palcach mam wrazenie jakbym dotykała kartki papieru

testowałam go w przeroznych warunkach, pierwszy raz pod makijaż na przyjecie weselne przyjaciól i makijaz przetrwal w nienaruszonym stanie, zabawe weselna

duzym plusem jest to, ze mozna go stosowac codziennie bez uszczerbku dla cery, nie wysusza, nie zapycha, jest bardzo lekki

Stosowany pod makijaz lepiej radzi sobie z utrzymywaniem makijazu na wlasciwym miejscu i z przedłuzaniem jego trwalości

stosowany na makijaz lepiej matuje

Używam tego produktu od:0d ponad 4 tyg

jedna z najlepszych

Wygodne opakowanie, ladny zapach. Dobrze sie naklada i ladnie matuje i bardzo dobrze zmniejsza widocznosc porow. Dla mojej tlustej strefy T - swietna. Pol gwiazdki odejmuja ze dosc szybkie zuzycie.

Używam tego produktu od: 6 m-cy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

a ja znowu pomarudzę

Tak patrzę na swoje recenzje i dochodzę do wniosku że straszna ze mnie maruda:) Niezmiernie rzadko udaje mi się trafić na produkt który jest dobry (w mojej ocenie oczywiście).
Ta baza tez nie dostaje ode mnie wysokich not. Mam tłustą cerę i mam coraz większą świadomość że tak już pewnie zostanie. 40 –tka się zbliża (na razie małymi krokami) a buzia jak u nastolatki: świeci się, pory są rozszerzone, często pojawiają się niedoskonałości.
Podkład, korektor i baza pod makijaż to kluczowe kosmetyki na mojej toaletce. Już przestałam od nich oczekiwać zmatowienia (mission impossible) ale mają długo się utrzymywać na twarzy i tuszować niedoskonałości. Baza dodatkowo ma się łatwo nakładać, przedłużać trwałość makijażu i pozwalać na bezproblemowe rozsmarowanie podkładu (DW EL).
Do tej pory kilkakrotnie kupowałam bazę Lancome ale zachciało mi się poeksperymentować. No to mam za swoje. Ten produkt YSL jest bardzo przeciętny. Oczywiście nie matuje (na co nie liczyłam) ale też kiepsko przedłuża trwałość makijażu i co najgorsze baza jest bardzo tępa. Rozsmarowanie na niej podkładu po minucie od nałożenia na twarz jest już sztuką nie lada. Wiem że DW EL ma dość gęstą konsystencję ale jak używałam bazy Lancome to nie było z tym problemu.
Nie kupię ponownie i skruszona wrócę do Lancome.

ja troszkę pomarudzę

ciężko mi zdecydować się na ilość gwiazdek. 3,5 czy 4 ? na pewno nie 5, aż na tyle nie zasługuje. już piszę dlaczego...

konsystencja:
Przypomina tępy, półprzezroczysty, nie lejący żel. Jednak, przy rozsmarowywaniu czuć, że tak naprawdę jest delikatna, jedwabista. Nie lepi się. Po aplikacji staje całkowicie bezbarwna.

zapach:
Obłędny!!! cudowny, niebanalny a jednocześnie nie drażniący. zakochałam się w zapachu :)

aplikacja:
Świetnie rozsmarowuje się na twarzy, zarówno pędzlem jak i palcami. Skóra dobrze przyjmuje bazę, nie wydaje się biaława, nie widać smug, dodatkowe efekty zapachowe wywołują miłe odczucia. Cudowne jest to, że baza daje wrażenie spłycenia porów - nie zatkania! spłycenia! to różnica :) W kilku słowach: och i ach... Zazwyczaj używałam jej punktowo lub na strefę T, czyli tam, gdzie teoretycznie miała działać najlepiej. Czy rzeczywiście pomogła? o tym poniżej.

kompatybilność z podkładem:
Fluidy oraz tępe podkłady pięknie i równomiernie rozprowadzają się na bazie. Bardzo spodobał mi się ten efekt. Należy jednak dać bazie trochę więcej czasu na wtopienie się "w skórę". Jeśli skrócimy ten czas do minimum, podczas późniejszego rozsmarowywania podkładu, na twarzy pojawią się nieestetyczne placki, kropki, itp

efekty:
I tu pojawiają się małe minusiki.
Zaraz po nałożeniu skóra wydaje się naprawdę gładka, ale nie do przesady. Nie chodzi o efekt sztucznego wygładzenia, który często osiągamy w mocno silikonowych bazach np Soraya.
W kwestii matowienia... hmmmmm.... no tu jest jakby mały problem. Po 2 godzinach skóra zaczyna się świecić. Nie nadmiernie, ale jednak. Nawet delikatne płynne podkłady maja z nią problem. Obietnice producenta poszły w las, i to na całej linii.
Drugi mały minusik to to, że baza uwidacznia suche skórki.

tubka:
Bardzo ładna, subtelna, "czysta", średniej wielkości. Jej zawartość jest bardzo wydajna

cena:
Niestety, w moim przekonaniu baza nie jest warta swojej ceny, ponieważ mat i utrwalenie makijażu które osiągamy dzięki niej, zapewni nam także kilka innych baz nawet z niższej półki. Czyżbyśmy musiały zatem płacić tylko za logo?

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Najlepsza z baz!

Zanim poznałam bazę YSL bazy dzieliłam na 2 typy:
1. silikonowe dające tylko poślizg, niestety nienadające się do mojej przetłuszczającej się cery (np. smashbox photo finish, lancome) lub
2. mocno matujące, a tym samym uniemożliwiające zrobienie makijażu (smashbox anti shine, sephora matująca).
Ta baza jest zupełnie inna. Cera jest po niej delikatna, aksamitna, podkład się na niej świetnie rozprowadza, ale jednocześnie ma właściwości matujące! Nie "roluje się", nie zapycha. No i przedłuża trwałość makijażu o kilka ładnych godzin. Naprawdę najlepsza ze wszystkich testowanych przeze mnie baz. Do tego wydajna, mam ją około roku i dopiero się kończy.
Nie wiem czy kupię ponownie ponieważ pomimo, że uważam że jest świetna, to jednak mimo wszystko to gadżet, a nie niezbędnik.
Na minus jedynie cena.

Używam tego produktu od: prawie rok

No, no.

Jest naprawdę dobra. Rzeczywiście matuje, a i jako baza się sprawdza, bo faktycznie utrzymuje makijaż na swoim miejscu. Mat na mojej skórze trwa do 4h przy \'dobrych warunkach\' (w sensie, że chłodniejsze dni itd.), a to i tak nieźle. Wygładza, ma konsystencję musu. Opakowanie w porządku, bez udziwień, a i tak ładne. Wystarcza na baardzo długo - mam ją około 1,5 roku i właśnie mi się kończy. Stosuję ją tylko w strefie T. Cena jak najbardziej adekwatna do jakości, ale jednak nie zmienia to faktu, że wysoka. No i obłędnie pachnie :D
Warto kupić ;-)

Używam tego produktu od: 1,5 roku

Jestem za!

Jak dotad najlepsza dla mnie baza, poniewaz:
+ ujednolica cere
+przedluza efektywnosc podkladu
+zapobiega blyszczeniu sie twarzy
+zapobiega wysuszaniu skory
Efekty sa naprawde piorunujace ;-) : stosuje ja nawet pod fluid, ktory normalnie w krotkim czasie sie na mojej twarzy swiecil (Parure Gold) i ... nic sie nie blyszczy! Nareszcie baza z ktora czuje sie i wygladam lepiej!

NIESAMOTIWA.

Baza godna polecenia, makijaż utrzymuje się cały dzień- w przypadku innych baz nie mogłam uzyskać takiego efektu. Koloryt buzi pięknie wyrównany, twarz staje się matowa. Na początku troche przeraził mnie jej niebieski kolor, jednak okazało się, ze na twarzy zmienia się w lekko biała, troche rozjaśniającą proszkową bazę.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

godny polecenia

kupilam kierujac sie pozytywnymi opiniami kolezanek z forum i jestem zachwycona!!delikatna formula zapewnia cienka warstwe aplikcji na twarz...,nie roluje sie i jest bardzo wydajny skora staje sie gladka w dotyku i najwazniejsze rzeczywiscie utrzymuje skore matowa na dlugie godziny...na pewno na dlugo zawita w mojej kosmetyczce..dzieki dziewczyny!!:)

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

idealna

mam cere mieszana wiec dlugo szukalam czegos co ja dobrze zmatowi
i ta baza robi to perfekcyjnie.
wystarczy jedno musniecie i cera jest matowa i wygladzona
bardzo mi sie podoba
goraco polecam!!

Używam tego produktu od:miesiaca
Ilość zużytych opakowań:

Idealny

Ten kosmetyk jest tym czym powinien być.

Jest bardzo wydajny, skutecznie matuje skórę, sprawia, ze pory są niewidoczne.

Jak do tej pory nie znalazłam nic lepszego.

Używam tego produktu od: dwóch lat

Bardzo dobra baza

Bardzo dobra baza, zdecydowanie lepsza od baz MAC czy lancome. Rewelacyjnie przedłuża trwałość makijażu i bardzo ładnie matuje. Nie jakoś tam spektakularnie, ale buzia znacznie dłużej wygląda świeżo, a nawet gdy zaczyna błyszczeć to jakoś tak estetycznie;) zdecydowanie polecam

Nic nadzwyczajnego.

Podoba mi się:
jej zapach,
konsystencja,
fajnie się rozprowadza,
dobrze wygładza, pozostawia buźke gładziusienką :)

Niestety
nie matuje,
nie zwęża choć odrobinke porów,
nie zauważyłam by przedłużała świeżość makijażu, czy użyje bazy czy też nie mój makijaż pozostaje na swoim miejscu ten sam czas.

Używam tego produktu od: posiadam od 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze