The Body Shop, Blue Corn, 3 in 1 Deep Cleansing Mask (Maseczka do twarzy)

The Body Shop, Blue Corn, 3 in 1 Deep Cleansing Mask (Maseczka do twarzy)

Ta maseczka z zielona glinką, niebieską kukurydzą i olejkami begamotki, ylang-ylang i geranium ma potrójne działanie pielęgnujące - oczyszcza, złuszcza i odblokowuje pory. Przeznaczona jest do normalnej i tłustej skóry.
Podczas zmywania wodą należy masować skórę kolistymi ruchami, żeby uaktywnić działanie złuszczające.

Pozytywnie

Maseczka naprawdę spełnia swoje zadanie, jedynie złuszczanie przy mojej tłustej skórze było bardzo minimalne. Skora po maseczce jest świeża, zmatowiona i zaczerwienienia sa bardziej uspokojone.

Solidna

Jedna z moich 3 ulubionych masek silnie oczyszczających.

Maska bardzo dokładnie oczyszcza cerę, niestety coś za coś. Nie jest to produkt przyjemny w stosowaniu. Ściąga skórę twarzy i zbyt często stosowany będzie przesuszał i podrażniał, zwłaszcza jeśli nie posiadamy cery strikte mieszanej lub tlustej.

Ja mam skórę normalną stosuję ją więc awaryjnie latem, gdy cera wydziela więcej sebum a skóra potrzebuje tego abo pory były oczyszczone nieco bardziej inwazyjnego niż dzieje się to zimą.

Maseczka odblokowuje delikatnie zatkate pory,matuje i zwęża pory( oczywiście nie trwale ale po jej użyciu są wyraźnie obkurczone). Może powodować lekkie pieczenie ale nie uczula. Jest dość inwazyjny. Ja nakładam na kilka minut po czym przeprowadzam nią peeling mechaniczny.

Stosuje maksymalnie raz w tygodniu, zwykle raz na 1,5 tyg.
Produkt ma w moim odczuciu nieprzyjemny zapach ale dIała. Cena nie jest wysoka.

Można używać rok od otwarcia.

niekończąca się opowieść

Po pozytywnych opiniach zapragnęłam tej maseczki. Tym bardziej, że jest to kosmetyk, który ma podwójne działanie, zarówno jest to maseczka jak i peeling.

Przy pierwszy nałożeniu przeklinałam ją bardzo. Oczy szczypały, łzawiły, buzia była czerwona. Ale z biegiem czasu i kolejnych prób było już coraz lepiej. Nakładam ją zazwyczaj na twarz, ale czasami także na dekolt i plecy. Tak aby oczyścić i złuszczyć skórę.

Plusy:

-bardzo dobrze oczyszcza
-skóra po zastosowaniu jest miękka, promienna, gładka
-dobrze złuszcza
-może być maseczką albo tylko peelingiem
-ładnie odblokowuje pory
-jest bardzo wydajna, używam od 1,5 roku i jeszcze starczy mi jej na jakiś czas
-można nanosić ją nie tylko na twarz, ale również oczyszcza plecy i dekolt
-wygodne opakowanie, kosmetyk można zużyć do końca, nie trzeba nic rozcinać, wszystko pod kontrolą
-dobrze się rozprowadza

Minusy:
-cena
-niestety przy nałożeniu powoduje trochę szczypanie w oczy, ale to po kilku sekundach mija
-może być dla niektórych ( szczególnie cera wrażliwa ) za mocna, może podrażniać, a skóra będzie się czerwienieć, ale to trzeba wypróbować, bo nie na każdego tak działa
-dość szybko zasycha i kruszy się

Warto ją wypróbować, nie polecam jednak dla cer bardzo wrażliwych, może być zbyt mocna i agresywna.

Przeciętna

Zawiodłam się na tej maseczce, oj zawiodłam.
Dla ścisłości wspomnę mam cerę mieszaną i w przypadku mojej cery konieczna jest dobra maseczka oczyszczająca, żeby trzymać ją w ryzach. I ta niestety się nie sprawdziła :( Jest agresywna, wysusza cerę, a przy tym oczyszczenie jest bardzo kiepskie, prawie w ogóle widzę nie różnicy po jej użyciu ( poza własnie wspomnianym wysuszeniem).
Ma fajne drobinki i opakowanie, bo pod koniec opakowania nie trzeba nic wyduszać, rozcinać, potrząsać etc. Jest droga, bo kupiłam ją za 50zł, czyli pełną cenę jaką życzy sobie the body shop.* ceny promocyjnej też nie jest warta :>

Zdecydowanie nie kupię jej ponownie.

pewnie skuszę się ponownie

Jedna z lepszych maseczek, jakich używałam. Bardzo dobrze oczyszcza skórę, która jest wygładzona pod wpływem jej działania. Nie zauważyłam, aby dobrze oczyszczała pory - może w jakimś stopniu tak. PLUS daję za wydajność - mam ją już rok a końca nie widać, wygodne opakowanie. MINUS - za sypanie się podczas wysychania i podczas zmywania jej moja umywalka jest w kolorze maseczki

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Jestem na nie

Mam cerę tłustą i trądzikową, więc jeśli chodzi o maseczki, to muszą być naprawdę dobre, żeby dawały efekty na mojej cerze. Ten 3w1 nie daje rady.
\\nMinusy:
\\n- nie zwęża porów,
\\n- jest obojętna na zmiany trądzikowe,
\\n- nie oczyszcza twarzy (peeling? chyba raczej do cery wrażliwej, cery trądzikowe i tłuste poczują się, jakby robiły masaż, a nie peeling!)
\\n- nie ściąga do żadnego poziomu twarzy, wręcz przeciwnie, ja po prostu nie widzę żadnego efektu,
\\n- absurdalna względem jakości cena.
\\nPlusy:
\\n- wbrew widniejącym tu opiniom muszę przyznać, że tak forma, jak i zapach jest całkiem ok,
\\n- dosyć wydajny potworek.
\\n
\\nAbsolutnie nie jest to produkt do cery trądzikowej i tłustej - a szczególnie nie do tej drugiej. Ja na swojej twarzy nie widzę żadnego efektu, oprócz przyjemnego efektu nałożenia maseczki (uwielbiam maseczki na twarzy).

Dobre połączenie maseczki z peelingiem

To moja druga maseczka TBS i drugi raz jest to cąlkiem porzadny produkt.

Opakowanie: praktyczny pojemnik, pozwala wydobyć maseczke do samego końca

Zapach i konsystencja: zapach jest mocny ostry i ziołowy.Trudny do opisania.Konsystencja to grudkowata pasta z drobinami peelingującymi.Drobiny sa spore ale nie ostre.

Maseczka ładnie się rozprowadza jednak gdy zaschnie na twarzy zaczyna się kruszyć i sypać na dekolt.Ten problem można zniwelować zwilżając twarz co jakiś czas wodą w sprayu.Przy zmywaniu dzięki drobinom mamy "gratis" całiem porządny peeling.

W pierwszych chwilach po nałożeniu maseczka szczypie i piecze.Myslałam, że to jakas reakcja alergiczna lub podraznienie ale na szczęscie to nic z tych rzeczy.Mrowienie po chwili ustępuje.
Maseczka bardzo dobrze oczyszcza skórę ale jej nie wysusza.Po zmyciu na skórze pozostaje przyjemny film.Skóra jest oczyszczona, pory sa zmniejszone, pojawia się mniej wyprysków a istniejące zaczynają się ladnie goić.Cera jest miękka i gładka.

Minusy?Parabeny w składzie.

Świetna maseczka do cery tłustej i mieszanej.Dla wrazliwców i suchych cer może być zbyt agresywna.

Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte

spelnia swoje zadanie jako maska

Maska do której musiałam się przekonać.Z czasem jednak zauważyłam jej działanie.Daje przyjemne uczucie chłodzenia.Koi i lekko rozjaśnia.Łagodzi stany zapalne i dosć dobrze oczyszcza.
Ma jednak wady których nie da sie obejść:
-kruszy się
-nie spełnia swojego zadania jako peeling
-ma w składzie alkohol
Mimo wszystko polecam ten produkt bo jakby nie patrzeć działa.

pozytyw

Kupiłam skuszona opiniami na wizazu. Moja skora jest z jednej strony mieszana, z dużymi porami a z drugiej zle reaguje na mocne, żrące kosmetyki.
Plusy:
- oczyszcza i zamyka pory- w moim przypadku dosc dziwnie. Nakladam dosc gruba warstwe, rownomiernie, ale rewelacyjnie oczyszcza i zamyka pory tylko w sferze po bokach nosa. Niewiarygodna zmiana. Ale mało co zmienia na nosia i na czole. Wiec z jednej strony rewelacja, a z drugiej malo co,

- jest bardzo wydajna- opakowanie malutkie, ale ja nakładając ja jakieś 4 razy zużyłam może 1/4

Minusy:
- jak juz pisałam mam mieszana/ tlusta cere ale żrące kosmetyki typu normaderm wysuszają i morduja mi skore. Ta maska podczas aplikacji przez 15min daje nieprzyjemne uczucie pieczenia, ale po kilku minutach od zmycia skora nie jest przesuszona. Wiec wbrew pozorom nie jest tak agresywna, ale pieczenie na początku jest.

- mogloby byc wiecej drobinek pillingujacych.

Solidnie oczyszcza.

Skuszona pozytywnymi opiniami oraz tym, że lubię maseczki z glinkami nie mogłam nie kupić Bluecorna.
Maseczka to gęsta pasta z drobinkami, jednak bardzo dobrze rozprowadza się po twarzy, nie jest toporna. Ma mocny, ziołowy, nieco ostry zapach (może drażnić) i przyjemny dla oka niebieski kolor.

Po nałożeniu na twarz nie zastyga bardzo mocno, co jakiś czas ją zwilżam wodą i nie ma nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Dobrze radzi sobie z oczyszczaniem porów i ich zwężaniem. Podoba mi się jej wielofunkcyjność - zmywając ją kolistymi ruchami robię jednocześnie peeling.
Skóra po jej użyciu jest czysta, gładsza, wygląda świeżo. Cera jest zmatowiona. Niestety często skóra po "zabiegu" jest zaczerwieniona, podrażniona, ale taki stan dość szybko mija.

Ja niestety nie mogę stosować jej na całą twarz, bo przez zawartość alkoholu spowodowała pęknięcie naczynka na nosie. Tak agresywne działanie zniechęciło mnie do jej stosowania na dość długo. Powróciłam do niej, bo nadal uważam, że to bardzo dobrze oczyszczająca maseczka - z tym, że już nie nakładam jej na płycej unaczynione partie twarzy. Radzę na nią uważać przy cerze wrażliwej/naczynkowej.

Maseczka jest bardzo wydajna. Opakowanie to plastikowy słoiczek - jest funkcjonalne, wygodne, szczelne, trwałe. Do tego ładna szata graficzna.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

dobra

Mam wstrętną cerę- bardzo tłustą [BARDZO!], ze zmianami trądzikowymi, a jednocześnie wrażliwą i szybko się przesuszającą. Najbardziej denerwują zaskórniki, skóra jest chropowata i nie wygląda estetycznie. Ratuję się więc wszystkim, co mam pod ręką. Kilka miesięcy temu wpadł mi do kosmetyczki recenzowany właśnie produkt, wzięłam w ciemno, tylko i wyłącznie po namowach dość kompetentnej ekspedientki. Bałam się, ale po przeczytaniu recenzji, byłam pełna nadziei.

To jest maska, nie tam żadne 3 in 1, mimo widocznych drobinek- peelingu tym raczej nie zrobimy. Dość sucha konsystencja pasty o bardzo ciekawym, ziołowym zapachu. Dobrze się rozprowadza, zmywa równie łatwo, zasycha szybko. Zero problemów w użytkowaniu.

Twarz po masce jest przede wszystkim bardzo rozjaśniona i napięta, koloryt wyrównany. Używałam często po masakrze wykonanej własnoręcznie [czy ten nałóg się leczy?] bądź w momentach, gdy czułam, że \'coś się dzieje\'. Po użyciu wszystko było uspokojone, łącznie z moim sumieniem. Może w minimalnym stopniu okresowo zmniejsza przetłuszczanie, ale porów nie zamyka. No właśnie, nie ma działania stricte leczniczego, bardziej właśnie działa na estetykę twarzy. Zaskórniki wciąż są, pryszcze nadal się pojawiają i trochę mnie to złości, ale rozumiem, że wszystkiego mieć nie można, zwłaszcza, że przecież do tego dochodzić mogą czasem także hormony, z którymi kosmetykami się nie wygra. Niemniej jednak cera od razu po użyciu jest naprawdę gładka, a zaskórniki mniej widoczne. Bardzo lubi tę maskę i myślę, że kiedyś [po spróbowaniu 1269 następnych maseczek] do niej wrócę.

Używam tego produktu od: od maja

Bardzo dobra maseczka

Jestem bardzo zadowolona z tego produktu.
Świetnie oczyszcza skórę. Po zastosowaniu maseczki twarz jest gładka, napięta, matowa, a pory są zwężone.
Kosmetyk nie podrażnia skóry, nie daje uczucia ściągnięcia.
Kilka minut po nałożeniu maski, twarz trochę piecze, ale po chwili już się przyzwyczaja.
Minusik za odrobinę drażniący zapach.
Jak najbardziej polecam!

Używam tego produktu od: kilku tygodni