La Roche-Posay, Hydreane Legere (Lekki krem nawilżający dla skóry wrażliwej)

La Roche-Posay, Hydreane Legere (Lekki krem nawilżający dla skóry wrażliwej)

Średnia ocena: 3.64/5

Wersja lekka kremu nawilżającego dla skóry wrażliwej. Koi, nawilża i redukuje wrażliwość skóry. Badania kliniczne wykazały, że codziennie stosowany po 4 tygodniach redukuje wrażliwość skóry o 73% (badania przeprowadzono jednak z kremem Hydreane Riche).

na dzień
wrażliwa
nawilżające, na zaczerwienienia, ochronne, łagodzące
w tubce
lekkie

edit: a jednak!

stosuję ten krem dopiero od dwóch tygodni. trochę głupio zrobiłam, bo w pierwszym tygodniu stosowałam kilka kremów na raz i nie wiedziałam, co mi szkodziło tak do końca. teraz odstawiłam wszystko inne prócz effaclar k co drugą noc, poza tym stosuję tylko hydreane. i jest trochę lepiej, jednak efekt nie zwalił mnie jeszcze z nóg... podniosę o gwiazdkę, jeśli zobaczę zmniejszenie wrażliwości skóry po jeszcze jakimś czasie.

krem ogólnie ma sporo plusów:
+ ma miłą konsystencję i delikatny, miły zapach
+ dość szybko się wchłania i efekt na skórze daje dość matowy
+ bardzo dobrze nadaje się pod podkład
+ no i nie podrażnia :-) co do zapychania - mnie nie zapchał, ale niektóre dziewczyny skarżą się na myristyl myristate - a on jest w składzie

co do minusów lub kwestii niejasnych:
- czy wrażliwość skóry się zmniejszy - się okaże
- na razie trochę mieszane uczucia w tej kwestii mam, ponieważ w okolicach nosa czuję podczas niektórych aplikacji leciutkie pieczenie. raz jest wszystko ok, innym razem lekko piecze... to chyba niezamierzony efekt? ogólnie pieczenie szybko znika i żadnych zaczerwienień z tego nie mam...

dodam, że kupiłam ten krem po próbce hydreane riche, który świetnie koił i mocniej nawilżał, obawiałam się jednak, że będzie zbyt ciężki na dłuższą metę (m.in. masło shea). jak bym nie miała tłustej cery, na pewno bym sprawiła sobie wersję riche!

edycja: coraz bardziej się do tego kremu przekonuję. mam taką fajną, mięciutką skórę po nim i podrażnień jest znacznie mniej, moje suche placki zniknęły, zaczerwienienia po innych, nieudanych próbach z różnymi kremami poszły w zapomnienie. teraz wiem, że kupię go ponownie. aha, pieczenie minęło, myślę, że to przez stare podrażnienia było. teraz na 100% naturalna bariera skóry jest znów w porządku i wprost nie mogę się doczekać poranków i wieczorów, żeby się nim posmarować. co bardzo istotne - teraz zauważam efekt nawilżający - nie taki chwilowy, ale naprawdę długotrwały. i jak wstaję rano, to nie boję się spojrzeć w lustro :-) będę używać dalej. baaardzo się zastanawiam, czy przypadkiem nie zasługuje on na miano KWC... ale to ewentualnie później. musi się sprawdzić przez dłuższy czas :-) jestem jednak dobrej myśli!

edit: no i po raz drugi edytuję opinię. recenzja rośnie w rozmiarach, gwiazdek przybywa... dlaczego? skończyłam jedną tubkę i pomyślałam, że nim kupię go znowu, wykorzystam tubkę kremu, który ogólnie wcześniej lubiłam. i po paru dniach moja skóra w ogóle mi się nie podobała. czułam się zaklejona. i moja skóra zupełnie inaczej reagowała na upały i wiatr. tak, jak to było przed hydreane... on mnie wygładzał tak stopniowo, przez co nie zauważyłam jego wszystkich zalet :-) nie rozstanę się z nim... i czekam na hydreane XL - wersję z filtrami :-)

Używam tego produktu od: ok. 2 mies.?

nie dla mnie

Lubię markę La Roche-Posay niestety ten krem nie dał sobie rady z moją cerą.

Mam skórę twarzy mieszaną - przetłuszczającą się strefę T i suche policzki. Potrzebuje kremu, który ukoi moją skórę, pozbawi uczucia ściągnięcia, dobrze nawilży i odżywi moją skórę - nie zostawiając mega tłustej warstwy na skórze.

Krem o pojemności 40 ml, zamknięty w plastikowej tubce (więc dobrze się go wydobywa z opakowania). Konsystencja faktycznie lekka, szybko się wchłania, pozostawia delikatną lepkość na twarzy (ale nie jest to nic tłustego) idealną pod makijaż. Zapach bardzo delikatny,świeży, całkiem przyjemny (co nie jest częste wśród kosmetyków z tej marki - w końcu większość dermokosmetyków jest "bezzapachowa")

Jeśli chodzi o działanie produktu to trochę się zawiodłam. Krem przy dłuższym stosowaniu nie dawał sobie rady z nawilżeniem mojej skóry. Zaczęły pojawiać się suche skórki/ miejsca. Skóra już nie odczuwała takiego nawilżenia i czasami nie koił tego uczucie ściągnięcia. Zużyłam go jako krem "od czasu do czasu"
Być może do cer mniej wymagających nada się lepiej

Przyjemny, lekki nawilżacz.

Lubię ten krem. Delikatnie, zmysłowo pachnie. Dobrze się wchłania. Współgra z makijażem lub kremem z spf. Działa tak jak zapewnia producent, czyli nawilża skórę narmalną lub mieszaną.

Opakowanie to tubka 40ml, praktyczne i higieniczne w użytkowaniu, chociaż na końcu zostaje sporo produktu i trzeba rozciąć opakowanie.

Cena standardowa trochę za wysoka jak dla mnie, ale warto korzystać z promocji np. w SuperPharm ;).

SPRAWCA SZKÓD

Kupiłam ten dłuższy czas temu, nie pamiętam co mnie do kupna zachęciło. Jestem posiadaczką cery tlustej z rozszerzonymi porami, blizenkami gdzieniegdzie i przebarwieniami. Krem miał być LEKKI, skład niby ok. Stosowałam go spory czas i tak na prawde nie wiedziałam , że to WŁAŚNIE TEN KREM był sprawcą szkód i tego co się działo z moją buzią. Niby taki niepozorny, niby się wchłaniał, niby nie jakiś tłusty ale...najwidoczniej albo zapycha albo jest jednak za ciężki albo najzwyczajniej w świecie NIEDOPOWIEDNI.
Pomyśleć , że tyle czasu się nim raczyłam na dzień i na noc i praktycznie codziennie pojawiały mi się nowe niespodzianki na twarzy. Skóra po nim wcale nie sprawia wrażenia zdrowej jest wręcz chropowata, szorstka, ziemist po prostu brzydka. Dziękuję Bogu , że pewnego dnia postanowiłam zmienic krem. Nawet w pracy się mnie wtedy zapytali czy może byłam u fryzjera czy co ja zrobiłam , że tak dobrze wyglądam hahaha.
NIE POLECAM TAKIM CEROM JAK MOJA.

Fajny

Krem jest dobry dla posiadaczek wrażliwej skóry. Nie zauważyłam po zastosowaniu aby podrażniał skore , nie powoduje niespodzianek chociaz musze przyznać że u mnie to zdaza sie rzadko i tylko wtedy kiedy krem jest ze słabym składem .
Stosuje go jako bazę pod makijaz
Krem niestety nie zasługuje na 5 gwiazdk ale 4 dam bo wracam do niego .

Jestem na tak

Lekki krem nawilżający, który dobrze sprawdza się jako baza pod makijaż. Nie podrażnia, nie powoduje pieczenia. Nie pozostawia na skórze tłustego filmu, dosyć szybko się wchłania. Dla mnie jest to poprawny krem na dzień, spełnia wszystkie moje oczekiwania co do tego typu produktów. Jedyny minus za cenę.

Mój osobisty ideał

Każdy chyba ma taki kosmetyk, który może większości osób nie będzie pasował, ale dla nas jest idealny. Dla mnie to własnie ten krem :)

Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, trądzikową.
Nie jest to treściwy krem, który nawilży nam dobrze skórę na noc przy zabiegach dermatologicznych albo nadmiernym przesuszeniu cery, ale na dzień jest idealny. Kilka razy kupiłam inny krem nawilżający, ale potem zawsze do niego wracałam. I wracam tak już od kilku lat :)

Must have przy retinolu

Krem Hydreane Legre stosuje w okresie jesiennym, kiedy zaczynam stosować retinol (redermic R marki La Roche-Posay). Krem świetnie się sprawdza jako baza pod makijaż. Lubię ten krem za lekką formułę, która szybko się wchłania i nie pozostawia uczucia lepkości na twarzy. Nazywam go kremem inteligentnym, gdyż idealnie dostosowuje się do potrzeb skóry. Wystarczy niewielka ilość do odpowiedniego nawilżenia skóry. Krem nie zawiera parabenów. Skóra rano po nałożeniu kremu staje się ukojona, dzięki czemu czuje się komfortowo, a makijaż ładnie wyglada. Polecam z czystym sumieniem.
Obecnie jest to moje drugie opakowanie. Cena odpowiednia do jakości.

Nic szczególnego

Plus za konsystencję, szybki, bardzo fajny efekt wchłonięcia, ładny, bardzo delikatny zapach. Nie zapycha, skóra przez chwilę czuję się odświeżona. Bardzo lekki, nie zostawia filmu na twarzy.
Niestety na tym plusy się kończą, produkt kompletnie nie dawał uczucia nawilżenia, którego oczekiwałam,nie nadaje się dla mojej skóry.

Dobry na lato.

Tak jak w tytule, używałam go latem.
Jest to krem, który bardzo szybko się wchłania. Aplikacja jest naprawdę przyjemna i już po chwili możemy nakładać makijaż.
Mimo swej lekkości, daje poczucie dobrze nawilżonej skóry. Jednak myślę, że zimą będę potrzebować czegoś bardziej treściwego.
Nie mozna mu odmówić łagodności; moja skóra dobrze na niego reagowała, nie wywoływał podrażnień, likwidował ściągnięcie po demakijażu. Zdecydowanie koi.
Stosowałam go na wakacjach i latem i rano i w obydwu rolach sprawował się dobrze.
Polecam.

Jest w porządku

Kolejny krem nawilżający kupiony z myślą o wrażliwej, przesuszonej retinoidami skórze.
Muszę przyznać, że jako jeden z nielicznych nie powodował pieczenia przy nakładaniu za co dla niego ogromny plus. Szybko się wchłaniał i nie pozostawiał tłustego filmu. Mimo wszystko dla moich potrzeb zbyt lekki. Ciężko jednak uznać to za wadę, ponieważ producent nie obiecuje intensywnego nawilżenia.

Średniak

Ze względu na to że dobiegam 30. bardzo ważne jest dla mnie nawilżenie cery. Niestety nie jest to łatwe będąc posiadaczką skóry mieszanej z tendencją w stronę tłustej i skłonnością do trądziku. Niniejszy produkt jest jednym z niewielu kremów który nie szkodzi mojej skórze. Gdy tylko dopada ją okresowa nadwrażliwość, ten kosmetyk jest dla niej wybawieniem. Nie pozostawia na skórze filmu, nie spływa, nie tłuści. Nie stosuję go jednak regularnie, sądzę że nie bardzo się z resztą do tego nadaje. Na dłuższą metę nie daje żadnych super efektów. Ot, po prostu lekki krem nawilżający, ewentualnie baza pod makijaż. Nie jest to zły produkt ale szukam dla niego tańszego zamiennika. Po prostu bardzo dobry średniak.

Dobry produkt, choć bardzo niewydajny i przez co drogi

Ten krem kusił mnie od dawna. Mam skórę mieszaną, przetłuszczającą się w strefie T, jednak bez tendencji do trądziku.
Kupiłam go w promocji w SuperPharm za niewiele ponad 30 zł.

Krem jest niewątpliwie dobry, znam jednak inne, identycznie działające za mniejsze pieniądze.