Ziaja, Sopot Spa, Krem na dzień aktywnie nawilżający

Ziaja, Sopot Spa, Krem na dzień aktywnie nawilżający

Błękitny krem nawilżający do codziennej pielęgnacji cery po 30 roku życia. Zapobiega transepidermalnej utracie wody. Zwiększa poziom wilgoci oraz zapewnia długotrwały efekt nawilżający. Regeneruje lipo-strukturę naskórka. Poprawia elastyczność skóry. Chroni przed promieniami UV i przedwczesnym starzeniem się.
Substancje aktywne: Prowitamina B5 (D-panthenol), Olej Canola, Hydro-retinol, Fotostabilne filtry UVA i UVB, Alga Porphyra umbilicalis, Alga Laminaria digitata, Alga Enteromorpha compressa.

na dzień
Wiek
30+

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Kolejny krem Ziaja - kolejne rozczarowanie

Myślę, że większość z nas przynajmniej raz w życiu miała styczność z marką Ziaja. Od wielu lat oferowane kosmetyki znajdziemy nie tylko na drogeryjnych półkach, ale także na tych aptecznych, czy również marketowych. Osobiście, dosyć rzadko używam produktów z Ziaja, lecz w ostatnim czasie otrzymałam taką możliwość dzięki Klubowi Recenzentki Wizaż.pl, gdy produkt ten znalazł się w paczce dla Recenzentki Miesiąca, za co serdecznie dziękuję.

Mam suchą cerę ze skłonnością do podrażnień, więc w mojej pielęgnacji nie może zabraknąć produktów do twarzy, których działaniem jest skuteczne nawilżanie. Czytając informacje uwzględnione przez producenta, zauważyłam, że przy opisie niniejszego produktu wymieniono wiele czynników charakteryzujących, takich jak: zapobieganie przeznaskórkowej utracie wody, zapewnianie długotrwałego efektu nawilżającego, regeneracja i poprawa gładkości oraz elastyczności naskórka, ochrona przed przedwczesnym starzeniem skóry. Przeznaczenie niniejszego produktu skierowane jest dla osób po 30 roku życia. Choć jeszcze nie osiągnęłam tego wieku, to widzę, że moja cera, aby wyglądała zdrowiej i korzystniej, potrzebuje regularnego dostarczania odpowiedniej ilości nawilżenia oraz składników. Przy takich zapewnieniach moje oczekiwania względem produktu były wysokie.

Krem umieszczony jest w małym, niebieskim słoiczku o pojemności 50 ml. Po otwarciu, ukazuje nam się jasnoniebieski produkt z dosyć intensywnym, świeżym zapachem. Konsystencja jest lekka, łatwo rozsmarowująca się, przy czym krem zmienia barwę na białą. Mimo lekkości, wchłanianie następuje wolno, a na skórze przez dłuższy czas utrzymuje się tłusta i świecąca struktura. Niestety, nie jest odczuwalne nawilżenie, zaś uwidaczniają się niedoskonałości, drobne zmarszczki, pieczenie skóry itp. Po całkowitym wchłonięciu się tej lepkiej struktury, cera w dalszym ciągu jest przesuszona, żaden długotrwały efekt nawilżający nie ma tutaj miejsca.

Rozczarowałam się tym produktem, ponieważ w żadnym stopniu nie sprawił, abym mogła cieszyć się jego działaniem oraz efektami. Sucha cera jest wymagająca w pielęgnacji, dlatego będę szukać innych rozwiązań, które pomogą mi utrzymać dobrą kondycję oraz świeży wygląd.

Gładka cera :)

Uwielbiam to niebieskie cudo :) zapach jest boski! Krem jest bardzo lekki, szybko się wchłania. Może producent przesadził trochę z tą obietnicą o mega nawilżeniu ale i tak jest coś w tym kremie co sprawia,że ciągle do niego wracam :) skóra bardzo dobrze reaguje ???? krem nie powoduję wysypu nie przyjaciół co jest bardzo ważne, szczególnie dla mnie bo moja skóra lubi się buntować na różnego rodzaju kremy. Wrócę nie raz!

Taki sobie

Pierwsza rzecz, jaka mi się rzuciła w oczy w tym kremie to to, że producent w ogóle nie podaje, dla jakiej skóry to jest krem. Wiem, że to jest krem nawilżający, ale producent powinien też zawrzeć gdzieś informację, dla jakiej skóry to jest preparat, bo nawilżenia potrzebuje każda skóra i ja to rozumiem, ale w innym stopniu trzeba nawilżyć skórę suchą, a w innym mieszaną, czy tłustą.

Początkowo miałam go zamiar użyć jako nawilżacza na nogi(!), ale jak odkręciłam wieczko i poczułam zapach, to wiedziałam, że muszę go chociaż spróbować do tego, do czego pierwotnie powinien służyć. Spróbowałam i muszę przyznać, że jako nawilżacz do twarzy spisuwał się nieźle, dawał natychmiastowe ukojenie skóry. Do tego efekt nawilżenia utrzymywał się na długo, cera wyglądała promiennie i świeżo i nie zauważyłam, żeby zrobiły mi się jakieś niespodzianki, czy coś podobnego. Krem jest bardzo delikatny, ma lekką konsystencję, na pewno nie jest to kategoria bardzo bogatych kremów.

Wszystko byłoby bardzo fajnie gdyby nie fakt, że mimo, iż nakładałam go niewiele, to on nie chciał się wchłonąć do końca i zostawial tłustą i świecącą warstwę na buzi. Strasznie mnie to irytowało i szlag mnie trafiał, jak musiałam sobie przed nałożeniem makijażu chusteczką wycierać krem z twarzy. Jak dla mnie to go dyskwalifikowało i koniec końców zaczęłam go używać do kremowania nóg, żeby się szybciej zużył, bo nie wyobrażałam sobie męczyć się z nim na twarzy jeszcze kilka tygodni czy miesięcy.

Może jeśli ktoś ma skórę suchą, bądź bardo suchą to ten krem się dla niego sprawdzi; ja, przy skórze mieszanej w stronę suchej nie byłam do końca zadowolona. W sumie nie wiem, jak mam podsumować ten krem, bo on robi to, co ma robić i pachnie cudnie, ale jak dla mnie szału nie było, po prostu nawilżał i tyle, ale nie wchłaniał się i wydaje mi się, że moja cera potrzebowała większej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, aniżeli nawilżenia. Cena oczywiście skłania do zakupu, bo mamy 50ml produktu za około 10zł, warto spróbować, ale ja już raczej go nie kupię.

NABŁYSZCZACZ...

Pollena... Był kiedyś - jeśli dobrze pamiętam - taki proszek do prania. Licho wie dlaczego, ale zapach kremu Ziaja Sopot Spa kojarzy mi się - wypisz-wymaluj - z tymże proszkiem.

ZALETY:
+ NADAJE SIĘ POD MAKIJAŻ:
ściślej - podkład i korektor stosunkowo dobrze z nim współpracują; problemem jest rozświetlenie skóry po aplikacji produktu Ziaja; jeśli mamy zamiar uzyskać efekt matowej cery, na krem trzeba nałożyć całkiem sporą porcję makijażu,

+ WYDAJNOŚĆ:
jedno opakowanie wystarczy na około pół roku,

+ POLSKA FIRMA:
komentarz całkowicie zbędny,

+ DOSTĘPNOŚĆ:
Rossmann, Hebe, większe markety oraz - rzecz jasna - firmowe sklepy Ziaja,

+ CENA:
rzadko kosztuje więcej niż 10 zł za sztukę.

WADY:
- APLIKACJA:
niezależnie od ilości nakładanego preparatu, skóra nie jest w stanie całkowicie go zaabsorbować,

- KREM A TRĄDZIK:
na moje nieszczęście, po tygodniu od pierwszej aplikacji zaobserwowałam zaostrzenie wysypu grudek; pojawiły się też podskórne ropnie,

- POBŁYSK:
nieważne ile preparatu nałożymy na twarz, efektem będzie tłusty połysk skóry, utrzymujący się przez cały dzień,

- FILTR:
na opakowaniu przeczytamy, że krem "zawiera filtry UVA i UVB", jednak nie znajdziemy konkretnej informacji na ten temat; ciężko stwierdzić, czy wspomniane filtry to standardowa w przypadku Ziaji ochrona 10 SPF, czy też możemy liczyć na solidniejsze zabezpieczenie przed słońcem,

- ZAPACH:
j.w.

REASUMUJĄC:
Skład kremu jest interesujący. Algi. Sopocka solanka. Filtry ochronne... Wszystko pięknie, tylko ile naprawdę tej magii mieści się w opakowaniu? Niewielki procent, biorąc pod uwagę, ile czystej chemii przypada na dobroczynne składniki. Szczerze? Wolałabym zapłacić za słoik więcej i w zamian otrzymać obiecywane przez producentów efekty. Niestety, choć portfel pozostał cały, moja twarz przypomina pole bitwy i będę teraz potrzebować kilku miesięcy, by doprowadzić ją do stanu poprzedzającego użycie tego preparatu.

przyzwoity

Porządny krem na każdą kieszeń. Nie obciąża skóry, bo ma lekką konsystencję. Łatwo się rozprowadza i równie łatwo wchłania. Pozostawia skórę przyjemnie nawilżoną. A szczególnie uwielbiam jego zapach – kojarzy mi się z wakacjami i leniuchowaniem nad wodą :) Czy natomiast działa przeciwzmarszczkowo? Hm... Jakoś nie bardzo zauważyłam. Dlatego nie daję mu gwiazdkowego "maxa"

Baby blue

Krem zamknięty w małym ślicznie niebieskim opakowaniu. Poręczny i wygodny w użyciu. Delikatnie niebieska formuła swietnie nawilza twarz. Wydaje mi sie ze bardzo dobrze wygładza skore. Buzia jest nawodniona i odświeżona dzięki świeżemu zapachowi. Krem dosc gesty, bardziej od tych w tubkach ziaji. Innego działania niz nawilzenie nie zauwAzylam, ale czego tu wymagać od takiego kremu.

super

Nawilża, skóra po nim jest gładka i nawilżona. Nie używam zbyt często, bo mam cerę tłustą, ale kiedy moja skóra potrzebuje nawilżenia po stosowaniu różnych wysuszających i złuszczających kosmetykach to ten krem naprawdę mi pomaga. Polecam.

Pomyłka

Nie sprawdził się wcale. Nie nawilżał jakoś szczególnie wręcz po godzinie od nałożenia byłam wysuszona a wręcz przesuszona strasznie. Jego zapach dla mnie bardzo chemiczny. Do tego zauważyłam po kilku użyciach ,że po nałożeniu skóra się czerwieni, swędzi i piecze. Bardzo się nim rozczarowałam.

Kupiony w: Drogeria Jasmin

nie...raczej nie

Krem ma pojemność 50 ml. Dostałam go w zestawie razem z innym kremem i płynem micelarnym. Zestaw kosztował 17 zł.
Skład chemiczny jest naprawdę imponujący. Już dawno takiego długaśnego nie widziałam.
Na szczęście już skończyłam ten krem i nigdy więcej go nie kupię. Nie polecam, nie lubiłam go strasznie.
Słoiczek był zwykły, plastikowy. Krem miał przyjemną lekką konsystencję. Barwa jasnoniebieska. Zapach początkowo nawet ładny, kojarzył mi się z morzem, później niestety z plastikiem. Jest potwornie wydajny. Wystarczała właściwie kropla na pokrycie całej twarzy. Ale uwaga był taki bonusik, że krem nałożony na czoło można było przeciągnąć na brodę. Bardzo ładnie się ślizgał po twarzy. Zawsze miałam wrażenie, że skóra pokryta jest silikonową bazą pod makijaż. Super się na niego nakładało podkład, bo się bardzo dobrze rozprowadzał. Nawilżał bardzo powierzchniowo. Podejrzewałam go o to, że pojawiały się na mojej twarzy drobne niedoskonałości, co dla mnie jest zupełną dyskwalifikacją kremu.
Skończyłam go stosując jako krem do rąk. Nawet się sprawdził.

w porządku

Calkiem dobry krem, używałam go zarówno na dzień i na noc. Dobrze się wchłania, przyjemnie pachnie, nie podrażnia. Nawilżenie w momentach posuchy zbyt słabe, ale kiedy moja skóra nie była przesuszona sprawdzał się w zupełności. Zwyklak na co dzień, nie wykluczam, że jeszcze do niego wrócę.

TAK TAK TAK

Krem nawet fajny, zdecydowanie dobry na wakacje kiedy często sie opalamy

+ dobrze nawilża
+ wchłania się
+ nie zostawia tłustej warstwy na twarzy
+ przyjemny, orzeźwiający zapach
+ koi poopalaniu

Używam tego produktu od: 1 rok

Cudownie pachnie!

Najbardziej w tym kremie podoba mi się zapach - mogłabym go wąchać godzinami :)

+ ZAPACH!
+ dobrze nawilża skórę
+ szybko się wchłania
+ nadaje się pod makijaż
+ bardzo wydajny
+ cena i dostępność