Malwa, Gloria, Emulsja do włosów

Malwa, Gloria, Emulsja do włosów

- Poprawia elastyczność włosów
- Zmniejsza ich łamliwość
- Ułatwia rozczesywanie i modelowanie
- Nie wpływa na szybkość przetłuszczania się.

Gloria?

Nie jest to dobry kosmetyk. Konsystencja jest rzadka i lejąca się. Zapach kwaśny, nieprzyjemny, jak sfermentowanych owoców. Włosy ani nie są bardziej nawilżone, ani wygładzone. Ba, odżywka nawet nie pomaga ich rozczesać. Nie robi kompletnie nic. Nie polecam.

Nieudany sentymentalny powrót

Pamiętam jak w zamierzchłych czasach to była jedyna odżywka, która stała na blatach fryzjerskich. Pamiętałam zarówno charakterystyczną buteleczkę, jak i kwaśny zapach. No i nic się nie zmieniło po przeszło 30 latach :/
Szkoda...
Produkt marny, nic nie wnoszący do pielęgnacji. Liczyłam że chociaż ułatwi rozczesanie po umyciu a tu nic. Kołtunik tylko trochę mniejszy.
Kolor okropny, jak ktoś wspomniał niżej przypominający gila z nosa. Zapach kwaśny. Konsystencja rzadka. Po nałożeniu włosy jakby piją produkt, nie czuć w ogóle nawet delikatnej otuliny.
W moim przypadku posłuży tylko i wyłącznie za wypełniacz domowych maseczek. Jak zwykle szkoda mi wyrzucić kosmetyku za 5 zł.

Cudo

Dałabym 6 gwiazdek, gdyby można było. :) Emulsja jest nawet lepsza od maski Gloria. Zapach babciowaty, konsystencja dość rzadka, a kolor przypomina zawartość nosa podczas zapalenia zatok, ale po zastosowaniu włosy są miękkie, puszyste, takie...zdrowe! Z tą emulsją nie ma mowy o bad hair day. :)

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: ok. 5

Mój ulubiony nabłyszczacz włosów!

Moje włosy : srednioporowate, zdrowe, falowane, przecietnej grubosci i gestosci, przetluszczajace się

Za co lubię ten produkt?

Przede wszystkim, za jej cudowne nabłyszczające działanie. Do tej pory zaden produkt nie sprawil, ze moje wlosy az tak lsnily.

Co do dalszych efektow emulsja fajnie odzywia wlosy, wlosy sa lejace sie, dociazone :)

Drugim plusem jest cena 4.44 w realu, spotkalam ja takze w drogerii jasmin za 6.50 :)

co mnie zaskoczyło?

niespotykany, zielony kolor emulsji, proste opakowanie skrywajace cudenko i wodnista, lejaca sie przez palce konsystencja.

Do minusow zaliczam dostepnosc. To smutne, ze jest dostepna tylko w dwoch miejscach :(

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Działa 1 dzień

Co mogę powiedzieć o tej emulsji:

- jest dosyć rzadka, przepływa przez palce

- ma zielony kolor

- pachnie jakoś tak jakby ziołowo

- ma skromne opakowanie, trochę takie w stylu PRL ;)

- jest bardzo tania!

- kupiłam ją w Realu, ale w innych sklepach jej nie widziałam

- co do samego działania:
zaraz po zastosowaniu emulsji włosy ładnie błyszczą, wyglądają na zdrowsze, ładnie się układają, są miękkie. Niestety u mnie ten efekt utrzymuje się kilka godzin po myciu, na drugi dzień włosy są od nowa suche , matowe, szorstkie. Stosuję tę emulsję systematycznie, ale widocznie dla moich włosów jest za słaba. Liczyłam, że efekt lśnienia utrzyma się od mycia do mycia, a nie kilka godzin. Na plus zaliczam to, że emulsja nie powoduje żadnych podrażnień czy alergii.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Lekka, ułatwia rozczesywanie,wygładza

Wzięłam, chcąc mieć odżywkę do mycia i do wzbogacania półproduktami. Za tę cenę można spróbować, bo nie ma prawie żadnego ryzyka (silkonów, protein, parafiny - za to są wyciągi roślinne, więc uczulonym odradzam).

Do rzeczy - działanie: Ułatwia rozczesywanie, nieźle łagodzi skalp, emulguje oleje i dobrze komponuje z dodatkami (zwłaszcza mąką ziemniaczaną) . Nie robi z włosami nie wiadomo czego, przynajmniej jak się ma takie suchary jak moje, za to można być bezpiecznym, jeśli chodzi o obciążenie - jest naprawdę lekka. Włosy są po niej miękkie,nadaje trochę połysku.

Na plus:
-super do mycia włosów i zmywania olejów
-jeśli chodzi o ułatwienie rozczesywania, radzi sobie lepiej niż wieeeele innych odżywek
-łagodzi skalp
-fikuśny kolor ;)
-cena
-zapach mi nie przeszkadza, przynajmniej jest delikatny i znika po spłukaniu
-coby nie powiedzieć o opakowaniu, jest dobrze dobrane do konsystencji i bez problemu da się wydobyć odżywkę do ostatniej kropli po obróceniu do góry denkiem

Na minus:
-wydajność gorsza niż zła
-na dłuższa metę stanu włosów nie poprawi
-słaba dostępność
-przy upale/słabo odciśniętych włosach robi się nieco za rzadka i bardzo spływa

Podsumowując - tania, lekka, przyjemna, dobra na stany po obciążeniu intensywną pielęgnacją

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Nic nie robi.

Po wszystkich ochach i achach na blogach i wizażu zakupiłam i ja. Niestety u mnie się nie sprawdziła.
+cena, 3-4 zł, na szczęście tylko tyle
+ opakowanie, wygodne, miękki plastik
+ kolor
- brak działania, nic z moimi włosami nie robiła
- konsystencja, lejąca, spływa z włosów
- wydajność, przez konsystencję trzeba dużo nałożyć
- dostępność
Możliwe, że kupię ponownie kiedy włosy mi się zregenerują po farbowaniach.

Używam tego produktu od: parę tygodni
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Jest ok jak nie ma się nic innego pod ręką

Produkt jest jak najbardziej dobry. Skład całkiem przyjemny, nie szkodzi włosom. Jednakże jeśli miałabym go używać codziennie nie spełniałby oczekiwań moich dość cienkich po rozjaśnianiu włosów. Chętnie nakładałam go na skalp po rozjaśnianiu bo też miałam bardzo wysuszony. Nie obciążał go i ładnie rozmiękczał.

Plusy:
+ wydajność
+ lekka konsystencja
+ super działa na skalp po rozjaśnianiu czy farbowaniu włosów
+ cena
+ dostępność (auchan)

minusy:
+ nie dla włosów bardzo zniszczonych czy suchych.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

jak odkrycie Ameryki

Kupiłam Glorię razem z szamponem Malwy. Szampon ów ma tak ubogi skład, że wymaga użycia odżywki.
Emulsja ma dość krótki skład z naturalnymi ekstraktami, które nie pełnią tylko roli perfum (czyt. nie są na końcu składu).
Gloria ma rzadką, konsystencję, zielony kolor (to mnie zaskoczyło) i intensywny zapach (moim zdaniem to coś w okolicach ataru), który szczególnie polubiłam. Nakładam ją na umyte włosy, najpierw na końcówki, a później rozprowadzam wyżej, również po skalpie i trzymam te 2 minutki, jak zaleca producent. Następnie spłukuję włosy. Wymaga to odrobiny uwagi, ponieważ gdy nałoży się trochę więcej emulsji na włosy, to nie chce się później tak łatwo dać wypłukać. Pamiętam, że przez pierwsze dwa tygodnie stosowania moje włosy dosłownie wchłaniały tę odżywkę i w zasadzie nie było co spłukiwać. Obecnie muszę już chwilę na tę czynność poświęcić.
Po wszystkim włosy są w dalszym ciągu skrzypiące, ale i wyraźnie gładkie. Po wysuszeniu są miękkie, ładnie się układają i dobrze rozczesują. Moje kudełki wreszcie odzyskały połysk. Zastosowanie emulsji nie wpływa u mnie na przetłuszczanie włosów.
Wiem, że wiele osób przyczepia się do opakowania, ale... ja je uwielbiam. Uważam że jest przeurocze i nie chciałabym, żeby producent je zmienił.
Wadą produktu jest jego dostępność. Nie wiem, czy widziałam Glorię gdziekolwiek poza hipermarketem A. Kupiłam ją tam za 3,59, co uważam za niewielką cenę (nawet w stosunku do objętości). Zaopatrzyłam się już w drugą buteleczkę na zapas.

Taka sobie

Nie wiem skąd te zachwyty nad tą emulsją.
Ma rzadka konsystencję - nadaje się do mycia włosów. Owszem włosy są po niej bardziej śliskie, gładkie ale też przyklapnięte. U mnie jako tako sprawdza się używana sporadycznie. Plusem jest jej niska cena.

Używam tego produktu od: kilku m-cy

OK ale bez WOW

Odżywkę kupiłam pod wpływem opinii na wizażu i ceny (3,80 w Auchan więc grosze). Mam włosy farbowane ze skłonnością do łamania, lekko przetłuszczające u nasady. Odżywka ma ciekawy, zielony kolorek. Łatwo się rozprowadza, ale mam wrażenie że lekko spływa z włosów. Efekt to odżywienie, łatwiejsze rozczesywanie, ładny połysk ale nie jest to jak wspomniałam efekt WOW. Po prostu dobra, wydajna, nie droga odżywka którą polecam Paniom z każdym rodzajem włosów.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Cicha woda brzegi rwie

Jeszcze rok wcześniej pewnie nie zwróciłabym uwagi na niepozorną buteleczkę stojącą nieśmiało na półce. Gdzie takiemu Kopciuszkowi do krzyczących kolorami koncernowych odżywek, wypachnionych i bielutkich, że ach och. Ona taka nudna z zewnątrz, kolor jakiś dziwny, zielonkawy i zapachem nie zachwyca... I to mnie właśnie zachwyciło, kiedy w końcu zaczęłam wybierać kosmetyki świadomie, wczytywać się w składy i doceniać prostotę, a nie natrętnie reklamowaną chemię.

Gloria działa. Właściwie tyle by wystarczyło, ale rozwinę. Włosy mam cienkie i delikatne, łatwo się plączą. Po nałożeniu Glorii rozczesują się właściwie samą wodą, już przy spłukiwaniu. O mało której odżywce mogę to powiedzieć, a testowałam ich już sporo. Podoba mi się, że nie jest perfumowana, podoba mi się też jej "glutkowatość" i kolor. Kojarzy mi się z naturalnością.

Jak dla mnie ma same zalety, a do tego jest taniutka. Potrafię pojechać do Oszołoma specjalnie po nią, a wcale nie mam blisko :) To chyba najlepsza recenzja.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowanie - i będą kolejne :)