The Body Shop, Nature's Minerals, Foundation (Podkład mineralny)

The Body Shop, Nature's Minerals, Foundation (Podkład mineralny)

Trwały, kryjący podkład w formie sypkiego pudru. Zawiera filtr SPF 25. W całości mineralny, bez dodatku talku, oleju i wosków. Nie zatyka porów. Lekko rozświetlający by ukryć drobne zmarszczki. Nie wysusza skóry. Testowany dermatologicznie.

za drogi, za słaby...

Puder nie spełnił moich oczekiwań w 100%. Trochę się zawiodłam, bo liczyłam na zdecydowanie więcej. Kosmetyk był naprawdę drogi (jak na moją kieszeń prawie 90 zł za puder to sporooo) no i niewydajny, ale to już chyba domena kosmetyków body shop…
Zalety:
+łagodny, nie powoduje podrażnień
+konsystencja dobrze się rozprowadza i wchłania
+duża gama kolorystyczna
+ dobry jako puder wykończeniowy
Wady
-wysoka cena
-niewydajny produkt
-bardzo słabo kryje
-nie matuje skóry
-powoduje świecenie po kilku godzinach
- nie nadaje się jako trwała, podstawowa baza makijażu

Używam tego produktu od: maja 2013
Ilość zużytych opakowań: całe 1

Lubię go!

Bardzo lubie ten puder i właśnie skończyłam chyba 3 lub 4 opkakowanie, wiec postanowiłam wystawić mu notkę. Używałam odcień 03 - Golden Ivory.

+ nie wyszusza skóry
+fajnie sie rozprowadza
+bezzapachowy
+kolor, który używałam (jeden z jaśniejszych) nie bielił mojej twarzy, co większość jasnych pudrów czyni ani jej nie różowił, dawał bardzo naturalny odcień.

Niestety jednak dla mnie ten puder jest świetny na jesień, zimę, ale latem używam wysokich filtrów przez co moja twarz jest bardziej tłusta i muszę poszukać czegoś bardziej trwałego, bo niestety onza bardzo nie jest.
No i jeszcze mógby być trochę tańszy.
Dlatego też urywam za te dwa minusy po pół gwiazdki i wystawiam mu zasłużoną czwóreczkę.

Ilość zużytych opakowań: 3 lub 4

Sredni a nadzieje mialam spore

Czailam sie na ten produkt dobry rok ale cena jak za produkt z the body shop wydawala mi sie mocno przesadzona.Po przyjezdzie do uk znalazlam super oferte na niego i kupilam go w cenie ok 5£:) Produkt zamniety w bardzo praktycznym sloiczku z drobniutka siateczka ktora ladnie przesypuje produkt.Mam w odcieniu 02.Kolor akurat jest dobrany bardzo dobrze.Bylam strasznie podekscytowana zeby go uzyc szkoda ze sie tak rozczarowalam.Produkt kryje bardzo delikatnie wiec nakladajac go samego musialam uzyc go naprawde bardzo bardzo duzo.Wiec stwierdzilam ze bede go uzywac na lekkie kremy tonujace i bb creamy w celu zwiekszenia krycia.Niestety efekt mi sie nie spodobal.Mimo ze ma jakies delikatne rozswietlajace drobinki ktore nie sa jakos bardzo widoczne na twarzy to wcale jakos jej nie ozywia.Makijaz wyglada dziwnie plasko :/Cera jakas taka szara.Nie tego sie podziewalam:( Wydajnosc calkiem niezla,starczy na dlugo.Teraz czasami uzywam go jako pudru wykonczeniowego do samego omiatania twarzy,ale nie kupilabym go ponownie.Ogolnie to chyba juz go wycofali bo nie widzialam go juz w sklepie :)

Używam tego produktu od: ok roku

Naprawdę bardzo godny polecenia do skóry wrażliwej

Naprawde godne uwagi.
Efekt jak to z pudrami mineralnymi, inny niz z innymi podkladami i ten produkt daje nam wlasnie ten estetyczny i matowy, ale nie wysuszajacy efekt.
Kupilam zly odcien i teraz go moge uzywac tylko jako bronzera lub czekac na lato; niemniej nawet w tej formie bardzo dobrze (o ile nie lepiej) sie sprawdza.
Nie uczula, wg mnie nie wytrzymuje caly dzien, jest wydajny, choc troszke niehigieniczny w uzyciu; otoczenie sie po prostu brudzi.
Baaaardzo polecam wyprobowac kolor przed kupnem.

Najlepszy, jaki miałam

Do tej pory za każdym razem kupowałam inny puder, bo zawsze liczyłam, że ten akurat będzie idealny. Ten puder jest prawie doskonały, chociaż wątpię, że znajdę lepszy, doskonalszy.

+ pięknie wykańcza makijaż
+ niesamowicie naturalny efekt
+ utrzymuje się długo
+ wydajny
+ nie zapycha, nic złego z cerą nie robi

Minusów nie ma, no może mógłby być tańszy.

MOŻE BYĆ

To jedyny kolorowy kosmetyk jakiego obecnie używam (nie licząc transparentnego błyszczyka Dior LipMaximizer). Aktualna cena to 85 PLN. Kupiłam 22% taniej bo w ramach Dni Ziemi przyjęto ode mnie opakowanie po dowolnym zużytym kosmetyku i dlatego dostałam zniżkę. Cena 66 PLN była już milsza. Poprzednie opakowanie dostałam w prezencie więc nie wiem jaka cena była kiedyś, ale pewnie niższa. Jestem takim alergikiem, że żadne podkłady nie wchodzą w grę. Mogę jedynie używać minerałów i to tylko tych prawdziwych, bez ulepszaczy typu silikony czy phenoxyethanol (bo i takie "minerały" widziałam).
Mam odcień 208 Golden Vanilla. Może minimalnie ciemniejszy niż moja cera (a może i nie? ciężko powiedzieć). Odcień jaśniejszy był już ewidentnie za jasny, więc dylematu nie było. Średnio mi pasuje sitko, wolałabym dziurki w plastiku, ale cóż. Aplikuję miękką bawełnianą poduszeczką. Produkt jest łagodny dla skóry, kryje wystarczająco jak dla mnie, ociepla. Rozświetla minimalnie, to raczej typowa szpachla niż rozświetlenie. W ciągu dnia nic się nie pogarsza, co najwyżej pewnie może się zetrzeć, jak wszystko. Ale nie ma tego co przy tradycyjnych płynnych podkładach, że trzeba co parę godzin kontrolować, czy nie zrobił się tłusty szary tynk na twarzy, uwidaczniający pory (widzę to niestety u wielu kobiet u mnie w pracy, w drugiej połowie dnia, wygląda to szkaradnie). Po całym dniu mój makijaż jest praktycznie taki sam jak rano. Dodam że kładę minerały na krem. Żadnej bazy, żadnych pudrów, żadnego serum. Wyłącznie krem + minerały. W ciągu dnia używam oczywiście bibułek, bo mam cerę tłustą i z krostami, co tu wiele mówić. Ciągłe matowienie jest konieczne.

To NIE jest produkt który zapewni idealny fotoszopowy wystrzałowy wygląd, jak niektóre podkłady. Ale dla tłustych pokaleczonych cer jest bezpiecznym rozwiązaniem. Minus za to sitko, oraz za to, że mógłby bardziej rozświetlać, aczkolwiek to z założenia podkład a nie rozświetlacz. Dla mnie ogólnie za ciężki...

Używam tego produktu od: półtora roku, może dwa
Ilość zużytych opakowań: pierwsze dostałam kiedyś, drugie kupiłam 2 tygodnie temu

bardzo dobry

Bardzo fajny podkład, używam odcienia natural ivory. Ładnie kryje i naturalnie wygląda, efekt półmatowy, twarz wygładzona. Trzyma się bardzo długo na twarzy, nie sciera się, nie ciemnieje. Nie zapycha porów, dobry, naturalny skład. Jedynym minusem jest dla mnie wysoka cena.

Drugi raz nie kupię

Mam cerę mieszaną, skłonną do wyprysków. Dlatego staram się tak dobierać podkłady i pudry by nie zapychały porów i matowały moją cerę.
Zalety:
- nie zapychał porów

Wady:
- to nie podkład tylko lekki puder wykończeniowy,
- matowa skóra utrzymuje się bardzo krótko,
- ma w sobie chyba jakieś drobinki rozświetlające co w przypadku cery tłustej i/lub mieszanej się nie sprawdza
- bardzo słabe krycie,
- cena zdecydowanie za wysoka w stosunku do jakości produktu

Używam tego produktu od: już nie używam

pomyłka

Jednym słowem:beznadzieja. Produkt kupiłam kiedy na wizażu zapanowałam boom na kosmetyki mineralne. Wiele się wtedy pisało o ich zbawienny wpływie na skórę. Niestety dla mnie to kompletna pomyłka:
-nienaturalny żółtawy kolor,
-osadza się na włoskach(aplikuję pędzlem z The Body Shop).
-po kilku minutach twarz błyszczy się niemiłosiernie
- ma w składzie te okropne drobinki,które potęgują nienaturalność produktu.
-zerowe krycie
Twarz wygląda tak jakby była pokryta świecąca warstewką.Nie tego oczekiwałam.Nie mogę powiedzieć,czy rzeczywiście leczy skórę,za krótko go używałam.

Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: kilka razy

Raczej nie dla mnie

Jestem miłośniczką podkładów mineralnych,przetestowałam już bardzo wiele,ale z przykrością muszę stwierdzić ,iż ten był najgorszy.
Po każdym użyciu na mojej twarzy pojawia się pełno krostek-czyli zapycha,a żaden inny minerał tego nie robił.NIEWYBACZALNE,dodatkowo jest dość ciężki i widoczny na twarzy.
Na szczęście kupiłam go w promocji za 22zł,więc nie jest mi jakoś specjalnie żal,ale tak czy inaczej nie dosyt pozostał

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

świetny na lato!

Przeczytałam dokładnie opinie, kusiły, by spróbować i ocenić czy rację mają entuzjastki, czy krytykantki tego produktu. Trafiłam na letnią promocję (35 zł), grzechem byłoby nie przetestować. Akurat lato, ja mocno opalona, kupiłam sobie odcień 04 z myślą o zbliżającym się wyjeździe wakacyjnym. I tu się doskonale spisał: pięknym rozświetleniem opalenizny po prostu mnie olśnił, a wszelkie jego wady jak słabe krycie, lekkość stały się zaletami. Nie zakrył wypoczętej i odprężonej skóry, podkreślił jej blask i koloryt ładnie wyrównując kolor i fakturę. Nie zatykał porów, nie obciążał, choć z potem w sierpniowym upale sobie spływał:) Ale nakłada się go łatwo i szybko, więc jakoś tę nietrwałość zrekompensował.
Słowem: idealny na lato.

Używam tego produktu od: 6-8 tyg
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego (na przyszłoroczne wakacje wystarczy z nawiązką)

chciałam podkład, a dostałam puder wykończeniowy

jak w tytule: "podkład" nie sprawdza się jako podkład. bardzo słabe krycie, szybko schodzi. zupełnie nie "przyczepia się" do mojej twarzy.
znacznie lepiej sprawdza się jako puder wykończeniowy. wtedy ładnie i delikatnie rozświetla, nadaje jej życia, utrwala makijaż. zdarzyło mi się nawet usłyszeć kilka komplementów na ten temat :)
minusem jak dla mnie jest też opakowanie, dziurki są jakieś takie niewymiarowe i albo puder wcale nie wylatuje, albo wylatuje go cała masa. poza tym puder się pyli i często zbiera się na brzegach kantów do zakręcania przez co się marnuje. nie nadaje się do torebki.

podsumowując: dobry puder, tak na 4,5; ale odejmuję pół gwiazdki za to, że chciałam mieć podkład i kolejne pół za opakowanie.

Używam tego produktu od: 1 m-ca
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie