Oriflame, Giordani Gold, Make-up Base (stara wersja) (Baza pod makijaż)

Oriflame, Giordani Gold, Make-up Base (stara wersja) (Baza pod makijaż)

Przygotowuje skórę na makijaż, dając jej uczucie miękkości i gładkości. Rozświetla i lekko wyrównuje koloryt cery. Wzbogacona składnikami przeciwzmarszczkowymi i ekstraktem ze szwedzkiej żurawiny ułatwia Ci zrobienie perfekcyjnego makijażu.

Dla cery suchej

Dla mnie to nie jest typowa, silikonowa baza mająca na maksa przedłużać trwałość makijażu lub bardzo wyrównująca powierzchnię skóry. To raczej coś dla cer suchych, taka dodatkowa dawka nawilżenia.
Baza ma postać białawego kremu, jest zwarta ale nie jest tłusta czy tępa. Ładnie się rozprowadza. Na moje oko drobinek tam za bardzo nie ma, ewentualnie są ale w jakiejś minimalnej, niemal niewidocznej ilości. Zapach delikatny, niedrażniący.
Po użyciu skóra jest nawilżona, ciut gładsza. Podkład rozprowadza się dobrze, nić się nie maże, nie roluje. Raczej nie zauważyłam aby baza przedłużała trwałość makijażu. Raczej dodatkowo nawilża i sprawia, że podkład wygląda lepiej. Dla mnie ten efekt jak najbardziej na plus bo mam cerę normalną, czasem przesuszoną, dodatkowo lubię jak skóra się lekko błyszczy. Zupełny mat jest nie dla mnie. Baza pomaga uzyskać efekt zdrowego blasku.

Dla cery suchej lub mieszanej - jak najbardziej. Na pewno nie dla cer tłustych oraz dla osób oczekujących efektu "long lasting".

I fakt - baza jest jakoś mało wydajna. Nie używam jej codziennie (ale też nie od wielkiego dzwonu, ot ze dwa razy w tygodniu) i ubywa jej bardzo szybko.

Kupiony w: U konsultantki

Całkiem niezła baza

Mam ją w kosmetyczce już strasznie długo, ale używałam jej zamiennie z innymi kosmetykami, stąd nawet nie pamiętam, kiedy ją kupiłam. Ale w ramach ograniczania objętości kosmetyczki postanowiłam ją zużyć, nim kupię kolejną...
Baza ma bardzo praktyczne opakowanie z wygodnym dozownikiem. Dzięki temu aplikacja jest bardzo higieniczna. Sama buteleczka też jest bardzo estetyczna, matowe szkło, ładna kolorystyka-nieźle wygląda na toaletce :)
a zawartość... Baza ma kolor biały z opalizującymi drobinkami, konsystencja dość lejąca, dzięki temu produkt był całkiem wydajny. Ładnie rozświetla skórę, ale bez brokatowego błysku, tylko z takim subtelnym rozświetleniem. Bardzo dobrze rozprowadzał się na niej podkład-w zasadzie każdy, bez rolowania, warzenia, itp. Nie przedłużała czasu, jaki podkład utrzymywał się na twarzy, ale też nie powodowała mocniejszego tłuszczenia czy nieestetycznego błyszczenia.
Nie zauwważyłam ani nawilżenia ani wysuszenia skóry, nie zapychała, miała bardzo neutralny, praktycznie niewyczuwalny zapach.
Uważam, że spełniała większośc obietnic producenta.

Niezły produkt

Dość ciekawa baza pod makijaż, nieco inna od stosowanych przeze mnie dotychczas, bo po pierwsze, o bardziej płynnej konsystencji, a po drugie nieprzezroczysta, a w opalizującym białym kolorze.

Jako plusy można wymienić:
- konsystencję umożliwiającą dobre rozprowadzenie bazy (na suchej skórze to bardzo ważne),
- baza stapia się ze skórą, nie roluje się,
- nieco rozświetla makijaż,
- nie wysusza, nie podrażnia i nie zapycha porów,
- ma eleganckie szklane opakowanie z pompką, dozownik jest higieniczny i wygodny, widać ile produktu pozostało w opakowaniu.

Sporym minusem jest niestety wydajność, przy niemałej w końcu cenie. Dostałam ją razem z podkładem Giordani Gold w tej samej objętości i podkładu używam ponad dwa razy dłużej niż bazy.

W mojej ocenie produkt nadaje się raczej do dziennego, lżejszego makijażu i tu sprawdzał mi się bez problemu. Nie wiem natomiast, jak baza poradziłaby sobie z makijażem wymagającym dużej trwałości np. wieczorowym.

Używam tego produktu od: rok temu przez około 5-6 miesięcy

bardzo fajny produkt

Pierwsze wrażenie
- pozostawia skórę miękką i gładką ( producent nie kłamie-)
-opakowanie estetyczne szklane z pompką, widać ile produktu nam zostało a pompka działa bez zarzutu, wydobywając dokładnie tyle produktu ile trzeba
-ładnie się wchłania
-jest bardzo wydajna
-rozświetla lekko cerę
-bardzo wydajna
-sprawdza się latem przy wysokich temperaturach
-wygładza, można na nią nałożyć sam puder
-przedłuża trwałość makijażu, który wygląda bardziej naturalnie

Nie mam co prawda porównania z innymi tego typu produktami, ale jestem z niej bardzo zadowolona, u mnie się sprawdziła.

Plusem - dodatkowym jest to, że nie ma korka a pompka przekręcając ją w odpowiednią stronę blokuje się, uniemożliwiając produktowi wydostanie się bez nadzoru-)

Minusem - może być cena 39 pln / za 30 ml to nie jest mało, ale gdy pojawia się w promocji za 25 to nie ma się nad czym zastanawiać-)

Ilość zużytych opakowań: 1 30 ml

lepsza od Very Me

Wcześniej miałam bazę również z Oriflame o nazwie Very Me,jak widziałam że mam ją na dnie i zaraz sie skończy postanowiłam zakupić tą z Giordani Gold gdyż była też na promocji co jeszcze bardziej mnie zachęcało do jej kupna i jakie mam wrażenia?

Co w niej lubie?
-pozostawia skórę miękką i gładką (czyli jak obiecuje producent)
-opakowanie,tym razem jest szklane,przezroczyste z pompką Very Me było białe,plastikowe i bez pompki,musiałam rozcinać by wydobyć dosyć sporą ilość która mi jeszcze na tydzień starczyła a jak tak to nie mogłam tej resztki wycisnąć,w dodatku tylko widziałam ile mam produktu gdy pod światło lampki patrzyłam
-szybciej się wchłania od Very Me
-nie roluje się
-zapach jest przyjemny
-jest bardziej wydajna od Very Me zauważyłam że potrzebuje jej znacznie mniej na całą twarz i szyję więc Giordani na dłużej mi posłuży
-mam cerę mieszaną,nie powoduje bym bardziej się świeciła ani nie matuje,powiedziałabym że daje bardziej satynowy efekt
-konsystencja,jest odrobinę rzadszy od Very Me dzięki temu jeszcze łatwiej jest mi go rozsmarować

+/- mam wrażenie jednak ze słabiej nawilża od Very Me albo na równi z nim,może to zależy od stanu mojej skóry a nie od bazy

Minusy:
-cena nawet w promocji kosztuje 20-25zł kiedy Very Me mamy w granicy 10-13zł ale jednak wole wydać ciut więcej za Giordani i nie męczyć sie z tym przeklętym opakowaniem Very Me i czekać również te 7min dłużej aż się wchłonie

Ilość zużytych opakowań: 1/4 pierwszego opakowania

sprawdza się

Baza u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Cerę mam mieszana w kierunku suchej. Stosowałam ja zarówno pod podkłady płynne jak i pod te o konsystencji musu i współgra z nimi dobrze. Bardzo szybko się wchłania, ale nawet jak nie mam czasu aby na to czekać to nie wałkuje się, nie tworzy plam itp. lekko nawilża skórę. Używam jej już kilka miesięcy, na początku codziennie, teraz rzadziej i nie miałam żadnych problem, nie uczuliła, nie zapchała, nie przesuszyła.
Bardzo wygodne opakowanie z dozownikiem, dzięki któremu wyciskamy nieduże ilości bazy i nie ma obaw że cokolwiek się zmarnuje.
Dodatkowo buteleczka jest przezroczysta dzięki czemu dokładnie widać ile kosmetyku jeszcze nam zostało.
Mam do zużycia jeszcze dwie bazy i kremy BB, jeśli nic mnie nie zachwyci to na pewno do tej wrócę.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedna buteleczka

Na plus.

Osobiście polecam dla osób, które mają cerę mieszaną.

PLUSY:
- delikatnie nawilża, ale nie przetłuszcza
- nie tworzy efektu "maski" na twarzy
- wygładza (na lato sprawdza się bardzo fajnie, czasem nakładam samą bazę a na nią ewentualnie puder i rezygnuje z podkładu, sprawdza się świetnie bo "trzyma" puder)
- na moje oko przedłuża trochę trwanie makijarzu, wydaje mi się, że zarówno puder jak i róż dłużej się trzymają
- dość wydajny
- cena również jest przystępna

MINUSY:
- mimi wszystko po mare spodziewałam się czegoś więcej, nie jestem do końca przekonana czy chroni on mają skórę przed nieporządanym działaniem fluidów i innych kosmetyków do makijażu

Ogólnie polecam tę bazę, jedna z lepszych jakie miałam szanse używać. Nie powala ale ja na swoją cenę jest bardzo dobra. Szczególnie na lato, bo zakrywa troszkę niedoskonałośc, bo sprawia, że skóra na tworzy jest gładsza. Spokojnie można nałożyć na nią puder i twarz wygląda bardzo ładnie.

Używam tego produktu od: Trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Dwa.

dobra na codzień

od dawna używam podkładu GG z Oriflame więc skusiłam się i na bazę. Promocyjna cena zachęcała. Opakowanie z pompką pokochałam już przy podkładach :) Baza ma przyjemny zapach, po jej użyciu skóra jest idealnie wygładzona, delikatnie rozświetlona (a to akurat lubię), fajnie się łączy z podkłdem. Jest wydajna ponieważ jest dość rzadka. Dzienny makijaż utrzymuje na swoim miejscu jednakże na dłuższe imprezy i cięższy makijaż polecałabym jednak silikonowe bazy i za to jedna gwiazdka mniej.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Spodziewałam się o wiele więcej

Bazę kupiłam z ciekawości, nie miałam większej styczności z kosmetykami Oriflame, padło na ten kosmetyk, który znajdował się w dość dużej promocji.
-nie spełnia podstawowego zadania. Nie jest dobrą bazą, makijaż tak samo znika jakby nic nie było pod, także trwałość makijażu jest taka sama jak bez tej bazy
-nadaje twarzy różowawy odcień, ale mi to nie przeszkadzało, bo fajnie komponował się z kolorytem mojej bladej cery
-produkt kompletnie niewydajny
-wzmaga świecenie twarzy.. po nałożeniu czegokolwiek robi efekt latarni
-eleganckie opakowanie
-przyjemna konsystencja, choć trochę zbyt lejąca
-higieniczna aplikacja
-cena regularna jest absolutnie zbyt wysoka i nieadekwatna jakości produktu.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Trudno ocenić...

Jako baza nie sprawdzila się w ogóle. Ani to mojej buzi przed podkladem specjalnie nie nawilzylo, ani nie wygladzilo, podklad tez nie rozprowadzal sie lzej, ani makijaz dluzej nie pozostal w nienagannym stanie. Jako rozswietlacz na kosci policzkowe radzi sobie w miare dobrze, no i opakowanie praktyczne i zgrabne, dlatego daje 3 gwiazdki. Zapach przyzwoity. Jako rozswietlacz bedzie bardzo wydajna, dlatego troche sie z tym oto produktem czasu pomecze ;)

zdecydowane nie

Długo zastanawiałam się nad zakupem bazy, aż w końcu skusiłam się na Giordani Gold, ponieważ była w dużej promocji. Niestety ogromnie mnie rozczarowała: po nałożeniu na twarz, skóra ma odcień różowawy przez drobinki, które zawiera, niestety nie zauważyłam również by makijaż utrzymywał się dłużej na twarzy. W trakcie imprezy mój makijaż po prostu "znika".
Plusem może być konsystencja, zapach i bardzo wygodne, ładnie prezentujące się opakowanie - i tylko za to dostał aż dwie gwiazdki.

Nie, nie, nie!

Skuszona wcześniejszą bazą z Oriflame Studio Artist, która faktycznie była świetna, postanowiłam wypróbować Giordani Gold i się przejechałam.
-nie jest zupełnie wydajna
-nadaje mojej twarzy różowy odcień i jakieś drobinki
-zupełnie nie przedłuża trwałości podkładu

Nie kupię jej ponownie.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania