Eau Thermale Avene, Moderate Protection Emulsion (Emulsja SPF 20 do skóry normalnej lub mieszanej - średnia ochrona)

Emulsja SPF20 - umiarkowana ochrona UVA i UVB. Nadaje się na dni normalnego nasłonecznienia. Polecana dla osób o wszystkich fototypach skóry.
Dzięki nowatorskiemu systemowi MPI-SORB, łączącemu Tinosorb M+S, fotostabilny i doskonale tolerowany ekran organiczny nowej generacji, z opatentowanymi ekranami mineralnymi MPI, emulsja skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego (UVB i UVA). Emulsja SPF 20 zawiera również: Pre-tokoferyl prekursor witaminy E, silny przeciwutleniacz, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników oraz wzmacnia barierę obronną skóry. Wyciąg z pestek dyni Cucurbita pepo reguluje wydzielanie łoju i ogranicza powstawanie zmian trądzikowych. Dzięki zawartości wody termalnej Avene o właściwościach kojących i łagodzących. Emulsja SPF 20 jest doskonale tolerowana przez wrażliwą skórę. Posiada lekką, nietłustą konsystencję, z łatwością się rozsmarowuje i wchłania. Wyjątkowo lekka konsystencja emulsji łatwa w nakładaniu sprawia, że natychmiast po zastosowaniu skóra jest jedwabista i matowa. Nakładanie emulsji jest bardzo przyjemne, a jej konsystencja dostosowana do potrzeb skóry wrażliwej, normalnej lub mieszanej. Fotostabilna i wodoodporna. Hypoalergiczna, nie powoduje powstawania zaskórników. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry.

Koszmarny tłuścioch

Zastanawiam się czy to ja miałam jakąś lewą wesrsję tego kremu czy co... :confused:

Moja skóra jest mieszana, trądzikowa, w trakcie kuracji retinoidami więc spróbowałam tego kremu.

- skóra po nałożeniu piecze i czerwieni się(nie ma tego efektu, jeśli nie używam retinoidów)
- świeci się niemiłosiernie!!! Tak jakby wgl. się nie wchłaniał
- zbyt leisty, wycieka sam z opakowania

+ nie zapycha

Co do ochrony- nie jestem w stanie powiedzieć czy działa czy nie...

Używam tego produktu od: zaprzestałam

Zawiedziona

Na mojej mieszanej w stronę tłustej się nie sprawdził pomimo tego, że zawiera podobny skład jak moja ulubiona emulsja matująca avene, którą stosuje na codzień.

Wielkim błędem było to, że kupiłam go nie testuąc tuż przed wyjazdem na wakacje. Wysoka temeperatura, słońce, duża wilgotność + ten krem= wysyp i zapchana twarz przez cały wyjazd.
Musiałam go stosować z rozsądku wiadomo filtry to podstawa ale trudno mi było po powrocie przywrócić twarzy równowagę.
W ogóle nie matuje, nic a nic. Tak więc cera się błyszczy momentalnie, jest ciężki, lepi się.
Ochrona faktycznie dobra, nie miałam problemu z poparzeniami- przynajmniej tyle dobrego...
Kolejny plus- jest wodoodporny, czasami zapomniałam posmarować nim twarzy po kąpieli morzu czy basenie i nie miałam spalonej twarzy.
Natomiast raz gdy nie piosmarowałam się nim (ze złości na niego hehe) to bardzo tego żałowałam i miałam pamiątke w postaci okropnej czerwonej twarzy (:

Daje 2gwiazdki za ochronę, naprawdę dobrą.
Reszta się nie sprawdza w przypadku mojej cery.
Natomiast moja mama ze skórą normalną, bezproblemową uwielbia ten krem.

Używam tego produktu od: marzec 2011
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Cudowny

Filtr o konsystencji lekkiej emulsji. Wchłania się bardzo szybko, nie zapycha, nie powoduje świecenia się skóry, nie pobiela.
Skóra pozostaje przyjemnie miękka, gładka.

Używałam go podczas pobytu nad morzem, moja opalenizna była delikatna, złocista oraz bardziej trwała, nie było mowy o poparzeniu.
Bardzo fajny do używania w mieście, nadaje się pod makijaż (dzięki niemu dłużej się trzyma).
Doskonała ochrona.

Zaznaczyłam, że nie wiem, czy kupię ponownie, ponieważ tegoroczne serie mają zmieniony skład i nie są już tak dobre, jak poprzednie.

Używałam tego produktu przez: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kilka

***** i już!

Ulubiony krem z filtrem na dni o średnim nasłonecznieniu (choć wyeksponowany przypadkiem na 30 stopni C też dawał radę:D) Ładnie się wchłania, jak na filtr stosunkowo nietłusty i matowy. Śmiało można się pokusić o zrobienie na nim makijażu. Nie uczulił i nie zapchał (co często mi się zdarzało, zwłaszcza w przypadku tego typu kremów)
Bardzo nie lubię filtrów, bo moja skóra mimo przesuszenia sama z siebie błyszczy się wesolutko... Ale takie czasy, że maziać się trzeba. A ten kremik da się przełknąć;) :P

PLUSY:
* dobrze nawilża
* łagodzi podrażnienia
* solidnie chroni !
* ma przyjemny zapach
* świetny pod makijaż

MINUSY:
* lekko bieli twarz

Gdyby nie pozostawiał białej poświaty na twarzy byłby świetny :) Ja i tak z natury bladolica jestem. Używałam go w górach i ani trochę nie opaliłam twarzy :D Co tylko dobrze o nim świadczy ;)

Doskonały dla alergików

Ja również, jak moja poprzedniczka, kupiłam wersję koloryzującą tego kremu. Używałam go w październiku w Egipcie i bardzo dobrze chronił przed słońcem, nie ma mowy o poparzeniach słonecznych. Ma lekką formułę, łatwo i przyjemnie się rozsmarowuje. Poza tym bardzo dobrze nawilża i pozostawia tylko lekko tłustą warstewkę na skórze. Nie zatyka porów, nie powoduje powstawania wyprysków. Lekko zabarwia skórę, lecz nie powoduje, że wygląda ona nienaturalnie pomarańczowo. Bladej skórze nadaje zdrowy koloryt.

Świetny

Kupiłam ten filtr w wersji z kolorem. Kremowa konsystencja bardzo dobrze rozprowadza się na twarzy i względnie szybko wchłania. Chroni przed wysyszeniem skóry zarówno w warunkach wysokiego nasłonecznienia jak i w normlane, pochmurne dni.
Moja skłonna do przesuszeń skóra bardzo się z nim zaprzyjaźniła.
Krem ładnie ujednolica twarz i świetnie sprawdza się pod makijażem. Do tego jestem bardzo zadowlona z ochrony jaką zapewnia. Jest też wydajny i przyjemny w stosowaniu (zapach, konsystencja).
Zaznaczam, że nie jestem alerigkiem. Chociaż przy Avene nawet alergicy mają spokojną głowę.

Bardzo polecam, jestem naprawdę zadowolona!