La Roche-Posay, Effaclar M Sebo-Regulating Mattifing Moisturizer (Nawilżający krem matujący)

Właściwości: Dzień po dniu, stopniowo zmniejsza produkcję sebum, dzięki wyjątkowemu połączeniu:
- Sebum Targeting Technology, aby dotrzeć do zatkanego pora i oczyścić go z sebum.
- Pidolat cynku, aby zapobiegać przyczynie błyszczeniu się skóry w miejscu jego powstania.
- Witaminy CG i E, aby zapobiec utlenianiu sebum, które zwiększa problemy skóry tłustej.
Lekka emulsja (oil-free) wzbogacona o absorbujące mikrokuleczki, na długo matuje skórę. Nie powoduje powstawania zaskórników.
Likwiduje błyszczenie, zapewniając długotrwały efekt matowej a jednocześnie nawilżonej skóry. Przywraca równowagę tłustym partiom twarzy już po 7 dniach stosowania.

Doskonały

Dobrze sprawdza się przy mieszanej cerze. Doskonały latem, zimą trochę zbyt suchy. Dobrze matuje, ale słabo nawilża. Stosuję pod makijaż, podkład dobrze się rozprowadza, nie wałkuje. Przyjemny, dyskretny zapach. Nigdy nie spowodował żadnych podraznień. Matuje na ok. 5-6 godzin. Nie znalazłam nic z lepszym efektem.

Minusy - na lato nie najlepszy ze względu na brak filtra.

Ilość zużytych opakowań: ok.20.

Skuteczny

- dobrze sie rozprowadza
- jest bardzo wydajny
- przyjemnie pachnie
- zmatawia skórę ( ale na krótko...)
- idealny pod makijaż, nie roluje się
-wygładza skórę, delikatnie nawilża

minusy:
- trudno go dostać w rozsądnej cenie (zamawiam więc przez Internet bo ceny w aptekach są o około 30% wyższe!)
- skóra w drugiej połowie dnia zaczyna się bardzo błyszczeć więc trzeba używać pudru

Ilość zużytych opakowań: wiele

Matujący - TAK, nawilżający - NIE!

Kupiłam ten krem razem z żelem z tej samej serii. Niestety, nie przekonał mnie do siebie.
Mam tłustą i bardzo wrażliwą skórę twarzy - mało jest kremów, które sprawdzają się u mnie.
Na początku stosowania byłam nawet zadowolona - krem dobrze matował, skóra nie błyszczała się. Jednak po kilku użyciach kondycja skóry pogorszyła się.
Krem matował, ale nie nawilżał. Skóra była sucha, zaczerwieniona i skłonna do podrażnień. Dodatkowo po którymś użyciu tego kremu czułam takie ściągnięcie skóry. Jakby po nałożeniu kremu tworzyła się cienka powłoka, która naciągała moją twarz, a przez to, że była wysuszona pękała i tworzyły się zaczerwienione plamki.

Moim zdaniem krem może sprawdzić się u osób, które mają lekko suchą skórę.

Używam tego produktu od: około 2 tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 niedokończone

Zawiodłam się.

Skusiłam się na ten produkt mając nadzieję, że zmatowi on moją cerę, która ma dużą tendencję do błyszczenia się. W aptece w moim mieście kosztował on 50 zł. Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś więcej po kosmetyku za taką cenę.

Krem matuje, ale na bardzo krótki czas. Skóra bardzo szybko zaczyna się błyszczeć. Plusem jest z fakt, że krem ten lekko nawilżał moją skórę. A przynajmniej nie wysuszył jej co jak czytałam u niektórych recenzentek miało miejsce. Produkt ma delikatną konsystencję, bardzo szybko się wchłania. Stanowi dobrą bazę pod makijaż, ale nie widzę jego super magicznych właściwości matujących, a właśnie z tego powodu postanowiłam go kupić. Minusem jest również fakt, że krem ten nie jest zbyt wydajny. Raczej nie kupię go więcej, ponieważ uważam, że cena jest zbyt wysoka w stosunku do słabego działania tego kosmetyku.

Używam tego produktu od: przez 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1. opakowanie.

polecam

przy mojej tłustej cerze skłonnej do zapychania sprawdza się świetnie. Uratował moją cerę wiele razy w towarzystkie żelu o mycia twarzy z tej samej serii.

+dobrze sie rozprowadza
+wydajny
+ładne i poręczne opakowanie
+ładny zapach
+likwiduje niedoskonałości i matowi
+dobrze matuje (jednak nie na cały dzień)
+nadaje się pod makijaz
+rozjaśnia cere i przebarwienia

- wysusza więc nie nadaje sie do regularnego codziennego stosowania

-cena

-zawiera kwasy więc nie nadaje sie do stosowania w lecie

-może uczulić

Z nieoskonałościami radzi sobie świetnie i reguluje sebum..Ogólnie jest to mój hit razm z żelem do mycia twarzy . Pół gwiazdki w dół za uczucie wysuszania .

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: ok 4

nie

Jak zwykle zachęcona opiniami koleżanek z wizażu poleciałam do apteki. Długo musiałam się naszukać. W końcu trafiłam, był w promocji z żelem do twarzy, za cały zestaw zapłaciłam 62zł. Dużo. Jak na takie działanie.
Żelu póki co nie miałam okazji użyć ponieważ korzystam z Iwostinu Purritin. Krem natomiast stosuję już tydzień i żałuję każdej wydanej złotówki...

zacznę od wad bo zdecydowanie przeważają nad zaletami.

minusy:
-matuje co najwyżej na godzinę, po tym czasie skóra okropnie się błyszczy
-wysusza!!! nie wiem skąd wzięło się w nazwie \'nawilżający\'?
-roluje się
-i co najgorsze, jestem w 98% pewna, że to on mnie zapchał

plusy:
-delikatny, miło się nakłada

Używam tego produktu od: tygodnia

Pozytywnie zaskoczona :)

Krem który uratował mnie w okresie wakacyjnym.. idealnie nadaje się do pracy w "gorących pomieszczeniach". Idealny jako baza pod podkład kt nałożony na niego nie spływa pod wpływem temperatury. W miarę dłuższego stosowania zauważyłam gorsze działanie i za to odejmuję pół gwiazdki. Wydaję mi się że moja skóra zobojętniła się na jego działanie . Przyjemna konsystencja, matuje a nie wysusza co jest bd ważne przy cerze mieszanej i wrażliwej. Produkt godny polecenia !! Dodatkowy plus jest taki że często jest do kupienia w zestawie z żelem do mycia twarzy (zestaw kosztuję tyle samo co sam krem effaclar MAT z tym że mamy 2 produkty i takie samo działanie )) !

Ilość zużytych opakowań: 3 duże

Zdecydowanie niezastąpiony

Używam go od ok 3 lat i stwierdzam, że jest to kosmetyk niezastąpiony. Próbowałam Ziaji i Iwostinu, ale jedynie Effaclar działa tak dobrze. Skóra jest gładka, miekka i przez jakiś czas matowa. Niestety mam skłonność do błyszczenia się skóry na linii czoło, nos, broda, ale dzięki Effaclarowi i bibułkom matującym problem z głowy.

Ilość zużytych opakowań: ok 6

lekki, dobry kkrem

Przyjemny, lekki krem nawilżający. Świetnie się sprawdza jako baza pod makijaż. Nawilża bardzo dobrze, matuje całkiem nieźle. Odejmuję pół gwiazdki, ponieważ po kremie nazwanym "matujący" spodziewałabym się lepszego efektu matującego.

Ilość zużytych opakowań: w tracie pierwszego

mój ulubiony krem!!

Przetestowałam już wiele kremów matujących, jestem niemal ekspertem w tej dziedzinie i muszę stwierdzic, że ten krem jest moim ulubionym. Matuje dobrze, na jakies 6-7 godz, jeśli jednak ktoś ma bardzo duże problemy z cera, to nie wiem czy ten krem się sprawdzi. Ma super lekką konsystencję, szybko się wchłania. Dobrze nawilża skórę, nie powoduje uczucia ściągnięcia na twarzy, czego nie lubię. Opakowanie też jest wygodne. Produkt wart swojej ceny.!

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Lekko matujący

Moja cera jest łojotokowa, wczesniej używałam kerium, który jest rewelacyjny i niezastąpiony, zdecydowałam sie jednak zmienić krem aby nie przyzwyczaić cery do tego produktu.Effeclar jest o lekko żelowej konsystencji kremem, który całkiem przyzwoicie nawilża, zapaszek ma przyjemny ledwo wyczuwalny. Osobiście nie wydaje mi się zeby nadawał się do cery typowo tłustej ( ja mam mieszaną podchodzącą pod suchą) ponieważ po jakimś czasie cera lekko zaczyna się delikatnie świecić.Zdecydowałam się własnie na niego ze wzgledu na to ze nie matuje zbyt mocno, bałam się ze mogłby przesuszyć skórę.

Ulubiony

Mam cerę mieszaną. Krem stosuję na dzień, pod makijaż, po dokładnym oczyszczeniu twarzy żelem do mycia oraz tonikiem matującym tej samej serii.

+ matuje na długi czas
+ nawilża
+ utrzymuję twarz bez wyprysków, nie zatyka porów
+ higieniczne opakowanie z dozownikiem (który jest trochę upierdliwy, kiedy krem się kończy;) )
+ leciutka konsystencja kremu (idealna na lato)

Jestem bardzo zadowolona z tego kremu (jak i z całego Effaclar). Stosuję wymiennie z SVR Lysalpha Matifiante Creme.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: duuuużo