Max Factor, Color Genius Pressed Mineral Powder (Prasowany puder mineralny)

Max Factor, Color Genius Pressed Mineral Powder (Prasowany puder mineralny)

Puder mineralny w kompakcie zawierający kilka odcieni w jednym. Na rynku dostępny w dwóch tonacjach: light i medium. Matuje i delikatnie rozświetla skórę, dopasowuje się do cery bez efektu maski.

Cena: ok. 35zł / 12g

/m/

ok

Po przeczytaniu jakże pochlebnych opinii na temat tego pudru postanowiłam go kupić. Niestety ja jestem zawiedziona. Puder ciężko rozprowadzić tak, by nie tworzył smug. Być może osoby posiadające cerę suchą nie mają tego problemu. W moim przypadku się on nie sprawdził. Ponadto bardzo krótko się utrzymuje na twarzy. Po 2 h od nałożenia twarz się świeci i nie widać na niej ani grama pudru. Mimo używania kremów matujących, puder nie daje rady. Odradzam osobom z cera mieszaną bądź tłustą.

Podoba mi się efekt

Mam jasną skórę (czasem nieco przyciemnioną samoopalaczem) i odcień pudru Medium -110. Zaznaczam, iż jest to mój pierwszy puder mineralny, więc nie mam porównania z innymi pudrami mineralnymi - mogę go tylko porównać z tradycyjnymi pudrami prasowanymi. Mam co prawda swój ulubiony puder prasowany (kryjący Vipera Face), ale byłam ciekawa jak wygląda skóra po użyciu pudru mineralnego. Dokupiłam osobno do niego gąbeczki "for your Beauty" w drogerii - być może inny efekt (większe rozświetlenie) byłby gdybym nakładała go czymś innym, ale nie mam miejsca w torebce na noszenie pędzelków itp. ;)

Plusy:
+ w ogóle go nie widać na twarzy, nie ma efektu "tapety", wyglądam jakbym nie miała makijażu,
+ odcień dobrze zlewa się z kolorem skóry, nie odznacza się,
+ nie sposób z nim przesadzić i nałożyć go na dużo,
+ bardzo dobrze i na długo matuje, jeśli nie ma upałów to mat na skórze utrzymuje się niemal cały dzień (a od używania kremów nawilżających skóra sama z siebie zaczyna mi szybko się świecić),
+ nie zapycha porów.

Minusy:
- brak dołączonego lusterka (bardzo dla mnie ważne),
- nie zauważyłam rozświetlenia ani efektu promiennej twarzy,
- jak dla mnie mógłby bardziej kryć zaczerwienienia (choć od tego jest korektor).

Puder po prostu bardzo dobrze matuje i nie odznacza się, a poza tym w moim przypadku żadnych cudów nie robi, skóra po jego użyciu nie wygląda wyjątkowo - ani na szczególnie wypoczętą, ani rozświetloną. Jednak uzyskany efekt mi wystarcza. Szkoda tylko, że brak jest lusterka w zestawie i że nie ma wersji bardziej kryjącej - wtedy dałabym 5 gwiazdek i od razu kupiła następne opakowania. ;)

Najlepszy spośród pudrów w kamieniu:)

Zacznę od tego, że używam odcienia light, stworzonego wręcz dla zimnych karnacji (mieszanka trzech jaśniutkich kolorków z domieszką różu). Ale proszę się nie obawiać, nie różowi skóry, a pięknie ją rozświetla i ożywia. Bardzo naturalnie, bez migoczących drobinek.

+ idealnie wykańcza makijaż, wygładza;
+ daje efekt wypoczętej buźki, takiej promiennej (przydatne szczególnie teraz zimą);
+ matuje, w moim przypadku na bardzo długo i w bardzo extremalnych sytuacjach, nawet mój znajomy był zdziwiony, że w trakcie imprezy mam tak suchą i niebłyszczącą sie twarz:D;
+ nie zapycha i nie uczula!!!
+ jest wydajny, używam go regularnie od wakacji i w jednym miejscu przetarł mi się do dna, a po bokach jeszcze hoho;
+/- po kilku godzinach może odrobinę przyciemniać makijaż, ale to moje subiektywne odczucie, bo jestem wyjątkowym bladziochem;
- nie używałam go nigdy solo, ale raczej nie kryje;
- niedostępny w Polsce, jedynie na allegro, przez co cena oczywiście jest wyższa;

Gorąco polecam szczególnie posiadaczkom chłodnych porcelanowych cer! Z jeszcze jednego ważnego powodu, (pomijając wszystke plusy) UPIĘKSZA;)

Używam tego produktu od: wakacji

bardzo naturalny

bardzo naturalny,leciutki jak mgielka puder,jest niewidoczny!!!!nie da sie przesadzic z iloscia,wydajny,nie zatyka porow,nie ma sie wsumie do czego przyczepic aczkolwiek ja tutaj nie widze zadnego rozswietlenia.... szkoda ze nie ma tu jakis zlotych drobinek;)
acha jesli ktos potrzebuje mocnego krycia to nie polecam.zaplacilam na allegro z przesylka chyba cos kolo 50 zl

Używam tego produktu od:kilku mcy

swietny

mam kolor najjasniejszy nr 100 - light - ideal dla bladolicyh takihc jak ja. puder nie zapycha, jest delikatny jak mgielka, niewyczuwalny na skorze i niewidoczny, a o to tu chodzi! pieknie wygladza skore, matuje ja, jednoczesnie rozswietlajac, a to sztuka. nie tworzy maski, jest bardzo naturalny. mozna go kupic na allegro za ok 30-40zl, a wiec jak na takie cudo cena niewygorowana, naprawde sie oplaca. upieksza twarz, dzieki niemu wyglada swiezo i promiennie przez caly dzien (+ kilka poprawek w ciagu dnia). i jak to na puder prasowany wypada - mega wydajny, nie widac konca i dlugo go widac nie bedzie.Używam tego produktu od:3 tygodni

Moj 1 idealny puder

Zaznaczylam 5 gwiazdek bo dla mnie to prawdziwy kosmetyk wszechczasow i mowie to z pelna swiadomoscia. Ilez juz pudrow przetestowalam, lacznie z tymi z najwyzszej polki jak Clarins czy Estee Lauder, ten bije je wszystkie na glowe.
- daje prawdziwie naturalne wykonczenie, nie jest widoczny na twarzy, nie mozna przesadzic z jego iloscia
- idealny dla bladolicych jak ja, kupowalam go co prawda za granica, tam sa dostepne 3 kolory, wybralam medium ktory jest odpowiednikiem koloru w recenzjil okreslonego jako light, zapewniam ze nie bedzie za ciemny
- buzia dzieki temu pudrowi jest naturalnie rozswietlona
- nie ciemnieje
- nie zapycha