Fusswohl, Hirschtalg Creme (Krem do stóp z łoju jelenia)

Fusswohl, Hirschtalg Creme (Krem do stóp z łoju jelenia)

Fusswohl krem z łoju jelenia dzięki olejkom migdałowym i alantoinie pielęgnuje i nawilża skórę. Wyciąg z białej herbaty zwalcza wolne rodniki. Skóra staje się delikatna i elastyczna. Krem może być stosowany także na dłonie.

kremy do stóp
wygładzające, nawilżające, zapobiegające starzeniu, regenerujące, ujędrniające
zapachowa
w tubce
wrażliwa, popękana, sucha

Całkiem w porządku

Krem do stóp jest u mnie podstawowym kosmetykiem. Ten kupiłam w Rossmannie. Opakowanie to standardowa plastikowa tubka z zamnkięciem na klik. Grafika jest biało - niebieska - zielona. Krem ma trochę dziwny ale delikatny zapach, konsystencja jest jednak nieco rzadka. Bezproblemowo rozprowadza się i w miarę szybko się wchłania. I właśnie chodzi o to,że efekt nawilżenia utrzymuje się naprawdę długo. A skóra moich stóp jest naprawdę wymagająca. No i przez to też, nieduża tubka kremu starcza na naprawdę długo.

D

Jest to krem z łojem jelenia i olejek migdałowym.
W sumie nigdy nie myślałam sięgnąć po produkt z takim składnikiem, ale teraz wiem, że to bardzo fajna opcja.
Krem ten pielęgnuje i nawilża skórę pięt.
Do tego regeneruje.
Oczywiście sam krem nie wystarczy, ważne jest również regularne pozbywa ie się martwego naskórka.
Według mnie dbanie o tą część ciała jest bardzo ważne, ponieważ stopy są najbardziej nadwyrezane podczas dnia. Przemierzamy tysiące kroków, dlatego warto poświęcić chwilkę czasu i odwdzięczyć się stopom poprzez pielęgnację. Ten krem do pielęgnacji sprawdza się idealnie.

Uratował moją skórę po złamaniu nogi

Niedawno złamałam nogę. W związku z długotrwałym unieruchomieniem jej ortezie, skóra stopy była w tragicznym, przesuszonym stanie.
Zdecydowałam się na ten krem, bo akurat byłam w Rossmanie i była na niego promocja.
Krótka opinia: Uratował moją skórę. Po jakimś tygodniu codziennego wmasowywania produktu w stopy na noc jej stan bardzo mocno się poprawił. Naskórek nie był już tak obrzydliwie suchy i zrogowaciały. Skóra stała się miękka i miałam wrażenie, że sama stopa wróciła do życia (skóra dostała blasku - jakkolwiek to brzmi :D).
Sam zapach delikatny, niemęczący. Konsystencja treściwa. Wydobycie produktu z tubki nie rodziło żadnego problemu.
Jak za tę cenę jest to produkt naprawdę godny polecenia.

Średniak

Krem zakupiłam w Rossmannie w bardzo zachęcającej cenie. Skusił mnie również ten łój jelenia, który dla niektorych mógłby być odstraszający ???? uznałam że ten wyjątkowy składnik sprawi że moje stopki wreszcie będą odpowiednio nawilżone.

Krem ma dosyć gęsta i trochę papkowatą konsystencję. Nakładanie jest bardzo łatwe. Krem nie wchłania się jakoś szybko, zostawia smugi ale po chwili wszystko ładnie wsiąka w skórę. Po kilku minutach na stopach pozostaje jedynie delikatny film. Co ciekawe krem nadaje się również do rąk, wystarczy resztkę kremu wsmarować w ręce i przedramiona i gotowe, nie trzeba myć czy wycierać rąk ????

Co do działania to jest ok, ale jednak mialam większe oczekiwania. Wydaje mi się że ten krem będzie odpowiedni dla osób które chcą jedynie zapobiegawczo i profilaktycznie używać kremu aby nie doprowadzić do przesuszenia. Krem sprawia, że skóra jest nawilżona ale mimo regularnego stosowania oczekiwałam że skóra będzie bardziej miękka. Nie mogę powiedzieć że krem nie poprawił kondycji stóp bo jednak nawilżenie jest odczuwalne ale dla kogoś kto potrzebuje czegoś naprawdę mocnego będzie za slaby

Zapach jest średni ale nie jest jakoś bardzo wyczuwalny więc nie jest to problemem.

Co za krem! Pozytywne zaskoczenie

Ten krem ma tak brzydkie opakowanie, że naprawdę nie spodziewałam się, że będzie tak dobry w działaniu. Jeszcze ten odstraszający łój jelenia, no i mega niska cena. Jak się okazuje, czasami pozory mylą! To jeden z najlepszych kremów do stóp, jakich używałam. Naprawdę dobrze nawilża, szybko się wchłania i zostawia przyjemny efekt na skórze. Nie oblepia wszystkiego, nie śmierdzi tak jak sporo innych kremów do stóp, a ma nawet przyjemny zapach, choć odrobinę babciny, ale jest ogółem okej.
Jednym minusem jest to, że opakowanie ma średnio bystry wylot w tubie i lubi się paprać, więc trzeba ten krem czasami wytrzeć. do czystości, jeśli komuś to przeszkadza - mi tak. Ale to, co najważniejsze, czyli działanie nawilżające kremu, spełnia świetnie. Ulubieniec!

Przeciętny krem do stóp

Słysząc dobre o opinie o tym kremie z Fusswohl postanowiłam, że wypróbuję go i ja. Niestety trochę się zawiodłam. Produkt ma wygodne opakowanie, łatwo się go dozuje i w miarę szybko się wchłania, ale słabo nawilża. Zostawia też lekką warstewkę produktu na stopach. Ma też specyficzny zapach, ale można się w ostateczności do niego przyzwyczaić. Na plus można zaliczyć jego cenę, dostępność i to, że nadaje się także do dłoni. Patrząc jednak na całokształt tego kremu, to nie zachwycił mnie i nie zamierzam kupić go ponownie.

Mnie urzekł

Ciągle szukam czegoś idealnego dla moich wymagających stóp. Nie pomaga też fakt że prowadzę aktywny tryb życia więc stopy są zawsze przesuszone, pojawiają się odciski, otarcia itp. Krem kupiłam ze względu na cenę i zaciekawił mnie dodatek łoju jelenia. Byłam w szoku jeśli chodzi o konsystencję - wszystkie produktu jakie stosowałam do ten pory miały gęstszą konsystencję. Ten jest dość lekki, dodatkowo widnieje informacja że nadaje się też do rąk. Ogromną zaletą jest fakt że nie pozostawia ohydnej, lepkiej warstwy, rzeczywiście można go zostawić na dłoniach. Przy regularnym stosowaniu,skóra jest delikatniejsza, bardziej nawilżona. Dla mnie to jeden z lepszych produktów.

Przeciętny i z biednego jelenia.

Od dłuższego czasu kupowałam ten krem, głównie dla męża, choć i ja korzystałam.
Dopiero przy okazji recenzji zagłębiłam się w skład i odkryłam, że zawiera łój z jelenia, co dla mnie dyskwalifikuje ten produkt ze względów etycznych.
W dodatku nie ma super cech, które równoważyłyby zabicie tego pięknego zwierzęcia na cele kosmetyczne.
Zacznę od początku.
Opakowanie nie wyróżnia się niczym. Na półce bym je pominęła obojętnym wzrokiem. Zwykła tubka o przeciętnej, niewyróżniającej się szacie graficznej. Napisy są w języku niemieckim więc długi czas żyłam w nieświadomości z czego jest on zrobiony.
Tubka ma zakrętkę z klapką, kosmetyk łatwo się przez nią dozuje, nie zapycha się. Tubka z czasem traci swój pierwotny kształt.
Sam krem ma zapach neutralny. Konsystencję ma w sam raz: ani gęstą ani rzadką.
Łatwo się rozsmarowuje na stopie, ale daje lekko śliską warstewkę więc łatwo o wypadek jeśli nałożymy np. klapki na gołą stopę.
Stopień nawilżenia oceniam na przeciętny. Nie daje efektu "wow", nie zregeneruje mocno zniszczonych stóp.
Nie wrócę.
Żegnaj jeleniu!

Jako krem nawilżający TAK, jako ochrona przed odciskami i pęcherzami NIE

Krem zakupiłam z myślą o ochronie stóp podczas długiego marszu przez dłuższy okres czasu. Wyczytałam na jakimś forum jakoby był to dobry środek, który zapobiegnie powstawaniu "skutków" marszu. Niestety mi się nie sprawdził, w zasadzie kiedy przestałam nim smarować stopy to były one w lepszej kondycji. W tym celu o wiele lepiej sprawdza się zwykły talk.

Żeby go wykorzystać, używałam go na noc żeby nawilżyć i ukoić stop po całym dniu. Czuje się to uczucie nawilżenia przez... chwilę. Producent zapewnia, że regeneruje popękaną i zniszczoną skórę - tego też nie mogę potwierdzić. Ewentualnie delikatnie nawilży i to wszystko.

Ja jestem nim trochę zawiedziona biorąc pod uwagę moje oczekiwania, ale tak obiektywnie to produkt nie jest zły. Nie jest też drogi (cena w Rossmanie to
ok. 6-7 zł) więc można wypróbować, każda skóra jest inna :)

Nie

Krem bardziej sie nadaje na dłonie i to niezbyt wysuszone. Na moje piety nie daje rady. Po tym kremie pięty sa lekko nawilzone i trzyma to tylko chwilę i zaraz wszystko wraca to co bylo przed nałożeniem. Nic nie pomaga.

Średniak

Spodziewałam się trochę lepszego nawilżenia i odżywienia skóry, ale produkt głównie zostawiał tłusty filtr. Jeżeli ktoś ma dosyć wymagające stop, to nie warto kupować produktu. Produkt jest dosyć wydajny. Zapach raczej neutralny.

Nie przekonał

Przez przypadek kupiłam ten krem, nie zwróciłam uwagi, że jest w nim łój z jelenia. Wiadomo, że to nie wygląda tak, że to jakiś obrzydliwy łój, jednak gdybym była uważniejsza na pewno bym go nie kupiła. Sam ten składnik jest dla mnie obrzydzający, ale w związku z tym, że to produkt do stóp to go spróbowałam go zużyć, a nuż by mnie do siebie przekonał. Krem nieintensywnie lekko pachnie, wcale nie brzydko. Konsystencja dość tłusta i takie też są stopy po posmarowaniu. Krem też trochę nawilża, ale bez rewelacji. Bardziej bym powiedziała, że natłuszcza niż nawilża. Słabo się wchłania i ten tłusty film pozostaje na skórze. Głębokiej regeneracji nie zauważyłam. Ma wygodne opakowanie na klik, moje ulubione w przypadku kremów do stóp. Za tę cenę nie jest nie jest najgorszy, ale są lepsze kremy z tej serii. Nie przekonał. Raczej nie polecam...