Himalaya Herbals, Soothing Body Lotion for Extra Dry Skin (Balsam nawilżający do cery bardzo suchej)

Emulsja do ciała do codziennego stosowania została stworzona w szczególności dla potrzeb skóry suchej. Wyciąg z pomarańczy i olejek migdałowy nawilżają skórę wnikając głęboko w jej strukturę. Zapewniają harmonijne nawodnienie i elastyczność. Olejek z kiełków pszenicy, jako naturalny przeciwutleniacz, chroni skórę przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego.

fajny i egzotyczny

Kupiłam go w Indiach bo potrzebowałam coś na skórę wysuszoną wodą i słońcem. Nie sprawdził się wtedy bo był za ciężki i zostawiał tłustą, błyszczącą warstewkę. Zastąpiłam go szybko tym samym balsamem ale do skóry normalnej i to był strzał w 10.

A wersja do skóry suchej wróciła ze mną do Polski... i od tej chwili się z nią nie rozstaje. Jest cudowny na moje suche od zimy dłonie, dzięki temu że ma bogatą konsystencję. Smaruję je wieczorem i rano skóra jest jak pupka niemowlęcia. Nawilża, uwalnia od uczucia ściągnięcia skóry. Ładnie pachnie, ma bardzo wygodne opakowanie. I jest tani - w Indiach kosztuje ok 4 zł / 100 ml (cena odgórna, wszędzie ta sama) ale u polskiego dystrybutora ceny Himalaya są kilkukrotnie wyższe.

Balsam jest do skóry suchej, do całego ciała a nie do cery suchej bo to sugeruje że przeznaczony jest wyłącznie do twarzy.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego małego (100 lm)

prawdziwy nawilżacz

Uzależniłam się od tego balsamu. Przede wszystkim od składu - są nawilżacze, są olejki, wszystko na swoim miejscu. Dalej zapach - słodki, delikatny, kremowy, nienachalny, długo utrzymuje się na skórze. Właściwości - rewelacyjne. Balsam przynosi ukojenie naprawdę suchej i podrażnionej skórze, nie zostawiając tłustej warstwy, ale delikatną, gładką powłoczkę. Skóra jest miękka, nawilżona nawet 2 dni,ma ładny koloryt, suche skórki, czy ściągnięcie skóry znikają.

Bardzo dobry balsam.