Artdeco, Long-Lasting Foundation Oil-Free SPF 20 (Długotrwały podkład matujący SPF 20)

Kategoria
Marka

Artdeco Foundation to lekki, beztłuszczowy podkład w płynie, który nadaje skórze matowe wykończenie, pozostawiając ją gładką przez cały dzień. Struktura zapewnia krycie od średniego do pełnego oraz równomierną aplikację, podkład nie tworzy plam na skórze i nie ciemnieje po nałożeniu. Odpowiedni dla każdego rodzaju cery. Dostępny w 6 odcieniach.

Formuła podkładu:
- zawiera aktywne składniki absorbujące nadmiar sebum, które zapobiegają świeceniu się skóry,
- kwas hialuronowy nawilża skórę i sprawia, że staje się ona wyjątkowo miękka i aksamitna,
- witamina E chroni skórę przed wolnymi rodnikami oraz utratą wilgoci,
- zawiera filtr ochronny SPF 20, który chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV.

Krycie
średnie
matujące, nawilżające, ochronne
fluidy
tłusta, mieszana
w buteleczce

Nie taki Long-Lasting jak go przedstawiają

W moim przypadku z podkładami jest różnie wiecznie szukam tego idealnego ale ponoć ideały nie istnieją ;). Zachęcona obietnicami producenta o lekkim i matowym wykończeniu skusiłam się i ja :).
Opakowanie lekkie, poręczne,ale ja osobiście wolałabym aby producent zapakował podkład w szklaną buteleczkę z pompką, niestety podkład jest bardzo gęsty, wręcz powiedziałabym "jak plastelina" i tu zaczynają się schody, w moim przypadku prezentował się dość dobrze jedynie aplikowany palcami a także rozmieszany z mikserem Nyxa, za to nie chciał kompletnie współpracować z gąbką ani z pędzlem.
Mam cerę mieszaną/tłustą i faktycznie podkład matuje dość dobrze moją cerę, ale bez korektora się nie obędzie także nie ma dla mnie dość dobrego krycia, skóra jest nawilżona nie przesuszona,u mnie nie ciemnieje na twarzy, nie zbiera się w załamaniach, jednak za taką cenę produktu oczekiwałam po nim większej trwałości.

Okropny wysuszacz.

Podkład tragedia, kupiłam ze względu na zawartość kwasu hialuronowego, który miał nawilżac twarz. A było wręcz odwrotnie. Podklad jest totalnym bublem. Wysusza i podrażnia skórę, zapycha pory, ciastkuje się, nie znalazłam żadnych zalet tego produktu. Podkład oddalam koleżance, u ktorej rowniez sie nie sprawdził.

Ogromny zawod

Dalam skusic sie obietnicami producenta. Pomyslalam sobie - beztluszczowy, matujacy podklad, w dodatku z filtrem UV? Moj ci on! Niestety, po kilkukrotnym wyprobowaniu wyladowal on na dnie moich zawiedzionych nadziei i niespelnionych obietnic (czyt.w ktorejs z lazienkowych szafek, do ktorej nigdy nie zagladam).

Podklad ma baardzo bogata konsystencje i tworzy maske. Ciezko go rozprowadzic, jest bardzo ciezki i nie ma sily - odznacza sie na skorze. Daje efekt gumowej maski, bardzo nieprzyjemny zarowno dla wlasciciela, jak i, podejrzewam, dla otoczenia.

Matuje, ale niestety nie dlugotrwalo, zupelnie przecietnie. Po paru godzinach tak czy siak trzeba uzyc bibulki badz pudru transparentnego.

Nie wiem, u kogo moglby sie sprawdzic. Ja mam cere mieszana i podklad byl dla mnie o wiele za ciezki. Jego jedynym plusem jest schludne, higieniczne opakowanie, duza gama kolorow i dobre krycie.

Wykorzystała: kilka próbek

Dobry, ale po cenie promocyjnej :P

Przetestowałam kilka próbek i zdecydowałam się kupić.
Mam skórę tłustą bez szczególnych niedoskonałości poza porami. Podkład jest lekki, ale kryje dość dobrze - największy plus. Potrzeba trochę wprawy, żeby go nakładać - ja robię to pędzlem do podkładu. Kolor mi spasował. Utrzymuje się stosunkowo długo i ładnie matowi (no nie tak jak to producent obiecuje, ale na prawdę jest dobrze).

Zastrzeżenie to wygórowana cena, ale znaleziony na wisebears .pl kupiony za praktycznie połowę, był tego wart.

nawet ok

Plusy :

- kryje! i to nawet tak jak revlon colorstay ,zresztą bardzo mi go przypomina.
- fajne przyjemne odcienie, łatwo się dopasowuje do odcienia skóry
- długo się trzyma, spokojnie wytrzymuje cały dzień ( testowałam go na uczelni gdzie miałam zajęcia od rana do wieczora i spisał sie świetnie
- przypudrowany długo matuje, i ładnie się wtapia pozostawiając mat
- wydajny i dobrze się rozprowadza

minusy: troszkę może podkreślać suche skórki, ale podkłady matujące już tak mają. No i przy codziennym stosowaniu podrażnia skórę, bo jest ciężki i wysusza ją, powoduje że twarz jest zmęczona i trochę mnie zapchał...

nie jest zły, może nie należy do tanich ale warto wypróbować ;)

Używam tego produktu od: od 3 tygodni
Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

szpachla

Oj dziwny to podkład. Przede wszystkim nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób można go nakładać pędzlem? Konsystencja tego podkładu jest tak tępa, że pozwala jedynie na nałożenie go palcami.
Jak dla mnie ciężko jest nim uzyskać w miarę równomierny, naturalny efekt. Po czasie twarz robi się ciemniejsza, cera wpada w pomarańczowe tony.. tragedia.
Ale jest jeden plus- to trwałość! Nawet w upalne dni można mieć pewność, że nie spłynie i będzie utrzymywał mat.
Skończyłam opakowanie w mękach.
Zdecydowanie nie polecam a nawet przestrzegam!

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Warty wypróbowania

Wiele osób pisze, że nie da sie go ładnie rozprowadzić. Może jak chce się użyć 5 warstw to tak jest. Podklad wymaga niewielkiej wprawy w nakładaniu. Najlepiej rozprowadza się jednak pędzlem. Jest bardzo wydajny. Mam od ponad 3 miesięcy a nadal w opakowaniu jest 1/3 produktu. Nie podkreśla porów a mam je ogromne. Wygląda bardzo ładnie, ale nie zachwycająco ( minimalnie widac go na twarzy). Mam ekstremalnie tłustą twarz z wypryskami i bliznami. Podkład nie zapycha. Trzyma się na twarzy do ok 8 godzin po czym zaczyna schodzić. Robi to równomiernie. Twarz zaczyna się świecić po 3 godzinach od aplikacji ( w moim przypadku to sukces). Krycie kosmetyku określenie jako średnie plus :). Opakowanie niby ładne estetyczne ale wydobycie kosmetyku kiedy ten sie kończy jest uporczywe. Nie kupie go ze względu na kolor. Ten najjaśniejszy jest bardzo mocno zimnym odcieniem. Za cenę 55 zł ( na E.kobieca. Pl) jest warty grzechu.

Używam tego produktu od: dłużej niż 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

niestety zawiodłam się

Kupiłam go zachęcona przez panią w drogerii,mam cere mieszaną(tłusta w strefie T a reszta twarzy normalna lub czasem sucha) Jestem bardzo blada w żółtej tonacji,na ręce podkład dobrze wyglądał ale zapomniałam że światła w drogerii robią tak że każdy podkład wygląda dobrze i zamiast podejść do okna i pochodzić z nim chwile na ręce to wzięłam go od razu i to był błąd...

Plusy:
-wygodne opakowanie ale...
-nie podkreśla suchych skórek ani porów

+/- efekt końcowy jest satynowy a miał być matt całkowity,dopiero jak go przypudruje to jest ok ale nie na długo po 4h okolice nosa są mocno przetłuszczone (przy kilku podkładach tak miałam,większość sobie poradziła jakoś z sebum) i przez to spływa później

Minusy:
-niby wygodne opakowanie ale nie widać ile produktu w nim jest
-kolor:pięknie się prezentuje przez pierwsze 30min a potem zmienia się w pomarańczę!
-ciężko sie go rozsmarowuje po twarzy ani nie jest gęsty ani rzadki ale jest lepki i mam wrażenie że nakładam plastelinę na twarz
-jest widoczny na twarzy
-robi smugi obojętnie czy to pędzel czy palce
-jest tak zwany efekt ciasta

Podkład stosowałam kilka razy,udało mi sie go rozjaśnić białym podkładem dzięki temu jeszcze efekt nie był tak tragiczny (dzięki białemu podkładowi) kolor jak i efekt był ciut lepszy ale na zime sie nie nadaje na 100% bo we wrześniu kiedy byłam opalona i byłam 2tony ciemniejsza to był za ciemny

Używam tego produktu od: wrzesień 2013

dużo obiecuje - mało daje

No właśnie. Podkład bardzo dużo obiecuje ale znacznie gorzej z realizacją tych obietnic. Mam mieszaną cerę ze skłonnością do błyszczenia, potrzebuję (i lubię) mocne krycie, matowe wykończenie i jasny kolor podkładu.
Podkład wydawał się być dobrany idealnie. Niestety, kolor dość mocno ciemnieje! Jest bardzo ciężki, trudny w aplikacji. Po nałożeniu moja cera w ogóle nie była zmatowiona. Owszem, przez godzinę miała delikatne, satynowe, promienne wykończenie ale ten efekt szybko znika a w jego miejsce pojawia się nieładne błyszczenie.
Dla mnie absolutnie nie jest wart swojej ceny. Szkoda bo bardzo lubię kosmetyki ArtDeco

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Jeden z lepszych dla "tłuściochów "

Zakupiony na wyprzedaży za 50% ceny, czyli nie całe 50 zł.

Wrażenia i efekty:

1. z mojej bardzo tłustej cery nie spływa nawet w upalne dni - trzyma się twarzy ponad 8 godzin !!! Twarz przez cały dzien wygląda świeżo !

2. dobrze kryje niedoskonałości (przebarwienia), korektor uzupełnia jego działanie, ale nie musi być go dużo i gęsto nakładane,

3. matuje !!! naprawdę matuje - na kilka godzin (u mnie to już mega sukces). Wspomagany pudrem sypkim lub w kamieniu - efekt świetny.

4. ciężko się rozsmarowuje, nawet na uprzednio nałożonym kremie, ale...nie czyni go to słabszym - przeciwnie - zapewne to jego "mini zastyganie" powoduje, że długo utrzymuje się na twarzy,

5. odcień (mam 18 - opalony - na lato w sam raz) - nie zauważyłam by ciemniał. Nakładam go dosłownie po jednej niewielkiej kropce na każdą partię twarzy.

6. minus - cena. Dla mnie do przyjęcia tylko w wersji promocyjnej i kolejny - opakowanie (ciężko go wydobyć z niego), ale biorąc pod uwagę jego właściwości - to mało istotny defekt.

Na jego tle wypadają blado inne przeze mnie stosowane i poszukiwane przez lata podkłady do skóry tłustej. Używałam: La Roche Posay (w tym BB), Clinique, Lancome, MF i wielu innych.

Wszystkim "tłuściochom" polecam jak najbardziej !!!

Jeszcze jedno - NIE DAJE EFEKTU MASKI! NATURALNIE ŁADNIE WYGLĄDAJĄCA TWARZ!

Wierzcie mi - wypróbowuję wszystko co się da do skóry tłustej i ten póki co - uznaję za jeden z lepszych!

Niewart swojej ceny...

Opakowanie małe i pod tym względem praktyczne, ale wydobycie produktu z wewnątrz to jakiś horror, szczególnie pod koniec opakowania. Do tego ścierające się napisy. Koszmar.

Sam fluid jest dość toporny, ciężko rozprowadza się na skórze. Tworzy efekt maski, włazi w pory. Efekt zmatowienia utrzymuje się może godzinę :/ Po tym czasie zaczynam błyszczeć się niemiłosiernie i żadne pudry nie pomagają. Podkład dosłownie spływa z twarzy. Fakt ładnie kryje wszystkie niedoskonałości i za to te 2*.
Ładny zapach.

Wydajność - 2,5 miesiąca codziennego stosowania.

Dla mnie to takie błotko z wyższej półki. Na pewno nie wrócę do niego ponownie.

Oceniam kolor 05.
Używam tego produktu od: marzec 2013

NAWET DOBRY

JEST TO PODKŁAD ŚREDNIO MATUJĄCY I DOŚĆ CIĘŻKI. ZA TĄ CENĘ MÓGŁYBY BARDZIEJ MATOWIĆ CERE. UWAŻAM ŻE JEST DOBRY NA WIOSNĘ, NA UPAŁY LATEM ŚREDNI SIĘ SPRAWDZA.

Używam tego produktu od: 2 LAT
Ilość zużytych opakowań: 2 OPAKOWANIA