Shiseido, The Makeup, Smoothing Veil (Baza wygładzająca)

Shiseido, The Makeup, Smoothing Veil (Baza wygładzająca)

Wygładzająca baza pod makijaż. W widoczny sposób rozświetla i rozprasza drobne zmarszczki, twarz uzyskuje promienny wygląd i blask. Dodatkowo matuje cerę i przygotowywuje ją do nałożenia podkładu. Przedłuża trwałość makijażu.

Cena: 32USD / 30g

Bubel

Bazę zakupiłam ok. 1,5 roku temu licząc, że za tę cenę i od takiej marki dostanę coś dobrego. Potrzebowałam rozświetlającej bazy, lekko przedłużającej trwałość makijażu. Innych potrzeb względem baz nie mam.
Mam cerę śniadą, mieszaną, bez większych problemów, ale za to spore plamy pod oczami i sińce (nie liczyłam na ich pokrycie).

Plusy:
- wydajna,
- delikatnie matuje cerę (nawet pod makijażem) na dłużej (max. 2 godz dłużej niż zwykle).

Minusy:
- po nałożeniu cienkiej warstwy - efekt trupa. Trzeba odczekać 2-3 godziny, aż minie.
No dobrze, można powiedzieć, że wtedy wydobędziemy kolory użytych kosmetyków, tak? Pewnie tak. Tyle, że tak samo jak bez bazy, a nawet radziłabym użyć ciut ciemniejszych. Preferuję delikatnie kryjące fluidy i tu połączenie obu dawało mój obraz jako osoby po chorobie.

- rozświetlenie prawie równe zeru.
Znajdziemy je wyłącznie po długim i wnikliwym poszukiwaniu tego efektu.
Nakładałam czasami pod oczy, żeby w połączeniu z korektorem rozświetlającym podwoić lub przedłużyć efekt. Bez korektora - nic nie daje, z korektorem - nic nie daje.

- przedłużenie trwałości makijażu? Nie bardziej niż bez.

- nakładany jako baza pod cienie - potrafi się zebrać w zalamaniu powiek (mimo cieniusieńkiej warstwy).

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie - 30 ml

Mozna na nim polegać...

Zanim przystapie do recenzji chciałabym "wkleić" opis producenta, abym mogła się odnieśc do tego co mówią o nim sami twórcy :
Lekki podkład bez koloru, wygładzający drobne bruzdki i zmarszczki, nadaje cerze blask. Zapewnia korzyści pielęgnacyjne dla osiągnięcia jedwabiście gładkiej, świeżej cery.

Cechy produktu:
# Koryguje nierówności naskórka i minimalizuje drobne bruzdki zapewniając idealną gladkość cerze. Formuła zawiera pudrowe Cząsteczki Rozpraszające i Modelujące.
# Uzupełnia nawilżenie i pielęgnuje skórę miejsc wrażliwych: okolic oczu i ust. Zawiera Kompleks Zwalczający bruzdki.
# Chroni cerę przed wpływem szkodliwych czynników środowiska i zapobiega pojawianiu się bruzdek.Zawiera składnik: Tiotauryna
# Daje uczucie komfortu na skórze jak po zastosowaniu kremu pielęgnacyjnego.Zawiera Faktor Multi-Odżywczy (olejki botaniczne, witamina A, E oraz aminokwasy).
# Harmonizuje z naturalną karnacją cery, pozostawia efekt rozświetlenia. Zawiera puder pryzmatyczny typu A oraz puder naturalnie cieniujący.
# Blokuje dostęp promieniowania ultrafiletowego UVA/UVB oraz chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników SPF 15. Zawiera Parsol B oraz cząsteczki odbijące promienie UV.
# Zapach - Przyjemny, komfortowy zapach oparty na nutach owocowych
# Formuła bezpieczna dla skóry - NIE ZATYKA PORÓW - TESTOWANA DERMATOLOGICZNIE. (Formuła zmniejszająca ryzyko wystąpienia alergii)

Cena: ok. 130 zł/30 ml

Moje odczucia:

Kosmetyk jest w istocie bardzo przyjemny dla skóry, dla noska i dla oczu. Pięknie - lecz subtelnie- pachnie, bardzo ładnie się rozprowadza, jest aksamitny w dotyku. Matuje!!! Bardzo ładnie rozprowadza się na nim podkład, faktycznie rozświetla, ale nie daje efektu "świecącej " twarzy. Jestem alergiczką, nie uczulił mnie. Buzia staje się miekka, jedwabista...ze względu na to, iż jestem alergiczką, uzyłam go na noc, samego jako krem, chciałam przekonać się czy po nocy coś mi "wyskoczy" na twarzy. Rano kiedy myłam buzię zauwazyła, iż skóra stała się bardzo delikatna w dotyku, aksamitna. Nalozyłam baze o 6 rano, na nią połozyłam podkład Shiseido Sun Protection Liquid Foundation i o godzinie 20.00 spojrzałam w lustro i miałam nadal matowa skóre, jednak bił z twarzy blask świeżości, skóra wyglądała na wypoczętą. Gorąco polecam...mam skórę mieszaną z tendencją do świecenia w strefie T....jest bardzo lekki, nie czuje się go na twarzy.....minusem jest jak narazie opakowanie, ciężki słoiczek...poza tym nie widzę innych wad:)

Używam tego produktu od: 1 dnia:)

zalezy czemu sluzy

Mam mieszane uczucia w stosunku do tej bazy. Efekt tuz po zastosowaniu samej bazy jest rewelacyjny, ale znika tuz po nalozeniu podkladu. W dodatku z mojej ocenie baza ta skraca nieco zywot podkladu na buzi. Po 2/3 godzinach podklad sie zeslizguje, a twarz zaczyna wygladac "tlusto". Byc moze lepsze byloby zestawienie tej bazy z lzejszymi podkladami, lub po prostu zrezygnowanie z podkladu. ProLumiere Chanel lub Divinora Silky Smooth zdecydowanie do niej nie pasuja.
Baza ta byc moze sprawdza sie swietnie w przypadku cer suchych, lub normalnych. Przy mojej mieszanej, po zastosowaniu bazy, stan cery sie pogarszal. :-(

Jest jednak cos, w czym baza ta w moim przypadku sprawdza sie REWELACYJNIE: jako ROZSWIETLACZ pod oczy! Lubie ja laczyc z korektorem pod oczy i efekt jest naprawde piekny. :-) Wygladza okolice oczu i nadaje swiezosci spojrzeniu. Jest to jedyny cel, do ktorego obecnie ten kosmetyk mi sluzy.

Produkt jest bardzo wydajny.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

rewelacja!

Baza swietnie wygladza, ujednolica kolor skory, ulatwia nalozenie podkladu i wydluza jego trwalosc. Rozprowadzony na niej korektor jest niewidoczny, a swietnie pokrywa. Tylko buzia po nalozeniu bazy jest trupioblada:( Ale i tak zaraz bedzie pokryta podkladem, to co tam ;) Minus to szklany, ciezki pojemniczek, ktory nie miesci sie w malej kosmetyczce

Używam tego produktu od:jakiegos czasu, ale nie codziennie

przeciętna :(

Używam tej bazy już ponad pół roku (nie codziennie ;) ) więc chyba mogę wreszcie ocenić. Miałam mocno zróżnicowane opinie na jej temat ;) gdyż nie jest to kosmetyk, który tak samo zachowuje się z każdym podkładem. Z niektórymi się nie lubi :) a niektóre toleruje...ale generalizując, na mojej twarzy różnica w wyglądzie przy zastosowaniu bazy pod podkład nie jest wielka (może po prostu mam tak doskonałą cerę :) ) Faktycznie trochę rozświetla i jak chcę sobie poprawić nastrój to używam bazy i wmawiam sobie, że mam perfekcyjny makijaż :), ale spokojnie mogę się bez niej obyć.
Baza sprawdza się jeżeli mamy za ciemny podkład, bo wtedy możemy go rozjaśnić stosując bazę ;) Poza tym świetnie nadaje się pod oczy zamiast podkładu i do takiego celu używam jej najczęściej....nakładanie na całą twarz to kolejna warstwa, która w mojej ocenie jest zbyteczna, więc używam na "większe wyjścia" bardziej dla poprawy nastroju niż wyglądu :)

I żeby być sprawiedliwą muszę dodać że jest to bardzo wydajny kosmetyki, ale...i tak więcej nie kupię :)

nie działa

Zdecydowanie nie polecam tego kosmetyku. Moim zdaniem baza w ogóle nie daje żadnego efektu, jest to po prostu kolejna warstwa nałożona na twarz - bezsensownie. Żałuję tego zakupu, bo baza jest dosyć droga, a nie ma właściwości ani pielęgnacyjnych, ani wizualnie nie dodaje uroku, szkoda pieniędzy.

Pożądny kosmetyk!!!

Nie miałam nigdy bazy pod makijaż, ale postanowiłam cos odmienic w moim makijazu, i zakupiłam ta baze,mając do wyboru jeszcze Chanel ,jednak konsultantka doradziła mi tą...Na chanel do wypróbowania przyjdzie jeszcze czas po skonczeniu Tej ,ale to niepredko sie stanie,bo jest bardzo b.wydajna/30 ml=30 euro/ ,wg mnie:
* baza jest b.fajna, tzn. delikatnie rozswietla twarz, naturalnie, nie daje efektu maski i nie widze róznicy miedzy twarzą a szyja a mam oliwkowa cere.
* świetnie wygładza cere
* daje efekt bardzo wypoczetej buzi
* lekko matuje
* bardzo dobrze wg.mnie ujednolica koloryt
*wg.mnie długo sie trzyma, gdyz po 8 h .w pracy wygladałam swieżo i jakos tak promiennie
Podsumowując: swietna baza, nie wiedziałam,ze baza moze tak zmienic makijaz na wielki+ , bede juz wierna bazom, ..po skonczeniu tej ,spróbuje innej,ale tylko z czystej ciekawosci..Tą polecam bardzo!!

swietlistosc

nie rozswietlanie tylko swietlistosc. Trudno to opisac - budzi skojarzenie z polmatowym cieniutkim jedwabiem. Dobrze sie rozprowadza. Raczej kremowa a nie zelowa konsystencja - troszke "tepa". Pokrywa lico gladkim swietlistym welonem, dosc dobrze radzi sobie z rozszerzonymi porami, mocno wygladza twarz. Odrobine bialawa, wiec rozjasnia, ale tylko odrobinke, wiec nie kryje niczego. Jednak wyrownuje koloryt skory. Lekko matuje. Efekt - porcelanowa, idealna cera (niebiosa mi swiadkiem ze nie mam cery idealnej). Wydajna. No i ten SPF (acz nie wiem czy filtruje UVA).

Teraz wady:

To z niwelacja zmarszczek to jawna bujda na resorach. Poza tym moim zdaniem baza ta nie nadaje sie pod podklad - po prostu cala ta swietlistosc znika pod makeupem. No i nie trzyma sie caly dzien :-(. Poza tym - uwaga zmeczone bladawce - ta baza moze podkreslac zmeczenie - ze mna tak jest - najpierw jasniejaca skora a jak mi sie cienei pod oczetami w ciagu dnia poglebia (i zapomne je zamalowac) to wygladam jak upior.

Ceny tym razem sie nie uczepie, mimo ze jest saznista, ale w Niemczech generalnie nie ma baz pod makijaz ktore by kosztowaly malo (najtansza jest nijaka baza ArtDeco). poza tym sloiczek jest DUZY.

<b>podsumowujac</b>
<ul><li>godna polecenia ZAMIAST makijazu dla osob o jasnej, prawie idealnej cerze (beda mialy efekt elfa)</li>
<li>nie dla osob o ciemnej lub oliwkowej cerze (przynajmniej trudno mi sobie wyobrazic efekt koncowy)</li>
<li>jesli ktos szuka czegos matujacego albo trzymajacego makeup na miejscu to raczej niech szuka czegos innego</li></ul>

Dla mnie samej - opcja na przyszlosc, bardzo nie lubie makeupow, a ta baza jest lekka i swietnie go zastepuje. Tylko poki co stan mojej cery pozostawia nieco do zyczenia, wiec - I still haven't found what I'm lookin' for :D

zadna rewelacja

Nigdy nie blam przekonana do kosmetykow tej firmy, bo zawiodlam sie zarowno na cieniach, jak i na podkladzie.I tu kolejne rozczarowanie.Produkt poprawny, nie szkodzi ale nie daje rezultatow chocby porownywalnych z baza Chanel'a.Dobrze sie wtapia w skore, ale czuje jakby wraz z tym zniknal.Nie da sie nim ukryc sincow pod oczami jak to robie z Chanel'em.Zas jego konsystencja przypomina mi zel-krem Biothermu Biopur, ktorego poprostu nie znosze bo wiecej zostaje mi go na palcach niz nakladam na twarz.Ogolnie sa lepsze...

jednolita cera

Nigdy wcześniej nie miałam bazy pod makijaż, więc Smoothing Veil Shiseido była świadkiem i uczestniczką mojego debiutu. Przyznaję, że mile mnie zaskoczyła - idealnie rozprowadza się na skórze, podkład (DP Chanel) idealnie się w nią wtapia. Skóra staje się jednolita i taka ... idealna. Jedyny minus - trwałość. Nie wytrzymuje całego dnia. Ale i tak jestem zachwycona.